7 Eylül 2005 Çarşamba Günü Haberleri

7 Eylül 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dokuz adaydan ikisi Mübarek'e rakip Mısır'da 10 adaylı seçimlerde Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'e karşı iki rakibin adı öne çıktı. Ğad (Yarın) Partisi'nin 40 yaşındaki lideri Eyman Nur ve Yeni..
Chirac: Karşı beyan şart Fransa Cumhurbaşkanı Chirac, Almanya Başbakanı Schröder'e hasta hasta telefon açtı: AB, Türkiye'nin Kıbrıs deklarasyonuna karşı bir beyan çıkarmalı.
Blair, ancak altıncı şutta kaleyi buldu AB Dönem Başkanı Britanya'nın Başbakanı Tony Blair, tekstil krizinin çözüm dahil bir dizi konuyu ele aldığı Çin ziyaretinin sonunda futbolla stres attı..
Merkel intihal yapmış Almanya Başbakanı Schröder'le canlı yayında kozlarını paylaşan CDU lideri Merkel'in tartışmanın sonunda yaptığı konuşmanın tıpatıp aynısını, 1980'de ABD Başkanı Reagan y..
Bavyeralı Schröder Almanya'da 18 Eylül'deki seçimde rakibi olan Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) lideri Angela Merkel ile ilk televizyon tartışmasında 'yenemese de yenilmeyen'...
AKP, Aliyev ile yakınlaşıyor AKP, KKTC'ye tecridi kıran açılımları nedeniyle Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev'e 6 Kasım seçimi öncesi jest yaptı. Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, Es..
Estonya'dan AB desteği Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in davetlisi olarak Ankara'ya gelen Estonya Cumhurbaşkanı Arnold Rüütel, Türkiye ile 3 Ekim'de AB üyelik müzakerelerine başlanması gere..
'İsrail'in elçilik talebi olmadı' İsrail'in Müslüman ülkelerdeki Türk büyükelçilikleri himayesinde temsilcilik açmayı planladığı iddia edilirken, İsrail Parlamento Başkanı Reuven Rivlin &..
Kâbil'den vize uyarısı Afganistan, ülkeye vizesiz olarak giren Türk vatandaşlarını sınır dışı etmeye hazırlanıyor. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Afganistan makamlarının...
Medanlılar yine korktu Endonezya'nın Sumatra Adası'ndaki Medan kentinde, Mandala Havayolları'na ait Boeing 737-200 tipi uçağın önceki gün kalkıştan sonra kentin işlek bir caddesine çakılmasıy..
Atina'dan Nazilere engel Atina, Neo-Nazilerin 16-18 Eylül tarihleri arasında yapmayı planladığı Türkiye karşıtı festivale engel olunacağını açıkladı.
Bu kavga karakolda biter 'Yanlış uygulama' Yeni adli yılın açılış törenine Yargıtay Başkanı Osman Arslan damgasını vurdu. Arslan, üyelerinin deneyimli olmaması nedeniyle Yüce Divan ve parti ..
Kılıç: Bu konuşma bir saldırıdır Yargıtay Başkanı Osman Arslana tören bitiminde Anayasa Mahkemesi'nden sert tepki geldi. Anayasa Mahkemesi'nin bildirisinde Arslan'ın sözleri 'talihsiz bir açı..
Özok 'Anayasa' tarafında yer aldı Yargıtay Başkanı Arslan'ın ardından konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok, yargıda siyasi kadrolaşma uyarısında bulunurken, Arslan'ın Yüce Div..
Bağımsız savunma için yürüdüler Adli yılın başlaması dolayısıyla Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Özdemir Özok başkanlığındaki yaklaşık 3 bin avukat, dün Anıtkabir'i ziyaret etti.
Yargı çalışanları 'adalet' istiyor Yargı çalışanlarına yönelik adaletsizliğin sürdüğünü belirten Büro Emekçileri Sendikası (BES) adli yıl açılışında sorunlarını dile getirmek için gösteri yap..
Siirt'te bir kişi öldü Siirt'te, Gemlik'ten dönen grubu karşılayanlarla polis arasında dün çıkan çatışmada bir kişi öldü. Abdullah Öcalan'a destek amacıyla Gemlik'e gitmek isteyen...
Aydınlar gidişten kaygılı Abdullah Öcalan'a destek olmak amacıyla Gemlik'e gitmek isteyenlerin saldırıya uğramaları ve PKK'nın terör eylemleriyle tırmanan gerginliğe karşı, Aydın Girişimi'nde..
Biraz sağduyu lütfen Sezer: Yasadışı olay önlenir PKK eylemleri ve linç girişimleriyle tırmanan toplumsal gerginliğe karşı siyasiler ve aydınlardan uyarı geldi. Cumhurbaşkanı Sezer, &quo..
TMY taslağına AKP rötuşu AKP, kamu kurumlarından gelen görüşler doğrultusunda Adalet Bakanlığı bünyesinde oluşturulan bir komisyon tarafından hazırlanarak Bakanlar Kurulu'nda tartışmaya açıla..
CHP, Aksu'yu istifaya davet etti Fatih Camii'nde geçen cuma yasadışı Hizb-ut Tahrir örgütünün 'Ya hilafet ya şehadet' pankartıyla yaptığı gösteride gözaltına alınan yedi kişiden ikisi tutukla..
Baykal: İddialar hormonlu yalan CHP lideri Deniz Baykal, dün bir basın toplantısı düzenleyerek, şarkıcı Bülent Ersoy'un hakkındaki iddialarını yanıtladı. Ersoy'un ismini hiç anmayan Baykal, 3..
Dışişleri: Almanya kararı örnek olsun Dışişleri Bakanlığı, PKK'nın yayın organı olduğu gerekçesiyle Özgür Politika gazetesinin Almanya Federal hükümeti tarafından yasaklanmasının diğer Avrupa..
PKK mayını: İki şehit PKK tarafından Hakkâri'nin Çukurca ilçesinde kırsal araziye döşenen mayının patlaması sonucu iki asker şehit oldu, iki asker yaralandı.
50 yıl sonra aynı kafa 6-7 Eylül Olayları'nı 50 yıl sonra ortaya çıkan fotoğraflarla anlatan serginin dünkü açılışını ülkücüler bastı. Beyoğlu'ndaki Karşı Sanat Galerisi'nde sergilenen 250 fo..
Cengiz hayata tutunuyor 6 Temmuz'da hikâyesi Radikal'e manşet olan Cengiz Asker'in hayatı 22 Nisan 2005'te erik yemek için girdiği Es-enler Köyiçi Mezarlığı'nda karardı.
Atina: 6-7 Eylül planı beş yıllık 6-7 Eylül 1955 olayları sırasında Yunanistan'ın İstanbul Konsolosu olan emekli büyükelçi Viron Teodoropulos'a göre, dönemin Başbakanı Adnan Menderes, o günle..
'Türkleri çok hafife almışlar' Çanakkale Savaşları sırasında Muavenet-i Milliye adlı Türk torpido botunun batırdığı 'Goliath' ile Alman U 21 denizaltısınca batırılan 'Triumph' adlı İngiliz sa..
Romantik bir poz! Maganda kurşunlarının ölümlere ve yaralanmalara neden olduğu ülkemizde bireysel silahlanmaya karşı kampanyalar yürürken...
Kanalizasyon çukuruna düştü ASKİ'nin kanalizasyon çalışması nedeniyle kapatılan Gazi Mahallesi'nin Bandırma Caddesi'ne önceki gece otomobiliyle giren 20 yaşındaki Mesut Mert...
Ankara'ya Ulla suçlaması İskenderun Körfezi'nde 2 bin 200 ton toksik atık yüküyle batan M/V Ulla gemisi, dün deniz altında bir yılını doldururken, İspanya, zehirli atığı hâlâ çıkarılamamış ol..
İslamiyet Türklerle geldi Bağımsızlık savaşına katkısından dolayı ülkedeki herkesin sevgisini kazanan Türk askeri, Koreli İslami çevrelerde ayrı bir öneme sahip.
Bağdat değil New Orleans ABD, Katrina kasırgasının yaralarını sarmaya çalışıyor. Asayişi sağlamak ve yağmayı engellemek için New Orleans'ta askerler görevlendirildi. Yardım için Irak'tan 2 bi..
Babası Bush'u savundu Afet yönetiminde yavaş davranmakla suçlanan ABD Başkanı George W. Bush, felaket bölgesine tekrar gitti. Louisiana ve Mississippi'yi gezen Bush, evlerini terk eden felake..
Travolta'dan gıda ve tarikat aşısı Aktör John Travolta ve eşi Kelly Preston, Katrina mağdurları için yapılan yardım çalışmalarına katıldı.
Çocuklarını arıyorlar Kasırga sonrası yaşanan trajedilerden biri de çocuklarını kaybeden ailelerin çabası. Ulusal Kayıp ve İstismar Edilmiş Çocuklar Merkezi'nin www.missingkids.com internet s..
Çernobil 'az zararlıymış' BM uzmanlarınca hazırlanan bir raporda, Çernobil felaketinin sonuçlarının abartıldığı ve ölü sayısının aslında 4 bin olduğu öne sürüldü.
Fransa'yı sel aldı ABD'yi şiddetli kasırga vururken, Avrupa da su altında. Fransa'yı etkisi altına alan yağışlı hava, bazı kentleri göle çevirdi.
Tasarım şenliği 'masal'la başlıyor Art+Decor Dergisi (AD) bu ay 150. sayısıyla bayilerde. Tasarım dünyasına yön verenlerin yer aldığı dergi, 150. sayısı şerefine tasarımcı, mimar ve sanatçıla..
Yunan basını: Sorumlu İngiltere Konuyla ilgili ilginç bağlantılardan biri, İngiliz hükümetinin 6-7 Eylül olaylarının organizasyonunda bir payı olmasıdır. 1950'lerin başında bir İngiliz sömürg..
Kadınlar artık soruyor Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAP Vakfı) ile Eczacıbaşı'nın ortaklığıyla yürütülen 'Alo Okey Cinsel Sağlık Bilgi Hattı'na kadınların ilgisi giderek artıyor.
Romalılardan hatıra Erdemli ilçesine bağlı Ayaş Beldesi'nde (Elausa Sebaste) 11 yıldır kazı çalışmalarını sürdüren Roma La Sapenza Üniversitesi ekibi, M.S. 1. yüzyılda Romalılar tarafından in..
Olumlu düşün ağrın azalsın... Olumlu düşüncenin yararları klinik olarak kanıtlandı. Acının dindirilmesinde olumlu düşünmek, bir doz morfin kadar etkili. Britanya'daki Wake Forest Üniversitesi..
'Mars'ta kumulların altı buz dolu' Astronomlar Mars'ın dev kumullarının altında büyük miktarda buz halinde su olabileceğini ileri sürdü. İrlanda'da bir konferansta konuşan Dr. Mary Bourke...
8 bin yıllık bir gemi Güney Koreli arkeologlar, dünyanın en eski gemi kalıntısını buldukları iddiasında. Ekibin başkanı Lee Jung-Gun, başkent Seul'ün 360 km güneydoğusundaki Bibong-ri'de...
Cordoba: "Gitmem söz konusu değil" Beşiktaş'ın Kolombiyalı kalecisi Oscar Cordoba, Beşiktaş'tan ayrılacağı yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Cordoba,
'UEFA'da da eseceğiz' Ergun Gürsoy, UEFA Kupası'nı kazanmayı hedeflediklerini söyledi, "Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" dedi.... Sarı-kırmızılı kulübün ikinci başkanı Ergun Gürsoy..
Engel tanımaz Potada atılıma hazırlanan Galatasaray, işitme engelli pivot Lance Allred'i kadrosuna kattı. 2.08'lik oyuncuya koç Halil Üner kefil oldu . Basketbolda geçen sezon küme düşmekten
Ankara göründü Kızlarımız Romanya'yı yenerek Ankara'daki finallere gitme yolunda büyük bir adım attı... Nefes nefese geçen maçta galibiyet son saniyede Yasemin'le geldi. Avrupa Bayanlar Şampi..
Kriz yönetimi! F.Bahçe'de Kutlualp sorunu günden güne büyüyor... Yıldırım'ın 'istifa etsin' isteğini 'şahsi mesele' olarak algılayan da var 'gerekliydi' diyen de.... F.Bahçe Yönetimi'ndeki H...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8