6 Eylül 2005 Salı Günü Haberleri

6 Eylül 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çin ile AB, el konulan hazır giyim ürünlerinde anlaştı Çin ve Avrupa Birliği, kotaları aşıldığı için Avrupa gümrüklerinde el konulan milyonlarca Çin malı hazır giyim ürünü konusunda bir anlaş..
İspanya’daki kuraklık zeytinyağı fiyatlarını yüzde 45 artırdı Türkiye’de zeytinyağı fiyatlarının yarı yarıya artması üzerine salamura için ayrılan zeytinler bile yağa dönüştürülmek üzere fabr..
Ülkücü hareketin tarihi Gazeteci Hakan Akpınar, bu çalışmasında, Türk siyasi hayatının yakın geçmişinde önemli rolü olan ülkücü hareketin ideolojik şifrelerini çözmeyi deniyor.
Tevfik Fikret'in resimleri Galatasaraylılar Derneği, 90’ıncı ölüm yıldönümü sebebiyle, Tevfik Fikret’in ressam yanını hatırlatan bir kitap hazırlamış.
Bediüzzaman öyküleri "Bediüzzaman’la Yaşayan Öyküler", Bediüzzaman Said Nursi’nin ve Risale-i Nur talebelerinin sürgünlerde ve hapishanelerde başlarından geçen olayları bir araya getiriyor.
Irak'ta yaşananların romanı Edip İbrahim Debbağ, romanıyla Irak’ta son yıllarda yaşanan trajediye ayna tutuyor. Yazar, kulaktan kulağa yayılan ve baskıcı yönetimlerin örtbas etmeyi başaramadı..
Unutulmaz beyitler Bahri Yağmur, Yunus Emre’den 20. yüzyıl şairlerine kadar uzanan bir beyit seçkisi hazırlamış. Bin bir beyitten oluşan çalışmada, klasik Türk şiirinin en seçkin, en unutulma..
Sözcüklerle çizilen resim Dünya edebiyatının en büyük romancılarından Hermann Hesse, Alman Ekspresyonizminin edebiyat alanındaki doruklarından biri olarak gösterilen "Klingsor’un Son Yazı"nda..
Peygamber dilinden müminler "Mümin Kimdir", bir müminde olması gereken özellikleri vurgulayan hadis-i şerifleri bir araya getiriyor. Selçuk Camcı’nın hazırladığı kitapta yer alan hadislerin k..
Rolling Stones’un son ‘patlama’sı! Rock müziğin hâlâ müzik yapan en büyük gruplarından biri sayılan Rolling Stones’un yeni albümü "A Bigger Bang", bugün bütün dünya ile birlikte Türkiye’de pi..
Fotoğrafların tanıklığıyla, 50 yıl önce bugün Bütün Türkiye, 50 yıl önce bugün, öğle saatlerinde devlet radyosunun, akşam üzeri de İstanbul Ekspres gazetesinin "Selanik’te Atatürk’ün doğduğu ..
Dünya Bankası destek verdi, 180 işsiz işe kavuşacak Ereğli’de, Sosyal Riski Azaltma Projesi (SRAP) kapsamında düzenlenen "Gemi Adamlığı Eğitim Projesi" sayesinde 180 kişi işe kavuşacak.
Islak mendille devleri kıskandırdı Çocuklarının eğitimi için İstanbul’a yerleşen eczacı Ataman Ailesi, pahalı ilaçlarla kazandığı parayla değişik yatırımlar denedi. 10 yıl önce ‘Uni’ markasıy..
Etibank kararında ‘hileli özelleştirme’ suçlaması Etibank’ın zarara uğratılmasıyla ilgili davada verilen ve çoğu mahkumiyetle sonuçlanan hükümlerin gerekçeli kararı tamamlandı.
Moskova’da Swissotel’e Enka İnşaat imzası Hisselerinin yüzde 52’sine Enka Grubu’nun sahip olduğu Kızıl Tepeler Şirketi’nin yaptırdığı ve Swissotel Grubu’nun işleteceği ‘Swissotel Moscow’un re..
Meclis’te 3 trilyonluk sahte sağlık faturası TBMM yönetiminin, milletvekillerinin sağlık harcamalarını denetlemek için başlattığı çalışmaların sonunda, 3 trilyon liralık fatura ‘sahte’ bulund..
Demirdöküm’ü birinci yapan imza Demirdöküm, 19 milyon Euro’luk yeni yatırımını kapsayan makine ve yurtdışı marka anlaşmasını imzaladı. Demirdöküm-Panel ve Alman Schaefer arasında imzalanan an..
Katrina, dünyada büyümeyi yavaşlatacak ABD’yi vuran Katrina Kasırgası’nın, fiziksel ve psikolojik etkileri yanında tetiklediği petrol fiyatlarıyla birlikte, dünyadaki ekonomik büyümeyi önemli..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); 25 milyon dolara ortak oldu İstanbul’daki International Hospital’ın yüzde 50 hissesi Acıbadem Sağlık Grubu tarafınd..
Kendilerini kurtarmak için istiyorlar Erdemir için kamuoyunda konuşulan fiyatların düşük olduğunu savunan Erdemir Genel Müdürü Fadıl Demirel, gazetecilerin ‘Erdemir’e talip olanlar güçlüler v..
Kiev’in ‘laz müteahhidi’ oldu Liseyi bitirip cebinde 100 dolarla Artvin’den Kiev’e giden Kadem Ergül, 13 yılda Ukrayna’nın en önemli projelerini gerçekleştiren inşaat şirketlerinden birini ku..
‘Cep’ten tuşla, para harca Turkcell’in başlattığı ‘mobil ödeme’ sistemi ile artık kredi kartı ile cep telefonu üzerinden alışveriş yapmak mümkün. 9 üye işyeri ile yola çıkılan sistem, katalog..
Telafer’de operasyon: En az 72 ölü Irak’ın kuzeyinde Sünniler ve Türkmenlerin yoğun olarak yaşadığı Telafer kentinde Irak Ulusal Muhafızları ve ABD askerleri tarafından yürütülen operasyonlar..
Türk gemisi ABD nükleer denizaltısıyla çarpıştı Bahreyn’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne giden Yasa Aysen adlı 52 bin 434 gros tonluk kuru yük gemisi dün sabaha karşı Basra Körfezi’de, ABD do..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Arkadakiler kurtuldu Endonezya’nın Sumatra adasında, bir yolcu uçağının Medan kent merkezine yakın Polonia Havalima..
Yardım istedi Katrina afetzedelerine hálá tatmin edici bir müdahalede bulunamayan ABD, sonunda AB ve NATO’dan acil yardım talep etti. AB Komisyonu, ABD’nin battaniye, tıbbi ilkyardım kiti, su..
Sadık adam mı asi çocuk mu Cumhurbaşkanı Chirac’ın hastaneye kaldırılmasının ardından Fransa’da ‘halefi kim olacak’ tartışmaları alevlendi. Asi delikanlı Sarkozy mi, Chirac’ın sadık adamı Dom..
Düello Schröder’in Seçimlere iki hafta kala önceki akşam yapılan televizyon düellosunu Hıristiyan Demokrat partili rakibi Merkel’e göre daha iyi bir performans sergileyen Almanya Başbakanı Ge..
136 milyon sterlinlik birleşme teklifine ret Roger Waters, Pink Floyd’a son kez birlikte turneye çıkmaları için teklif edilen 136 milyon sterlini (yaklaşık 340 trilyon TL) reddettiklerini açı..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Üç şarkı için 3 milyon dolar Milyarder Rus banker Andrey Melniçenko, düğününde 3 şarkı söyleyen ünlü şarkıcı Christ..
Oyunculuğu mankenliğe tercih etti Podyumların ünlü isimlerinden Aysun Kayacı, ‘Çat Kapı’ dizisiyle ciddi bir adım attığı oyunculuğu çok sevdi. Bu alanda ilerlemek istediğini söyleyen Kayacı, ..
Sarmısak kafalı Mustafa Sandal Kastamonu’nun Taşköprü İlçesi’nde düzenlenen Uluslararası Kültür ve Sarmısak Festivali’nin finalinde Mustafa Sandal konser verdi. Taşköprü Belediyesi tarafından..
Dizginleri eline aldı Beyazıt Öztürk, Haluk Bilginer ile başrolü paylaştığı ‘Hacivat ve Karagöz Neden Öldürüldü’ filmi için binicilik dersi alıyor.Haluk Bilginer ile başrolü paylaştığı ‘Haciv..
SEVL'deki Türkler (1) Vize istenmiyor Güney Kore vize istemiyor ancak ülkeye gelen Türklerin hemen doğum yerine bakılıyor. İstanbul doğumluysanız konukseverlik ve giriş izni hazır. Ama Ordul..
« 1 2 3 4 5 6 7 8