6 Eylül 2005 Salı Günü Haberleri

6 Eylül 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bu uçuş bir dakika sürdü Endonezya uçağının son seferi 1 dakika sürdü. Havalandıktan 500 metre sonra evlerin üstüne düşen uçak tam 141 kişiye mezar oldu. Güney Asya, Endonezya'nın Sumatra ada..
Galip 'Herr Schröder' Eğer Avrupa Birliği'nin sınırlarının belli olmasını istiyorsanız beni seçin... Sayın Merkel büyük hata yapıyorsunuz. Türkiye'nin jeostratejik önemini anlamıyorsunuz. . A..
Hizb-ut Tahrir'de 8 kişi gözaltında Fatih Camii'nde cuma namazı çıkışında gösteri yapan gruba yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınanların sayısı 8'e ulaştı. Fatih Savcılığı'nın ta..
Ecevitler dini nikâhı Akseki'ye kıydırmış Son Osmanlı padişahı Vahdettin'in vatan haini olmadığı yönündeki açıklamalarıyla gündeme gelen eski Başbakan Bülent Ecevit, bu kez 2. Abdülhamit'in b..
Terör komisyonunda uzlaşma çıkmadı Emniyet, Genelkurmay ve Adalet Bakanlığı bürokratlarından oluşan komisyon, TMK'da değişiklik konusunda anlaşamadıAKP'yi at yarışı spikerine benzetti
Deri kanserinin sırrı çözüldü ABD'de Whitehead Biomedikal Araştırma Enstitüsü'ndeki bilim adamları, deri kanserinin en tehlikeli türü olarak bilinen melanoma hastalığının çok kısa sürede vücu..
Kalbe mucize kokteyl Bilim adamları tansiyon düşürücü ve kolesterolü azaltan ilaçların birlikte kullanılmasının, kalp krizi ile felç riskini yarı yarıya düşürdüğünü saptadılarKilo aldırmayan ..
ABD denizaltısıyla Türk gemisi çarpıştı Nükleer ABD denizaltısı ile 'Aysen' adlı Türk kuru yük gemisi, Basra Körfezi'nde çarpıştı; tarafların hasarı hafifTeleferiğin üzerine beton düştü: 9 öl..
Çatalhöyük'ün 'sırrı' çözüldü Çatalhöyük'ün 9 bin yıllık 'başsız' rölyeflerinin sırrı, 'tanrıça ayı' heykelciği sayesinde anlaşıldıYargıtay'dan 3 kritik karar
Kelenderis ışığa çıkıyor Dünyanın en eski şehir haritası olan Kelenderis mozaiği, bu yıl çıkarılan ödenek sayesinde üstünü örten brandadan kurtulup ziyarete açılacakHer güne bir mönü
Fransa'da türbanı yasak çözdü İngiliz "The Times" gazetesi, Fransa'da bir yıl önce liselere getirilen yasağın türban sorununu çok başarılı bir şekilde çözdüğünü yazdı. Gazete, "Tepkiler yok o..
Türk camisiyle radikalizme karşı protokol Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da Milli Görüş'e bağlı Ayasofya Camii, cami bünyesinde dini hizmetlerden yararlananların radikalizme kaymasının önlen..
Cebit'in lojistik üssü Bilişim Fuarı'nın lojistik çözümleri Türksped tarafından sağlanıyor. Katılımcıların lojistik ihtiyaçları kapsamında uluslararası taşımacılık, gümrükleme, depolama, loka..
Kaçak cep telefonlarına takip sistemi ihaleye takıldı Telekomünikasyon Kurumu'nun (TK) kaçak ve çalıntı cep telefonlarının kullanılmasını engellemek için kuracağı sistemin ihalesi, firmalar i..
Enka'nın Rusya yatırımları 800 milyon doları aştı Enka tarafından yapılan Swissotel Moscow, Moskova'nın 858. kuruluş yıldönümünde resmen hizmete girdi.Sabancı'dan 401 milyon, PO'dan 93 milyon..
Efes ve Büyük Ankara otelleri satışa çıkartılıyor Geçtiğimiz günlerde İstanbul Hilton Oteli'ni satan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı İzmir Efes Oteli'ni ve Büyük Ankara Oteli'ni satışa çıkard..
Katrina, dünyayı yavaşlatacak 100 milyar dolarlık hasara yol açan Katrina Kasırgası'nın ABD'de büyüme tahminini bir puan aşağı çekmesi, zaten yüksek olan petrol fiyatlarını da tetiklemesi bek..
'Benim olduğum yere Erman Toroğlu giremez' Digitürk Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Karacan, canlı yayında Ümit Karan'a sorduğu soru nedeniyle sözleşmesi feshedilen Erman Toroğlu için Karame..
Yeni TMY'de uzlaşma sağlanamadı Yeni Terörle Mücadele Yasası komisyonu görüş ayrılıkları nedeniyle tasarı metnini oluşturamayınca dün toplanan Bakanlar Kurulu da yeni yasanın nasıl olması ger..
Erdoğan: İslam dünyası muhasebesini iyi yapsın İstanbul'da bu yıl altıncısı düzenlenen Avrasya İslam Şurası'nın açılış toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, İslam dünyasını yaşanan olumsuzl..
Ürdün Kralı Irak kaygısıyla Ankara'da Ürdün Kralı Abdullah, çalışma ziyareti için geldiği Ankara'da başta Irak olmak üzere bölgedeki gelişmelere ilişkin kaygılarını paylaştı. Türkiye ve Ürdün..
Baykal'dan Ersoy'a 300 milyarlık dava CHP Genel Başkanı, "Sahne yasağımın kaldırılması karşılığında avukatken benden para istedi" iddiasında bulunan sanatçı aleyhine 300 milyar liralık manevi..
Pis hesaplar sahibini bağlar "Pis hesapların" en iyisini, kafasında pis hesaplar olanlar yapar.At yarışları
Hata yapmak İngilizler, Fransızlar ve hatta Almanlar, acaba milli takımları için "Bizim çocuklar" deyimini kullanırken nasıl bir duygu içindeler? Çünkü bu milli takımlarda çeşitli ırklardan v..
Reis neye şaşırdı? Heyecanlı ve pek canlı lig maçlarımıza milli maç nedeniyle 1 hafta ara verildi. Türkiye - Danimarka maçı, haftalardır büyük-küçük tüm takımların kaderini değiştiren uzatma ..
İyilik meleği Lebedeva Golden League'in altı ayağında da üç adım atlamada zirveye çıkarak 1 milyon dolarlık ödülü tek başına kazanan Rus atlet Tatyana Lebedeva, yeni servetinin bir kısmıyla d..
Favoriler iş başında Bursaspor ve Antalyaspor 2'de 2 yaparak zirveye ortak olurken, Kocaeli'de şov yapan Sakaryaspor kendini buldu. Uşak'ta yaşanan tribün olayları ise alınan önlemlerin yeter..
Ağır Roman! Roman Abramovich İmparatorluğu'nun sınırları büyüyor. İngiliz Daily Mail Gazetesi'nin, Rus işadamının ortaklığını belgelerle ortaya koyduğu MSI şirketi şimdi de West Ham'a talip o..
Allah korudu Danimarka maçında, stadın kapıları 75. dakikada açıldı, seyirciler aranmadan içeri alındı, faciaya davetiye çıkarıldıVücutta toplu firar
Ölümsüz Kaptan Galatasaray Yönetimi, efsane kaptan Bülent Korkmaz'a vefa borcunu ödüyor. Sarı - Kırmızılı yönetim, emektar futbolcunun bu sezon kimseye verilmeyen 3 numaralı formasını müzeye ..
Kalp krizi riskini azaltan kombinasyon On dokuz bin hasta üzerinde yapılan araştırmaya göre, yeni piyasaya sürülen tansiyon haplarıyla kolesterol düşürücü ‘statin’in bir arada kullanılması, k..
Çatalhöyük’ün ayı tanrıçası Konya’nın Çumra İlçesi’ndeki dünyanın ilk yerleşim birimlerinden Çatalhöyük’teki arkeolojik araştırmalar, insanlık tarihini aydınlatıyor. Çatalhöyük’te daha önce b..
100 dolarla gitti Ukrayna'nın müteahhidi oldu Liseyi bitirip Ukrayna'ya cebinde 100 dolarla gitti. Şimdi ülkenin en önemli otel ve iş merkezlerinin inşaatını yapıyor. ARTVİN'İN Hopa ilçesinde..
IMF, 8 Eylül'de Türkiye'ye geliyor IMF Türkiye Masası Şefi Lorenzo Giorgianni başkanlığındaki heyet, ikinci gözden geçirme görüşmelerini gerçekleştirmek üzere 8 Eylül'de İstanbul'a gelecek. H..
Mesajla alışveriş dönemi Türkiye'nin en büyük GSM operatörü Turkcell, mobil ödeme sistemi başlattı. Şu an, aralarında TeknoSa, İDO, Burger King ve AtlasJet gibi 9 üye şirketin yer aldığı sist..
POAŞ'ta hem iskontolu hem de vadeli satış Doğan Grubu, İş Bankası'nın elindeki yüzde 44'lük Petrol Ofisi hisselerini 316 milyon doları peşin geri kalan 300 milyon doları vadeli olmak üzere sa..
Bu fabrikada çalışanın duş suyunda altın var Altınbaş'ın Beylikdüzü'nde kurduğu 'altın fabrikası'nda işçiler sabah özel elbiseler giyip işe başlıyor, akşam da elbiselerini çıkarıp duş alıyor...
AB, Çin ile el sıkıştı, malların yarısı 2006 kotasından düşülecek Çin'in, 2005 kotalarını doldurduğu için AB gümrüklerinde bekleyen 1 milyar dolarlık ürünü için orta yol bulundu. Ürünlerin ya..
Maliye faiz gelirlerini sıkı takip altına aldı! Vergi gelirlerini artırmaya çalışan Maliye Bakanlığı şimdi de faiz geliri ve kâr payının peşine düştü. Vergi uzmanları bankalardan istenen 450 ..
Anadolu 50 otobüsle Bilişim'de CeBIT Bilişim Eurasia bugün açılıyor. 11 Eylül'e kadar sürecek teknoloji şöleninde dijital dünyanın en yenileri tanıtılacak Anadolu'dan 50 otobüs dolusu teknolo..
Erdemir, taliplerine soruşturma açtırıyor Hem Erdemir'e talip olup hem de Türkiye pazarında fiyat kıran bir şirket Dış Ticaret Müsteşarlığı'na bildirildi. Anti-damping var ise soruşturma açıl..
Salihli Sart müzesine kavuşuyor DÜNYADA paranın ilk basıldığı yer olarak bilinen Sart'taki kazılarda ortaya çıkarılan eserler artık yerinde sergilenebilecek. Manisa Müzesi'nde korunan ilk alt..
Mankenli kutlama ÖDEMİŞ'İN düşman işgalinden kurtuluşunun 83'üncü yıldönümünde düzenlenen defile göz kamaştırdı. Salı Pazarı'nda halk oyunları gösterisi yapıldı. Üçel Moda Sanat Okulu'nun haz..
Her apartmana bir AKP'li temsilci AKP Balçova ve Narlıdere ilçe danışma meclisi toplantıları, İl Başkanı Ali Aşlık, İzmir Milletvekili Fazıl Karaman, ilçe başkanları, belediye meclisi üyeleri..
Otobüs protestosu İzmir Aliağa'da belediyenin şehir içi ulaşımı özel sektöre devretmesi protesto edildi. Yeni Mahalle Örnek Kent semtinden Aliağa Demokrasi Meydanı'na yürüyerek gelen grup, Al..
Üniversitelere kayıtlar başladı Ege Üniversitesi'ne bağlı fakülte ve yüksekokullarda yeni öğretim yılı kayıtları başladı. Öğrenciler kütüphanede kayıtlarını yaptırırken, aileleri de binanın k..
Herkesin depreme karşı planı olmalı Avrupa Acil Tıp Birliği (EUSEM) Başkan Vekili Dr. Ülkümen Rodoplu, yüzyılın felaketi olarak tanımlanan Marmara Depremi'nin üzerinden geçen altı yılın sonun..
Şenliğe muhalefet Denizli, 5 gün sürecek 5. Uluslararası Yamaç Paraşütü Şampiyonası'na ev sahipliği yapıyor. Organizasyon nedeniyle Çınar Meydanı'ndan valiliğin önüne yürüyüş düzenlendi. Hona..
İşte azim budur İZMİR'DE sona eren Türkiye Masterler Atletizm Şampiyonası'nın ardından unutulmaz bir görüntü hafızalara yerleşti. Aliağa Belediyesporlu, iki kolu olmayan 57 yaşındaki Arif Özç..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8