5 Eylül 2005 Pazartesi Günü Haberleri

5 Eylül 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Irak'ta İçişleri Bakanlığı'na saldırı Irak'ta direnişçiler, başkent Bağdat'ta sıkı güvenlik önlemleriyle korunan İçişleri Bakanlığı binasına saldırdı. Yaklaşık 10 dakika süren ani baskında, i..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Avustralya'da ilk şeriat partisi Avustralya'nın ilk Müslüman siyasi partisi bugün başkent Canberra’da resmi başvuru..
Vestel IFA’da dünya vitrinine çıktı Vestel, dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA 2005’te 3 bin 300 metrekarelik standıyla gövde gösterisi yaptı. Berlin’de düzenlenen IFA’nın mimar..
Hazine'den dolar cinsinden tahvil ihalesi Hazine yarın 574 gün vadeli ABD Doları cinsinden iskontolu devlet tahvili ihalesi yapacak. İhraç tarihi 7 Eylül Çarşamba olarak belirlenen ihalede sa..
IMF bu hafta Türkiye'ye geliyor Uluslararası Para Fonu (IMF) Türkiye Masası Şefi Lorenzo Giorgianni başkanlığındaki heyetin, İkinci Gözden Geçirme görüşmelerini gerçekleştirmek üzere, perşemb..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Ordu parayı kaldırıyor Giriş kartı, kimlik, sağlık kartı, e-imza gibi birçok işlevi tek kartta toplayan, ayrıca bu ..
Erdemir'in 6 aylık karı 207 milyon dolar Erdemir Grubu, yılın ilk 6 ayında 223 milyon dolar net konsolide kar elde etti. Erdemir'in net satış gelirleri 1 milyar 110 milyon dolar, net karı ise..
Vatandaş petrolden korktu altın aldı İstanbul Altın Borsası (İAB) Başkan Yardımcısı Vedat Özdan, petrol fiyatlarındaki yükselişin insanlara 1970'li yılları hatırlattığını, ekonomiye ilişkin o..
86. yıl azizliği Sivas Kongresi’nin 86’ncı yıldönümü, düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Hükümet Meydanı’nda düzenlenen kutlamalara Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, BBP ..
Yeni adli yıl yarın başlıyor 2005-2006 Adalet Yılı, yarın başlayacak. Yeni adli yılın başlaması dolayısıyla yarın Yargıtay'da tören düzenlenecek.
Üniversitelere kayıtlar başladı Üniversitelere kayıtlar bugün başladı. ÖSS sonuçlarına göre, 2005-2006 akademik yılında bir yükseköğretim programına kayıt yaptırmaya hak kazanan adayların kay..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); İzmir'de bir okulda Türk bayrağı yırtıldı İzmir'in Bayındır İlçesi'nde bir ilköğretim okulundaki Türk Bayrağı yırtı..
Yeni yolsuzluk iddiaları BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın oğlu Kojo'nun adının ''gıda karşılığı petrol'' soruşturması kapsamında yapılan incelemelerde yeni usulsüzlüklere karıştığı tespit edi..
Irak'ta bakanlığa saldırı Irak'ta direnişçiler, başkent Bağdat'ta sıkı güvenlik önlemleriyle korunan İçişleri Bakanlığı binasına saldırdı. Yetkililer, yaklaşık 10 dakika süren ani baskında, i..
Katrina polis gücünü de vurdu New Orleans ve bölgesini vuran Katrina kasırgası ve arkasından gelen selle birlikte ortaya çıkan kargaşada güvenliği sağlamaya çalışan polis güçlerinin bir kısmı..
Endonezya'da uçak düştü: En az 100 ölü var Endonezya'da Mandala Havayolları'na ait Boeing 737-220 tipi yolcu uçağı, içinde 117 yolcuyla, Sumatra adasında Medan kentindeki havaalanından kalkış..
Endonezya'da yolcu uçağı düştü Endonezya'nın Sumatra adasında, Medan-Cakarta seferini yapan bir yolcu uçağının havalanışından hemen sonra yerleşim bölgesine düştü. Ölü sayısının 100 civarında..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Irak'ta İçişleri Bakanlığı'na saldırı Irak'ta direnişçiler, başkent Bağdat'ta sıkı güvenlik önlemleriyle korunan İç..
Endonezya'da uçak düştü Endonezya'da Mandala Havayolları'na ait Boeing 737-200 tipi yolcu uçağı, içinde 109 yolcuyla, Sumatra adasında Medan kentindeki havaalanından kalkışından hemen sonra y..
Uzaktan kumandalı MP3 keyfi Grundig'te Grundig standında ilgi gören ürünlerden biri de uzaktan kumandalı MP3 çalar oldu. Uçan daireye benzer kumanda ile şık MP3 çaları yönetiyorsunuz. Sadece ..
Otomobilde müziğin vitesini yükseltin IFA Fuarı oto müzik sistemlerinde de yenilikler taşıyor. Harmon Kardon "Drive +Play" konsepti ile sunduğu ürün MP3 çalarınızla entegre çalışıyor. Arabanı..
Beko-Vestel, televizyonlarıyla teknoloji tutkunlarını fethetti Dijital dünyanın kalbi Berlin'deki IFA Fuarı'nda atıyor. Etkinliğe katılan Vestel ve Beko'nun ürünleri ziyaretçilerin büyük ilgi..
İran'da Turkcell ile yerel ortaklar anlaştı İran cep telefonu piyasasında ilk özel şirket olmayı planlayan İrancell konsorsiyumunda Turkcell ile yerel şirketler arasında anlaşma sağlandı. Böy..
'Borsa fonları İMKB'yi demokratikleştirecek' Akbank Genel Müdür Yardımcısı Önder, hisse senedine uzak duran küçük yatırımcıların borsa fonları ile ilgileneceğini söyledi. Akbank Özel Bankacıl..
Çukurova 3 kez borcunu geciktirdi, bir hakkı kaldı TMSF Başkanı Ertürk, Çukurova Grubu'nun 31 Ağustos'taki ödemesini yapmadığını ve sadece bir temerrüt hakları kaldığını söyledi Ertürk, "Çuku..
Türk Telekom'a verilen CDMA yetkisi iptal edildi Telekomünikasyon Kurumu, Türk Telekom'a bedelsiz verilen ve tartışma yaratan CDMA (mobil ses ve görüntü iletimi) yetkisinden çark etti Kararın..
Katrina, ABD ekonomisinin en pahalı kasırgası oldu Kasırganın hasar faturası kabarıyor. Tahminlere göre Katrina, son 15 yılda ABD'yi vuran kasırgaların toplamından daha fazla hasar bıraktı. A..
'Eğitime 429 milyon YTL kaynak' Çelik'e göre 29 milyon YTL vergiden vazgeçilirse 256 bin öğrenci özel okullara kayacak ve devlet 429 milyon tasarruf sağlayacak. Milli Eğitim Bakanı Çelik'in '..
Gerekirse görüşmeleri keseriz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cernobbia Forumu’nda demeç verdiği İtalyan ‘La Repubblica’ Gazetesi’ne ‘Avrupa bizimle şaka yapmasın. Görüşmeleri kesmeye de hazır..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Endonezya'da uçak kazası Endonezya'nın Sumatra adasında, Medan-Cakarta seferini yapan bir yolcu uçağının havalanışı..
Pompalı cinneti Henüz belirlenemeyen bir nedenle cinnet getiren Necmettin Erginyürek (25), annesi Perizade (45) ve kardeşi Bahattin Erginyürek'e pompalı tüfekle ateş etti. Anne Perizade Ergin..
Sprey patladı Selçuklu ilçesi Hacı Kaymak mahallesinde oturan Büyükinal Ailesi, öğle yemeği için evde bulunan undan ekmek yaparken facia yaşandı. Topladıkları çöplerin içinde kurdukları ocağı..
Mülteci kadın doğum yaptı Fethiye'de aralarında iki Türk'ün de bulunduğu 5 ayrı ülkeden 57 mülteci yakalandı. Filistinli mülteciler arasında bulunan hamile bir kadının sancılanıp doğum yapmas..
Köprüden bir Boeing geçti İşadamı Ali Rıza Aksu tarafından restore edilerek, kafeterya yapılmak için satın alınan Boeing 727 tipi yolcu uçağı, önceki gece Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geç..
'İyi eşim' dedi düğününde çamaşır yıkadı Mersin'deki düğünde 'iyi bir eş' olduğunu ispatlamak için çamaşır yıkayan damat, ardından geleneklere uyup peş peşe tokat yedi. Mersin'in Tarsus İlçes..
Evlilik planları yüksek gerilim hattına takıldı Hatay'da evlenmek için gün sayan iki genç, türbe ziyareti dönüşü yüksek gerilim hattından kopan tele takılıp elektrik akımına kapılarak feci şe..
Baykal-Ersoy polemiğine adı karışan yapımcı Akciğer kanserinden hayatını kaybeden İdris Özbir'in oğlu Ali Özbir, geçtiğimiz günlerde sanatçı Bülent Ersoy ve CHP lideri Deniz Baykal arasında y..
'Paramı çaldı' 'Atımı kaçırdı' Yapımcı Ali Özbir sevgilisi Sakine Barlas'ı 10 bin dolarını çalmakla Barlas ise Özbir'i 150 milyarlık yarış atını kaçırmakla suçladı. Özbir Müzik Üretim ve Paza..
Gitt'e rakip çıktı Oto tamircisi Duman'ın aracı "Kovboy" hırsızı korkutup kaçırıyor. Bir otomobil düşünün. Etrafında şüpheyle dolaşan hırsızı farketsin. Sahibine cep telefonu ile haber versin..
Sokaktan ringe Eski boks şampiyonu Ayhan Öz, Van'da sokak çocuklarını yetiştiriyor. Kurstaki 60 çocuğun hepsi okula dönerken 4 çocuk boksta derece aldı. Bulut, Fetullah, Zafer ve Salih... Yaş..
'Fırtına' şimdi de iki yönden geliyor Burak Turna ve Orkun Uçar, çok satan romanları 'Metal Fırtına'ya ayrı kitaplarla devam ediyor. İkisi de "Aramızda husumet yok; yayıneviyle aramızda anlaş..
Bir 'öpücük' yatağa düşürdü Şarkıcı Esra Balamir, öpücük hastalığı yüzünden bir buçuk aydır tedavi görüyor. 'Öpüşme'yle bulaşan hastalık kendini yüksek ateş, ağrı, halsizlik ve titreme şikâye..
Ayasofya, basın dünyasını ağırladı SABAH'ın sponsor olduğu 'Babıali Şenliği'nde gazeteciler okurlarla buluştu, sergiler düzenlendi. Şenlik, tanınmış seslerin konserleriyle sona erdi. Türkiye ..
Harbi rockçı asla yılmaz Rock'n Coke'un ikinci ve son gününde de yağmur hızını kesmedi... Kimisi pes edip festivali terk etti, kimisi ise 'inadına' eğlendi. Coca Cola tarafından bu yıl üçüncü..
Yağış bahane Cure şahane! Cure, sağanağa rağmen Rock'n Coke festivalini dolduranlara 'Evet, o gün ben de Hezarfen'deydim' dedirtecek muhteşem bir 3.5 saat yaşattı. Festivali 50 bin kişi izled..
Monza'da forza Montoya Formula 1'de sezonun 15. yarışı olan İtalya-Monza Grand Prix'sini McLaren Mercedes'in Kolombiyalı pilotu Juan Pablo Montoya kazandı ve bu sezon yeni takımı McLaren'la S..
Rafael Nadal'a 'sert' darbe ABD Açık'ta tek erkeklerde en çarpıcı sonuçlardan birine 26 yaşındaki ABD'li raket James Blake imza attı. Blake, 2 numaralı seribaşı ve bu sezonun Fransa Açık şam..
Masal Litvanya'yı uyutamadı Avrupa Bayanlar Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye B Grubu'ndaki üçüncü maçında Litvanya'ya 82-76 mağlup oldu. Rakibiyle başa baş bir oyun çıkaran 'Potanın Perileri..
Altınların hepsi Lebedeva'nın Atletizmin özel yarış serisi Golden Lig'de Rus üç adım atlamacı Tatyana Lebedeva, tek başına 1 milyon dolarlık ödülün sahibi oldu.
Marmara'nın galibi Sakarya İkinci Lig A Kategorisi'nde Marmara derbisinde Kocaelispor sahasında Sakaryaspor'a 3-0 yenildi. İlk hafta da Antalyaspor'a 2-0 yenilen Körfez ekibi puanla tanışamaz..
« » 1 2 3 4 5 6 7