4 Eylül 2005 Pazar Günü Haberleri

4 Eylül 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Papa ölenler için dua etti Papa 16. Benedict, Irak'taki köprü faciası ve Katina kasırgası kurbanlarına dua etti.. Papa 16. Benedict, İtalya'nın başkenti Roma'nın 30 kilometre güneydoğusundaki..
Lloyd's: Sigorta şirketlerinin kaybı 40 milyar dolara ulaşacak ABD'yi vuran Katrina kasırgasının olası maddi zararı hakkında tahminler giderek yükseliyor. İngiliz sigorta şirketi Lloyd's, kas..
Zerkavi: Bu Amerika'nın çöküşünün başyangıcı Irak'taki terörist El Kaide oluşumunun lideri Ebu Musab Zerkavi, ABD'nin çökmeye başlamasını görmekten ve Katrina kasırgasının yol açtığı zarardan..
Tahliye işlemine hız verildi ABD'nin güneyini vuran Katrina kasırgasından en çok etkilenen New Orleans'ta binlerce asker ve kurtarma ekibi kentin sular altındaki sokaklarında görev yaparken, ..
ABD, AB ve NATO'dan acil yardım talebinde bulundu Katrina kasırgasıyla beklenmedik biçimde yıkıma uğrayan ABD, bu sabah AB ve NATO'dan acil yardım talebinde bulundu. . AB Komisyonu'ndan yapıl..
Darısı Sırbistan'a Basketbolda 31 yıllık hasrete son verip İtalya'yı yendik, Efes Cup'ı kazanıp Sırbistan'daki Avrupa Şampiyonası öncesi moral tazeledik. Basketbolda 31 yıldır mağlup edemediğ..
Monza'da zafer Montoya'nın Formula 1 Dünya Şampiyonası İtalya Grand Prix'sini, McLaren Mercedes takımının Kolombiyalı pilotu Juan Pablo Montoya kazandı. Monza Pisti'nde yapılan yarışta ikinci..
Maden ocağında göçük: 1 ölü Karaman'ın Ermenek İlçesi'nde dün maden ocağında meydana gelen göçük altında kalan işçinin cesedi çıkarıldı. . Cennet mevkiinde özel bir şirkete ait maden ocağında..
Dünya seferber oldu ABD'de New Orleans'ı yerle bir eden, yüzlerce kişinin ölmesine, yüzbinlercesinin evsiz kalmasına neden olan Katrina kasırgasının ardından tüm dünya felaketzedelere yardım ..
İstanbul'da göstericiler karakola saldırdı Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü'ne molotof kokteyli saldırı düzenlendi. Diğer taraftan, Gemlik'te ellerinde Abdullah Öcalan lehine pankartlar olan Doğu bö..
LPG'li araç denetimi hızlandı Türkiye genelinde LPG'li araç ve istasyonların denetimlerine ilişkin çalışmalar hız kazanırken, bu yılın 7 ayında, toplam 384 bin araca ''gaz sızdırmazlık raporu..
TRT teknisyenine Atatürk'e hakaret davası TRT Yönetim Kurulu üyeliğine aday olan TRT Ankara Radyosu Müdürlüğü'nde görevli baş teknisyen Kasım Gümüş hakkında, ''Devrim Kanunları Eşliğinde Kema..
Çankırı'da deprem: 4.0 Çankırı'nın Orta ilçesinde hafif şiddette deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, saat ..
İstanbul'u savaş alanına çevirdiler Tutuklu Hükümlü Aileleri Hukuk Dayanışma Dernekleri Federasyonu (TUHAD-FED) tarafından organize edilen yürüyüşe katılmak için Gemlik'e gitmek isteyen bazı ..
Haberin Devamı>>> Türkiye'nin tarihi görüşmeye arabuluculuğu, AKP hükümetinin 'bölgesel barış için aktif rol' üstlendiğinin kanıtı sayıldıBeslan'da sil baştan!
Karakola saldırı Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü'ne molotof kokteyli saldırı düzenlendi. Diğer taraftan, Gemlik'te ellerinde Abdullah Öcalan lehine pankartlar olan Doğu bölgelerinden gelen yaklaşık..
LGP'li araç denetimi hızlandı Türkiye genelinde LPG'li araç ve istasyonların denetimlerine ilişkin çalışmalar hız kazanırken, bu yılın 7 ayında, toplam 384 bin araca "gaz sızdırmazlık raporu"..
Mısır askerleri Gazze sınırında Mısır askerlerinin, İsrail'in Gazze Şeridi'nden çekilme planının bir parçası olarak yapılan anlaşma uyarınca Gazze sınırında konuşlanmaya başladığı bildirildi.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Saddam 19 Ekim'de yargılanacak Irak yönetimi, devrik Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in yargılanmasına 19 Ekim'de baş..
Üniversitelere kayıtlar yarın başlıyor Üniversitelere kayıtlar yarın başlıyor. ÖSS sonuçlarına göre, 2005-2006 akademik yılında bir yükseköğretim programına kayıt yaptırmaya hak kazanan adayl..
Afganistan'dan ABD'ye yardım teklifi Afganistan hükümeti, Katrina kasırgasından etkilenenlere yardım amacıyla ABD'ye 100 bin dolar yardım teklifinde bulundu. . Afganistan'daki ABD Büyükelçili..
Saddam 19 Ekim'de hakim karşısında Irak yönetimi, devrik Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in yargılanmasına 19 Ekim'de başlanacağı haberini doğruladı. . Hükümet sözcüsü Lait Kubba, Saddam ile bi..
Süper kurtarıcılar Gelecekte felaketzedelerin imdadına koşacak 11 yeni yavru doğdu. Akdeniz Kurtarma Arama Derneği (AKAD) bünyesinde 4 yıldır hizmet veren arama kurtarma köpeklerinden Kont ve..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Haydi göz doktoruna Göz sağlığı uzmanları, çocuklarda sıkça görülen göz tembelliği, şaşılık, miyop, hipermetrop ve ..
Orhan Pamuk ödülünü 23 Ekim'de alıyor Yazar Orhan Pamuk layık görüldüğü Alman Yayıncılar Birliği 2005 Barış Ödülü’nü 23 Ekim günü alıyor. Pamuk’un eserleri 34 dile çevrildi.
Van'da cinayet: 2 ölü Van'da, cinnet getiren bir kişi, silahla annesini öldürüp, kardeşini yaraladıktan sonra intihar etti.
Üniversitelere kayıtlar yarın başlıyor ÖSS sonuçlarına göre, 2005-2006 akademik yılında bir yükseköğretim programına kayıt yaptırmaya hak kazanan adayların kayıt işlemleri 12 Eylül'e kadar ta..
TSK'dan akredite internet siteleri Türk Silahlı Kuvvetleri akreditasyon uygulamasını internet sitelerine de yansıttı. TSK Personelinin kişisel ve mesleki çalışmaları için toplam 42 internet s..
Yasak bitti, balıkçılar iş başında Balık avı yasağının 1 Eylül itibariyle sona ermesinin ardından, balıkçılar denizlere açılıyor.
Gemlik'te Öcalan yürüyüşüne izin verilmedi Hakkari’den bölücübaşı Abdullah Öcalan’a destek vermek için yarın Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde düzenlenmek istenen yürüyüşe katılmak üzere yola çıkan..
Hatay’da şiddetli yağmur: 1 ölü HATAY'da şiddetli yağışta çok sayıda ev ve iş yerinin sular altında kalırken, sele kapılan 51 yaşındaki Yusuf Dikkaya boğularak yaşamını yitirdi.
'Ulusun görevi Cumhuriyet'i yaşatmaktır' Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Sivas Kongresi’nde demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığını ifade ederken, Türk ulusunun en önemli..
Dar gelirlilere kömür yardımı Dar gelirlilerinin yakacak kömür ihtiyacının bedelsiz olarak karşılanması amacı ile iki sezon ince başlatılan başlatılan ücretsiz kömür yardımının, bu yıl sürdür..
Eğitime destekte İstanbul birinci Yaklaşık 2.5 yıl önce başlatılan "Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası"na en fazla destek İstanbul'dan geldi. İstanbul'u, Kocaeli ve Konya takip etti.
Van'da terör örgütü operasyonu İstanbul'dan gelerek terör örgütü PKK'nın dağ kadrosuna katılmak istediği iddia edilen 1 kişi ile kendisine yardım ve yataklık eden 3 kişiden 2'si, tutuklandı.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); LGP'li araç denetimi hızlandı Türkiye genelinde LPG'li araç ve istasyonların denetimlerine ilişkin çalışmalar hız k..
Unakıtan: Özelleştirmedeki kararlılığımız sürüyor Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, ''Özelleştirme konusundaki siyasi kararlılığımız aynı şekilde devam ediyor.. Unakıtan, TÜPRAŞ'a 9 firmanın tali..
Sosyetik Müslüman İtalyan sağına karşı Pirelli’nin patronu Marco Tronchetti’nin Tunus asıllı eşi Afaf Jnifen, ‘Avrupa’nın Hıristiyan köklerinde’ ısrar eden sağcılara karşı savaş açınca İtalya..
Fransa'da yangın: 12 ölü Fransa'nın başkenti Paris'te 15 katlı bir binada bugün erken saatlerde çıkan yangın sonucu en az 12 kişinin öldüğü, 16 kişinin yaralandığı bildirildi.
Meksika'da patlama: 15 ölü Meksika'da havai fişek depolanan ve kaçak benzin satılan bir binada meydana gelen patlamada 15 kişinin kişi öldü, 20 kişi yaralandı.
Hindistan'da 23 polis memuru öldürüldü Hindistan'ın merkezindeki Çatişgar'da Maocu gerillaların yerleştirdiği kara mayını, 23 polis memurunun ölümüne yol açtı.
ABD Yüksek Mahkeme Başkanı öldü ABD, Federal Yüksek Mahkeme Başkanı William Rehnquist 80 yaşında öldü. Mahkeme sözcüsü Kathy Arberg, yaklaşık bir yıldır tiroid kanseriyle mücadele eden Rehnqu..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Mısır askerleri Gazze sınırında Mısır askerlerinin, İsrail'in Gazze Şeridi'nden çekilme planının bir parçası olarak..
Danıştay da ‘Telekom satışı dursun’ havası Danıştay Nöbetçi Dairesi’nin, Türkiye Haber-İş Sendikası’nın açtığı davada Türk Telekom’un yüzde 55’inin Oger Telecom’a satılmasıyla ilgili gündeme ..
Hazine dış borç ödemede rahat Hazine bu hafta sadece 71.7 milyon doolarlık dış borç geri ödemesi yapacak.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Türk çiftçisinde AB korkusu Avrupa Birliği (AB)’nin tütün mamulleri tüketimini azaltmak üzere aldığı tedbirler ve t..
Operada üç yeni eser İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB) yeni sezona üç yeni oyunla başlıyor. Perdeler 1 Ekim abrizio Ventura'nın yönettiği, rejisini Beppe de Tomasi'nin yaptığı 'Carmen'le..
'Bakanın kararına hayranlık duydum' Devlet Tiyatroları Genel Müdürvekili Mine Acar, astlarıyla birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek kendini savundu. Heyecanlı olduğu gözlenen Acar...
» 1 2 3 4 5 6 7 8