30 Eylül 2005 Cuma Günü Haberleri

30 Eylül 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Organize sanayi bölgeleri, 1 yılda açılan fabrika sayısı ile 43 yılın toplamını aştı Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, yeni çıkarılan teşvik kanunu ile bir yılda organize sanayi bölgelerin..
Kütahya’da gıda üreticileri için danışmanlık şirketi Kütahya’da bir yıl önce kurulan gıda danışmanlık şirketi, Kütahya’da faaliyet gösteren 70 gıda üretim firmasını sicile kaydettirerek üreti..
Küçüksu, yıllar sonra tarihî güzelliğine yeniden kavuşuyor İSKİ’nin tarihî Küçüksu semtini kurtarmak için başlattığı 16 ayrı işten oluşan Çevre Koruma Projesi adım adım tamamlanıyor.
Üsküdar'da Ramazan bu sene de vapurda yaşanacak Ramazan ikliminin en güzel yaşandığı ilçelerden biri olan Üsküdar, geçen yıl olduğu gibi bu sene de Ramazan'ı vapurda karşılayacak.
Gecekondu sahipleri daire aldı, kiracılar sokağa atıldı Kadıköy’de belediye arazisine yapıldığı belirlenen gecekondular, sahipleriyle anlaşılmak suretiyle yıkıldı. Durumdan habersiz dar gelir..
Kartal’da öğrencilere 1 milyon YTL yardım dağıtıldı Kartal Belediyesi, 2005-2006 öğretim yılında, ilçe genelinde ikamet eden ilköğretim, lise ve üniversite öğrencilerini kapsayan karşılıksız ..
Ulus Pazarı esnafı belediye önüne tezgâh açtı ‘Sosyete Pazarı’ olarak bilinen Ulus Pazarı esnafı, kapatılmanın üzerinden bir ay geçmesine rağmen kendilerine yer göstermediği gerekçesi ile Beş..
‘Cami yapımı istismar konusu edilmesin’ Diyanet-Sen Kadıköy Temsilciliği, son günlerde kamuoyunda tartışılan Göztepe Parkı’na cami yapılması ile ilgili bir bildiri yayınladı.
Gemlik’te kaliteyi korumak için sokakta zeytin satışı yasaklandı Avrupa Birliği'nin (AB) üretim ve satışını sıkı kontrole aldığı en önemli alanlardan birini oluşturan gıdada her sektör yenili..
Açıkta döner satışına sıkı denetim Zonguldak Belediyesi Zabıta ekipleri ile Tarım İl Müdürlüğü Gıda Kontrol Şube yetkilileri, şehir merkezi, Atatürk Devlet Hastanesi ve Devlet Hastanesi önler..
Kuş gribine karşı acil eylem planı hazırlanıyor Rusya ve Moğolistan gibi ülkelerde görülen tavuk vebasına (kuş gribi) karşı Sakarya’da da acil eylem planı hazırlanıyor.
Bursa’nın gezici sağlık aracı 5 bin 200 kişiye hizmet götürdü Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sağlık hizmetlerinden yeterince yararlanamayan vatandaşlar için oluşturduğu gezici sağlık aracı, ..
Çöplük yangını Tekirdağ halkına zehir saçıyor Tekirdağ il merkezi yakınlarında Muratlı yolu üzerinde bulunan şehir çöplüğü yanmaya başlayınca, yakın çevredeki vatandaşlar zehirli dumanların e..
Kanser tedavisi görenler, sıraya girmekten kurtuldu Bursa Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi’ne alınan yeni cihaz sayesinde, kanser tedavisi gören hastalar, radyoterapi için sıraya girmek ve..
Çayırova’da KOMEK kurslarına büyük ilgi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Çayırova beldesinde geçen yıl açtığı Meslek Edindirme Kursları’na (KOMEK) bu yıl da yoğun bir talep var.
Çerçeve belgesi son dakikaya kaldı Avrupa Birliği (AB) Daimi Temsilciler Komitesi’nin (COREPER) dün Avusturya’nın katı tutumu yüzünden müzakere çerçeve belgesinde (MÇB) anlaşamaması Türkiye k..
İşte 3 Ekim yolunda saat saat görüşme maratonu Pazar 20.00: AB dışişleri bakanları öncelikle pazar günü olağanüstü toplanacak. Mahalli saat ile 20.00'de Lüksemburg'da başlayacak toplantının s..
Abdullah Gül: Çerçeve belgeyi görmeden gitmeyeceğiz Türkiye, Avrupa Birliği (AB) ile tam üyelik müzakerelerinin başlaması öngörülen 3 Ekim tarihine günler kala, Müzakere Çerçeve Belgesi’ni g..
The Times: Türkiye’yi Müslüman diye reddetmek şerefsizlik İngiltere’de yayımlanan The Times gazetesi, Avrupa Parlamentosu’nun (AP) önceki gün Türkiye konusunda provokatif bir tavır sergilediğ..
[HABER İZLENİM] Ankara o geceyi tekrar yaşamak istemiyor 16 Aralık gecesi, Brüksel'de Türk heyetinin kaldığı otelde herkesin morali bozuk, "Bu iş olmadı, dönüyoruz." diyenler çoğunluktaydı. E..
Martin Jahn: Önemli olan müzakerelere başlamak Çek Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Martin Jahn, Türkiye'nin AB üyeliğinin getireceği dezavantajlar bir yana bırakılarak iki taraf açısından "ço..
Avrupa Parlamentosu, KKTC ile doğrudan temas kararını onayladı Çok tartışılan Türkiye raporunda KKTC’ye yönelik tecridin kaldırılmasını tavsiye eden Avrupa Parlamentosu (AP), Kıbrıslı Türkler..
‘ABD, Türkiye’ye üst düzey yetkili göndermekten öte bir şey yapmalı’ Amerikan düşünce kuruluşu American Enterprise Institute’un (AEI) Türkiye ve Ortadoğu uzmanı Michael Rubin, Washington yön..
Irak’ta üçüz bombalı saldırı 85 can aldı Irak'ın başkenti Bağdat'ın kuzeyindeki Şii kenti Balad'da eşzamanlı düzenlenen 3 intihar saldırısında 85 kişinin öldüğü, 110 kişinin de yaralandığı bi..
Cezayir, millî uzlaşma için sandığa gitti Cezayir’de 120 binden fazla kişinin ölümüyle sonuçlanan iç savaşın izlerini silmek için Devlet Başkanı Abdülaziz Buteflika tarafından hazırlanan y..
Kadife devrimlerde ‘kraliçe dökümü’ sürüyor Ukrayna’daki turuncu devrimin ‘kraliçesi’ eski Başbakan Yulya Timaşenko’nun devrimin başaktörü Devlet Başkanı Viktor Yuşenko ile yollarını ayırması..
Türkiye, yabancı sermaye liginde 22 basamak atladı Birkaç yıl öncesine kadar bir milyar doları bulmayan yabancı sermaye yatırımlarıyla Angola, Vietnam ve Bolivya gibi ülkelerin bile gerisinde..
Borsa kayıplarını telâfi etti Avrupa Parlamentosu’nun önceki gün Türkiye’nin AB üyeliği öncesi Gümrük Birliği ek protokol oylamasını erteleyerek Ermenistan’ın tanınmasına yönelik talepte bulu..
‘Borcu yoktur’ yazıları SSK’nın internet sitesinden alınabilecek SSK tarafından hazırlanan ‘E-Borcu Yoktur’ projesiyle, işverenler, ‘borcu yoktur’ yazılarını internet üzerinden alabilecek.
‘Sonuç ne olursa olsun ekonomik istikrar sürer’ Avrupa Birliği’nin Türkiye’nin 3 Ekim’de müzakerelere başlaması konusunda ortaya koyduğu belirsiz tablo dün de sürerken, Ankara 3 Ekim’e ilişki..
[HABER ANALİZ] Ekonomi gemisi dalgalara hazırlıklı Türkiye için 3 Ekim önemli bir dönüm noktası olacak. Ankara, AB'nin öne sürdüğü şartları kabul etse bile müzakerelerin nasıl devam edeceğini..
TSK’nın helikopterlerini Aselsan modernize edecek Türkiye'nin yüksek teknolojili askerî savunma sistemlerinde dışa bağımlılığı azalıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kullandığı teçhizat ve yed..
Hema, yarı fiyatına bin 500 beygir gücünde tank motoru üretecek Yerli savunma sanayii şirketlerinden Hema da 'tankın kalbi' olarak nitelenen güç paketini üretmek için kolları sıvadı. Şirket, ..
Faizsiz bono yeniden gündemde Türkiye, üzerindeki borç yükünü uygun şartlarda uzun vadeli hale getirmek için çaba sarf ediyor. Bu çerçevede Körfez sermayesinin rağbet ettiği faizsiz bono için..
Ülker, özelleştirmelere girmeyecek Dünyanın önde gelen pek çok şirketinin ilgisini çeken özelleştirme ihalelerine Türkiye'nin gıda devi Ülker Grubu, aldığı karar gereği katılmıyor. Ülker İsti..
Yılın işadamları seçildi Milli Prodüktivite Merkezi’nin ‘’Yılın İşçi-İşveren, İş Kadını ve İşadamları’’ ödülleri sahiplerini buldu.
Yapı Kredi’nin kasasına 1,1 milyar dolar girdi Çukurova Grubu, Koç Grubu'na devrettiği Yapı Kredi Bankası'nın kasasına borcuna mahsuben 930,09 milyon dolar anapara ve 80,66 milyon dolar da fa..
İkbal Gürpınar, ‘Kimse Yok mu?’ derken hayat arkadaşını buldu Samanyolu Televizyonu'nda yayınlanan ‘Kimse Yok mu?' programının sunucusu İkbal Gürpınar, yardıma muhtaç bir gence kardeş aile ar..
IDEF fuarında en çok ilgi tabacalara IDEF 2005 fuarına gelen ziyaretçiler, çeşitli marka ve çaptaki tabancaların sergilendiği stantların önünde kuyruklar oluşturdu. IDEF 2005 Uluslararası Sav..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Sonbahar'da sinema keyfi Ankara Sinema Kültürü Derneği (ASKD) tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan, film+..
Artık onun da yıldızı var Oscar ödüllü oyuncu Charlize Theron da Hollywood'daki "Ünlüler Kaldırımı"nda bir yıldıza sahip oldu. Güney Afrikalı oyuncu böylece "Ünlüler Kaldırımı"nın 2 bin 291'i..
Onlar tüm zamanların "şampiyonu" İngiltere'nin en çok satan plak ve albümleri listesinde 1322 hafta boyunca listelerde kalmayı başararak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren ünlü müzik grubu Que..
Yeni 10 $'lıklar 2006'da piyasada ABD, güvenlik özellikleri geliştirilmiş 10 dolarlık yeni banknotların, 2006 yılı başında piyasa çıkarılacağını duyurdu. Daha önce 20 ve 50 dolarlık banknotla..
Ramazan paketleri raflarda Carrefour, Gima, Migros, Tansaş, Özdilek ve Metro gibi büyük marketler, 5 Ekim'de başlayacak Ramazan ayı için özel ürün paketleri hazırladı. Hurma, peynir, zeytin, ..
DUVAR TİPİ BANYO ISITICISI 1000 WATT TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik BonusCard'a vade farksız 4 veya 6 taksit imkanıyla !
ATO'nun Erdemir talebine red Ankara Ticaret Odası’nın (ATO), hissedarı olduğu Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın (Erdemir) ana sözleşmesinde yapılan değişiklikle altın hisse oluşturulmasın..
İngiltere'de saat başına asgari ücret 5.05 sterlin İngiltere'de saat başına 4.85 sterlin olan asgari ücret, 1 Ekim'den itibaren geçerli olmak üzere 5.05 sterline (12 YTL) yükseltildi. Asgari ..
Eski banknotlar asfalt olacak Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), tedavülden kalkan banknotların çevreyi kirletmeyecek şek..
2020'de nüfus 79 milyon Türkiye'nin demografik yapısını, ABD Nüfus Bürosunun uluslararası veri tabanına göre inceleyen Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Teknoloji Araştırma Merkezi (TEKAM) Müd..
« » 1 2 3 4 5 6 7