3 Eylül 2005 Cumartesi Günü Haberleri

3 Eylül 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Metro Group: Türk toplumunun iyi bir tüzel vatandaşı olacağız Metro Group, İstanbul Ümraniye ve Antalya'da aynı günde temelini attığı iki Real Hipermarket ile Türkiye'deki alışveriş merkezi ..
Tüpraş için 9 firma yarışıyor ihale bu ay sonuçlanacak Türk Telekom'un yüzde 55 hissesinin 6 milyar 550 milyon dolara Oger Telecom'a satılmasının ardından gözler Türkiye'nin en büyük sanayi k..
Hazır giyimciler Kiev’de moral buldu Aşırı değerli Türk Lirası ve Çin rekabetiyle bunalan Türk hazır giyim ve konfeksiyon sektörü kuvvetli olduğu pazarlarda moral buluyor.
Benzin ve Tekel zamları enflasyonu uyandırdı Akaryakıt ve Tekel ürünlerine yapılan zamlar, enflasyonun ağustos ayında beklentilerin üzerinde gelmesine sebep oldu.
Sigara zam şampiyonu, fiyatı en fazla gerileyen kavun Ağustos ayının zam şampiyonu, fiyatı yüzde 31,63 oranında artan 'Maltepe sigarası' oldu. Tüketici Fiyat Endeksi'ne göre, geçen ay Maltepe..
ÖFK’lar yüzde 12 büyüdü, 6,8 milyar yeni liralık fona ulaştı Özel finans kurumları (ÖFK) son 3 yıldır sürdürdükleri yüksek büyüme performansını 2005'in ilk yarısında da korudu. 2002'den 2004 ..
Serdengeçti: Şartlar değişti kriz beklemeyin İthalattaki hızlı artış ve Türk Lirası’nın değerlenmesi sebebiyle ortaya atılan kriz söylentilerine Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti cev..
Türkiye ekonomisi, üç yıllık büyümede dünya rekoru kırdı Merkez Bankası Başkanı Serdengeçti, 2002 yılından bugüne kadar Türkiye’deki reel büyümenin yüzde 26,9 düzeyinde olduğuna işaret ederke..
Sözleşmeli çalışana ‘doğum izni ve kıdem tazminatı’ geliyor Sözleşmeli personele, doğum izni ve kıdem tazminatı (ikramiye) imkanı tanındı. Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar..
İmar Bankası, vergi yüzsüzleri listesine damgasını vurdu Kayıt dışı topladığı mevduat yüzünden Hazine'ye 8 milyar YTL ek yük getiren İmar Bankası, vergi yüzsüzü çıktı.
Petrol, ABD’de karaborsaya düştü ABD'de hayatı felç eden Katrina kasırgasının, ülkenin en önemli enerji merkezini harabeye çevirmesi üzerine, 1970'lerden bu yana ilk kez benzin kuyrukları gör..
Otobüs biletinde KDV indirimi hazırlığı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, şehirlerarası otobüs firmalarında biletlerden kesilen yüzde 18 oranındaki Katma Değer Vergisi'nin (KDV) yüzde 8'e ind..
İş Bankası’ndaki PO hisseleri 616 milyon dolara Doğan’ın Doğan Şirketler Grubu Holding, iştiraklerinden Petrol Ofisi’nin sermayesindeki Türkiye İş Bankası ve iştiraklerine ait hisselerin tama..
Nema ödemeleri 8 Eylül'de başlıyor Tasarrufu Teşvik Hesabı 7. taksit nema ödemeleri 8 Eylül'de başlayacak. Hazine Müsteşarlığı, taksitin alınması için önceki nema ödemelerinde olduğu gibi işv..
Zorlu, Zeytin Adası’nı turizmde değerlendirecek Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’ndan (TMSF) 15,25 milyon YTL’ye satın aldıkları Zeytin Adası’n..
New Orleans’ta kaos ve yağma var ABD’de Katrina kasırgasının vurduğu New Orleans kentinde durum kötüleşiyor. Yağmalama ve tecavüzlerin arttığı kentte patlamalar yaşanıyor.
Başbakan Erdoğan’dan geçmiş olsun mektubu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ABD Başkanı George Bush'a, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül de ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Ri..
İş dünyası: ABD halkına yardım elini uzatmalıyız Amerika’da meydana gelen Katrina kasırgasının yol açtığı felaketin boyutu gün geçtikçe netleşiyor. Ölü sayısı binlerle ifade edilen felaket bö..
Adlî tatili fırsat bilen hırsızlık çetesi, avukatları soydu Adli tatili fırsat bilen hırsızlar, Ankara’daki avukatlık bürolarına dadandı. Ankara Barosu’na üye iki avukatın bürosu birkaç gün a..
Aksu: Terörle mücadelede özel birimler kaçınılmaz İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, terör olaylarının giderek uluslararası boyut kazandığına dikkat çekerek, "Terörizm unsurlarının günümüz tekn..
Emniyette susan Sakra mahkemede konuşacak El Kaide örgütü üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanan Louai Sakra, polislerin ‘Avukat, El Kadide’yle bağlantılı diyeceksin.’ dedikleri için susma hakkın..
Fatih Camii avlusunda yasa dışı gösteri İstanbul Fatih’te yapılan gösteride, yasa dışı Hizbuttahrir örgütü lehine sloganlar atıldı. Dün Fatih Camii avlusunda cuma namazının ardından toplanan ..
PKK / Kongra-Gel’e ait 20 kilogram C-4 ele geçirildi İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü polisleri, terör örgütü PKK / Kongra-Gel’e ait olduğu belirlenen 20 kilogram C-4 patlayı..
10 bin korsan CD’ye el konuldu İstanbul Ümraniye’de düzenlenen bir operasyonda 10 bin korsan VCD ve DVD ele geçirildi. Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, operasyonda Korsan CD üretip sattıklar..
Samsun’da Venedik manzaraları Samsun’da bir hafta içinde ikinci kez yağan sağanak yağmur kenti sular altında bıraktı. Yüzlerce ev ve işyerini su basarken, felaketin büyümesinde kapatılmayan d..
Rize’den İskenderun’a giden yolcuların bindiği iki otobüs de kaza yaptı Mersin’de bir otobüsün takla atması sonucu 3 kişi hayatını kaybetti, 37 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Kazanın da..
Mahkûmlar kitap okumaya teşvik edilecek Cezaevi yönetimleri, tahliye olduklarında topluma daha kolay ayak uydurabilmeleri amacıyla mahkumları kitap okumaya teşvik edecek.
‘Maganda kurşununun acısını her an yaşıyorum, böyle sevinç olmaz olsun’ İki yıl öncesine kadar taksicilik yapan Fikret Kızıl, bir düğünde atılan kurşunla felç oldu. Yakınlarının yardımıyla ha..
Suçların yarısı ruhsatsız silahlarla gerçekleşmiş Son günlerde yeniden tartışılmaya başlanan kontrolsüz silah kullanımını engellemek için yürütülen çalışmalar devam ediyor. İçişleri Bakanı Ab..
‘12 Eylül’de topladığımız silahlar TSK’nın elindeki silahtan fazlaydı’ 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, bireysel silahlanmanın zorlaştırılmasını, hak etmeyenlerin elindeki silahların da toplatıl..
TRT Yönetim Kurulu üyeliği için 34 kişi başvuruda bulundu TRT Yönetim Kurulu üyeliği için adaylık başvuruları sona erdi. Adaylık için RTÜK'e 34 kişi başvurdu.
Camdan giren kurşun 10 yaşındaki Elif’i bacağından yaraladı Denizli’de bir magandanın silahından çıkan kurşun evde bulunan 10 yaşındaki Elif Melisa Biçer’in ayağından vurulmasına neden oldu.
Silahla şov yapmak isteyen kapkaççı canından oldu Diyarbakır’da silahla intihar şovu yapmak isteyen bir kapkaççı silahın yanlışlıkla ateş alması sonucu hayatını kaybetti.
Türkiye, İslam dünyasına modellik iddiasında değil Prof. Dr. Bardakoğlu, diğer ülkelerle ilişkileri eşitlik esası üzerine kurmak istediklerini, modellik iddiasının olgunluk ve nezakete yakışm..
Kızılay ihtiyaç olan kanı hastaneye teslim edecek Kızılay ile hastaneler arasında kurulacak bilgisayar ağı sayesinde vatandaşlar, hastane hastane dolaşarak kan arama derdinden kurtulacak.
ÖSS'yi kazanıp tek dersten kalanlara sınav hakkı Milli Eğitim Bakanlığı, üniversitede bir bölümü kazandığı halde tek dersten sınıfta kalan lise son sınıf öğrencilerine yeni bir sınav hakkı ve..
Kamu Personeli Dil Sınavı için başvurular 5-12 Eylül’de Yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personeliyle yatırım hizmetlerinde çalışmaları nedeniyle yabancı dil tazminatından yararlanmak..
Afşin-Elbistan Termik Santralı’na filtre takılıyor Çevre kirliliğine ve kansere yol açtığı ileri sürülen Afşin-Elbistan Termik Santralı’na 19 yıl aradan sonra filtre takılıyor.
Ormandaki yaşlı ağaçlar kesilmeyecek Ormanlardaki biyolojik çeşitliliğe katkı sağlayan yaşlı ve ölü ağaçlar artık ormanlardan kesilmeyecek.
İpekyolu’nun tasarımları Ayasofya’da Kırgızistan Milli Güzel Sanatlar Müzesi’nin girişimiyle düzenlenen "Büyük İpekyolu: Doğu-Batı Diyaloğu Uluslararası Modern Takı Tasarımları Sergisi, Kırg..
Çocuğunuzun okula başlama korkusunu onunla konuşarak yenin Okul korkuları olan çocukla, okul hakkında konuşmak, okula gitmenin önemini anlatmak, arkadaşlarla oynayacağı oyunlar, öğreneceği bi..
Her balık her mevsimde bulunmaz Eylül ayı itibarıyla balıkçılar için avlanma yasağı kalktı. Yeni sezonun bol ve bereketli geçmesi bekleniyor. Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye onlarca balı..
‘Yurtdışında yaşayan ve memleketini seven her aydın bıçak sırtında’ Elif Şafak, ABD’de yayımlanan NPQ dergisine verdiği söyleşide, romanlarında Osmanlıca kelimeler kullandığı için eleştirildi..
Sanatçılar en çok kedi sever! Sanat tarihine bakıldığında, Eski Mısır’dan bu yana sanatçıları kedi kadar etkileyen başka bir hayvanın olmadığı rahatlıkla görülebilir.
Bursa DT, sezonu 'Nafile Dünya' ile açacak Bursa Devlet Tiyatrosu (BDT), sezonu, Mehmet Gökçer’in müdürlük görevinden istifa etmesinin ardından, Nazım Hikmet’in "Kadınların İsyanı" adlı oyunu..
Rock'n Coke başlıyor Coca Cola’nın sponsorluğunda İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) ile Pozitif Tanıtım işbirliğiyle düzenlenen "Rock’n Coke İstanbul 2005’’ festivali, Hezarfen Havaalanı’..
Phaselis konserleri başladı Antalya’nın Kemer ilçesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Phaselis Sanat Etkinlikleri, Rengim Gökmen yönetimindeki 9 Eylül Senfoni Orkestrası’nın konseri ile başladı...
Babasının silah ruhsatı almasını engellemiş Silah ruhsatı almayı zorlaştırmak için Meclis’e kanun teklifi veren Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu’nun bu konudaki hassasiyeti yeni değ..
Bugüne kadar hiç silahım olmadı Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Türkiye gibi özgür bir ülkede barış içinde yaşama adına silah ruhsatı taşımaya ihtiyaç duyulmaması gerektiğini söyledi.
CHP, Ankara il kongresine muhalif vekilleri çağırmadı CHP Ankara il kongresi, bugün Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu’nda toplanıyor. Kongreye, muhalif milletvekilleri Muzaffer Kurtulmuşoğlu, İs..
« » 1 2 3 4 5 6 7