29 Eylül 2005 Perşembe Günü Haberleri

29 Eylül 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Volkan'a, TSK'dan onay Dünyanın önde gelen silah devleri, Ankara'daki Uluslararası Savunma Fuarı'nda (IDEF-05) bir araya geldi. Aselsan, Alman Leopard tanklarının elektroniğini yenilerken...
Yapı Kredi'de işlem tamam Türkiye'nin ilk özel bankası Yapı Kredi Bankası'nın yüzde 57,4 oranındaki çoğunluk hisseleri dün yapılan olağanüstü genel kurulda Koç Holding ile İtalyan bankacılık ..
Petrolde koşullu evlilik Turcas Petrol ve Shell Company of Turkey Limited (SCT), kurmayı hedefledikleri 'ortak girişim şirketine' ilişkin anlaşmayı imzaladıklarını açıkladı.
KOBİ'lere umut ışığı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin, 'İstanbul Yaklaşımı' kapsamında 322 firmanın 6 milyar doları aşan borcunu yapılandıran bankaları bu..
Piyasaları 'Avrupa' korkusu sardı Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Türkiye'nin imzaladığı ek protokolle kapsamını genişlettiği gümrük birliği anlaşmasıyla ilgili oylamayı ertelemesi, mali piyasal..
Dünyanın en yaratıcı eserleri İstanbul'da Milliyet gazetesinin 2002 yılından beri temsilcisi olduğu dünyanın alanında en büyük organizasyonu Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali'nin 4'ü..
'2012'de nükleer santral olur' Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) Başkanı Okay Çakıroğlu, "Türkiye'nin 2012 yılında nükleer enerjiye sahip olacağını" söyledi.
'Türkiye önemli pazar' Türkiye'nin yüksek bir gelişim potansiyeline sahip olduğunu söyleyen Beiersdorf AG'nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Thomas Quass, Çin ve Rusya'dan sonra Türkiye'yi ziyar..
AP Türkiye'yi zorluyor AB'de liderlerin kararları ve icra organı komisyonun bürokratik icraatları gibi yaptırım gücü bulunmasa da tek seçilmiş organ olan Avrupa Parlamentosu (AP), dün Türkiye..
Ankara Rehn'e öfkeli Avrupa Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu yetkilisi Olli Rehn'in Avrupa Parlamentosu (AP) Dışişleri Komisyonu Başkanı Elmar Brok'a, TBMM'de onaylanacak gümrük birliği ek ..
Türkiye kavgası koptu Avrupa Parlamentosu (AP), tam üyelik müzakerelerinin başlayacağı 3 Ekim öncesi Türkiye konusunda yine bölündü. AP vekilleri dünkü tartışmada Türkiye'nin üyeliği konusund..
'Soykırım'ı da tanımalısınız Avrupa Parlamentosu'nda (AP) ilk golü Gümrük Birliği Ek Protokolü'nün oylanmasının yine ertelenmesiyle yiyen Ankara'ya, ikinci gol de Türkiye'yle ilgili karar tas..
Erdoğan: Yaptırımı yok Başbakan Tayyip Erdoğan, AP'nin 'Ermeni soykırımı'na dair kararını "AP'nin Türkiye'nin AB üyelik süreciyle ilgili bir yaptırım gücü söz konusu değil" ..
'Müzakere fikri nefret uyandırıcı' Türkiye'nin AB üyeliği Fransa'da gündemden düşmüyor. İktidardaki Halk Hareketi Birliği (UMP) ve Fransa Demokrasi Birliği (UDF) vekilleri, Türkiye'nin AB üye..
'Destek sırası bizde' Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in konuğu olarak dün Ankara'ya gelen Romanya Cumhurbaşkanı Traian Basescu, Türkiye'nin mutlaka AB'ye alınması gerektiğini söyledi.
'AB dengeleri gözetsin' Türkiye, 3 Ekim'e günler kala müzakere çerçeve belgesinde uzlaşamayan AB'ye son mesajları gönderirken, müzakerelerin 'kazan-kazan' ilkesine göre yürümesini isteyerek K..
Çerçeve belge sona kalıyor Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecindeki yol haritası sayılan müzakere çerçeve belgesi bugün AB Daimi Temsilciler Komitesi'nde bir kez daha ele alınacak.
Hughes karizmayı cizdirdi ABD Başkanı George W. Bush'un 'imaj gurusu' olarak Türkiye'ye gelen Dışişleri Bakan Yardımcısı Karen Hughes'a, Ankara'nın imaj kriterleri, 'Kıbrıs ve PKK konusunda s..
Bebekli Kilisesi'ne kilit Çevresinde yer alan eğlence mekânlarının ruhsatının iptal edilmesi isteği yerine getirilmeyen Adana'nın Tepebağ Mahallesi'ndeki Bebekli Katolik Kilisesi (Aziz Paulus..
Eski büyükelçi Alpan mahkûm Türkiye'nin eski Brezilya Büyükelçisi Doğan Alpan, kamu kurumunu dolandırma, resmi makamlara yalan beyanda bulunma ve görevi kötüye kullanma suçlamalarıyla yargıla..
Baykal: AB'den vazgeçmeyeceğiz İşçi Partisi yıllık olağan kongresinin davetlisi olarak İngiltere'de bulunan CHP lideri Deniz Baykal, dün BBC'nin canlı yayınında AB konusundaki soruları cevapl..
Milletvekili Gürsoy CHP'den istifa etti CHP Adıyaman Milletvekili Şevket Gürsoy, partisinden istifa etti. Dün yazılı bir açıklama yapan Gürsoy, "30 yıldır siyaset yaptığım CHP'den üz..
'Psikiyatride işkence var' Uluslararası Zihinsel Engellilik ve Psikiyatride İnsan Hakları Kuruluşu'nun (MDRI), Türkiye'de, psikiyatrik tedavi yapan üç hastane, üç rehabilitasyon merkezi ve....
'Nikâhsızlar Batı'da fazla' Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Türkiye'de nikâhsız yaşama oranının, Batılı ülkelere göre düşük olduğunu söyledi.
TMY taslağına AKP rötuşu AKP, Adalet Bakanlığı'nca hazırlanarak 'siyasi karar için' partiye gönderilen Terörle Mücadele Yasa (TMY) taslağı üzerindeki çalışmalarını tamamladı.
Etik bakımdan tartışmalı dinen caiz! Sağlık Bakanlığı'nın embriyonik kök hücreyle ilgili çalışmaları askıya alan genelgesi tartışma yarattı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ imzalı genelgede somatik..
Bakanlık: Vicdani rahatsızlık yarattı Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Bekir Keskinkılıç, embriyonik kök hücre kullanımı konusunun etik ve dini açıdan da incelendikte..
Yunan ordusuna talim yasağı Yunan çevreciler, yok olma tehdidi altındaki Akdeniz fokları ve bazı kuş türleri için Yunan ordusuna bayrak açtı. Çevre kirliliği, aşırı avlanma ve doğal barınakla..
'Paxil' kullanan hamileler dikkat! ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Türkiye'de 'Seroxat' adı altında satılan Paxil adlı antidepresan ilacın hamileler tarafından kullanımı halinde, doğum bozukl..
2020 yılında 1.6 milyar turist Birleşmiş Milletler'e (BM) bağlı Dünya Turizm Örgütü (DTÖ), 2004 yılında 760 milyon olan dünyadaki turist sayısının 2020 yılında 1.6 milyara ulaşacağını açıklad..
Lezzet 2.5 YTL Ramazan öncesi 'Lezzet' ucuzladı. Her ay okuyucularına Türk ve dünya mutfağından 'denenmiş', uygulanması kolay tarifler sunan Lezzet dergisi, fiyatını 5 YTL'den 2.5 YTL'ye indi..
Bush'un Teksas'ı perişan Rita kasırgasının ardından, ABD Başkanı George Bush'un da memleketi olan Teksas eyaletinin körfez kıyıları hâlâ elektrik, yakıt, su ve yardım bekliyor. Acil durum yet..
Denizdeki dev yeme geldi Denizlerin gizemli canlısı dev mürekkepbalığı ilk kez canlı olarak görüntülendi. Boyutları 18 metreye varabilen bu canlılar sadece ölü olarak karaya vurduklarında inc..
3 Ekim'de çifte tutulma Türkiye'nin AB yolunda dönüm noktası olan 3 Ekim Pazartesi günü Güneş tutulması da yaşanacak. ODTÜ Amatör Astronomi Topluluğu üyesi Tunç Tezel'in verdiği bilgiye göre...
Artık sokağa çıkabilirsin! Birbiri ardına podyumlarda yerini alan 2006 kreasyonları, bu kez Milano'da sergileniyor. İtalyanların yanı sıra dünyanın önde gelen tasarımcılarını ağırlayan Milano..
Su üstünde yürünebilecek Alman mucit deniz üstünde yürünebilecek bir ayakkabı geliştirdi. Deniz ayakkabısını üreten Frank-Uwe Grath, insanların su üzerinde yürüyebileceği, karda kayabileceği..
Da Vinci'den tıp ilhamı İtalyan sanatçı Leonardo Da Vinci'nin 500 yıl önce yaptığı tıbbi çizimler, bir doktorun yeni bir ameliyat yöntemi geliştirmesine esin kaynağı oldu.
Fenerbahçe: 3 PSV Eindhoven: 0 Fenerbahçe, Avrupa Şampiyonlar Ligi (E) Grubu'ndaki ikinci maçında PSV Eindhoven'ı 40 ve 68'inci dakikalarda Alex, 90+1'de Appiah'ın attığı gollerle 3-0 mağlup ..
« 1 2 3 4 5 6