28 Eylül 2005 Çarşamba Günü Haberleri

28 Eylül 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Akdenizli tekstilciler Çin’e karşı işbirliği yapıyor Akdeniz’e sınır bağlantısı olan ülkelerin bir araya gelerek oluşturduğu Akdeniz Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (ASCAME), ucuz işgücüyl..
Rock FM ve Alaturka için 540 bin dolar teklif geldi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun Uzan Grubu borçlarına karşılık el koyduğu Star Medya kuruluşlarının satışına iki radyo ile devam edildi...
Bush, halkını uyardı: Özel otomobilinizi kullanmayın Kasırgalar yüzünden petrol arzında sıkıntı çeken Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkanı George W. Bush, vatandaşlarından yakıt tasarrufu ..
Family Finans, G. Afrikalı Oasis’in temsilciliğini alıyor Güney Afrikalı küresel fon yönetimi firması Oasis, bir yılı aşkın bir süredir Türkiye'deki faaliyetleri için aradığı temsilciyi nihay..
Bakan Unakıtan: Özelleştirme geliriyle borç ödenecek Dünyanın dört bir yanından 200 delegenin takip ettiği İslamî Finans Forumu'nun ikinci gününe katılan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, özelleş..
Erdoğan Umman sultanına Hariri’nin yatırımını örnek gösterdi Başbakan Tayyip Erdoğan, Umman ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni kapsayan ziyaretinin ilk durağı olan Muskat’ta Umman Sultanı Kâbus ..
Sütten ağzım yandığı için Galataport’a katılmadım Özelleştirmelerde 20 milyar dolara yaklaşılırken, ihaleleri kazanan firmalar devirden sonra çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalıyor.
Mustafa Koç: Galataport ihalesi gayet şeffaf yapıldı Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, kamuoyunda tartışılan Galataport ihalesi konusunda holdingin şeref başkanı olan babası Rah..
'Altı gazetede ilan ettik ihale nasıl karanlık olur?' Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Galataport ihalesinde ‘Hokus pokus, ihale bitti' havası oluşturulduğunu, ihalenin yöntemleri izlenmeden..
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı onayladı Salıpazarı-Karaköy Kruvaziyer Liman Kompleksi (Galataport) ihalesi sonucu, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından onaylanarak, Maliye Bakanı Kemal..
İhracatçının 800 kilometrelik çilesi bitti İhracatta büyük başarıya imza atan işadamları, bürokraside karşılaştıkları engelden kurtuluyor. İhracat irtibat bürosu bulunmayan Ardahan'da işadaml..
İhracat zirvesi, ihracat fakiri Muş’ta yapılacak Devlet, 14 yıldır hiç ihracat yapılmayan Muş’a ihracat yaptırmak için kolları sıvadı. Dış Ticaret Müsteşarlığı, 8. Dış Ticaret Haftası sebebiy..
Erdemir’de tansiyon yükseldi firmalar her gün toplantı yapıyor Dünyanın 13'üncü büyük demir-çelik şirketi Ereğli Demir Çelik Fabrikaları'nın (Erdemir) blok olarak satışına ilişkin son teklifl..
Başhekimin trilyonluk yolsuzluğunu sekreterin ses kayıtları ortaya çıkardı Gureba Hastanesi Başhekimi Nedim Samancı’nın 450 bin dolarlık ev almasıyla ortaya çıkan yolsuzluk dosyasına sekreter..
Sivil ajanlar tepkilere rağmen iş başında Aydın’da dernek ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan Aydın Sivil Toplum İnisiyatif Toplum Platformu (ASTO), şehri sivil ajanlarıyla denetlemeye baş..
312 generalin dava açtığı Doğan: Adımı sansasyon için kullandılar Vakit Gazetesi’nde yayınlanan "Onbaşı bile olamayacakların general olduğu ülke" başlıklı yazı sebebiyle dördü kuvvet komutanı..
Türk polisi, Amerikan tarzı rozet takacak Türk polisi, Amerikan polisinin kullandığı kimlik kartlarının benzeri rozet kullanacak. 2000 yılında başlatılan çalışmada son aşamaya gelindi.
Dedesinin kurşununa hedef olan çocuk öldü Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde hafta sonu yapılan düğünde dedesinin havaya açtığı ateş sonucu ağır yaralandıktan sonra, kaldırıldığı hastanede vefat ..
Davalar internetten takip edilebilecek Adalet Bakanlığı’nın yargıyı hızlandırmak için yıllardır sürdürdüğü Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) meyvelerini vermeye başladı.
Gelişigüzel dava dönemi bitti savcılar sağlam delil bulacak Yeni ceza kanunları yargıdaki işleyişi değiştirdi. Önüne gelen konuyu bir an önce iddianameye dönüştüren savcıların işi zorlaştı. D..
Avrupa Parlamentosu’ndan ‘telekulak’a ret Avrupa Parlamentosu (AP) terörle mücadele için cep telefonu ve e-postaların üç yıl boyunca tutulmasına yönelik hükümetlerin önerisini reddetti.
RTÜK, yeni gelin kaynana programını takibe aldı ‘Gelinim Olur musun?' adlı yarışma programıyla şöhreti yakalayan Ata Türk'ün uyuşturucu sebebiyle hayatını kaybetmesinin ardından Kanal D, yeni..
TDK başkanı, dizilere masalcı dede istiyor Türk Dil Kurumu (TDK) Başkanı Şükrü Haluk Akalın, sözlü kültürün yeniden yaşatılması için dizilerde torununa masal anlatan dede karakterinin işlenme..
Ramazan davulcuları sınavla belirlendi Ankara'daki Yenimahalle Belediyesi, Ramazan’da vatandaşı uyandıracak davulcuları sınavla belirledi.
İslam’ı reddeden Alevi olamaz Cem Vakfı Avrupa Koordinatörü Alişan Hızlı, bazı Alevi dernek ve vakıflarının Sünnilerle Alevileri karşı karşıya getirmeye çalıştığını söyledi.
‘Diyaloğun önündeki en büyük engel önyargı’ Antakya'da devam eden 1. Medeniyetler Buluşması toplantısının ikinci gününde küresel barışın tesis edilebilmesi için Türkiye tecrübesinin iyi incel..
2006’da Türkiye’nin çöp sorunu bitiyor Çevre ve Orman Bakanlığı katı atık sorununun çözümünde işbirliği sağlanması amacıyla 41 ilin vali ve belediye başkanını Ankara'da topladı.
Diyanet, Goethe Enstitüsü’nde din görevlisi yetiştirecek Enstitüde yer alan ‘İslam İlahiyatı’ bölümündeki kayıtlar için basın kuruluşlarına ilan veren Diyanet, 30 Eylül’e kadar müracaatları b..
Kızılay’dan Telafer’e Ramazan yardımı Irak'taki yardım dağıtımı sırasında Amerikalı askerler tarafından taciz edilen Kızılay Derneği, Telafer'e yeni bir yardım konvoyu göndermeye hazırlanıyor..
Belediye kurslarına TSE standardı geliyor Kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, belediyelerden, düzenledikleri mesleki eğitim kurslarını, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) sta..
Doğu’nun en büyük havaalanı açılışa hazır Yılda 2,5 milyon yolcu taşıma kapasitesine sahip Erzurum Sivil Havaalanı Terminali inşaatının yüzde 95’i tamamlandı.
Parasızlık yüzünden, ev sahibi oldukları deprem tatbikatına gidemiyorlar Yunanistan, İsveç ve Almanya’dan birer ekibin katılacağı uluslararası deprem tatbikatına ev sahipliği yapacak Aydın Um..
Emniyet 5 bin 200 polis memuru daha alacak Polis Meslek Eğitim Merkezi müdürlüklerine, 2004 veya 2005 yılları Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)'nda 65 ve üzeri puan alan 4 yıllık yükseköğreti..
Fehriye Erdal kararı 31 Ekim'de açıklanacak Terörist Fehriye Erdal'ın Türkiye'de işlediği suçlardan dolayı Belçika'da yargılanıp yargılanmayacağına ilişkin adli süreç devam ederken, Gent Mahk..
Kuş gribine karşı göçmen kuşlardan uzak durun Uzakdoğu ülkelerinde 100’den fazla kişinin ölümüne neden olan kuş gribi tüm dünyayı endişelendiriyor.
NASA, Ay’a göndereceği insanlı uzay gemisinin inşasına başladı Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) 2018’de düzenlenecek insanlı Ay seferi için kullanılacak uzay gemisi ile ilgili planla..
Japonlardan, felçli hastaları konuşturan cihaz Japon bilim adamları, tüm vücudu felçli hastalara ‘evet’ veya ‘hayır’ diyebilmelerini sağlayan bir cihaz icat etti.
Güney Asya’yı Damrey tayfunu vurdu: 32 ölü Güney Asya’yı vuran Damrey kasırgasında ölenlerin sayısı 32’yi bulurken, milyonlarca dolarlık maddi hasar oluştu.
Tedbir alınırsa hamilelikte diş kaybı olmaz Hamileliğin bilinenin aksine diş kaybına neden olmadığı belirtildi. Uzmanlar, hamilelik döneminde diş kayıpları yaşanmasını hamileliğe değil, diş b..
Rahim kanserine aşıyla çözüm İlaç firmaları, kadınların korkulu rüyası rahim ağzı kanserine karşı aşı geliştiriyor. Bilim adamlarının üzerinde çalıştığı aşının, ilk sonuçlara göre rahim ağzı ..
Prostata karşı nar suyu Amerikalı bilimadamları, nar suyunun ileride prostat kanseriyle mücadelede kullanılabileceğini kaydettiler.
Hırsızlık olaylarının yüzde 50’si anahtar ile yapılıyor Türkiye’de hırsızlık olaylarının yüzde 50’sinin anahtar ile açılarak gerçekleştirilen olaylar olduğunu dile getiren Gaziantep Anahtarcı..
‘Michael’la aramızda problem yok’ Yabancı konuklar, Altın Portakal Film Festivali’ne damgasını vurdu. Dün, basında Michael Madsen’la kavga haberleri çıkan Hollywood’un asi çocuğu Woody Harre..
[SİNEMA ELEŞTİRİSİ] Köprüden önce son çıkış Sinema iyilik ve kötülüğün, siyah ile beyazın savaşına gri alanlarla flört etmeyi de ihmal etmeden yaklaştı ve bu mücadeleden çok ekmek yedi.
‘Sezuan’ın İyi İnsanı’ sahnede, Lemi Bilgin kuliste yıldızdı Tiyatro Ödülleri 2005, Tiyatro… Tiyatro… Dergisi’nin organizasyonu ile önceki akşam Yeni Melek Gösteri Merkezi’ndeki törenle sahip..
Sabancı, Anadolu yakasının sanat merkezi olacak İstanbul’un Anadolu yakası, bu sezon yoğun geçecek kültür sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak. 2004 yılında açılan ve her türlü sahne gös..
Belediyeler Yasası’yla mahalleye çevrilen köyler sahipsiz kaldı Geçen yıl Meclis’ten geçen düzenleme büyükşehirlerin sınırını genişletince birçok köy, mahalleye dönüştü. Bir anda kentli olan ..
Köy Hizmetleri’nin personel ve araçlarına belediyeler talip Belediye başkanları, yeni sıkıntıların farkında. Ancak çoğu, araç ve personel yetersizliğinden yakınıyor.
Terörle mücadele hükümetin en önemli gündem maddesi Terörle Mücadele Yüksek Kurulu, son dönemde artan terör olayları sebebiyle sekiz yıl aradan sonra yeniden toplandı. Kurul daha önce bir kez..
AK Parti: Gensoru CHP’nin âdetidir buyursun versin AK Parti, özelleştirmelerle ilgili olarak hükümet hakkında gensoru önergesi vereceğini açıklayan CHP’ye ‘hodri meydan’ dedi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9