28 Eylül 2005 Çarşamba Günü Haberleri

28 Eylül 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Onur Öymen'in evine hırsız girdi CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın yakın kurmaylarından İstanbul Milletvekili Onur Öymen'in Ankara'nın gözde semti Oran Sitesi'ndeki evi gündüz saatlerinde soy..
Clinton'dan mektup var Kocaeli'nde 17 Ağustos depreminin ardından bölgeyi ziyaret eden dönemin ABD Başkanı Bill Clinton'un kucağına alarak sevdiği Erkan Işık'a, geçtiğimiz günlerde mektup yaz..
Londra'da bir Osman Hamdi Ünlü ressam Osman Hamdi'nin 'Çarşaflanan Kadınlar' adlı tablosu Londra'da 900 bin sterline satışa çıkarıldı. Kaplumbağa Terbiyecisi adlı tablosu aralık ayında 5 tril..
'Elimden kayıp gitti' Beyoğlu'nda 1.5 yıl önce gece kulübünde öldürülen Barış Dönmez'in annesi Ayla Dönmez'in gözyaşı dinmiyor: "Tek tesellim katillerin bulunması olacak". Barış Dönmez 26 yaş..
ME-TV'den yayın başladı Türkiye'nin Danimarka'dan yayınlarını durdurmasını istediği Roj TV'nin ekranı karardı. Roj TV, daha önce "yedek kanal" olarak açılan ve onursal başkanlığını 2000 yılın..
Duff: Atatürk'ü indirin demedim Türkiye'deki resmi binalarda bulunan Atatürk fotoğraflarının indirilmesini önerdiği iddia edilen AB-Türkiye Karma Parlamento Heyeti Başkan Yardımcısı İngiliz p..
Büyükanıt'ın mesajındaki şifre çözüldü Orgeneral Büyükanıt, "Gece karanlığında yabani kazların vahşi çığlıkları" şeklindeki ifadesiyle, sembolü 'yaban kazları' olan AB Dönem Başkanı İngiltere..
Parayla heyete girdi Davetli olarak Erdoğan'ın heyetine giremeyen AKP'li Elitaş, ancak işadamı heyetine 2900 dolar ödeyerek geziye dahil olduBabadan oğula hoşgörü
Aydınlardan AKP'ye iltifat Bilgi Üniversitesi'nde hafta sonu yapılan "İmparatorluğun Son Döneminde Ermeniler: Bilimsel Sorumluluk ve Demokrasi Sorunları" isimli tartışmalı konferansın bazı dü..
Koğuşa bilgisayar istedi 7 TİP’li gencin katliyle ilgili ömür boyu hapis cezasına çarptırılan ve Ukrayna’da yakalanıp Türkiye’ye getirilerek Kartal H Tipi Cezaevi’ne koyulan Haluk Kırcı, ceza..
Kürsüden ‘liboş’ dediği iki prof’a tazminat verecek Meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada, dönemin Başbakanlık İnsan Hakları Komisyonu üyeleri Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu ve Prof. Dr. Baskın Ora..
Ermeni Konferansı’na suç duyurusu Hukuçular Birliği, Bilgi Üniversitesi’nde düzenlenen ‘İmparatorluğun Çöküş Dönemi’nde Osmanlı Ermenileri’ konulu konferansın ardından, 17 kişi hakkında ‘Mahk..
Başlıklar beni de heyecanlandırdı Erivan ile ortak komisyon kurulacağı sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirten TBMMBaşkanı Arınç, ‘Gazetelerdeki başlıklar beni de heyecanlandırdı ama bu kon..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); TGC, hep korunması gereken bir kurum Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) tarafından üyeliğe kabul edilen Hürriyet Ga..
Avanak Avni Oruç Reis’in gönderinde Marmara Depremi’nde subay, astsubay, er ve personelinden 420 kişiyi kaybeden Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Preveze Deniz Zaferi’nin 467’nci yıldönümü ve De..
AB’ye rest telefonu Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, ‘Müzakere Çerçeve Belgesi’ taslağında sürekli Türkiye aleyhine düzenlemeler yapılması üzerine İngiliz meslektaşı Jack Straw’ı telefonla aray..
Oyuncu gözüyle Bush Hollywood'un muhalefetiyle de ünlü oyuncularından, 'Katil Doğanlar'ın yıldızı Woody Harrelson, Antalya'da Radikal okurları için konuştu: "George W. Bush, çok iyi ..
'Büyüme yavaşlayacak' Türkiye'nin lider GSM operatörü Turkcell, 2004 yılında 4.4 milyon olan abone sayısındaki net artış rakamının, zorlu rekabet koşulları nedeniyle 2005 yılında aynı düzeyde..
Kiler, Canerler'i aldı şimdi 4 büyükten biri Ankaralı market zinciri Canerler'e ortak olan Kiler, sektörde ilk dört oyuncu arasına girdiğini açıkladı. Bu satın alma sayesinde İstanbul'da 53 m..
Rock ve Alaturka satışı tamam Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) Star Medya Grubu şirketlerinden Rock FM için düzenlediği ihaleye giren tek firma olan Karma Radyo ve Televizyon Yayıncı..
Motorola'dan 30 dolarlık telefon Cep telefonu sektörünün uluslararası örgütü olan GSM Birliği, gelişmekte olan piyasalara ucuza cep telefonu cihazı arz edilmesini öngören yeni program çerçeve..
YKB Genel Kurulu toplanıyor Yapı ve Kredi Bankası'nın (YKB) yüzde 57.4 oranındaki hissesinin Koç Finansal Hizmetler'e devri kapsamında, bankanın olağanüstü genel kurulu bugün toplanacak.
3 Ekim öncesi son peşrevler Avusturya bastırıyor AB Daimi Temsilciler Komitesi yarın, müzakerelerin başlaması için AB Konseyi'nde onaylanması gereken çerçeve belgeyi görüşecek. Rumlar, Türki..
Müzakere belgesinde üç dikenli konu var Türkiye, 3 Ekim'de üyelik müzakerelerine başlayacağı AB'yle gergin bir haftaya girerken, dikkatini müzakere çerçeve belgesine çevirdi.
Gül rest çekti: Onaysız uçuş yok Ankara, çerçeve belgeye eklenmek istenen unsurları kabul etmediğini AB'ye iletti. Olumlu haber almadan uçağa binmeyeceğini belirten Dışişleri Bakanı Gül: Sürd..
Vekile de 'dokunulur' Azınlık Raporu'nu hazırlayan Kaboğlu ile Oran'a hakaret eden ANAP'lı Sarıbaş'ı 'kürsü dokunulmazlığı' kurtaramadı. Milletvekili tazminat verecek.
Gözleri yolda... Erzincan'ın Gökkaya Köyü'n-deki 18 çocuk, eğitime başlamak için öğretmen bekliyor. Çünkü Milli Eğitim 20'nin altında öğrenciye sınıf açmıyor. Komşu yerleşimlerden öğrenci tr..
'Hükümetin ilk gündemi terör' Abdullah Gül başkanlığında toplanan Terörle Mücadele Yüksek Kurulu, strateji belirledi: Hükümetin en öncelikli gündemi terörle mücadeledir.
Bill Clinton: Sevgili Erkan... Eski ABD Başkanı Clinton'dan, Marmara depreminden sonra Kocaeli'nde kucağına aldığı Erkan'a okula başlama mektubu: "Parlak bir gelecek için iyi dilekle..
Korku geçidinde çinili saatler İstanbul'da, bir ay önce kadın ve uyuşturucu ticareti yapılan Tepebaşı-Şişhane yolundaki altgeçit, Kasımpaşalı çocukların el sanatlarını öğrendiği aydınlık bir ..
Aşının üç engeli var Avrupa yüzde 90'da BM Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) Avrupa Bölge Ofisi'ndeki aşılama sorumlusu Nedret Emiroğlu anlatıyor: Türkiye'de büyük şehirlerin yeni yerleşimleri s..
Bakanlıktan kök hücreye sınırlama Sağlık Bakanlığı, embriyonik kök hücre araştırmalarını askıya aldı. Genelgede, etik tartışmalara yol açan konuyla ilgili yasal çerçeve oluşuncaya dek faaliye..
82 yıllık bando kabuğuna sığmıyor İZMİR Tire'deki Belediye Bandosu, yüzünü dışa döndü. Açılış ve festival gibi etkinliklerde verdiği konserlerde marşların yanı sıra klasik ve popüler müzik pa..
İğneden korkanlar bu haberi okusun İĞNESİZ akupunktur tedavisi İzmir'de de başladı. Dr. İbrahim Bağcı, İsviçre'den ithal ettiği 'Laser Needle' adlı cihazla iğneli tedaviyi rafa kaldırdıkların..
Bu kış heryeri kovboy saracak AYAKKABIDA kovboy ve binici çizmesi modası geri geliyor. Ayakkabı modasına yön veren markalar arasında yer alan Beta; kovboy ve binici çizmeleriyle yepyeni bir t..
Hurdacılar kapatıldı Karşıyaka Belediyesi ruhsatsız 61 hurda deposunu kapattı. El konulan kapılar, demirler, borular Uzundere'deki çöp toplama merkezine nakledildi. Burada ayrıştırma ve geri ..
Fırınların hali hiç de iyi değil Gaziemir Belediye Başkanı Adnan Yüksel, sabaha karşı kontrole katıldı. Ekmek tarttı, denetim yaptı: Maalesef durum içler acısıAsfalta teşekkür
Tukaş'a ihracat ödülü Dış Ticaret Müsteşarlığı, 2004 yılında "meyve sebze mamulleri" sektöründe en fazla ihracat yapan Tukaş'a ödül verdi. Tukaş'ın, AB ülkeleri, ABD, Avustralya, Japonya, Afr..
Yaşar Grubu 60 yaşında Türkiye'de başta boya, kimya, gıda, içecek ve turizm olmak üzere birçok sektöründe öncü olan Yaşar Holding, 60'ıncı yaşını törenle kutladı. Yönetim Kurulu Başkanı Feyha..
Üç yeşil karttan biri iptal Kula'da, devletten bedava sağlık hizmeti alan 16 bin 800 kişiden 11 bin 300'ünün "sahte fakir" olduğu tespit edildi. Belgeleri geri alındıBay stratejiden İzmir'e t..
AKP'li milletvekili protestoyla karşılandı Manisa'nın Turgutlu İlçesi'ne bağlı Musacalı Köyü'ne giden AKP'li Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ve beraberindeki partililer, köyde yuhalanarak, pr..
Tekindor'un imza günü Milliyet Gazetesi'nin eski Ege bölge temsilcilerinden Nurettin Tekindor, "Hayat Yarınını Bilmez" adlı kitabını Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı'n..
Baraj durdurulsun İzmir'de 80 avukat, Allianoi Antik Kenti'ni sular altında bırakacak'Allanoi'ye Mektuplar'
Silahıyla vurdu Polis memurunu yaraladı kaçtıHırsızlıktan sabıkalı
Anne sırtında güneş keyfi İZMİR Hayvanat Bahçesi'ne gelenler çizgili su kaplumbağalarını ilgiyle izliyor. Günün büyük bölümünü suyun içinde geçiren kaplumbağalar zaman zaman havuzdan çıkıyor...
Okuyamadı ama... Yoksulluk yüzünden ancak ilkokulu bitirebildi. Yıllarca çalıştı, çabaladı. Birikimiyle Anadolu lisesi yaptırdıGerçeğinden farksız yangın tatbikatı
Bölgesel ücret için uzlaşma şart Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu, Ankara Sanayi Odası Başkanı Zafer Çağlayan'ın gündeme getirdiği, işçi sendikalarının karşı çıktığı "bölgesel asgari ücret" ö..
Az teklif gelince Erdemir yüzde 4 değer kaybetti Erdemir'in yüzde 49.29'luk kamu payının özelleştirilmesi için açılan ve 13 yatırımcının ön yeterlilik aldığı ihaleye sadece 6 yatırımcıdan tek..
'İptal edilir, aynı fiyat bulunmazsa...' Bakan Yıldırım: Galataport ihalesi yenilenirse, bu parayı bulamazsak hesabını kim verecek?Zapsular, BİM'den çekildi
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9