27 Eylül 2005 Salı Günü Haberleri

27 Eylül 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ETKİNDER üyesi kadınlar sanat müziği ile stres attı Bursa’da girişimci ruha sahip kadınlar tarafından kurulan Etkin Kadınlar Kültür ve İletişim Derneği (ETKİNDER), Ertuğrul Erkişi konseri ter..
Davulculardan önce davullar piyasaya çıktı Ramazan ayına bir hafta kala, sahurların vazgeçilmezi olan davullar da tezgaha inmeye başladı.
İnegöl’de kurulacak 2. OSB mobilya ihtisas alanı olacak Mobilyanın lokomotif sektör olduğu İnegöl’de 3 bin 200 imalathane, 600 pazarlama firması ve 40 civarında yüksek kapasiteli üretim tesis..
Doludan zarar gören köylülere tohum verildi Temmuz ayında yaşanan dolu afeti nedeniyle ürünleri zarar gören Edirne’nin Lalapaşa ilçesine bağlı Kalkansöğüt, Vaysal ve Hacılar köylerindeki çift..
Bursa’da beş yıldızlı otel sıkıntısı çekiliyor Bursa Sanat Kültür Turizm Vakfı Başkanı Hüseyin Özdilek, beş yıldızlı otel sayısının az olmasının Bursa’nın en büyük eksikliği olduğunu söyledi...
40 yaşın üstündekilere kalp taraması yapıldı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Dünya Kalp Haftası nedeniyle Kocaeli’nde bulunan tüm sivil kuruluşlarla resmi kuruluşlarda çalışan 40 yaş ve üstü p..
Cinayetin azmettiricisi de tutuklandı HSBC Bankası Adapazarı Şube Müdürü’nün öldürülmesi olayında azmettirici olduğu ileri sürülen ve Alanya ilçesinde yakalanarak Adapazarı’na getirilen zanlı..
İtfaiye Milli Takımı olimpiyatlarda madalya toplama hesabı yapıyor Bugün İzmit’te başlayacak olan Balkan Ülkeleri İtfaiye Olimpiyatları’nda altı ülkenin itfaiyecileri ile mücadele edecek olan..
Sevim: Galibiyet serisine devam edeceğiz İkinci Futbol Lig (A) Kategorisi’nde kendi sahasında İstanbulspor’u tek golle mağlup eden Sakaryaspor’da alınan 3 puanın sevinci yaşanıyor.
Kocaelispor galip gelince Tekelioğlu koltuğunu korudu Ligde ilk galibiyetini Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’u 2-0 yenerek alan Kocaelispor’da, teknik direktör Sadi Tekelioğlu, "Haftalardır..
5’te 5 yapan Bursaspor, tarihî bir başarı yakaladı Bursaspor Teknik Direktörü Raşit Çetiner, futbolun güzelliklerini sahaya yansıtarak başarılı olduklarını söyledi.
Ç. Dardanelspor, hatalı goller yemesine yanıyor İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi takımlarından Çanakkale Dardanelspor’da, Teknik Direktör Hayrettin Gümüşdağ, çok zor durumda olduklarını; anc..
Gençler sokağa düşmeden psikolojik destek alacak Beyoğlu Belediyesi, risk taşıyan gençlere ve ailelerine psikolojik destek verecek. Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği işbirliği ile gerçekleştir..
Avusturya’nın ‘imtiyazlı’ inadı hâlâ kırılamadı, konuşma metni de sorun Kıbrıs karşı deklarasyonunda 7 haftada uzlaşabilen Avrupa Birliği (AB) şimdi de Müzakere Çerçeve Belgesi (MÇB) ve 3 Eki..
‘AB, Türkiye’nin katılımıyla süper güç olabilir’ Avrupa basını, Türkiye’nin Avrupa Birliği’yle müzakerelere başlamaya hazırlandığı 3 Ekim öncesi konuya geniş yer ayırıyor.
Avrupa Birliği, Kıbrıslı Türklerle doğrudan temasa hazırlanıyor KKTC’ye yönelik tecridi kaldırma yönündeki sözlerini bugüne kadar tutmayan Avrupa Birliği (AB), bu hafta Kıbrıslı Türklerle doğ..
‘Türkiye’nin AB süreci Avrupa ve bölge için pozitif bir gelişme’ Dünya Bankası Başkanı Paul Wolfowitz, Türkiye'nin Avrupa'ya doğru ilerlemesinin hem Türkiye, hem Avrupa, hem de bölge için poz..
Hamas durdu, İsrail vuruyor Hamas lideri Mahmud Zehar’ın ateşkese sadık kalacakları taahhüdüne rağmen İsrail, Gazze’yi hedef alan hava saldırılarına dün de devam etti.
İngilizler Irak’tan çekilmek istiyor İngiltere'de halkın yüzde 51'i İngiliz askerlerinin bir an önce Irak'tan çekilmesini istiyor. ICM araştırma kuruluşunun Guardian gazetesi için yaptığı ank..
Bin Ladin, mesajlarını kurye ile gönderiyormuş Pakistanlı üst düzey güvenlik yetkilileri, El Kaide örgütü elebaşısı Usame bin Ladin’in iletişim imkanları yok edildiğinden dolayı mesajlarını s..
İRA, silahları yok etti Kuzey İrlandalı ayrılıkçı örgüt, İrlanda Cumhuriyet Ordusu (IRA) temmuzda silahlara veda ettiğini açıkladıktan sonra dün de elindeki tüm silahları yok ettiğini duyurdu..
Akayev, Moskova’da akademisyenlik yapacak Kırgızistan’ın devrik lideri Askar Akayev, Moskova Devlet Üniversitesi’nde (MGU) öğretim üyesi olarak çalışmaya başlayacak.
Rusya İran'a silah satma fırsatını kaçırmak istemiyor Rusya'nın İran'a silah satmak için ‘elindeki fırsatı' kaçırmak istemediği ve bu yöndeki çabalarını artırdığı belirtildi.
Star TV’ye en yüksek teklifi 306,5 milyon dolarla Doğan Grubu verdi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun satışa sunduğu Türkiye’nin ilk özel televizyonu Star’a en yüksek teklif 306,5 milyon dol..
TMSF Finansbank ile alacak satış anlaşmasını imzaladı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, 1 milyar doları bulan kredi alacağını tahsil için çıktığı ihaleyi kazanan Finansbank, Fiba Holding ve Leh..
‘Merkez Bankası, ihracatçıyı yüksek faizin altında eziyor’ Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı, son üç aydır faizleri indirmeyen Merkez Bankası'nı eleştirdi.
'G7 genişlesin, 16 üyeli yeni gruba Türkiye de alınsın' Sanayileşmiş 7 ülkenin oluşturduğu G7'nin genişletilerek Türkiye'yi de içine alacak bir yapılanmaya gitmesi önerildi.
İnşaat işsizlere umut oldu Yılın ilk altı ayında yüzde 19,7 büyüyen inşaat, istihdama önemli bir alternatif oluşturdu. Firmalar talebi karşılayacak işçi bulmakta zorlandıklarını belirtiyor.
Mortgage tasarısı Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldı Kamuoyunun uzun süredir beklediği uzun vadeli konut finansman modeli mortgage'ın hayata geçirilmesi için gerekli yasa teklifi Bakanlar Kuru..
İşsizlik yüzde 9,1’e geriledi Başta büyüme, enflasyon ve faiz olmak üzere ekonomik göstergelerde sağlanan başarı işsizlik oranlarına da yansımaya başladı.
Erdemir'e 6 teklif Erdemir'in yüzde 46,12'lik bölümünün özelleştirilmesi için açılan ihaleye 6 yatırımcıdan teklif alındı.
Körfez sermayesinin yeni hedefi Türkiye 70 dolara kadar yükselen petrol fiyatları Körfez ülkelerinin gelirlerini katlıyor. Yatırım için adres arayan sermaye tutarının beş yıl içinde 1,2 trily..
Faizsiz finansın Davos’u başladı Uluslararası İslami Finans Forumu, dünya ekonomisinin en önemli aktörlerini toplayan Davos Zirvesi gibi İslamî finansın baş oyuncularını bir araya getiriyor.
Uçaklara 12 yaş sınırı geliyor Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü 12 yaşından büyük uçakların Türk tesciline girişini yasaklayacak. Dünyada ilk olacak uygulama için, şirketlere 6 ayla bir yıl ar..
Gülen’in düşünceleri geleceğe taşınmalı Endonezya’nın ilk kez seçimle devlet başkanı olan Abdurrahman Vahid, Türk okullarından övgüyle bahsetti. Fethullah Gülen’in görüşlerinin ufuk açıcı old..
Anadolu hoşgörüsü dünyaya örnek olmalı Farklı dinlerin önde gelen temsilcilerinin katıldığı 1. Medeniyetler Buluşması’na kardeşlik çağrıları damgasını vurdu.
[HABER İZLENİM] Antakya'dan Babil'e dönüş mümkün mü? Hikaye çok meşhurdur. Sahip oldukları yüksek medeniyet sayesinde devasa bir kule inşa eden ve bu kuleden Allah'a ulaşmaya çalışan Babillil..
Nevşehir’de eller ‘barış’ için birleşti Dünya Barış Konferansı Nevşehir'de başladı. Yaklaşık 50 ülkeden gelen farklı lisanlardaki yüzlerce kişi el ele tutuşup aynı anda kendi dillerinde ‘barı..
Kıbrıs Kızılayı, ‘tecrid’i kaldırmak için harekete geçti Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) uygulanan tecritlerin kaldırılması için Kıbrıs Kızılayı harekete geçti.
Bolu’da zehirlenen öğrenci sayısı 350’yi aştı Bolu’nun Gerede ilçesindeki Dayıoğlu İlköğretim Okulu’nda yedikleri yemekten zehirlenen öğrenci sayısı 350’yi aştı.
İstihbarat raporu: PKK, AB’ye üyeliği engellemek istiyor Terör örgütü PKK/Kongra-Gel’in 400 militanını Kuzey Irak Kandil Dağı’ndaki kampında eğitime aldığı belirlendi.
Şırnak’ta 2 geçici köy korucusu şehit oldu Şırnak-Hakkari karayolunda yol güvenliğini sağlamakla görevli birliğe PKK'lı teröristlerce düzenlenen silahlı saldırıda 2 geçici köy korucusu şehit ..
Orgeneral Büyükanıt’tan AB’ye terör tepkisi Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, "Avrupa Parlamentosu'nda, terörle mücadelemizi ‘saldırgan askerî operasyonlar' olarak niteleyen..
‘Kahramanyol olayını Genelkurmay’a sorun’ Tabip Kıdemli Albay Prof. Dr. Mustafa Kahramanyol’un Yüksek Askeri Şûra (YAŞ) kararlarıyla ordudan atılmasıyla ilgili tartışma sürüyor.
Fatih Üniversitesi, öğretim yılına yeni bölümleriyle ‘merhaba’ dedi Fatih Üniversitesi, 2005-2006 akademik yılını törenle açtı. Kısa sürede Türkiye’nin önemli üniversiteleri arasına giren Fa..
Batı basını: Yargı, Türkiye’de Demokratikleşmeye engel Türkiye’de siyasi tansiyonu tırmandıran Ermeni konferansı, Batı basınında çok fazla ilgi görmedi.
‘Bu defa oyum AK Parti’ye’ Bilgi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Ermeni konferansında öne çıkan isimler, AK Parti’yi ‘Türkiye’deki en demokrat parti olarak’ tanımladı.
İstanbul Üniversitesi de Ermeni konferansı düzenleyecek Boğaziçi, Sabancı ve Bilgi Üniversitelerinin birlikte organize ettiği tartışmalı Ermeni konferansından sonra İstanbul Üniversitesi de b..
Firmalar, pahalı ilaç satabilmek için ihalelere anlaşarak girmiş Roche ilaçlarıyla ilgili yolsuzluk iddialarının ardından mercek altına alınan ihalelerden de ilginç sonuçlar çıktı.
Bomba uzmanının incelediği şüpheli paketten tavşan çıktı Çoğu zaman asılsız çıkan şüpheli paket ihbarları bazen sürprizlerle de sonuçlanabiliyor.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8