27 Eylül 2005 Salı Günü Haberleri

27 Eylül 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ustalarından senaryo dersi Senaryo Yazarları Derneği'nin (SEN DER) düzenlediği Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, ikinci dönem eğitimine 1 Ekim'de başlıyor. Safa Önal, Barış Pirhasan, Hüseyin Kuzu....
Tarih Vakfı gönüllü arıyor Tarih Vakfı 15'inci kuruluş yıldönümünü kutlayacağı 2006 yılında köklü bir yapısal değişikliğe giderek yürüttüğü çalışmaları daha da kitleselleştirmeyi...
Şimdiki gençler çok 'farklı' 17 Yaşaltı Dünya Gençler Şampiyonası'nda grubunu lider olarak bitiren Türkiye, çeyrek finalde de Çin'i 5-1 gibi farklı bir skorla geçerek yarı finalist oldu.
Dost kavgası mutlu bitti Samsunspor-Galatasaray karşılaşmasına damgasını vuran Hasan Şaş-Necati Ateş kavgası dün tatlıya bağlandı. Dün bir oğlu dünyaya gelen Hasan Şaş'ı tebrik etmek için Int..
Hiddink: Bir puan iyi olur Fenerbahçe'nin yarın Şampiyonlar Ligi E Grubu'ndaki ikinci maçında konuk edeceği PSV Eindhoven dün akşam İstanbul'a geldi. Teknik direktör Guus Hiddink...
Dedi&Kodu Oraya garson koysan o kadar ofsayta düşmez. Rıdvan Dilmen, yorumcu Ailton'un Ankaraspor maçında sürekli ofsayta düştüğünü anlatırken.
YAKINDAN KUMANDAN Bizim Tüpçüler Odası'nın başkanının oğlu Yusuf'u tanırsınız, az iş yapmadık onunla. Çok yardımı oldu. Geçen de bana dediydi ki, "Erkan Ağbi, fragman yazmalısın.&..
Ligde teknik adam kıyımı 7. haftaya girerken dört takım hocasıyla vedalaşmıştı. Bu hafta sonunda iki teknik direktör daha gidiverdi. Takımın teknik direktörü olmaktan öte, bir 'Trabzonspor bü..
Şenol Güneş direnmeliydi Bu sayfada büyük bir heyecanla karşıladığımız ve hem Trabzon hem de Türk futbolu için önemli bir gelişme saydığımız atılımın önemli bir ayağı sahneden çekilme kararı ..
Düşen bir yaprak görürsen... Ayaktopunun en zalim kurallarının kurbanları genelde teknik direktörler olur. Merak etmeyin bu, sadece ülkemizde değil, diğer muasır medeniyetlerde de sıkça görül..
Komşu potanın da efendisi Geçen yıl futbolda Avrupa Şampiyonluğu'nu kazanan Yunanistan şimdi kıta basketbolunun da zirvesinde. Önceki gün oynanan Avrupa Şampiyonası final maçında yarı finalde..
Star TV, 306.5 milyon dolar TMSF'nin 155 milyon dolar muhammen bedelle satışa çıkardığı Star TV ihalesi kıran kırana geçti. Dört grup, 490 defa fiyat artırdı. En yüksek teklif, Doğan Grubu'na..
'Küresel bir yarış oldu' Star TV'ye 306.5 milyon dolarla en yüksek teklifi veren Doğan Yayın Holding'in (DYH) İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, Türkiye'deki televizyon izleyicilerinin..
Yarımca mercek altında Anavatan Partisi Milletvekili Emin Şirin, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın, özelleştirilmesine günler kala Erdemir'in Yarımca'daki liman arazisinin yarısını ihalesiz ola..
'Pazarlığa üç firma kaldı' Erdemir'e bağlı ortaklık Yarımca A.Ş'nin hisse satış sözleşmesi imzalandığında, şirketin yüzde 100 hissesinin 127 milyon dolara devredilmiş olacağı belirtildi.
Erdemir için altı gruptan teklif Erdemir'in kamuya ait yüzde 46.12'lik hissesinin blok satış ihalesine, altı firma ve ortak girişim grubu teklif verdi. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, dün..
Türk yapımı M4 yolda Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) silah sağlayan Türk firması Sarsılmaz Silah Sanayi, Colt'un M4 silah serisini Türkiye'de üretmek üzere, ABD'li Colt Defence firmasıyla li..
'Eurofighter'ın beşinci ortağı Türkiye olmalı' Avrupa'nın en gelişmiş savaş uçağı projesi olan 'Eurofighter Typhoon savaş uçağı projesi'nin İtalya tarafı sorumlusu Giovanni Bertolone, amaçlar..
İzdemir'de 'İş' payı kalmadı Türkiye İş Bankası, iştiraklerinden İzmir Demir Çelik'in (İzdemir) 62.25 milyon YTL'lik sermayesinde sahip olduğu 54.68 oranındaki hissesinin 79.05 milyon dolar p..
Rumlardan Türkiye atağı Rum Kalkınma Dairesi'nin hazırladığı, 2007-2013 dönemini kapsayan Stratejik Kalkınma Planı'nda, Türkiye, Rum işadamlarının mallarını ve hizmetlerini satabilecekleri bi..
Garanti'de hisse devri kasım sonu Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, bankanın yüzde 25.5 hissesinin, General Electric iştiraki GE Consumer Finance'a devri konusundaki işlemlerin kasım s..
Kredi kartında batık yüzde 7.4 Faizi yüksek olmasına rağmen kullanımı yaygınlaşan kredi kartlarında batıklar tehlikeli biçimde artıyor. Kredi kartlarında batık oranı yüzde 7.4'e ulaştı.
İşsizlik azalıyor işsiz sayısı artıyor DİE verileri Mayısta yüzde 9.2 hesaplanan işsizlik oranı, haziranda (mayıs-haziran-temmuz ortalaması itibarıyla) tarım sektöründeki mevsimlik istihdam ..
'Bölgesel ücret, primleri düşürür' Türk-İş, önümüzdeki aylarda toplanacak, 2006 yılı başından itibaren geçerli olacak yeni asgari ücretin belirleneceği toplantılarına damgasını vurması beklen..
Gelir uçurumu 112 katı geçiyor Dünyadaki zengin-yoksul uçurumu geçen yıla göre biraz daha büyüyerek bu yıl 112 katı aştı. IMF'nin ülkelerin satınalma gücü paritesine göre kişi başına gelirler..
Yoksulluk sınırı 1.6 bin YTL Dört kişilik bir ailenin açlık sınırı, eylül ayında yüzde 1.26 artarak 527 YTL'ye ulaştı. Yoksulluk sınırı da 1.6 bin YTL'ye kadar yükseldi.
'Sistemi tıkamayacağız' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ihracatçılara bürokrasiyi azaltma sözü verdi. "Sistemi tıkayan olmayacağız, işinizi kolaylaştıracağız" sözü veren Edoo..
Dubai Bank'ın gözü 'emlak'ta Birleşik Arap Emirlikleri'nde faaliyet gösteren Dubai Bank, Türkiye'de yatırım yapmaya hazırlanıyor. Türkiye'de yatırım olanaklarını araştıran Dubai Bank'ın ilk ..
G7 Türkiye'yi de alarak 'F-16' olmayı planlıyor Sanayileşmiş yedi ülkenin oluşturduğu G7'nin genişletilerek, G-20 üyesi olan Türkiye'yi de içine alacak bir yapılanmaya gitmesi önerildi.
Koç Holding: Shell'in payını almıyoruz Tüpraş'ın kamuya ait yüzde 51 payının blok satışında 4.14 milyar dolarla en yüksek teklifi veren Koç-Shell konsorsiyumunun büyük ortağı Koç Holding, bu..
Siftah bile Kıbrıs'la 3 Ekim'de başlayacak müzakereler öncesi AB'yle en sıcak haftaya hazırlanan Ankara'ya bir kötü haber daha var. Türkiye'nin Gümrük Birliği Ek Protokolü'nü imzalarken yaptı..
'Beni Rumlar Denktaşlaştırdı' KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, kendisini selefi Rauf Denktaş'a benzemekle suçlayan Rum Yönetimi'ne "Beni Rumlar Denktaşlaştırdı" cevabını..
Sarkozy'ye Chirac freni Fransa'nın 2007'deki seçimde cumhurbaşkanı olmak isteyen iktidardaki Halk Hareketi Birliği (UMP) lideri ve İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy'nin hafta sonunda düzenlediğ..
Hamas sözü yetmiyor Filistin-İsrail sorununda Hamas örgütünün İsrail'e yönelik roket saldırılarını sona erdirdiğini açıklamasıyla önemli bir viraja girilirken, Yahudi devleti bu açıklamaya al..
Yunanlı subay başarısız Yunan Silahlı Kuvvetleri, Ege ve Meriç'teki programlı en büyük tatbikat olan 'Parmenion'da, varsayılan 'düşmana' verdikleri savaşı kaybetti.
'Nikiforos bu yıl yapılacak' Rum Milli Muhafız Ordusu (RMMO) Yunanistan'ın 'Toksotis' (Yay) tatbikatıyla eşgüdümlü icra ettiği ancak son üç yıldır yapılmayan planlı tatbikatı 'Nikiforos'u bu ..
Şaron liderlik için terledi İsrail'de iktidardaki Likud Partisi, dün Başbakan Ariel Şaron'un siyasi akıbeti açısından kritik bir oylamaya gitti. Merkez Komitesi'nin 3 bin üyesi, Şaron'un bir ..
Lübnan halkı şokta Lübnan'da Hıristiyan televizyon kanalı LBC'nin ünlü kadın sunucusu May Şidyak'ın önceki gün uğradığı suikast girişiminden ağır yaralanması dikkatleri yeniden Suriye'ye çevi..
Hughes: Türkiye Amerika gibi ABD'nin bozulan imajını düzeltmesi umuduyla Dışişleri'nin kamu diplomasisinden sorumlu müsteşarı atanan Karen Hughes, Türkiye'yi de içeren Ortadoğu turuna başladı..
Ebu Garib'den 500 esir kurtuldu ABD askerlerinin işkencehaneye çevirdiği Ebu Garib hapishanesinde tutulan Iraklı esirlerden yaklaşık 1000'i dün ramazan dolayısıyla serbest bırakılmaya başland..
Polonyalı siyasete küs Polonya'da AB üyeliği sonrası düzenlenen ilk genel seçimde, yolsuzluk skandallarına karışıp işsizliği yüzde 18'e çıkaran Demokratik Sol İttifak, oy oranının yüzde 11'e ..
Kaidecilere düşük cezalar İspanya Yüksek Mahkemesi, Kaide bağlantılı olmakla suçlanan 24 sanık hakkındaki kararını dün açıkladı. Avrupa'daki bu en büyük Kaide davasında, Kaide'nin İspanya lid..
'IRA silahlarını yok etti' Kuzey İrlanda'ya barış getirmenin anahtarı gibi gösterilen IRA'nın silahsızlanma raporu, dün açıklandı. Silahsızlandırma çalışmalarının baş denetçisi Kanadalı emekl..
El-Baradey'le beş yıl daha Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu Genel Kurulu, Başkan Muhammed el-Baradey'in görevinin dört yıl daha uzamasını onayladı. El-Baradey üzerinde temmuzda uzlaşılmıştı.
Cins ayrımcısı marşa isyan Avusturya milli marşında sadece ülkenin 'oğullarından' söz edilerek kadınlara cinsel ayrımcılık yapıldığını söyleyen kadından sorumlu bakan Maria Rauch-Kallat, sözl..
Sheehan'a kısa süreli gözaltı Oğlunu Irak'ta kaybetmesinin ardından ABD'de savaş karşıtı gösterilerin başını çeken kişi haline gelen Cindy Sheehan, dün Beyaz Saray önündeki gösteride gözaltın..
Selanik'te tercih Türkçe Yunanistan'ın Selanik kentindeki dil okulunda en çok Türkçe kursu tercih ediliyor. Merkezi Selanik'te bulunan Balkan Dilleri ve Rus Dil Okulu'nun verilerine göre, öğr..
Üniversiteler siyasi açıldı! Üniversitelerin yeni akademik yıl açılışları, siyasi mesajlara sahne oldu. Ankara Üniversitesi akademik yıl açılış töreninde, sert çıkış yapan Öğrenci Konseyi Baş..
'Erdoğan Yüce Divan'lık' CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Meclis açılır açılmaz özelleştirme ihaleleriyle ilgili Başbakan Tayyip Erdoğan ve Maliye Bakanı Kemal Unakıtan hakkında gensoru ön..
Kırmızı çizgi: AB'ye tam üyelik Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, 3 Ekim öncesi AB'ye net mesajlar verdi. Türkiye'nin hedefinin tam üyelik olduğunu bir kez daha vurgulayan Çiçek,..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8