27 Eylül 2005 Salı Günü Haberleri

27 Eylül 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
KİT'lerdeki personel eritildi İşletmeci KİT’lerde 1987 yılında 648 bin 176 olan personel sayısı 2004 yılında 271 bin 416’ya düşürüldü. Personel harcamalarının satış hasılatı içindeki payı da ..
Sanayide ortalama ücret 1,144 YTL Türkiye'de imalat sanayiinde 2005 yılının ikinci döneminde kişi başına aylık ortalama brüt kazanç 1,280 YTL, kişi başına aylık ortalama brüt ücret ise 1,144 ..
Kredi kartında batık katlandı Aynı dönemde, batık durumdaki tüketici kredileri de yüzde 70.5 artarak 151 milyon YTL oldu. Tüketici kredisi ve kredi kartı alacakları toplam 1 milyar 324 milyon..
Kavgayı zevkle seyrettim MHK Başkanı: Ufuk Özerten, ‘Futbolda bunlar olağan. Ben keyif aldım. Keyif aldığım olayın hırs boyutu, kendini işine verme boyutudur’ dedi.
Gerets'i kızdırdılar Belçikalı çalıştırıcı, ‘Bazı kişileri sahada soğuk gördüm ama isim vermek bana yakışmaz. Onların özel olarak dikkatlerini çekeceğim. İliç’le de özel görüşeceğim. Kötü sin..
Bizi kıskanıyorlar Futbol Federasyonu Başkanı Bıçakcı, çok uyumlu ve iyi çalışan bir ekibe sahip olduğunu söyledi. Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakcı, göreve geldikleri günden bu yana ..
Tek maç kaldı Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, kötü gidişe son vermek için Malmö maçını gösterdi ve ‘Bu maçta yüreğinizi ortaya koyun. İstanbul’a zaferle dönmeli, kendimizi affettirme..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); KİT'lerdeki personel eritildi İşletmeci KİT’lerde 1987 yılında 648 bin 176 olan personel sayısı 2004 yılında 271 bi..
Alo SABAH İstanbul Hasköy İskelesi'nin hali içler acısı. basında defalarca haber yapıldığı halde, yine de ilgilenilmedi bu zavallı tarihi iskeleyle. Ne var ki Haliç kıyılarındaki, özellikle d..
Felçli hastalara müjde Japon bilim adamları, tüm vücudu felçli hastalara ''evet'' veya ''hayır'' diyebilmelerini sağlayan bir cihaz icat ettiler. ''Kokoro-gatari'' (düşünceyle konuşma) adı ve..
Düzce'de kaza: 2 ölü, 23 yaralı Düzce'nin Kaynaşlı İlçesi Boludağı kesiminde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü 23 kişi yaralandı. Ankara'dan İstanbul yönüne giden Ali Vicnelioğlu'nun..
Medeniyet buysa çoktan vazgeçtim Hatay 1’inci Medeniyetler Buluşması’ndaki panelde konuşan Hahambaşı İshak Haleva, ‘Medeniyetler askeri harcamalar için her saat başı 100 milyon doları tanka, ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Vatandaş sahip çıktı Balıkesir’in Havran İlçesi’ne bağlı Koca Seyit Köyü’nde yaşayan Çanakkale Savaşı’nın efsanevi ..
Altın İstiridye Çek filmine İspanya'da bu yıl 53. kez düzenlenen San Sebastian Uluslararası Film Festivali'nde, Altın İstiridye ödülü Çek filmi "Something Like Happiness"a gitti. Amerikalı oy..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Lennon'ın 480 bin YTL'lik el yazısı Aralarında Beatles, Eric Clapton ve Freddie Mercury'nin de bulunduğu ünlü sanat..
Sunay Akın'a meslek hizmet ödülü Şair Sunay Akın'a Zekeriyaköy Rotary Kulübü'nce "Meslek Hizmet Ödülü" verildi. Maslak Princess Otel'de düzenlenen ödül töreninde, Sunay Akın'a yaptığı çalışma..
Altın Portakal’da Madsen krizi Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne katılan Hollywood’un ünlü aktörlerinden Michael Madsen, Woody Harrelson ile tartıştı. Oldukça canı sıkılan Madsen, izin..
'Ermeni konferansıyla Türkiye rahatladı' Ermeni Konferansı’nın mahkeme engeli ve protestocuların yumurtalı-domatesli saldırılarına rağmen sorunsuzca tamamlanması, bilim adamlarını sevindirdi...
ABD'den İran'a uyarı Amerikan yönetimi, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu'nun (UAEK) Yönetim Kurulu'nda oylama sonucu kabul edilen karar tasarısının ardından İran'ın, BM Güvenlik Konseyi'nin ..
Ulusa seslenişte muhalefete çattı Başbakan Tayyip Erdoğan, özelleştirmeler konusundaki eleştirilere ve İsrailli işadamı Sami Ofer'le yaptığı görüşmeye ilişkin muhalefetin iddialarına televizy..
'Terör yeni nitelik kazandı' CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, İngiltere İşçi Partisi'nin kongresinde düzenlenecek bir toplantıda konuşmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere dün Londra'ya git..
'Türkçe yozlaşırsa birliğimiz bozulur' Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, ulusal birliğin sağlayıcısı ve koruyucusunun Türkçe olduğunu belirterek, "Türkçe'nin yozlaşmasıyla, toplumsal yapı ve ..
Ecevit'ten ahde vefa Ecevitler, Oran'da 3'üncü kattaki kullanmadığı evini, daha önce milletvekili adayı yaptığı Koruma Müdürü Recai Birgün'e verdi ve kira da istemedi. Ecevit çifti, Ankara Or..
Satıcı: Merkez bizi eziyor Başbakan: Önünüzü açarız TİM Başkanı Satıcı, 'Merkez Bankası bizi yüksek faizde eziyor' dedi. Başbakan'ın yanıtı: 'İşadamı gayret gösterip önü kesiliyorsa, önünü aç..
6 talip Erdemir'den vazgeçti Erdemir'in yüzde 46.12'lik kamu payının özelleştirilmesine ilişkin ihalede, 3 konsorsiyum ve 3 şirket teklif verdi. Arcelor, Ereğli Ortak Girişim Grubu (EOGG), Mi..
Horlamaya protezli çözüm Horloma sorunu, Ege Üniversitesi (EÜ) Diş Hekimliği Fakültesi'nde yapılan boksör dişliğine benzer bir protezle ortadan kaldırılıyor. Prof. Dr. Engin Aras, horlamanın ..
Meme kanseri riski solaklarda 2 kat İngiltere'de yayımlanan bir araştırma, solakların, sağ ellerini kullananlara oranla 2.41 kat daha fazla meme kanseri riskiyle karşı karşıya olduğunu ortaya..
ABD'de 2 yeni kasırga daha bekleniyor Rita kasırgasının ardından rahat bir nefes alan ABD'yi, yakında bir veya iki kasırganın daha vurabileceği uyarısı yapıldı.Damrey tayfunu Güney Asya'da yı..
Uçak düştü ve kimse ölmedi İsveç'in merkezinde Dalarna'da, önceki gün ormanlık alana düşen özel bir küçük uçaktaki 3 kişi canlı bulundu. Kaza anından 4 saat sonra, uçağın düştüğü yere ulaşmay..
Böyle olur Aborijin'in elçiliği Fotoğrafta görülen çadır, Avustralya yerlileri Aborijinlerin, yaşadıkları anavatanları üzerindeki geleneksel haklarını alabilmek için on yıllardır sürdürdükler..
'Davetsiz misafir'e ahırda gözaltında Konya'nın Akşehir ilçesine bağlı Değirmenköyü'nün çevresindeki dağlık araziden kiraz bahçesine inen kızıl geyik, köylülerle köşe kapmaca oynadı. Çevre ve..
Bolu'da 200 öğrenci zehirlendi Bolu'nun Gerede ilçesinde, 4 ayrı ilköğretim okulunda taşımalı sistemle eğitim gören öğrenciler, cuma günü Ankara merkezli Yurt Yemek Fabrikası'nca dağıtılan so..
Küçük Meryem'i öz dedesi vurdu Sakarya'da, bir düğünde havaya ateş açan dedesinin başından vurduğu küçük Meryem, riskli olduğu için ameliyat edilemiyorMoskova'da 'milyoner fuarı'na akın
Müthiş hazine Şili açıklarında, tarihin bilinen en büyük hazinesi bulundu. Robinson Crusoe Adası'ndaki 600 fıçı dolusu hazinenin değeri yaklaşık 10 milyar dolar!Vahşet zanlısı yakalandı
Ecstasy aç ve susuz bırakıp öldürüyor! Konya Emniyet Müdürlüğü, açlık ve susuzluğu hissettirmeyerek beyin hücreleri ile kalp kaslarının ölümüne yol açan 'ecstasy'nin ölümcül zararlarını sıral..
Çekik gözlü gökmenler! Çin'in ikinci insanlı uzay yolculuğunun 13 Ekim'de yapılacağı bildirildi. İki astronotla yapılacak yolculuk beş gün sürecek.
Bluz alana 'beleş' bilet Alman KarstadtQuelle mağazası başlattığı bir promosyonla bluz satın alan müşterilerine gidiş dönüş New York uçak bileti veriyor. Almanya'nın dev mağazalar zinciri, Ne..
En tehlikeli ödül töreni Her türlü tehlikeyi göze alıp, canları pahasına inanılmaz sahnelerde rol alan dublörleri onurlandırmak için düzenlenen "Taurus Dünya Dublör Ödülleri"nin beşincisi, ön..
Beatles müzayedesi Beatles'a ait ender eşyalar, yarın Londra'nın Christies's müzayede salonunda açık artırmaya çıkarılacak. "Revolver" adlı albümde bulunan ve John Lennon tarafından 1966'da y..
Köleliğe karşı bayrak açtı Ünlü top model Naomi Campbell, Birleşmiş Milletler'in (BM) seks ticaretine karşı başlattığı kampanyaya katıldı. Kolombiya'nın başkenti Bogota'da yaptığı açıklamada ..
Meme kanseri solak kadınları tehdit ediyor Solak kadınların meme kanserine yakalanma riski sağ ellerini kullanan kadınlara göre iki kat daha fazla. Hollanda'daki Utrech Üniversitesi bilim ada..
Avustralyalı doktor AIDS'e limon sıktı Dünyada her yıl milyonlarca insanın ölmesine sebep olan AIDS'in önüne limonla geçilecek. Avustralya'nın Melbourne Üniversitesi'nde araştırmalarını sürdü..
Likud'da ilk raund Şaron'un İsrail'de iktidar partisi Likud'un olağanüstü kongresinde, Şaron'u eleştirerek parti liderliğine adaylığını koyan Benjamin Netanyahu'nun liderlik seçimlerinin öne ..
Fransa'da teröre sıkı takip Fransa'da terör saldırılarının ardından yeniden düzenlenen anti terör yasası internet kafe ve cep telefonu operatörlerinin kayıtlarını 12 ay boyunca saklamasını ön..
El Kaide'nin İspanya liderine hapis İspanya Yüksek Mahkemesi, El Kaide'nin İspanya'daki lideri olarak bilinen İmad Eddin Barakat Yarkas'ı 27 yıl hapse mahkum etti. Yarkas 11 Eylül saldırıları..
IRA'nın silah bıraktığı doğrulandı Kuzey İrlanda'nın bağımsızlığı ve Birleşik İrlanda için yıllardır silahlı mücadele veren İrlanda Cumhuriyet Ordusu'nun (IRA) silahları bıraktığı resmen doğr..
Protestocu Cindy yanlış yere 'park' etti Irak savaşında oğlunu kaybeden savaş karşıtı anne Cindy Sheehan, Beyaz Saray önündeki protestosu sırasında park polisi tarafından tutuklandı. Sheenan,..
Uyumayan bebeğe 'cıss' yapacaklar Çin tıbbının vazgeçilmez bir parçası olan akupunkturun kullanım alanı gittikçe yaygınlaşıyor. Avustralya'nın Sydney kentinde açılan akupunktur kliniklerinde ..
Alışveriş bağımlılığı salgın hastalık gibi 1990'lı yıllardan beri alışverişin kimyası üzerinde çalışan bilim adamları alışveriş yapma isteğinin sadece ihtiyaçtan kaynaklanmadığını belirtiyor...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8