26 Eylül 2005 Pazartesi Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu Aday Tanıtım Toplantısında Konuşuyor

26 Eylül 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Baykal: Ofer olayı İkinci Türkbank vakası CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Tüpraş hisselerinin yüzde 14.75'inin satışı ve Galataport ihalesini '2.Türkbank olayı' olarak niteledi ve "Y..
Enflasyon liginde 43'üncü olduk Enflasyon sıralamasında 2002 yılında 180 ülke arasında dünya dördüncüsü olan Türkiye, bu yıl 43. sıraya geriliyor. Zimbabve yine listenin tepesinde.
IMF'den borç silmeye onay IMF, dünyanın en yoksul 18 ülkesinin uluslararası finans kuruluşlarına olan 40 milyar dolarlık borçlarının silinmesi yönünde G-8 ülkeleri tarafından alınan ilke kara..
İnşaatta maliyetler arttı Hükümetin 2007 yılı sonu itibarıyla 250 bine yükselen konut hedefi, inşaat sektörünü zorladı. İhalesi yapılmış veya inşaatı başlamış konut sayısı kasım sonunda 152 b..
'Dünya markası olduk' Eczacıbaşı Topluluğu şirketlerinden VitrA, 21'inci yüzyılın tasarım dehaları arasında gösterilen Ross Lovegrove'un 'İstanbul' adıyla tasarladığı 100'ü aşkın üründen oluş..
2006 yatırımı 9.9 milyar YTL Yeni yılda yapılacak kamu yatırımları konusundaki çalışmalar sürerken, 2006'da merkezi yönetim bütçesi kapsamında 9.9 milyar YTL yatırım hedefleniyor.
İhracat rekora doğru Yaz aylarında düşük artış hızı ve azalmayla moralleri bozan Türkiye'nin ihracatı bu ay rekora gidiyor.
DHL yöneticisi stresi yönetecek DHL'in yöneticileri, 5 bin yıldan beri fiziksel, ruhsal ve akılsal vücudu bütün olarak algılayarak disipline edilmesini sağlayan yoga dersleri almaya başladı.
Yollara altı model daha Otomobilde geçen hafta yeni model atağıyla geçti. En ilgi çekici lansman Hyundai'den geldi. Marka, dört yeni modelini birden pazara sundu. Atos Prime, Matrix, yenilene..
Üç boyutlu Excellence Goodyear yeni yüksek performans lastiği Excellence'ı piyasaya sundu. Goodyear Tüketici Lastikleri Ürün Müdürü Cem Yıldıran, "Önde gelen otomobil üreticileriyle...
Gazze yine savaş alanı Hamas'ın saldırısını gerekçe gösteren İsrail, Gazze'ye hava saldırısı düzenledi. Şaron: Filistinli örgütlere yönelik operasyonlar devam edecek.
Lübnan'da hedef kadın gazeteci Lübnan'da eski başbakan Refik Hariri'nin 14 Şubat'ta suikasta kurban gitmesinin ardından Suriye birliklerinin çekilmesiyle yeni döneme girilmesine karşın suikas..
İkizlerden ilki ipi göğüsledi AB üyeliği sonrası ilk genel seçimi düzenleyen Polonya, eski komünistlerin oluşturduğu Demokratik Sol İttifakı (SLD) iktidardan götürdü.
Üç köpekli kampanya Romanya'da halkı başıboş köpekleri sokaklardan kurtarmak için başlatılan kampanyada ilginç bir reklama imza atıldı.
Bir direnişçi= 250 bin mermi Afganistan ve Irak'taki Amerikan güçlerinin tükettiği mermi sayısı dudak uçuklatıcı rakamlara ulaşırken, ABD işgale mermi yetiştirebilmek için İsrail'den ithalata..
Bakü'de gergin gün Azerbaycan'da 6 Kasım'daki başkanlık ve meclis seçimleri öncesi tansiyon yükseliyor. Dün Devlet Başkanı İlham Aliyev yönetimine meydan okuyan önde gelen muhalefet partileri..
'Gül karşımızda oturacak' Rum Dışişleri Bakanı Yorgos Yakovu, Türkiye'nin AB'yle müzakere çerçeve belgesine eklettikleri ve Ankara'nın...
İsviçre, yeni üyelere açık Avrupa'nın orta yerinde AB üyesi olmadan müreffeh biçimde yaşayan İsviçre, çoğu Doğu Avrupa ülkesi olan AB'nin 10 yeni üyesinden gelecek işçilere pazarını açma mese..
Komisyonda genelev krizi Avrupa Komisyonu, iki çalışanının genelev işlettiği anlaşılınca bir skandalla karşı karşıya kaldı.
Dilara da okula gidebilecek mi? Kirayı ödeyemeyince Dilara Erekin sekiz yaşında. Bu yıl ikinci sınıfa geçti. Ancak başına gelen talihsizlikler yüzünden okuluna devam edemedi. Bir terlik fabr..
'Efsane'yi duyan turist bu köyde! Milas ilçesinde 500 yıl önce Oğuz Türklerinin On Ok Boyu'ndan gelenlerin kurduğu Çomakdağ Köyü, 'akıllı proje' sayesinde turist kaynıyor!
Sazanlara kurbağa avı Dünyada sadece Niğde'nin Ulukışla ilçesinde Bolkar Dağları eteğindeki Karagöl'de yaşayan Toros kurbağalarının (Rana Holtzi) neslini korumak için, kurbağa yumurtası yiyen..
Fatma Ane geçmişini bilmeden öldü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. İrfan Palalı, konferansın ilk gününde anneannesi Fatma Ane'yi anlattı. Fatma Ane, tehcirde, annesinin y..
Konferansta son gün Saatli Maarif Takvimi'nde Ermenilere yer verilmemesi ibret verici. Türkiye'nin aile fotoğrafında Ermeniler kendilerini ya düşman olarak görüyor ya da hiç görmüyor.
Konferans kazasız belasız sona erdi Bir kez ertelenen, bir kez de yargı kararıyla durdurulan 'Ermeni konferansı' dün sona erdi. Protestolar eksik olmasa da bir tabu ilk defa bu kadar açık tar..
İte kaka özgürlük! TMY 8 kalktı ama... Terörle Mücadele Yasası'nın (TMY) 8. Maddesi uyarınca 16 kitabı toplatılan İsmail Beşikçi'nin avukatı Levent Kanat, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ne b..
Üç semavi dinin kalbi Antakya'da atıyor 'Birinci Hatay-Antakya Medeniyetler Buluşması' dün Başbakan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Türkiye Ermeni Patriğ..
Arınç: Karşı çıkanlar zavallı TBMM Başkanı Bülent Arınç, Ermeni konferansını protesto edenleri eleştirdi. Manisa'da özel bir yurdun açılışını yapan Bülent Arınç, konferansla ilgili yaşananlar..
Baykal: Konferans bilimsel değil CHP lideri Deniz Baykal, Ermeni konferansının Ermeni tezlerini Türkiye kamuoyuna sunmak için düzenlendiğini savundu.
Sınırlarımız kontrol edilemiyor Bilgi Üniversitesi Avrupa Etüdleri Direktörü Emre Gönen, AB ile müzakere sürecinin Türkiye'yi zorlayacağını söylüyor. Emre Gönen'e göre Türkiye'nin en büyük üç..
Bir ada dolusu dostluk! Resepsiyondaki görevliye pasaportunu uzatıp rezervasyonu olduğunu söyleyince bir sessizlik olur önce. Görevli biraz da tedirgin, "Burada kalmak istediğinizden..
Trene tuzak son anda fark edildi Erzurum-Erzincan demiryoluna iki noktada döşenen uzaktan kumandalı düzenekte toplam 25 kiloluk C-4 patlayıcı, önceki gece fark edilerek etkisiz hale getirildi..
Açıktan atama artık izne tabi Hükümet, açıktan atamalara el koydu. Özel bütçe kapsamındaki idareler, üst kurullar ve sosyal güvenlik kurumlarına yapılacak her türlü açıktan atama işlemi için ..
Dört öğrenciden biri tacize uğradı Kocaeli Üniversitesi'nin (KOÜ) sekiz üniversitedeki araştırmasına göre, kız öğrencilerin yüzde 25.5'i en az bir kez öğretim elemanlarınca cinsel tacize uğra..
Sıradaki New York mu? ABD'nin Teksas ve Louisiana kıyıları sakinleri, Rita kasırgasının bekledikler kadar şiddetlenmeden geçip gitmesiyle rahat bir nefes aldı.
Dean hızlı değilmiş Asi gençliğin ikonu James Dean'in ölümü üzerine yeni bir ışık tutuldu. Channel 5 tarafından hazırlanan bir belgeselde...
Estonya'da HIV alarmı Afrika kıtası dışında AIDS hastalığının en yaygın olduğu ülke Estonya. Dünya Sağlık Örgütü bu küçük Baltık ülkesinde 15 ve 49 yaşları arasında...
Andy Warhol'ünü giy, çık 1860 yılında doğan ünlü Levi's markası, Bavyera'dan New York'a göç eden Levi Strauss'un inanılmaz hayat hikâyesiyle özleşmiş bir Kuzey Amerika öyküsü.
'Kadın dostu' aşı yolda Kadınlarda memeden sonra en sık görülen kanser türü olan rahim ağzı kanseri, yılda 230 bin can alıyor. Her yıl 500 bin kadın rahim ağzı kanserine yakalanırken, buna yö..
Sıcak bir kucak tansiyon ilacı... Yorgun argın işten çıkıp sıcak bir kucakla karşılanmak günün bütün yorgunluğunu gerçekten de alıp götürüyormuş. Destekçi bir eşin iş stresinin etkilerini aza..
'Uçan garip nesneler' yarıştı 1974'ten beri her yıl 22-25 Eylül tarihleri arasında Fransız Alpleri'nin üzerinde garip nesneler uçuyor.
Ortalık Kate Moss kaynıyor! Kokain kullandığı gerekçesiyle çalıştığı firmaların ardı ardına sözleşmesini iptal ettiği süper model Kate Moss'un yüzü biraz güldü.
« 1 2 3 4 5