25 Eylül 2005 Pazar Günü Haberleri

25 Eylül 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Filede hedef beşincilik Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda sıralama maçlarına kalan Filenin Sultanları, ev sahibi Hırvatistan'ı 3-1 mağlup etti. İlk seti 25-18 kaybeden Sultanlar, sonr..
Özelleştirme işsizine yeni fırsat Özelleştirme uygulamaları nedeniyle işsiz kalanlardan, kamu kurum ve kuruluşlarında geçici olarak çalışmak isteyenlere bu yıl sonuna kadar başvurabilme hakkı..
Devlet 69 bin kişi aldı AKP iktidarı döneminde devlete 69 bin 174 kişi alındı, 24 bin 118 kişi ise emeklilik ve diğer nedenlerle ayrıldı. Devlete alınanların büyük bölümünü öğretmen, sağlık e..
'Türk turizmini Alman belirler' Alman Seyahat Acenteleri ve Tur Operatörleri Birliği Başkanı Klaus Laepple, Almanların turizmde Türkiye'den vazgeçemediğini belirterek, Türk turizm pazarını Al..
Yapı sektörü 'başkent'te Yapı Endüstri Merkezi tarafından 1988 yılından beri düzenlenen 'Uluslararası Yapı 2005 Ankara Fuarı' bu yıl 18'inci kez yapı sektörünün buluşma noktası oluyor.
Unakıtan öfkelendi: Yok baba, o devirler geçti... Maliye Bakanı Unakıtan: "Her yatırımcıyla, gece de, gündüz de konuşurum. Tıkırları iyi, tutturmuşlar, satılmasın da satılmasın... Yo..
Faiz dışı fazla değişmiyor IMF ve Dünya Bankası'nın sonbahar toplantılarına katılmak ve ikili temaslarda bulunmak üzere Washington'da bulunan Devlet Bakanı Ali Babacan, gözden geçirmelerle il..
Cari açık 7'ncisi Türkiye olacak IMF'nin tahminlerine göre Türkiye bu yıl 19 milyar 832 milyon dolarlık cari işlemler açığı vererek, 179 ülke arasında cari açığı en yüksek 7'nci ülke olacak.
Star TV için pazarlık yarın TMSF'nin satışa çıkardığı, 155 milyon dolarla en yüksek muhammen bedel biçilen Star TV'nin ihalesi yarın yapılacak. TMSF'nin Uzan Grubu borçlarının tahsili amacıyl..
TMO, haşhaşı 1.75 YTL'ye alacak Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) 2005 dönemi çizilmemiş haşhaş kapsülü alım fiyatı 1.75 YTL olarak, 2006 haşhaş kapsülü avans baş alım fiyatı ise 1.85 YTL ola..
Rita, Katrina kadar sert değil Önüne 2.3 milyon kişiyi katarak ilerleyen Rita kasırgası dün Türkiye saatiyle 09.00'da Teksas-Louisiana sınırındaki alçak bölgelere ulaştı.
Batılı örtündü örtüler renklendi İran'ın ilkini 1993'te yaptığı Müslüman Kadın Olimpiyat Oyunları'nda 'İslam' şartı kalkınca katılımcı sayısı 48 oldu. ABD'li Saire Kureshi'ye ilgi yoğun. Rus,..
'Başbakan Schmerkel' Almanya'da erken seçimden kılpayı farkla birinci ve ikinci çıkan Hıristiyan Demokrat Birlik partilerinin (CDU/CSU) adayı Angela Merkel ile Sosyal Demokrat (SPD) Başbakan ..
İran'a karşı tasarıya kabul İran'ı nükleer programını askıya almadığı gerekçesiyle BM Güvenlik Konseyi'ne havale etmeye çalışırken Rusya ve Çin'in muhalefetine toslayan AB'nin hazırladığı 'yu..
ABD'den samimi poz ABD ile Türkiye'nin Irak nedeniyle bozulan ilişkileri tamir sürecinde, Ankara'dan ABD Başkanı George Bush'un Ulusal Güvenlik Danışmanı Stephen Hadley geçti.
Esirler unutulmadı ABD ve Avrupa başkentlerinde yüz binlerce kişi Irak'tan çekilme için gösteriler düzenlerken, insan hakları örgütleri ABD'nin kötü siciline dair raporlar yayımladı.
İsrail ordusu Gazze'yi rahat bırakmıyor İsrail'in 38 yıllık işgalin ardından boşalttığı Gazze Şeridi, yeniden savaş alanına döndü. Önceki gün Hamas'ın yürüyüşünde yanlışlıkla patlayan bombala..
Sarkozy'nin kozu Türkiye Fransa'da 2007'de cumhurbaşkanlığını hedefleyen iktidardaki Halk Hareketi Birliği (UMP) lideri ve İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy, Paris'te düzenlediği iki günlük top..
Chirac'ın aklı uçak satışında Başbakan Tayyip Erdoğan'a Temmuz 2004'teki Paris ziyaretinde 36 Airbus satan Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, önceki gün Türkiye'nin AB perspektifi gündemiyl..
Patrik'ten laiklik çağrısı Fener Rum Patriği Bartholomeos, kilisenin devletten bağımsız olarak kendi kendini yönetmesini istedi. Yunan Avukatlar Barosu Birliği'nde konuşan Bartholomeos...
Konferansta 'soykırım' bile denildi, dünya hâlâ dönüyor, Türkiye hâlâ yerinde duruyor İki gün sürecek İlki mayısta Adalet Bakanı Çiçek'in 'ihanet' suçlamasıyla ertelenen, ikincisi idare mahk..
'Biz ejderhaları yendik' İstanbul 4. İdare Mahkemesi'nin kararıyla ikinci kez Boğaziçi Üniversitesi'nde yapılamayan 'İmparatorluğun Son Döneminde Osmanlı Ermenileri: Bilimsel Sorumluluk ve De..
Burası ülkem eve gidiyorum Konferansı protesto eden ülkücülerle İP'lilerin saldırılarından Erdal İnönü de payını aldı. Çıkışta polis aracına binmeyen İnönü, domates ve yumurta yağmuru altında..
Gül: Ders alalım Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Osmanlı'nın son döneminde sömürgeci-emperyalist güçlerini halkların dini-etnik hassasiyetlerin kendi çıkarları için istismar etmesinden ders al..
Baykal, nihayet konuştu: Üzücü CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Ermeni konferansının yapılıp yapılmamasıyla ilgili bir düzenlemenin yargı kararıyla yerine getirilmiş olmasının ve toplantının i..
Erdoğan: Bu provokasyondur Başbakan Tayyip Erdoğan, 'Ermeni konferansı'na ilişkin verilen yürütmeyi durdurma kararını asla tasvip etmediğini belirterek, "Yaşananlar müzakereler öncesinde prov..
36 eser geri alındı: Türkiye iade için çalışıyor Kültür Bakanı Atilla Koç: "1980 sonrasında 36 tarihi eserin Türkiye'ye iadesi sağlandı. Maliyet 17 milyon dolar. 15 eserin iadesi iç..
NYT'den İstanbul'a övgü ABD'nin saygın gazetesi New York Times, (NYT) Avrupa'nın mutlaka görülmesi gereken kentleri arasında saydığı İstanbul için "Pek çok geçmişi olan kent, geleceğ..
Bilime yarı yatırım Devlet Planlama Teşkilatı, Türkiye'de bilimsel araştırmaların gelişmesine zemin hazırlamak amacıyla dört yıl önce 20 milyon dolar yatırım yaparak Ankara Üniversitesi bünye..
Mavi bayrak gitti ödül geldi Kamuoyu, Bodrum kıyılarını kirleten balık çiftliklerine karşı önlem alınmasını beklerken, Güllük Körfezi'ndeki Kılıç Şirketler Grubu Su Ürünleri Yetiştiriciliği T..
AB nüfusunun yarısı bir yabancı dil biliyor Avrupa Birliği'ne (AB) üye ülkelerde yaşayan insanların yarısı kendi anadili dışında bir dil daha konuşabiliyor. AB ülkeleri her yıl dil öğrenimi i..
'İngilizce tehdit' 73. Dil Bayramı kutlamaları dün Ankara Üniversitesi'nde 'Gençliğin Türkçe Kurultayı' adlı etkinlikle başladı. Rektör Prof. Nusret Aras...
Yıldırım beş can aldı Çorum merkeze bağlı Yoğun Pelit Köyü'nde Mehmet Şekerci'nin kullandığı traktörle önceki akşam tarladan köylerine geri dönen çiftçiler, yağmur nedeniyle yol kenarındaki ü..
Askeri cipten ölüme iniş Askeri cipten inerken, ön tekerleklerin kapağını açtığı beş metre derinliğindeki çukura düşen 20 yaşındaki astsubay çavuş Osman Çeker boğularak öldü.
DHMİ müdürü yanarak öldü Elazığ Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Müdürü Ali Şengez ile oğlu, trafik kazasında yanarak hayatını kaybetti. 46 yaşındaki Şengez'in kullandığı 23 AZ 151 pla..
Ortak kanı: Zarar büyük 'İmparatorluğun Son Dönemi'nde Osmanlı Ermenileri: Bilimsel Sorumluluk ve Demokrasi Sorunları' başlıklı iki gün sürecek konferansın ilk gününde tehcir edilen Ermeniler..
'Suçlu' internette teşhir edilecek! Aydın Sivil Toplum İnisiyatifi Toplum Platformu (ATSO), uygunsuz davranışta bulunanları kamerayla tespit edip internetten teşhir edecek. ATSO kurucusu Veli..
TV5: Harita yanlışlıkla kondu Fransız TV5 kanalının 17-18 Eylül tarihlerinde yayımlanan '24 Saat İstanbul' programında Türkiye'nin doğu ve güneydoğusunu 'Kürdistan' olarak gösteren harita içi..
Cenazede öfke Siirt'te PKK'lıların döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan piyade er Zeki Yenal Gülseven, Siverek'te toprağa verildi.
1247 okulu açtı Başbakan Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı ve hayırseverlerce Türkiye genelinde yaptırılan 1247 okulun açılışını, dün Atatürk Kültür Merkezi'nde...
Aşiretler, aşiret düzenine karşı Aşiretler arası anlaşmazlıkların son günlerde savaş meydanına çevirdiği Hakkâri'de, beş aşiret barış için masaya oturdu. DEHAP'ın bir araya getirdiği aşiret l..
Darwin mahkemelik ABD'deki 'evrim tartışması' mahkemeye taşındı. Pennsylvania eyaletinde 11 veli, 9. sınıf biyoloji derslerinde 'akıllı tasarım' öğretisinin okutulmasına karşı dava açtı.
MEB'den biyolojiye 'evrim' makası Milli Eğitim Bakanlığı, ilköğretim 8. sınıf fen bilgisi ve biyoloji kitaplarında evrim teorisi ile ilgili bölümleri ayıkladı. Eğitim Sen Genel Başkanı Alaadd..
Kendi de beğenmiyor Sinema sezonu açıldı ve film beğenmeme festivali başladı. Özellikle yerli film sayısındaki artış sevindirici. Yaşasın, bu yıl bir sürü yerli yapım izleyip, hiçbirini beğen..
Temizlik kalbin düşmanı "20'nci yüzyılda salgın halini alan koroner kalp hastalıklarında, çocukların giderek daha hijyenik bir ortamda büyütülmeleri ve hastalanmamaları rol oynuyor o..
'Komünist bomba' Marilyn Marilyn Monroe, komünist zanlısı olarak FBI tarafından izlenmiş. Yeni açıklanan dosyalara göre FBI, sinemanın efsane sarışınının yanı sıra John Lennon, Frank Sinatra...
FAA: Bu daha önce de oldu Amerikan Sivil Havacılık Kurumu (FAA), çarşamba günü bir Airbus'a zorunlu iniş yaptıran arızanın, bir 'ilk' olmadığını açıkladı. FAA'nın açıklamasına göre daha önce..
Kanser kısır bıraktı ama hamile kaldı Kanser tedavisi yüzünden kısır kalan ve doğal yolla hamile kalması mümkün olmayan Amerikalı kadın, Dr. Kutluk Oktay’ın tedavisiyle, hiç beklenmedik bir ş..
Bu sergi için 4 yıl çalıştılar Nişantaşı’ndaki Osmanbey Art Galery sezonu genç sanatçılarla açtı. Düden Atölyesi ressamlarından (üste soldan sağa) Yeşim Sezgin, Yonca Ustaoğlu, Saliha Moğulko..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Hamas, sinagogu silah müzesi yapıyor Filistin’de faaliyet gösteren İslamcı terör örgütü Hamas, İsrail’in çekildiği ..
« » 1 2 3 4 5 6 7