25 Eylül 2005 Pazar Günü Haberleri

25 Eylül 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kaza yapan oto hırsızları dövülerek hastanelik edildi Sarıyer’de 3 kişi, çaldıkları otomobille kaçarken bir evin çatısına çarptı, olay yerinden kaçamayan hırsızlardan biri, mahalle sakinleri ..
Savaş karşıtlarından ABD'ye Irak protestosu Amerika Birleşik Devletleri'nde asker ailelerinin Beyaz Saray önünde yapacakları savaş karşıtı gösterilerine, Türkiye'deki savaş karşıtı gruplar da..
Bursa, ‘Sağlıklı şehirler şampiyonu’ ilan edildi Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) düzenlediği Sağlıklı Şehirler Toplantısı’na ev sahipliği yapan Bursa, ‘Sağlıklı şehirler şampiyonu’ ilan edildi...
HSBC Bank müdürünün katil zanlıları ve azmettiricisi yakalandı HSBC Bankası Adapazarı Şubesi Müdürü Selim Tokdemir’in öldürülmesi olayıyla ilgili azmettirici olduğu ileri sürülen bir kişi ile..
Emel Sayın ve Ahmet Özhan, Zeki Müren’in kabrini ziyaret etti Türk sanat müziği (TSM) sanatçıları Emel Sayın ve Ahmet Özhan, 9. ölüm yıldönümü nedeniyle Zeki Müren'in mezarını ziyaret etti.
İlahiyat dekanı Cebeci: Dinî konularda bilgi üretmekten korkmayın Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Suat Cebeci, dini konularda cesaretle bilgi ve fikir üretilmes..
Gönen'de çeltik üreticileri bu yılki hasattan memnun Balıkesir'in Gönen ilçesinde önemli bir tarım ürünü ve halkın geçim kaynağı olan çeltik ürününün hasadı tamamlanmak üzere.
Dünya mobilya trendini yakalayan İnegöl’ün yeni müşterisi Yunanistan İnegöl’den yapılan ihracatın yüzde 20 gibi önemli bölümü Yunanistan’a gerçekleştirilirken, komşu ülkedeki mobilya mağazal..
Nilüfer Eğitim’den Cambridge’de yüzde 100 başarı Nilüfer Eğitim Kurumları, bu yıl Cambridge Üniversitesi tarafından düzenlenen ve British Council tarafından uygulanan Ucles sınavlarında yüzde..
Süs bitkisi sanayi bölgesine ilk fidan dikildi Sakarya’da hızla gelişen dış mekan süs bitkiciliği üretimine ivme kazandıracak ‘Süs Bitkisi Organize Sanayi Bölgesi’ne ilk fidan dikildi.
Tekirdağlı işadamları Yunanlı sanayicilerle bir araya geldi Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nın organize ettiği programda Yunanistan Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri bir araya geldi.
Fransız sağı, Sarkozy liderliğinde imtiyazlı ortaklığı pişirmeye çalışıyor Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliğine karşı çıkan Fransız İçişleri Bakanı ve iktidar partisi Halk Hareketi Birliği (U..
Hadley, Suriye ve İran için Ankara’nın nabzını tuttu İlk yurtdışı ziyaretini Türkiye’ye yapan ve Ankara’daki görüşmelerini "ilişkilerin stratejik karakterinin göstergesi" olarak niteleyen ABD..
Gazze yeniden savaş alanına döndü; ateşkes komada İsrail'in, 38 yıldır işgal altında tuttuğu Filistin topraklarından çekilmesinden sonra dün Gazze'ye düzenlediği ilk hava saldırısın..
Atlantik'in iki yakasında savaş karşıtı dev mitingler Avrupa ve ABD'de yüz binler, Irak işgalinin son bulması için yaptıkları gösterilerde tek yürek oldu.
11 Eylül, ‘tesadüfen’ ABD’de düzenlenmiş Hollanda’nın ünlü düşünce kuruluşları arasında gösterilen Clingendael Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü’nün müdürü ve terörle mücadele uzm..
Türk vekil, Almanlara İslam’ı daha iyi anlatmak için destek istedi Almanya genel seçimlerinde en yakın rakibine büyük fark atarak ikinci kez Federal Meclis’e (Bundestag) giren Sosyal Demokrat..
Almanya’da değişimli başbakanlık formülü Alman Die Welt gazetesi, Başbakan Gerhard Schröder’in, değişimli başbakanlık sistemiyle Birlik Partileri (CDU/CSU) ve Sosyal Demokrat Parti’den (SPD) ..
Danıştay’ın Telekom kararı Körfez sermayesi için de ölçü olacak Hariri ailesinin Telekom ihalesinde 6,55 milyar doları gözden çıkarması Araplar için önemli bir referans oldu. Ancak yatırımlar..
Yatırımcılar Türkiye’den hamasi nutuk değil, somut proje bekliyor MÜSİAD eski Başkanı ve Dubai, de yatırımlar yapan Ali Bayramoğlu da Telekom’un iyi bir referans olacağını dile getiriyor.
Başbakan, bölgeye çıkarma yapacak Başbakan Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği ile müzakerelerin başlayacağı 3 Ekim öncesi son gezisini Körfez ülkelerine yapıyor.
Davos’a kış sporları için değil yatırımcılarla görüşmeye gittim Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Galataport ve Tüpraş ihalelerine teklif veren Ofer Grubu ile özelleştirmeler öncesinde görüşmesin..
Maliye, taşra teşkilatına halkla ilişkiler eğitimi veriyor Gelir İdaresi, taşra teşkilatı müdürlerine ‘halkla ilişkiler ve etkili iletişim’ konusunda eğitim veriyor.
‘Cari açık kontrollü bütçeye zorluyor, faiz dışı fazla değişmeyecek’ Yürütülen ekonomik programın en önemli göstergelerinden olan yüzde 6,5'lik faiz dışı fazla değişmeyecek.
Fabrika için kolları sıvadık Çinlilere takım elbise satacağız Türkiye’nin önde gelen giyim markalarından Sarar, yurtdışındaki yatırımlarını artırıyor. Firma, 2006 yılında Çin’de kuracağı tesi..
Fuar bileti karşılığında ‘kitap da kabul ederiz’ dedi, talep katlandı Kitap yayıncıları her yıl Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen fuarda bir araya geliyor. Alanında dünyanın önde gele..
Vergi Koruma Derneği’ne 8 yılda 10 başvuru yapıldı Türkiye’de işverenden alınan vergiler eşdeğeri pek çok ülkenin üzerinde. Buna rağmen yüksek vergi oranlarını ödeyen vatandaş, hak aramak yer..
Rita, hız keserken vurdu: 27 ölü Rita kasırgası ABD’nin Teksas kıyılarına ulaştı. Kasırganın en şiddetli rüzgârlarının yoğunlaştığı ve ‘kasırganın gözü’ olarak adlandırılan merkez bölümü, dün..
Motosikletli iki kapkaççı jipe çarparak öldü İzmir'de, genç bir kızın cep telefonunu alarak kaçmaya çalışan motosikletli 2 kapkaççı bir jiple çarpıştı. Kazada, kapkaççılardan biri olay yerind..
Aydın'da sivil ajanlık ve teşhirciliğe büyük tepki Aydın'da, sivil toplum örgütlerinin şehri denetlemek için oluşturacağı 300 kişilik sivil ajan ekibiyle ilgili tartışmalar devam ediyor.
Kan davalılar arasında silahlı kavga: 3 ölü, 3 yaralı Muş'un Malazgirt ilçesinde, aralarında kan davası olduğu bildirilen iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 3 kişi öldü, 3 kişi yaralandı..
Gazi’de yetkileri alınan iki dekan istifa etti Gazi Üniversitesi Rektörü Kadri Yamaç’ın mali denetim (ita amirliği) yetkilerini aldığı Mesleki Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eyüp Bedir ile..
Ankara Barosu’ndan Yargıtay üyesinin avukat oğluna ihraç Ankara Barosu, rüşvete aracılık ettiği iddiasıyla yargılanan Yargıtay 5. Ceza Dairesi Başkanı Hayrettin Cevheroğlu’nun avukat oğlu Şük..
Meslek şerefine uymayan 45 hakim ve savcı işten atıldı Yargı camiasında yaşanan yolsuzluk ve usulsüzlükler, adalet dağıtmakla yükümlü olan hakim ve savcılar arasında yaşanan ‘yozlaşma’yı orta..
4 aydır tartışılan konferans gergin başladı ‘İmparatorluğun Son Döneminde Osmanlı Ermenileri: Bilimsel Sorumluluk ve Demokrasi Sorunları’ başlıklı konferans protestolar gölgesinde başladı. Ko..
İnönü’ye yumurtalı saldırı Eski başbakanlardan Erdal İnönü, Bilgi Üniversitesi'ndeki Ermeni konferansını izledikten sonra ayrılırken ülkücülerin yumurtalı saldırısına uğradı.
Halaçoğlu’na göre konferans diaspora uzantısı Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, konferansın ‘bilimsel bir toplantı olmadığını, siyasi ve ideolojik bir nitelik taşıdığ..
Konuşmacılar ‘soykırımı’ tartışmadı Konferansın ‘Sorunlara toplu bakış’ konulu birinci oturumunda konuşan Sabancı Üniversitesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Halil Berktay soykırım teriminin bir ..
Konferansa 760 kişi davet edildi Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü’nde gerçekleştirilen Ermeni konferansına aralarında üniversitenin öğretim görevlileri ve organizatörlerin de bulunduğu to..
Başbakan Erdoğan: Özgürlüklerden korkmayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bahçeşehir Üniversitesi açılışında bir bayanın Ermeni konferansı ile ilgili tepkisiyle karşılaştı.
YÖK’te öğrenci temsilcisi de olacak Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversite öğrencilerinin yönetime katılması konusunda önemli bir adım attı. ‘Ulusal Öğrenci Konseyi’ kurulması kararı vererek ..
Türkiye, ilaca 9 katrilyon lira harcıyor; en çok antibiyotik kullanılıyor Türkiye'de yapılan sağlık harcamalarının yüzde 40'ı ilaç tüketimine ayrılıyor. En çok kullanılan ilaç ise antibiyotik..
Fidye için kaçırılan oda başkanının oğlu öldürüldü Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde, 4 gün önce fidye için kaçırıldığı öne sürülen İlçe Ziraat Odası Başkanı Hasan Yıldırım'ın 14 yaşındaki oğlu..
Medeniyetler buluşması başlıyor, ana tema kardeşlik Medeniyetler buluşması Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bugün Hatay’da başlıyor. 5 gün sürecek toplantıya 3 semavi dinin temsil..
Masal gerçek oldu 1247 okul açıldı ‘Masal değil gerçek, bir yılda 1001 okul açılıyor’ sloganıyla başlatılan kampanya çerçevesinde bin 247 okulun açılışı yapıldı.
Ramazan gelmeden yardımlaşma çalışmaları başladı Ramazan ayının yaklaştığı şu günlerde hayırseverleri tatlı bir telaş sardı. Çünkü Müslümanlar için Ramazan ayı aynı zamanda yardımlaşmanın ve ..
Süleymaniye, talan olmaktan kurtarılıyor İstanbul’un dinî ve sivil mimarisinin en yoğun olduğu Süleymaniye’deki tarihî evlerin kurtarılması için ilk somut adım atıldı. Dünya Mirası Listesi’nd..
Sürgünde var olan, bir yalnızlık seçkisi Kalabalıklar içinde yalnız, tanıdıklar içinde yabancı, mutluluklar içinde tedirgin kalmıyor muyuz çoğu zaman? İçimizde pusu kuran ve aniden bastıran b..
Carradine ve Harrelson Altın Portakal’da 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali ile eşzamanlı yapılacak 1. Uluslararası Avrasya Film Festivali’nin konukları arasında yer alan David Carradi..
Ege’nin iki yakasındaki sesler buluşuyor Ege’nin iki yakası çok özel bir proje ile önce Gümülcine’de, ardından da Tarsus ve Mersin’de buluşacak.
« » 1 2 3 4 5 6 7