24 Eylül 2005 Cumartesi Günü Haberleri

24 Eylül 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hidayet: Biz de bu takımın parçasıyız Avrupa Şampiyonası'na ilk turda veda eden A Milli Basketbol Takımımızda her gün farklı bir isim açıklamalarda bulunuyor.
Halil Mutlu: İlacı antrenörüm verdi Bulgristan'da yapılan Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazandıktan sonra doping numunesi pozitif çıkan Halil Mutlu'dan şok itiraf.
[HABER ANALİZ] Oyunu kurallarına göre oynamıyoruz Halter Milli Takım’ındaki bazı sporcuların doping kontrolünde hazır bulunmadıklarından dolayı Uluslararası Halter Federasyonu (IWF), Türkiye ..
Üst üste gelen ağır yıkım... Geçen hafta Süper Lig’in yeni ekibi Sivasspor karşısında ortaya koyduğu olumsuz, yakışıksız, silik futbol ile bu yıl ilk mağlubiyeti tadan Trabzonspor, bu defa bi..
Bu nasıl spor anlayışı? Türkiye Tenis Federasyonu'nun ana statüsünün ( 6 - B) maddesi şöyle : Yurtdışındaki ve yurtiçindeki tenisle ilgili gelişmeleri izlemek, her yaş grupları için her türlü..
Korku tüneli Karanlık bir tünelin içinde kaybolmuştu Trabzonspor... Çıkışı gösterecek küçük bir 'ışık huzmesi' bulma uğruna daldığı her delhiz tünelin daha da derinlerine, bir bilinmeze çekiy..
Sharapova çok rahat Dünya klasmanının bayanlarda 1 numarası Maria Sharapova, başkent Pekin'de düzenlenen Çin Açık Tenis Turnuvası'nda emin adımlarla zafere koşuyor. 18 yaşındaki Rus raket top..
Ringde acı son Eski hafif sıklet IBF Dünya Boks Şampiyonu Leavander Johnson yaşamını yitirdi. Geçtiğimiz cumartesi akşamı Jesus Chavez ile çıktığı unvan maçında kafasına aldığı darbeler sonra..
Fernando Alonso zafer peşinde Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 17. ayağı bu haftasonu Brezilya'nın Sao Paulo kentinde koşulacak. Genel klasmanda lider durumda bulunan Fernando Alonso yarın Int..
'Senin için hocam' Beşiktaşlı futbolcular, Ankaraspor ve Malmö maçlarında kendilerinden galibiyet isteyen Teknik Direktör Rıza Çalımbay'a söz verdi, "Önce takımımız, sonra da senin için kazan..
Sabancı'dan hükümete 'Hata yapmayın' uyarısı TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, cari açıkların iyi yönetilmesi ve IMF çıpasına tutunmaya devam edilmesi gerektiğini söyledi. 'Türk Girişim ve İş Dün..
Erdemir için geri sayım başladı Erdemir'in yüzde 46.12'lik hissesinin özelleştirilmesi ihalesi için konsorsiyum bildiriminde son teklif verme süresi dün dolarken son anda iki konsorsiyum oluş..
Ah şu cari açık olmasa Devlet Bakanı Ali Babacan, IMF ile iki gözden geçirmenin birleştirilebileceğini söylerken, faiz dışı fazla ve enflasyon hedefi konusunda endişeleri olmadığını söyledi.
SSK'nın devri ilaçta maliyeti yüzde 30 artırdı Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu, Türkiye'de 'en çok kullanılan ilaçlar' listesinin birinci sırasında antibiyotik, ikinci sırasında ise ağır ağr..
'Devlet kâr vaat etmeli' Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı, uygulanan ekonomik politikanın ithalatı özendirdiğini savundu. TİM heyetinin Kahramanmaraş'ı ziyaretinde sorul..
Sağlıkta da adaletsizlik var 'Türkiye'de sağlık harcamaları ve ilaç finansmanı politikası' araştırmasının sonuçları, sağlık alanında ülke genelinde tam bir eşitsizlik olduğunu ortaya koydu.
Atina ile Paris hemfikir Yunan Başbakanı Kostas Karamanlis, dün Paris'te Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac'la görüşmesi öncesi Ankara'ya 'Kıbrıs Cumhuriyeti'ni tanımalısınız' çıkışı yaptı.
Eurlings'in liman ısrarı Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Türkiye karşıtı raporlarıyla nam salmış Hollandalı Hıristiyan Demokrat parlamenteri Camiel Eurlings, Türkiye'nin gümrük birliğini Rum Yön..
Sarkozy gardını aldı Fransa'da cumhurbaşkanlığını isteyen İçişleri Bakanı Sarkozy, dün başlattığı toplantı ile Türkiye karşıtlığını yükseltti. Sarkozy bugünkü konuşmasında 'imtiyazlı ortaklık..
Üç Rum talebi çerçeve belgede Avrupa Komisyonu'nun hazırladığı ve önümüzdeki hafta Brüksel'de ele alınacak Türkiye'nin müzakere çerçeve belgesi taslağında Rum Yönetimi'nin taleplerine yanıt ..
Bombacı eşi: Beyni yıkandı Londra'daki 7 Temmuz saldırılarının dört zanlısından Jermaine Linsday'in dul eşi Samantha Lewthwaite, kocasını ölüme götüren süreci anlattı.
Siyahın malı siyahın olacak Güney Afrika hükümeti apartheid döneminde beyazların siyahlardan gasp ettiği toprakların iadesi için harekete geçti.
Putin'in reytingi arttı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2008 devlet başkanlığı seçiminde yeniden aday olmayacağını açıklaması sonrası reytingini artırdı.
Jamaika tarzı Berlin'e uzak Almanya'da, 18 Eylül seçiminde Sosyal Demokratların sadece 0.9 oranında oyla kazanan ve tek başına iktidar olma şansını yakalayamayan Hıristiyan Demokrat Birlik pa..
'İlk kez aşağılanmadık' Filistinliler, Gazze'de 38 yıllık İsrail işgalinin bitmesi sonrası dün ilk kez Refah'tan Mısır'a serbestçe geçti. Filistin güvenlik gücünün Mısır-Gazze sınırını iki gü..
İsrail'e Bahreyn morali İsrail, Batı Şeria'da işgali ebedi kılmaya çalışsa da Gazze Şeridi'nden çekilmenin diplomatik meyvelerini topluyor. Çekilme sayesinde Pakistan'la ilk diplomatik teması..
Konferans bugün başlıyor Boğaziçi ve Sabancı üniversiteleri, Ermeni konferansını durdurma kararına karşı Bölge İdare'ye gitti. Ancak üst mahkemenin kararı pazartesiye kaldı. Bilgi Üniversite..
Gün boyu eylem Yapılması engellenen 'Ermeni konferansı', milliyetçi grupların hedefi oldu. Emekli askerler Dolmabahçe'de eylem yaparken Boğaziçi Üniversitesi sabah erken saatlerden itibaren m..
'İdeolojiye alet olmayın' 'İmparatorluğun Çöküş Döneminde Osmanlı Ermenileri Konferansı'nın İstanbul 4. İdare Mahkemesi'nce durdurulması kararına tepkiler şöyle:
YÖK: Anayasa destekli özerkliğe müdahaleİdare mahkemesi YÖK'ü bile kızdırdı Güvencesi: Madde 130 Adalet Bakanı Çiçek'in mayısta Ermeni konferansı nedeniyle yaptığı 'Hain' eleştirisine karşı ..
Çiçek: Fikirlerim değişmedi Adalet Bakanı Cemil Çiçek, kendi yaptığı çıkış üzerine ertelenen Ermeni konferansının bu kez mahkeme kararıyla durdurulmasını fazla önemsemeyerek, "Herhangi bir te..
'Türkiye gülünç duruma düştü' Ermeni konferansının durdurulması kararı Tarih Vakfı, DİSK ve İnsan Hakları Derneği (İHD) tarafından da eleştirildi.
YÖK: Karar Anayasa'ya aykırı YÖK, 'İmparatorluğun Çöküş Döneminde Osmanlı Ermenileri' başlıklı konferansın mahkeme kararıyla durdurulmasının, 'yargı yetkisinin sınırlarını zorlayan...
BÜ öğretim üyeleri: Önyargılı Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyeleri bir açıklama yaparak konferansın mahkeme kararı ile durdurulmasını değerlen..
AB: Raporda bu olay yer alacak Avrupa Komisyonu, 'Ermeni konferansı'nın durdurulmasının Türkiye Raporu'nda yer bulacağını açıkladı. Komisyon'un genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn'in sözcüsü..
Sırada altı cami var Büyükşehir Belediyesi'nin Kadıköy'de cami yaptırma girişiminin, Göztepe Parkı'yla sınırlı olmadığı belirtildi. Kadıköy'de 100 yeşil alanı imara açmak isteyen Büyükşehir B..
Tıpta yerli mucize Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, yedi yaşındaki kalp hastası Alican Özçelik'in kararan umutlarını yeni bir yöntemle canlandırdı. Uygun verici bulunmazsa en fazla iki yıl ya..
Azrail Rita'dan hızlı ABD'de yaklaşık 2 milyon insan, Rita kasırgasından kaçmak için yollara düşmüş durumda. Otoyollar kilitlendi. Alev alan bir otobüste en az 24 kişi yanarak can verdi. Tehl..
K. Kore yardıma sırt çevirdi Kuzey Kore, ülkesinde gıda üretiminde iyileşme olduğu ve ABD'nin bu konuyu siyasi olarak kullandığı gerekçeleriyle Birleşmiş Milletler'den (BM) gıda yardımını kes..
Bush: Irak'ta şiddet tırmanacak ABD Başkanı George W. Bush, Irak'ta referandum öncesinde şiddet olaylarının artacağını söyledi. Bush, Pentagon'da düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuş..
HAMAS yürüyüşünde katliam: 19 ölü Yaşlı bir Filistinli, HAMAS'ın geçit törenindeki patlamada ölenler için ağlıyor. İslami Direniş Hareketi'nin (HAMAS), İsrail'in Gazze'den çekilmesini kutlama..
Yıldırım 4 can aldı Çorum merkeze bağlı Yoğunpelit köyünde Mehmet Şekerci, Zülfikar Eral, Gülseren Eral ve oğulları Akın, Ali ve Anıl Eral yağmurun başlaması üzerine kulübeye sığındı. Yıldırı..
Son tıp mucizesi: kromozom nakli İNGİLİZ bilim adamları, 13 yıl süren çalışmaları sonucunda insan kromozomlarını fareye nakletti. Bu çalışma, beyin ve kalp gelişiminde anomalilere, Alzheimer ..
Basın Konseyi'nden Altaylı'ya kınama Basın Konseyi Yüksek Kurulu, Vatan Gazetesi Yazarı Ruhat Mengi ile ilgili yazısı nedeniyle Sabah Gazetesi Yazarı Fatih Altaylı'nın "kınanmasına" karar ver..
Erken seçim söylentisinden uzak duralım Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı, kısa vadede ‘mali disiplinin korunması, cari açıkların iyi yönetilmes..
Giyimden kısıp konut alıyoruz Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, tüketicilerin konut kredilerine özellikle son aylarda yoğun şekilde talep göstermesinin hazır giyim sektöründeki f..
Babacan: Cari açık problemi hálá çözülmüş değil Devlet Bakanı Ali Babacan, cari açıkla ilgili endişeler nedeniyle bu sene yüzde 6.5’lik faiz dışı fazla hedefini koyduklarını belirterek, ‘Şu a..
Rotterdam Havaalanı hükümete kapandı Hollanda’nın Rotterdam Havaalanı yönetimi, gürültü kirliliğine yol açtığı gerekçesiyle Ulaştırma Bakanlığı’nın kestiği para cezasına tepki olarak, hükümet..
Evyap Gibbs’le Gillete’in rakibi oluyor Türkiye'de dağıtımı 2 yıl önce duran erkek kişisel bakım ürünü Gibbs’in marka ve üretim hakkını yaklaşık 20 ülke için Unilever’den satın alan Evyap, bö..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Öğretmen kampanyası rekor getirdi ‘Her Öğretmene Bilgisayar Kampanyası’nda 75 bin adet Toshiba marka dizüstü bilgis..
« » 1 2 3 4 5 6 7