24 Eylül 2005 Cumartesi Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi Şurası'nda Konuşuyor

24 Eylül 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erdemir ihalesi için ortaklar belli oldu Dünyanın 13'üncü büyük demir-çelik şirketi Erdemir'de ortaklık bildirim süresi sona erdi. İhaleye katılmak için iki konsorsiyum bildirimde bulundu.
Vergi memuru örgü örmeyecek mükelleflerin ayağına gidecek Yapılan incelemeler sonucu genelde verginin matrahın yüzde 40’ı üzerinden verildiği belirlendi. Gelir İdaresi, alandaki denetimlerini..
Petrolün faturası 7 milyar dolar, faiz dışı fazlada hedefi aşacağız Petrol fiyatlarının yüksek seyretmesinin yürütülen ekonomik programı olumsuz etkilemesinden endişe ediliyor.
THY’nin adını kullanarak dolandırıyorlar Türk Hava Yolları (THY), sahte personel kimliği ve kartvizit bastırarak satış yapmaya çalışan dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı.
Tarih Vakfı binaları yaptırmazsa geri alırız Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, 49 yıllığına Tarih Vakfı'na devredilen Darphane binasının bir an önce para bulunup yaptırılmadığı takdirde, b..
Tek parti döneminde depo yapılan tarihî mescit 60 yıl sonra bulundu Ankara’nın tarihi semti Ulus’ta bulunan ve 1945 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile depo haline getirilen Abdülkadir İsfehan..
TRT'nin geleneksel iftar duası telife takılmış TRT'nin iftar programlarında yayınladığı ‘iftar duası'nın duayı seslendiren Nur Subaşı'nın telif için mahkemeye başvuracağını söylemesi üzerine ..
Türkler önce müslümanım sonra Türküm diyor BBC Dünya Servisi ve Gallup'un bütün dünyadaki 68 ülkede 51 bin kişiyle yaptığı anketin sonuçları, Türk halkının kendisini önce din, sonra milliyet ..
Delil sahte, YAŞ kararı geri alınmalı Tabip Kıdemli Albay Prof. Dr. Mustafa Kahramanyol’un 1997 yılında asılsız bir mektup ile Yüksek Askerî Şûra (YAŞ) kararı ile ordudan atılmasına tepkiler ..
Çevik Bir: Nurcan Akçay'ı hayatımda görmedim 28 Şubat sürecinin önde gelen isimlerinden Genelkurmay eski 2. Başkanı Orgeneral Çevik Bir, asılsız mektup yazarak YAŞ kararı ile Tabip Kıdemli Al..
Aydın’da ‘300 sivil ajan’ tartışması Aydın’da sivil toplum örgütlerinin şehri denetlemek için başlattığı tartışmalı uygulama Aydınlıların ve hukukçuların tepkisini çekti.
Teröristin annesi, dağdaki oğluna radyodan seslendi: Devleti deviremezsin Tokat ve bölge kırsalında yasa dışı sol bir örgüt adına faaliyet gösterdiği bildirilen "Memo'' kod adlı Yurdal Yıldır..
6 terörist, güvenlik güçlerine teslim oldu Terör örgütü PKK'daki çözülme devam ediyor. Şırnak'ta PKK/Kongra-Gel'e mensup 6 kişi örgütten kaçarak İdil ilçesinde güvenlik güçlerine teslim oldu..
Umut Davası sanığına mafya çelengi Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Muammer Aksoy cinayetlerinin sanığı olarak uzun süre hapiste yatan ve önceki gün öldürülen Muzaffer Dağdeviren’in cenazesi dün top..
Cem Vakfı’nın Başbakanlık’a açtığı dava Alevileri böldü Cem Vakfı, Başbakanlık’ı 2 bin Alevi adına dün mahkemeye verdi. Girişim, Aleviler arasında farklı değerlendirmelere sebep oldu.
‘Üzerimde bomba var’ diyen soyguncu vurularak öldürüldü İstanbul Eminönü'nde bir banka şubesini soyan şahıs, rehin aldığı kişiyle dışarı çıktığı sırada polis tarafından vuruldu.
Hukukçular: Mahkemenin konferansı durdurma yetkisi yok Boğaziçi ve Sabancı üniversitelerince düzenlenen konferansın iptali hukuki açıdan yeni bir tartışma başlattı.
YÖK: İptal, üniversite özerkliğine müdahaledir Yükseköğretim Kurulu, Ermeni konferansının iptal edilmesinin, üniversitelerin bilimsel özerkliğine müdahale anlamına geldiğini savundu.
Konferans krizine ara çözüm adres değişikliğiyle bulundu Mahkeme kararı ile engellenen ‘Ermeni konferansı krizi’ mekan değiştirilerek aşıldı. Konferans bugün Bilgi Üniversitesi’nde yapılıyor...
Emekli subaylar yeni eylem düşünmüyor Türkiye Emekli Subaylar Derneği Başkanı Rıza Küçükoğlu, bugün Bilgi Üniversitesi'nde düzenlenecek konferans nedeniyle organize bir faaliyet yapmayacaklar..
[HABER YORUM] Mahkeme korumak istediği ulusal yararlara zarar verdi İstanbul 4. İdare Mahkemesi’nin "İmparatorluğun Çöküş Döneminde Osmanlı Ermenileri: Bilimsel Sorumluluk ve Demokrasi Sorunl..
Ermeni mezalimi 'canlı tanıkların gözüyle' kitaplaştırıldı Ermeni çeteciler tarafından katledilen ve işkenceye uğrayan Türklerin yaşadığı acılar, dönemin tanıklarının ağzından kitaplaştırıldı..
Çiçek’e göre Bilgi’de yapılabilir Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Ermeni konferansının Bilgi Üniversitesi'de yapılmasının önünde engel bulunmadığını söyledi.
Babacan, ertelemeye üzüldü Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, konferansın ertelenmesine üzüldüğünü söyledi.
Kenan Evren iptale sevindi 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, Ermeni konferansının ertelenmesini, "İptal edildi, iyi olmuş." diye değerlendirdi.
Yıldırım düşmesi sonucu 4 kişi öldü Çorum merkeze bağlı Yoğunpelit Köyü'nde yıldırım düşmesi sonucu 4 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
Kamyonla umut yolculuğu hüsranla bitti: 7 ölü, 60 yaralı Erzurum'un Pazaryolu ilçesinde yasadışı yollardan yurda giriş yapan yabancı uyruklu kişileri taşıyan kamyonun uçuruma yuvarlanması son..
Rita hız kesti, kaçış sürüyor ABD ve Meksika Körfezi'ni tehdit eden Rita kasırgasının şiddeti azaldı ve 5'ten 4. kategoriye düşürüldü. ABD Ulusal Kasırga Merkezi (NHC), Rita tayfununun Teksas..
Yenidoğan bebeklerde, ihmal edilen göz tansiyonu körlüğe sebep oluyor Yenidoğan bebeklerin gözlerinde glokom (göz tansiyonu) olması halinde bir hafta içinde cerrahi müdahale yapılması gerekti..
Gençler hangi yaşta evlilik kararı almalı? Evlilik fıtri bir ihtiyaç olmakla beraber, kadınlık rolünün kazanıldığı yer, anne ve baba olma arzusunun tatmin alanı ve en önemlisi de büyümemizi h..
Uluslararası sularda ilk portakal Altın Portakal Film Festivali, 42. yılında yeni bir heyecanla yola çıkıyor. 1. Uluslararası Avrasya Film Festivali ile yurtdışına açılan, etkinlik, ünlü isim..
‘Bu da Geçer Ya Hu’ hattı, İstanbul’un işgalinde bile vitrinden indirilmemiş "İstanbul Yaya Sergileri 2" kapsamında Karaköy PTT binasına asılan, ancak örgüt pankartı olduğu iddiasıyla üç gün ..
Balık fotoğrafı altın madalya getirdi Türkiye’yi yurtdışında ilk kez temsil eden Türkiye Sualtı Fotoğraf Milli Takımı, İspanya’nın Barcelona kentinden altın madalya ile döndü.
Atila Cangır’ın kareleri Dresden’de Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Fotoğraf ve Grafik Ana Bilim Dalı Başkanı Atila Cangır’ın Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde 2001-2002 yıllar..
Devlet Tiyatroları, 4 Ekim'de 'perde'yi açıyor Devlet Tiyatroları (DT) 2005-2006 sanat sezonunu 4 Ekim’de açacak. 12 bölgede 29 yerleşik ve Gaziantep sürekli turne sahnesinde tiyatroseverlerl..
Muhalefet pes etti, CHP tarihinin en rahat kurultayına hazırlanıyor CHP, 12 Kasım’da toplayacağı olağan kurultay için hazırlıklarını sürdürüyor. İllerin büyük bölümünde kongreler tamamlandı. ..
Tartışmalı CHP kongreleri 9. Kurultay (26 Kasım 1951): Kurultaya partiden istifalar, parti içi çatışmalar ve 16 Eylül 1951 ara seçimi yenilgisinin etkisi altında gidildi.
Baykal’ın elindeki ses kaydı Mehmet Kutman’a ait CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın, Tüpraş ve Galataport ihaleleriyle adından söz ettiren İsrailli işadamı Sami Ofer’le ilgili "Elimizde, günde..
Sezer’in tutumu eşimi üzdü ama kriz çıksın istemedik Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, hafta başında konuk olduğu Gaziantep’te AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey’in eşinin k..
Kutan’a göre esnaf ekonomik sıkıntı içinde Saadet Partisi Genel Başkan Vekili Recai Kutan, esnafın, ülke genelinde ekonomik sıkıntı yaşadığını öne sürdü.
AK Parti: Erken seçim senaryoları uydurma AK Parti Grup Başkan Vekili ve Bursa Milletvekili Faruk Çelik, 3 Ekim’de Avrupa Birliği (AB) üyelik müzakerelerinin başlamasıyla birlikte hükümetin ‘..
Terör yüzünden ‘dışarı çıkamıyoruz’ sözü valiyi kızdırdı DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar’ın, "Bazı belediye başkanları terör nedeniyle ilçelerinden çıkamıyor." yönündeki açıklamalarının yankıla..
Trabzon Avni Aker'de yıkıldı, Şenol Güneş istifasını verdi Geçen hafta Sivas’a deplasmanda mağlup olan Trabzonspor, dün de evindeki ilk yenilgisini Vestel Manisa’dan aldı. Maçtan sonra Teknik..
Beşiktaş Okan'a kavuşuyor Beşiktaş'ın başarılı ismi Okan Buruk, Ankaraspor maçıyla tekrar sahalara dönüyor. Diyarbakırspor maçı bitiminde çıkan olaylar sonrası konuk takım yardımcı antrenörü ..
Cim Bom’da Necati Ateş sevinci Galatasaray'da yarın deplasmanda oynanacak Samsunspor maçı öncesi Necati Ateş sevinci yaşanıyor.
Ben böyle taraftar görmedim Fenerbahçe'nin başarılı futbolcusu Stephen Appiah, Sarı-Lacivertli taraftara övgüler yağdırdı. "Fenerbahçe seyircisi, takımı tetikleyebiliyor.
Alex uzun bir aradan sonra milli oluyor Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Alex de Souza, Brezilya Milli Takımı'na davet edildi. Sambacıların, 9 Ekim'de Bolivya ile, 12 Ekim'de de Venezuella'yl..
Fener'e destek artıyor Yenilenen Fenerium Tribünü'yle birlikte kapasitesi 41 bin 500'e çıkan Şükrü Saracoğlu Stadı, bugün Kayserispor'u ağırlıyor.
Peru'da Türk rüzgârı esiyor Peru'da düzenlenen 17 Yaşaltı Dünya Futbol Şampiyonası'nda çeyrek finali garantileyen Türkiye'nin yeni rakibi Çin oldu.
Bir miligramlık doping iki yılına mal olacak Avrupa Şampiyonası'nın ilk gününde oynadığımız ve kaybettiğimiz Litvanya maçından sonra alınan doping örnekleri pozitif çıkan Ermal Kurtoğlu, bile..
« » 1 2 3 4 5 6 7