23 Eylül 2005 Cuma Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Mitinginde Konuşuyor

23 Eylül 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Polis-halk dayanışması suçu azalttı Esenler’de belediye, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve halk arasında başlatılan ortak çalışma, ilçede işlenen suçlarda yüzde 30 azalma sağladı.
Yalova Valisi Yusuf Erbay, Yücebilgili öğrencilerini kabul etti Yalova Özel Yücebilgili İlköğretim Okulu’ndan 17 öğrenci, dünyaca ünlü Cambridge Üniversitesi tarafından düzenlenen sınavda ye..
Sokak köpekleri için 100 milyarlık tesis Ereğli Belediyesi, ilçede başıboş dolaşan köpekler için 100 milyar lira maliyetle "Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi" yaptırdı.
YTL ile bozuk paraların artması cüzdan kullanımını yaygınlaştırdı Piyasada her geçen gün artan madeni paralar cüzdan kullanımını arttırdı. Yılbaşından itibaren kullanılmaya başlanan Yeni Türk..
Zonguldak’ta 300 konut için arsa belirlendi Konut açığının fazla olduğu illerde incelemeler yapan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) heyeti, Zonguldak’ta 300 konutluk arsa tespit etti.
‘Sizi AB’de görmek istiyoruz’ Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin’i makamında ziyaret eden Liverpool Belediye Başkanı Ron Gould ve Brüksel Belediye Başkanı Marc Renson, Türkiye’nin..
Bursa’da trafik tescil işlemleri kolaylaştı Otomobil alım-satımında devir ve nakil işlemleri yapılırken büyük vakit ve para kaybına yol açan bürokratik işlemler iki saate indirildi.
Işık Koleji Spor Kulübü’nün sezon açılışı göz kamaştırdı Sakarya Valiliği'nin başlattığı "Bir Okul Bir Spor Kulübü" projesinde ilk adımı atan Özel Işık Eğitim Kurumları, geçtiğimiz ağustos a..
Taraftardan eğitim yardımı Bursa'nın Gemlik ilçesinde Bursaspor Taraftarlar Derneği Yöneticileri, Umurbey Abdullah Fehmi İlköğretim Okulu öğrencilerine kırtasiye yardımında bulundu.
Müzakere Çerçeve Belgesi de yanlı olursa AB ile ipler kopabilir Avrupa Birliği’nin Rum taleplerini büyük ölçüde tatmin eden Kıbrıs deklarasyonunu üzüntüyle karşılayan Ankara, metnin "tek tara..
Bush’un ‘imaj parlatıcısı’ Hughes gelecek hafta Türkiye’ye geliyor Son yıllarda özellikle Müslüman dünyasında bozulan imajını düzeltmek için atağa geçen Amerikan yönetimi, Türkiye başta olmak..
Türkiye’yi hazmetme kapasitesi, ‘etki raporu’ takviyesiyle ölçülecek AB'nin yayımladığı Kıbrıs karşı deklarasyonu konusunda istediğini alan Fransa, Müzakere Çerçeve Belgesi (MÇB) taslağına da..
Fransa’daki hapishanelerin durumu Avrupa Konseyi temsilcisini şoke etti İnsan hakları konusunda dünyanın en duyarlı ülkelerinden birisi olarak görülen Fransa’nın kendi ihlallerine bu kadar du..
‘Büyük koalisyon’ için ilk görüşmeden sonuç çıkmadı Almanya'da pazar günü yapılan ve hiçbir partinin çoğunluğu sağlayamadığı seçim sonrası koalisyon sondaj çalışmaları sürüyor.
İrtemçelik, soykırım iddiasını destekleyen sanatçıyı himayesine aldı Wuppertal’de yaşayan ve Türkiye karşıtlığı söylemleriyle tanınan ressam-heykeltıraş İsmail Çoban’ın açmış olduğa vakfı, TC..
Fransız TV5 yeni programla özür dileyecekk Fransız televizyon kanalı TV5, 17-18 Eylül tarihlerinde yayınlanan İstanbul belgeselinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerini Kürdistan olarak göst..
Spekülatörler petrolden sonra altına yöneldi, fiyatlar 500 dolara koşuyor Petrol fiyatlarının 70 dolar sınırında seyretmesi, ülke ekonomilerinde durgunluğa yol açıyor. Ekonomide durgunluğun ..
Süper FM’den sonra Metro da Kanadalı şirketin Uzan Grubu radyolarından Süper FM’den sonra Metro FM de Kanadalı medya şirketinin oldu. TMSF’nin gerçekleştirdiği ihalede en yüksek teklifi, 22 m..
Kırmızı bültenle aranan Kemal Uzan ilanla Başbakan’ı ABD’ye şikâyet etti Sahibi olduğu İmar Bankası’na, usulsüz bono satışı ve kayıt dışı mevduat topladığı ve vergi kaçırdığı için el konulan ..
Yargıtay, Standart Alüminyum’un Assan Grubu’na satışını onayladı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF), İmar Bankası hakim ortaklarından olan alacaklarının tahsili amacıyla satış ihalesin..
Tüketici aleyhine olan sözleşme geçersiz sayılacak Bankalar, sigorta şirketleri, seyahat işletmeleri ve beyaz eşya firmaları tarafından imzalattırılan, müşteri aleyhine şartlarla dolu sözleşm..
‘Alışmış kudurmuştan beter, indirim yapmamıza rağmen vergi kaçıranlar var’ Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye’de kayıt dışı ile kayıt altındaki vergi karşılaştırıldığında oranın ‘korkunç bir ş..
TEB faizsiz bankacılığa giriyor Son dönemde KOBİ’lere dönük adımlarıyla dikkat çeken Türk Ekonomi Bankası, faizsiz bankacılık yapmak için kolları sıvadı. Uygulamaya bu yıl sonuna kadar geçmey..
TOKİ Başkan Vekili Bayraktar: Konut fiyatları yüksek, yakında dengeye ulaşır Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, ipotekli konut kredisi sistemi mortgage beklentisinin ..
Oramiral Erdil’in maaş ve harcırahları tek tek incelenecek Deniz Kuvvetleri eski Komutanı emekli Oramiral İlhami Erdil hakkında açılan ‘görevi ihmal’ davasının sonuçlandırılması için Erdil’in..
Astsubayına iyilik olsun diye kargoyla uyuşturucu göndermiş! Ömer Cihan’ın, askerlik yaparken tanıştığı astsubaya kargo ile gönderdiği uyuşturucuya gümrükte el konuldu. Cihan, birkaç kez ken..
Polis katili teröristler Van’da ölü ele geçirildi Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarını sürdüren Van Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Hacıbekir Mahallesi Doğu Caddesi..
Umut Davası sanığı silahlı saldırıda vuruldu Umut Davası sanıklarından olduğu öğrenilen Muzaffer Dağdeviren, Vatan Caddesi üzerinde uğradığı silahlı saldırıda öldürüldü.
Eşime irticacı demem için Çevik Bir para önerdi Tabip Kıdemli Albay Prof. Dr. Mustafa Kahramanyol’un 1997’de Yüksek Askerî Şûra (YAŞ) kararlarıyla ordudan atılması konusunda ilginç iddialar o..
Katrina’dan daha beteri geliyor 1 milyon ABD’li yollara döküldü Amerika, binlerce kişinin ölümüyle sonuçlanan Katrina kasırgasının üzerinden bir ay geçmeden yeni bir tehlikeyle karşı karşıya...
Japonya yeni bir tayfun tehdidi altında Saloa adlı yeni bir tayfunun Japonya'ya yaklaştığı ve iki ya da üç gün içinde ülkeye ulaşmasının beklendiği bildirildi.
Fransa’da 3. çocuğu doğurana bin Euro İngiliz The Guardian gazetesi, Fransa hükümetinin orta sınıf kadınların işi bırakarak üçüncü çocuklarını doğurmaları halinde bir yıl boyunca 1.000 Euro'y..
Sağlık Bakanlığı’ndan kuş gribi alarmı Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), kanatlı hayvanlardan insana bulaştığında öldürücü etkisi olan kuş gribine karşı bütün ülkeleri uyardı.
Doğal sit alanı Seyfe Gölü kurudu Kırşehir’in Mucur ilçesindeki birinci derece doğal sit alanı Seyfe Gölü kurudu. 215 kuş türüne ev sahipliği yapan gölün, yanlış kanal çalışmaları nedeniyle k..
Google sayesinde Roma kalıntıları ortaya çıktı İnternetin bir numaralı arama motoru Google’ın uydu görüntülerinin yer aldığı Google Earth sayesinde, İtalya’da eski bir Roma binasına ait kalın..
Yargıdan Ermeni konferansına son dakika iptali Mahkeme kararı konferansa saatler kala taraflara ulaştı. Organizasyonu yapan üniversiteler, karara uyacaklarını; ancak yasal haklarını kullanaca..
Erdoğan: Kararın demokrasiyle bağdaşır tarafı yok Başbakan Tayyip Erdoğan, Ermeni Konferansının mahkeme kararıyla durdurulmasına sert tepki gösterdi. Kararın demokrasiyle bağdaşır bir tarafı ..
Gül: Türkiye kendi kendine zarar veriyor Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'de karara tepkisini, "Bu kadar kendi kendine zarar veren ülke az bulunur." sözleriyle dile getird..
[HABER ANALİZ] Avrupa Birliği sürecine sabotaj Ajanslara dün akşama doğru düşen "Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemindeki Ermeniler Konferansı" ile ilgili karardan sonra, Türkiye'nin Avrupa ..
Katliam yapılıyor, hadi seyredelim! Gecikmeli de olsa bugün gösterime giren Oscar adayı Hotel Rwanda, 1994’te Afrika’da yaşanılan ve 1 milyon kişinin ölümüne sebep olan katliama dikkatleri çe..
GECE NOBETİ - Karanlık güç, dengeleri altüst etti Rus sinemasının önde gelen yönetmenlerinden Timur Bekmambetov’un kamera arkasına geçtiği Gece Nöbeti (Night Watch), Rusya’nın ‘Matrix’i olara..
GÖRÜNMEZ SAVAŞÇI - Dikkat, nükleer patlama olabilir! ABD Deniz Kuvvetleri pilotları Ben Gannon, Kara Wade ve Henry Purcell, çok gizli görünmez savaş uçaklarının pilotlarıdır. Bir gün kumandan..
CAN DOSTLAR - Gerçeği oralarda bir yerde ara... Can Dostlar (House of D), Robin Williams meraklılarını yeniden sinemaya çekecek bir yapıt. David Duchovny’nin yazdığı ve yönettiği film, duygus..
Biraz sanat, biraz ticaret: Hemingway parfümü Yirminci yüzyıl edebiyatının önemli ismi Ernest Hemingway, 9. Uluslararası İstanbul Bienali’nde sergilenen işlerden birinin ilham kaynağı oldu.
Mersin’de müzik festivali ödül töreni ile başlıyor 4. Mersin Müzik Festivali, bugün saat 20.00’de gerçekleşecek "ödül töreni" ile başlıyor. Mersin Kültür Merkezi’nde düzenlenecek gecede, "Han..
Sinema sanatçısı Tanju Korel toprağa verildi Yakalandığı kanser hastalığı sonucu önceki gün vefat eden sinema sanatçısı Tanju Korel, İstanbul’da toprağa verildi.
13. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları başladı 13. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları, Elazığ’da başladı. Etkinlik dolayısıyla Vali Kadir Koçdemir, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, şair, y..
filmekimi biletleri gişede İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Aydın Doğan Vakfı’nın desteğiyle gerçekleştirilen filmekimi’nin biletleri yarın 10.30’dan itibaren Biletix’te ve Emek Sinemas..
İddialar çirkin, Ofer’la görüşmedim Başbakan Tayyip Erdoğan, Galataport ihalesi ve Tüpraş’ın yüzde 14,76’lık hissesinin satışında usulsüzlük yapıldığı yönündeki iddialara sert çıktı.
Meclis toplanınca liderler zirvesinden vazgeçti Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, siyasi parti liderleriyle ‘terör zirvesi’ yapmayı düşündüğü, ancak CHP’nin Meclis’i olağanüstü toplaması üzerine bu..
« » 1 2 3 4 5 6 7