23 Eylül 2005 Cuma Günü Haberleri

23 Eylül 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hughes geliyor ABD Başkanı George W. Bush'un Irak işgali ile bozulan imajını düzeltmek için atadığı kamu diplomasisi müsteşarı Karen Hughes, Türkiye'ye geliyor.
Eli tetikte aklı oynaşta Meksika'nın güneyindeki yoksul Chiapas eyaletinde yerli hakları için mücadele eden Zapatista gerillalarının efsanevi lideri Subcommandante Marcos...
Tatbikata ishal engeli Yunanistan Silahlı Kuvvetleri'nin programlı en büyük tatbikatı olan Parmenion, ishal engeline takıldı. Tatbikatta görevli asker ve subayların bağırsak iltihaplanması ge..
'İki tarafın da görevleri var' Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile dün New York'ta görüşen Fransa'nın Avrupa İşleri Bakanı Catherine Colonna, Türkiye'nin müzakerelere başlaması öngörülen 3 Eki..
Türkmenler suikast kurbanı Irak Türkmen Cephesi'nin (ITC) Musul bürosu önünde dün sabah Türkmen yetkililere düzenlenen silahlı saldırıda üç kişi yaşamını yitirdi, bir kişi de ağır yaralandı.
İnsan hakları teröre feda Londra saldırıları sonrası 'terörist avı' başlatan Britanya İçişleri Bakanı Charles Clarke, terörle mücadele için gerekirse Avrupa İnsan Hakları...
Fransa'da 3. çocuk bonus Fransa'da hükümet nüfus artışı hedefiyle orta sınıftan annelere üçüncü çocuk için ayda 750 avro yardım vaat ediyor.
Bişkek'i sarsan suikast Kırgızistan'da marttaki 'lale devrimi'nin önemli isimlerinden Parlamento Başkan Yardımcısı Bayaman Erkinbayev, önceki gece başkent Bişkek'te suikasta uğradı.
AB Komisyonu: Kışkırtma Avrupa Birliği Komisyonu, İstanbul 4. İdare Mahkemesi'nin Ermeni Konferansı'yla ilgili yürütmeyi durdurma kararını 'kışkırtma' olarak değerlendirdi.
CHP'den eleştiri DYP'den destek 'Ermeni konferansı'nın İstanbul 4. İdare Mahkemesi kararıyla engellenmesine CHP tepki gösterirken, DYP, yargıya destek verdi.
Sıra çocuk işçide: Haydi okula Çocuk işçiliğini önlemek ve yeni nesli verimli hale getirebilmek için Milli Eğitim ve Çalışma bakanlıklarıyla, ABD Türkiye Büyükelçiliği birlikte çalışacak.
MHP 2 Ekim'de miting yapacak Hükümetin terör ve AB konusundaki politikalarına karşı çıkan MHP, 2 Ekim Pazar günü Ankara Tandoğan Meydanı'nda büyük bir miting düzenlemeye hazırlanıyor.
Yerel eğitime izin yok Belediyelere okul öncesi eğitim kurumları açabilme yetkisi veren tartışmalı düzenlemeye Anayasa Mahkemesi izin vermedi. Mahkeme, yeni Belediye Kanunu'ndaki bu düzenleme..
Hastanede ayrıma tepki Sağlık Bakanlığı tarafından Samsun'daki devlet hastanelerine öncelikli muayene ve tetkik hakkına sahip olan kurum ve kişilerin listelerinin cama asılması tepkiye yol aç..
Amerika göç halinde Katrina'nın üzerinden bir ay geçmeden ABD'nin güneyinde 1.3 milyon kişi, yaklaşan Rita kasırgasından kaçmak için yeniden yollarda.
İslami Barbie Fulla Batı'nın simgesi gördükleri Barbie oyuncak bebeklere savaş açan Arap ülkelerinde meydan İslami değerlerle yüklü bebeklere kaldı. Şimdi Arap dünyasındaki Barbie çılgınlığın..
Bir-iki sigara bile öldürür! Günde bir-iki sigara bile ölüm riskini üçe katlıyormuş. Norveç'te 1970'lerin ortasından 2002'ye kadar 43 bin kişinin takip edilmesiyle yapılan incelemeye göre bu ..
100 dakikada 'mini' İncil Hırıstiyan dünyasının kutsal kitabı İncil, best seller listesini hedefliyor. Britanya'da önceki gün yayımlanan İncil'in yeni versiyonunun diğerlerinden farkı...
« 1 2 3 4 5 6 7