23 Eylül 2005 Cuma Günü Haberleri

23 Eylül 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sniperlar, suikatçıyı bu mesafeden görebilir mi? Toplu Konut İdaresi tarafından Eryaman’da yaptırılan konutların anahtar teslim törenine katılan Başbakan Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Ab..
‘Dedikoduyu, ihalelerde gözü olanlar çıkarıyor’ İşadamı Rahmi Koç’un Galataport ihalesindeki şartları eleştirerek, "Böyle olduğunu bilseydim ben de girerdim." şeklindeki sözleri dikkatleri öz..
Anayasa Mahkemesi belediyelere okul izni vermedi Anayasa Mahkemesi, Belediye Kanunu’nun yürürlüğünü kısmen durdurdu.
Elimizde Ofer’in görüşmeleriyle ilgili gündem oluşturacak kayıt var CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Galataport ihalesini kazanan İsrailli Ofer ailesiyle hükümet hakkında yeni bir iddia ortay..
Rejimin sağlığı için 2006’da seçim istedi CHP lideri Deniz Baykal, ‘rejimin sağlıklı işlemesi için’ 2006’da erken seçime gidilmesini istedi. Trabzon’da gazetecilere açıklama yapan Baykal, CHP..
Meclis, yeni dönem için 5,4 milyon YTL harcadı TBMM’nin 3 aylık tatili süresince çeşitli birimlerde bakım, onarım ve yenileme çalışmaları yapıldı. Tadilat işleri için 5 milyon 370 bin 625 YTL..
Ağar: PKK’ya karşı Kürt arkadaşlarımla birlikte savaştım DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Kürt kökenli arkadaşlarıyla omuz omuza vererek terör örgütü PKK'ya karşı savaştıklarını söyledi.
Zirveyi kaldıramıyoruz Türk sporcusu, dünya arenasında başarıyı yakaladıktan sonra zirvede kalamamanın sıkıntısını çekiyor. Basketboldan futbola kadar birçok branşta tavan yapan sporcularımız..
Ayhan'ın sevinci yarım kaldı Geçtiğimiz yıl başarılı bir performans sergileyen ve sezon sonunda A Milli Takım kampında sakatlanan Ayhan Akman, uzun bir tedaviden sonra haftasonunda oynanacak ..
Trabzon, Vestel Manisa karşısında galibiyet arıyor Ligde 3 galibiyeti 2 beraberliği bulunan ve geçen hafta da Sivasspor karşısında ilk mağlubiyetini alan Trabzonspor, Vestel Manisaspor'la yap..
Bir galibiyet bize yeter Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, son haftalarda yaşadıkları düşüşün her takımda yaşanabileceğini ifade ederek, iyi bir galibiyete ihtiyaçları olduğunu söyledi..
Beşiktaş, menajerlik için Ali Reşat Çağan’ı düşünüyor Ligin 6 haftalık sürecinde istediği başarıyı yakalayamayan Beşiktaş’ın genel menajerlik noktasında yaşadığı sıkıntıları Kayseri Erciyessp..
Özdemir: Cavcav dahil kimse önümüzü kesemez Tahkim Kurulu'nun, Deniz Barış için Fenerbahçe'nin G.Birliği'ne 1 milyon Euro ödemesini karara bağlamasından sonra şimdi de Aurelio krizi kapıda.
Milli forma gönül işi, kerhen giyilemez Sırbistan Karadağ’daki Avrupa Şampiyonası’nda sıfır çeken A Milli Basketbol Takımımız 2001’de elde ettiği Avrupa ikinciliğinden beri katıldığı bütün tu..
Her şeyin sorumlusu Mirsad Türkcan A Milli forma altında Avrupa Şampiyonası'nda gösterdiği kötü performans sebebiyle eleştirilere hedef olan Mehmet Okur, sert açıklamalarda bulundu.
Rehavete müsait bir ruh yapımız var A Milli Basketbol Takımımız'ın yıldızlarından Hidayet Türkoğlu, Avrupa Şampiyonası'ndaki başarısızlığın ardından ilginç açıklamalarda bulundu.
'Galataport usule uygun' Başbakan Erdoğan, Galataport ihalesindeki usulsüzlük iddialarını yanıtladı: "Bunlar yakıştırma. Konu önümüze gelecek, gereği neyse onu yaparız."
Çiftçilerin maliyet isyanı Ziraat Odaları Birliği'nin Manisa mitinginde 60 bin çiftçi iktidarı protesto etti. Üreticiler, "Maliyet çok arttı, ama umulan desteği alamıyoruz" ..
Metro FM de CanWest'in... Metro FM'e Kanadalı medya devi CanWest destekli Turkcom 22 milyon 850 bin dolar verdi. Şirket Süper FM'e de 33.1 milyon dolar teklif etmişti.
Ankara AB'ye kızgın 'Üzüntüyle karşıladık' Türkiye, müzakerelere 10 gün kala AB'den gelen, "Müzakere sürecinde Rumları tanıyın, 2006'da limanları açın" yönlü deklarasyona t..
Ermeni konferansına bu kez yargı freniYargı bilimi durdurdu Mayısta olacaktı Mayısta yapılması planlanıp siyasi baskıdan ötürü ertelenen ve bugün başlaması beklenen 'Ermeni konferansı' bu ke..
Kararın tam metni Yürütmenin durdurulması isteminin karara bağlanabilmesi için davalı üniversitelerden: 1- Dava konusu idari işlemin hangi idari süreççe tesis edildiği, söz konusu işlemle ilg..
Yargı bilime kilit vurdu 'Ermeni soykırımı' iddialarının tartışılması amacıyla 25-27 Mayıs tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi'nde yapılması planlanan, ancak tepkiler üzerine 23-25 Eylül'e ert..
Çiçek'in çıkışı erteletmişti 25-27 Mayıs 2005 tarihleri arasında yapılması planlanan 'Ermeni Konferansı' çeşitli kesimlerden tepki almıştı.
Akademisyenler: Yargı yetkisini aştı Akademisyenler, İstanbul 4. İdare Mahkemesi'nin Ermeni Konferansı'yla ilgili kararını 'bilime müdahale' olarak değerlendirdi.
Okuyamadı, okutuyor Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Edebiyat Bölümü'nü kazandığı halde parasızlıktan okuyamayan Şırnaklı Hatice Atan, kurduğu dernekle memleketindeki kız çocuklarını okula kazandır..
Aysun liseye gidebilecek Hasköy ilçesinden 14 yaşındaki Aysun Aktaş, ağabeyleri tarafından okula yollanmayınca soluğu Kaymakam Murat Sefa Demiryürek'in yanında aldı.
Okulda menenjit aşısı Sağlık Bakanlığı ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği işbirliğiyle düzenlenen 1. Ulusal Aşı Sempozyomu'na katılan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bu yıl okullarda uygulanan iki..
Validen veliye yalanlama Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından geçen yıl Harran'da okula kaydettirilen iki kızını, işten çıkarıldığı...
Seyfe Gölü kurudu Kırşehir yakınlarındaki, birinci derece doğal sit alanı Seyfe Gölü kurudu. Doğa Koruma Vakfı Başkanı Nevzat Ceylan, 187 kuş türünü barındıran gölün...
'Cep'ten çıkan cinayet Söke ilçesinde Kadir Ç.'nin sattığı cep telefonunda silmeyi unuttuğu ses kaydı, bir cinayeti ortaya çıkardı.
Dağdeviren öldürüldü Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Muammer Aksoy ve Bahriye Üçok cinayetlerinin de aralarında olduğu 'Umut' davasında hüküm giyen ve geçen yıl tahliye olan Muzaffer Dağdevi..
İki ayrı trafik kazası iki ailenin sonu oldu Samsun'da yapım çalışması olan Karadeniz sahil yolunda şerit değişikliği levhasını görmeyip ters yönde giden minibüste bulunan sekiz kişilik ail..
Erdil'e 'derin' inceleme Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli oramiral İlhami Erdil'in görevi kötüye kullanma-görevi suiistimal ve haksız mal edinme...
'Otomobilsiz gün de ne?' Dünyanın 36 ülkesindeki 1038 kentte dün kutlanan 'Uluslararası Otomobilsiz Kent Günü'ne, bu yıl Türkiye'den katılan kent çıkmadı.
Kurnaz saldırganlar Mersin'de gelin arabası olarak süslenen otomobilden inen iki kişi, çuvaldan çıkardıkları pompalı tüfeklerle, kaldırımda yürüyen üç kişiye ateş açtı.
Uşak'ta altın kavgası Eşme ve Ulubey ilçeleri sınırındaki Kışladağ Altın Madeni, İnay-Gümüşkol ve Kışladağ yol güzergâhından su boruları geçirmek isteyince, köylüler engel oldu...
Başbakan'dan sert tepki: Demokrasiyle bağdaşmıyor İstanbul 4. İdare Mahkemesi'nin kararına, Başbakan Erdoğan'dan sert tepki geldi: "Böyle bir düşünce platformunun engellenmesini demo..
Amerikalılar yine yollarda ABD'nin güneyinde halk, Katrina'nın üzerinden bir ay geçmeden Rita kasırgasından kaçmak için yollara düştü. Yetkililer kaygılı: "Bu, öncekinden daha çok zarar vereb..
Da Vinci'nin 'sır' Maria Magdalena'sı ABD'deki California Üniversitesi'nde görevli sanat tarihi uzmanı Carlo Pedretti, Leonardo Da Vinci'nin yeni bir tablosunu bulduğunu açıkladı. Leonardo Da..
Petrol kasırga korkusuyla yüksek ABD'nin petrol rafinerilerinin büyük bölümünün bulunduğu Teksas eyaletini tehdit eden Rita kasırgasının tedirginliğiyle petrolün varil fiyatı yeniden 68 dolar..
Muhasebeciler Kongresi 2008'de İstanbul'da İstanbul'da 2008 yılında gerçekleştirilecek "12. Dünya Muhasebe Tarihçileri Kongresi"nin alt komite çalışmaları, yarın İstanbul Yeminli Mali Müşavir..
Erdoğan: Alışmış kudurmuştan beterdir Türkiye'de vergi matrahının yüzde 60'ının kaçırıldığını belirten Erdoğan, 'Oran inince kayıp - kaçak azalır diyorlar. Ama alışmış kudurmuştan beterdir. O..
Metro FM 22.8 milyon dolara Kutman'ın Metro FM ihalesinde en yüksek teklifi, ortakları arasında Mehmet Kutman'ın da bulunduğu Turkcom'a ait Pasifik Radyo TV verdi. Kanadalı CanWest ise Pasifi..
Umut davası sanığı öldürüldü Gazeteci - yazar Uğur Mumcu, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, Prof. Dr. Muammer Aksoy ve Doç. Dr. Bahriye Üçok'un öldürülmesi dahil 22 eylemi kapsayan 'Umut Operasy..
Trafik kazaları 11 can daha aldı Samsun ve Çorum'da meydana gelen 2 ayrı trafik kazası, 11 can daha aldı. İki kişinin de ağır yaralandığı bu kazalar şöyle meydana geldi: Artvin'den, Afyon'a k..
Tuz ruhu ve sinek ilacı Artık Türkiye Kupası'nda da "para" var ya; her türlü maça "Karagümrük kriterleri" hakim olursa hiç şaşırmayın!Destek mi köstek mi?
Fırtına gençler: 2-1 17 Yaşaltı Milli Takımımız, Peru'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda Meksika engelini de kayıpsız geçti, B Grubu'nu lider olarak bitirdi. İlk maçında Avustralya'yı 1-0, i..
Memo'dan sert smaç 12 Dev Adam'ın suçlanan yıldızı içini Milliyet'e döktü. Mehmet Okur, Menajer Doğan Hakyemez'in hemen istifa etmesi gerektiğini söyledi, "Oyuncuları birbirine düşürmeyi çok ..
Taraftar ayaklandı Beşiktaş maçında polis tarafından dövülerek stat dışına çıkarılan Fenerbahçeliler hakkını hukuki yollardan arayacak. 60'a yakın taraftar, dava için kolları sıvadıTrabzonspo..
« » 1 2 3 4 5 6 7