22 Eylül 2005 Perşembe Günü Haberleri

22 Eylül 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Polis, okul önlerinde güvenlik tedbiri aldı Tekirdağ’ın Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü, yeni eğitim-öğretim sezonunda okullardaki muhtemel asayiş olaylarına karşı güvenlik tedbirlerini artırdı...
Korsan çalışan 105 servis aracına trafikten men cezası Bursa’da, servis araçlarının ruhsatlarının yenilenmesinin ardından ‘S’ plakası olmadan faaliyet gösteren servisçiler yakın takibe alındı..
Orhaneli için ihale salonu yapılıyor Bursa’nın Orhaneli ilçesinde Orman İşletmesi Müdürlüğü, 150 kişilik yeni ihale salonu inşa ettiriyor.
Aksu: Mahallî idareler demokratik kültürün yerleşmesinde rol oynuyor Bursa’da ‘Sağlıklı Şehir Ağı’ toplantısında konuşan İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, belediye gibi kuruluşların yalnızca ..
Sevgi Mağazası, 50 kişiyi sevindirdi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan ve paranın geçmediği Sevgi Mağazası, müşterilerini kabule başladı.
Motosiklet çalıp kapkaç yapanlar vurularak yakalandı Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bir bayanın çantasını kapkaç yöntemiyle alan iki kişi, polis ekipleri tarafından yakalandı.
‘ABD, Ankara’nın endişelerini daha iyi anlamaya başladı’ ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile yaptığı görüşmede, "PKK’ya müdahale bir ilke konusu değil, bi..
Gül’den, Avrupalı bakanlara Kıbrıs protestosu Amerikalı meslektaşı Condoleezza Rice ile oldukça samimi bir görüşme gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Rice’ın AB ve NATO dışişleri ..
‘Amerika, Andican baskınına yardım etti’ Özbekistan’ın Andican kentinde yaşanan kanlı olayların organizatörlerinden olduğu belirtilen tutuklu 15 sanıktan Muhiddin Sabirov, dünkü duruşmada, ol..
Rumlar deklarasyon krizinde AB’den istediğini aldı Avrupa Birliği (AB), Rum taleplerinin büyük oranda karşılandığı Kıbrıs karşı deklarasyonunda dün nihayet anlaşma sağladı.
Ankara’nın gözü Çerçeve Belgesi’nde Türkiye, Müzakere Çerçeve Belgesi (MÇB)’nin olumsuz unsurlar eklenmeden onaylanması halinde 3 Ekim’de AB ile masaya oturacak.
Almanya’da çetin koalisyon pazarlığı Almanya’da pazar günü yapılan seçimde Angela Merkel liderliğindeki Hıristiyan Birlik partileri (CDU/CSU) birinci gelmesine karşın koalisyon görüşmelerine ..
BM Genel Kurulu’nda İsrail-İran kapışması BM Genel Kurulu, düşman ülkeler İsrail ile İran’ın nükleer programlar konusunda söz düellosuna sahne oldu. İki ülke temsilcileri, hakarete varan sözl..
Avrupa’da yasaklı tarım ilaçları Türkiye’de serbest Sağlığı tehdit ettiği için Avrupa’da yasaklanan Dialifos, Bromophos gibi ilaçlar Türk çiftçisine rahatlıkla satılıyor. Rusya’ya ihraç edile..
Ülker, her gün 100 bin inek sağıyor Bisküvi ve çikolatada lider olan Türkiye’nin en büyük gıda firması Ülker, sütte de birinciliğe oynuyor.
Bakan Güler: Elektrikte kaçağın önüne özelleştirmeyle geçilecek Hazine’ye 3 milyar dolar yük getiren kaçak elektriğin önüne geçilmesi için özelleştirme kullanılacak.
Telekom’u ölüme mahkûm etmek istiyorlar Başbakan Tayyip Erdoğan, son günlerde artan özelleştirme karşıtlığına İzmit’te cevap verdi. Sabancı Holding’e ait Brisa ve Beksa fabrikalarının ek tesi..
Çukurova, TMSF’ye iki taksidi birden ödedi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Çukurova Grubu’nun dün toplam 272 milyon dolar ödeme yaptığını açıkladı.
‘Tüpraş’ın yüzde 14,76’sına hangi şirketin sahip olduğu bilinmiyor’ Borsa’da yabancıya satılan Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ’nin yüzde 14,76 hissesini İsrailli Ofer Grubu’nun aldığı iddia ed..
Türkiye, Gazze’de 6 bin Filistinliye iş sağlayacak Türk işadamları, İsrail’in çekildiği Gazze Şeridi’nde bulunan Filistin (Erez) Sanayi Bölgesi’nde yatırım yapmaya hazırlanıyor.
Karaca Trikoları, Narin Grup’la hedef büyütüyor Türkiye’nin 88 yıllık triko markası ‘Karaca’ yeniden tüketicinin beğenisine sunuluyor. Narin Grup’un canlandırdığı Çift Geyik Karaca markasının..
Uzan şirketlerinin ilk satışında ‘Süper’ fiyat Uzan Grubu’na ait medya şirketlerinden Süper FM’in satışı için açılan ihalede en yüksek teklifi 33,1 milyon dolarla Kanadalı CGS Televizyon ve R..
Global, medya varlıkları için 4 şirket kurdu İstanbul Ticaret Odası’nın sicil kayıtlarına göre Star Grubu yayın organlarından Süper FM’i 33,1 milyon dolara alan CGS Radyo ve Televizyon Yayınc..
SSK emeklisine enflasyon farkı yargıdan döndü Emekli-Sen’in, Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) farklarının SSK emekli maaşlarına 2 yıl boyunca eksik yansıtıldığı iddiasıyla açtığı ve yerel mahkem..
‘Mortgage beklentisi konut fiyatlarını gereksiz yükseltiyor’ Uzun vadeli konut finansman modeli Mortgage ile ilgili yanlış beklentiler konut fiyatlarını yükseltiyor. Sistemin devreye girmesin..
‘Gelin-kaynana programları yayından kaldırılmalı’ Başbakanlık Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürü Nesrin Afşar Çelik, ‘Gelinim Olur musun?' ve ‘Biri Bizi Gözetliyor' tarzındaki yarışmala..
’Gelinim Olur musun’ yetmedi ‘Hayaller Gerçek Oluyor’ geliyor ‘Gelinim Olur musun?’ programının eski yarışmacısı Ata Türk’ün ölümünden sonra eleştirilerin boy hedefi haline gelen gelin-kaynan..
Uyuşturucu komasından ölen Ata’nın tabutundaki bayrak için soruşturma Adana’da bir otel odasında aşırı dozda uyuşturucu alarak ölen TV yarışmacısı Ata Türk’ün cenazesinde tabutuna Türk bayra..
Sentetik hap kullanımı yüzde bin arttı "Gelinim Olur musun?" adlı yarışma programıyla Türkiye'nin tanıdığı Ata Türk'ün ölümünün aşırı ecstasy (sentetik uyuşturucu hap) kullanımından kaynaklan..
Kira zammı enflasyon oranını geçmeyecek Hukuk reformu kapsamında yapılan Medeni Kanun ve ceza yasalarındaki köklü değişikliklerin ardından temel yasalardan Borçlar Kanunu da baştan sona yenil..
YÖK’ün disiplin cezası Teziç’le Alkış’ı karşı karşıya getirdi YÖK, 25 yıllık tarihinde ilk kez, Üniversitelerarası Kurul’un (ÜAK) eski başkanına disiplin cezası verdi. 8 yıl Yıldız Teknik ..
Boğaziçi’ndeki Ermeni konferansının alternatifi Ankara’da yapıldı Tartışmalara sebep olan ve bir türlü gerçekleştirilemeyen Boğaziçi Üniversitesi’ndeki Ermeni konferansından iki gün önce ‘alt..
Tekel Genel Müdürü, ihaleye fesat karıştırmaktan yargılanıyor Tekel’in Tokat Sigara Fabrikası’na 8 adet sert kutu makinesi alımı sırasında ihaleye fesat karıştırıldığı iddiasıyla Tekel Genel ..
Kızılay ekibi, Telafer’deki sefaleti anlatırken gözyaşlarına boğuldu Irak’ın Telafer kentinde yardım dağıtırken ABD askerlerince ‘taciz’ edilen Kızılay ekibi, bölgede yaşananları insanlık ayı..
Şemdin Sakık, PKK’nın silah deposunu gösterecek PKK terör örgütünün eylemlerini yıllarca yönlendiren Şemdin Sakık ile kardeşi Arif Sakık, mahkemeye dilekçe vererek örgütün silah depolarını gö..
Baydemir: Eli silahlılar silahtan arındırılmalı Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, PKK'nın eylemsizlik kararını ekime kadar uzatmasını, "Temennimiz, çağrımız, umudumuz, ça..
Sezer: Türkiye tekil yapısını koruyacak güçtedir Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, terör olaylarının sokak gösterileriyle gündemde tutulmak istendiğini söyledi.
Meteoroloji, hava durumundan sonra hava kirliliği tahmini de yapacak Meteoroloji Genel Müdürlüğü yıllardır yaptığı hava durumu tahmini hizmetine bir yenisini daha ekledi. Kurum, kendi gelişti..
‘Dünya grip salgınıyla karşı karşıya’ Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Ofisi Kent Sağlığı Bölümü Başkanı Agis Tsouros, dünyanın büyük bir grip salgınıyla karşı karşıya olduğunu belirter..
Otokar, yüzde 100 yerli zırhlı araç üretti Türk savunma sanayiinin önemli firmalarından Otokar, zırhlı araç envanterine bir yenisini daha ekledi. Tasarımı Otokar’a ait yeni ‘Zırhlı İç Güvenli..
Hacı adaylarına uyarı: Eşinizi hacca bulaşıkları yıkatmak için götürmeyin Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, eşi ile birlikte hacca gidecek olan erkek adayları uyardı:
Asya Finans, iki çalışanını dün ebediyete uğurladı Balayına gittikleri Kuşadası’nda aquaparkta boğularak hayatlarını kaybeden 4 günlük evli çift, son yolculuklarına da birlikte uğurlandı.
ABD’yi Rita korkusu sardı Rita kasırgası, Küba ve ABD’nin güney kıyılarını vurduktan sonra Meksika Körfezi’ne doğru güçlenerek ilerlemeye başladı.
Roj TV’ye Rasmussen yorumu: Basın özgürdür Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen, PKK'nın sesi Roj TV'nin kendi ülkesinden yayın yaptığını ilk kez Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan New Yo..
Yazarlar, Google’a dava açtı Amerikalı yazarlar, büyük kütüphanelerdeki kitapları sayısal ortamdan internet kullanıcılarına bedava sunan Google şirketine karşı toplu şekilde dava açtı.
Ailelerin aşırı kolladığı çocuklar okul fobisi yaşıyor Okul fobisinin genellikle aşırı kollanan çocuklarda gözlendiğine dikkat çeken uzmanlar, ailelerin çocuklarına çok koruyucu davranmamalar..
Sanat sonunda halka indi ‘Sanat sokağa indi’... Bu cümle, pek çok kimseye sıradan gelebilir. Ancak, yaklaşık 150 yıldır "Sanat, sanat için midir, toplum için midir?" tartışmasının yapıldığı t..
Düzgünman’ın 70 ebrusu sergileniyor 1990 yılında yitirdiğimiz, çağımızın en önemli ebru ustalarından Mustafa Düzgünman’ın 70 eseri, Fatih’teki Galeri Kalem Güzeli’nde sergileniyor.
Hazar Şiir Akşamları için Elazığ’a şair ve yazar akını Her yıl yurtiçinden ve yurtdışından katılan şair ve yazarlarla, şiir ve edebiyatın konuşulduğu etkinliklere ev sahipliği yapan Uluslarar..
‘Hat eserini kaldıranlar cahil ya da art niyetli’ İstanbul Yaya Sergileri kapsamında Karaköy’deki PTT binasına asılan ‘Gel keyfim gel’ ve ‘Bu da geçer ya hu’ yazılı hat levhalarının yasadışı ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8