22 Eylül 2005 Perşembe Günü Haberleri

22 Eylül 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Deklarasyonda uzlaşı borsa yeni rekora uzandı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeks’i 33.864 puanla yeni bir rekor daha kırdı. Borsada yükselişe hiçbir engel tanımazken, ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); IMF: Hava değişirse cari açık riski artar IMF, Türkiye’ye ilişkin bu yıl ve gelecek yıl cari açık tahminlerini yüks..
Yatırımda da Ofer-Global birinci çıktı Galataport Projesi için en yüksek yatırım taahhüdünü ihalede 3.5 milyar Euro ile en yüksek fiyatı teklif eden Ofer-Global ortaklığı verdi. Ofer-Global, ..
1 milyar dolarlık ‘ahlak’ kavgası TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, 1 milyar dolarlık Alacak Satışı İhalesi’nin kendileri açısından başarılı geçtiğini savunarak, ‘İhale bittikten sonra yeni teklifle..
Süper FM’e 33.1 milyon dolar TMSF’nin Star Medya Grubu şirketleri arasından satışa çıkardığı ilk radyo olan Süper FM’e, Mehmet Kutman-Kanadalı CanWest ortaklığı 33 milyon 100 bin dolarlık fiy..
Wilson Türkçe öğreniyor Beyaz Saray tarafından resmen duyurulmamasına rağmen, ABD’nin Ankara’ya yollamaya karar verdiği yeni Büyükelçi Ross Wilson Türkçe dersleri almaya başladı.
Hastert’e Ermeni baskısı Ermeni soykırımı iddialarını içeren iki ayrı tasarının ABD Temsilciler Meclisi Uluslararası İlişkiler Komitesi’nde kabul edilmesinin hemen ardından, etkin olan Ermeni..
Çarmıha gerilen rahibeye yine otopsi Romanya’da geçen Haziran ayında bir rahip ve dört rahibe tarafından ‘içine şeytan girdiği’ gerekçesiyle çarmıha gerilerek öldürülen genç rahibeye yeniden ..
Başkan Bush’tan beşinci gezi Katrina kasırgası felaketinden sonra New Orleans kentine birazcık da olsa yaşam döndü. Kentteki bazı striptiz kulüpleri yeniden açıldı. Fakat hálá kentin yüzde 20..
Katrina’dan sonra Rita ABD’de bine yakın insanın ölümüne yol açan Katrina kasırgasından sonra bu kez de Rita kasırgası korkusu başladı, 100 bin kişi tahliye edildi.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Katliam Güney Afrika Cumhuriyeti, kökü kurumaya yüz tutan ağaçları ve bitki örtüsünü kurtarmak amacıyla 10 yıllık f..
Seks sembolü Zapatista ABD’de yayınlanan Quien adlı magazin dergisi, Meksikalı Zapatistaların lideri Marcos’u ‘Balta girmemiş ormanların seks sembolü’ diye tanıtıp, gazeteci Gloria Munoz Rami..
Deklarasyona Rum damgası AB’nin Kıbrıs deklarasyonu Rumların istediği gibi çıktı. ‘BM bünyesinde çözüm’ 2006’da gözden geçirilecek konular arasından çıkarıldı. Türkiye’nin Rumları tanıması ve..
Fischer sürprizi Alman siyasetinde Willy Brandt’tan sonra 68 kuşağı üzerindeki en etkili politikacılardan biri olan Yeşillerli Joschka Fischer, parti liderliğinden ayrılacağını açıkladı. Fisc..
Danimarka, Roj TV'de sakıncaya rastlamadı Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın, PKK'ya Avrupa'dan verilen desteğe örnek olarak sunduğu Roj TV'ye ev sahipliği yapan Danimarka'..
Terör tanımına AKP vetosu Adalet Bakanı Cemil Çiçek ile AKP yöneticileri arasında gerilime neden olan Terörle Mücadele Yasası (TMY) taslağı, AKP Genel Merkezi'nde yeniden düzenlendi. Taslakta..
'PKK, zamanlama meselesi' ABD Dışişleri Bakanı Rice, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'e, "PKK'ya karşı yapılacak müdahalenin ilke değil zamanlama meselesi" olduğunu vurguladıAP'de bu kez Ermeni ..
Ermeni konferansı akademisyenleri böldü Ermeni soykırımı iddialarının resmi görüşü sorgulayan bir anlayışla ilk kez masaya yatırılacağı "İmparatorluğun Çöküş Döneminde Osmanlı Ermenileri: Bil..
Asena, dans okulu açacak İZMİR Carrefour Alışveriş Merkezi'nde ünlü oryantal Asena, hayranlarıyla buluştu. Sanatçı, üç saat boyunca "Asena 2005" albümünü imzaladı. Sevenleriyle söyleşen Asena..
Güldürüp düşündürüyor İsmail Cem Özkan'ın karikatürleri ve grafikleri İzmir Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi'nde sanatseverlere sunulacak. Sergide, sanatçının karikatür ve grafik alanındaki ..
İlk yardım yapacak eğiticilere eğitim Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde ilk yardım eğitimlenleri için kurs açılıyor. Üniversitenin Acil Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri tarafından veril..
Muharip gaziler yemekte buluştu Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, ilçede yaşayan muharip gazilerle eşlerine yemek verdi. Batur'un, Sahilevleri'ndeki Taka Restoran'da verdiği öğle yemeği..
Kadınlara açık spor merkezi GAZİEMİR Belediyesi, kış yaklaşırken kadınların forma girmesi için açık alanda spor merkezi kuracak. AKP'li Belediye Başkanı Adnan Yüksel, tesiste yürüyüş - koşu b..
Çocuk parkına baz olur mu? İZMİR Mavişehir İkinci Etap Konutları'ndaki çocuk parkına, dijital saatle kamufle edilmiş, üzerinde 'Karşıyaka Belediyesi' yazılı baz istasyonu kurulmasına tepkiler..
Antik Allianoi kenti için Avrupa da devreye girdi Baraj suları altında kalacak tarihi servetin tartışması sınırları aştı. Europa Nostra Ankara'ya mesaj gönderdi, "Burayı kurtaracak cesur bir ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Çürük diş kalbi vuruyor Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Funda Kadıoğlu, tedav..
Alzheimer’e karşı yeşil çay tableti ABD’deki Güney California Üniversitesi bilim adamlarının fareler üzerinde yaptığı deneyler sonucu, yeşil çayda bulunan ‘Epigallocatechin-Gallat’ (EGCG) adl..
2007’de uçakta cep kullanılabilecek Cenevre merkezli bir teknoloji şirketi, iki Avrupa havayolu şirketinin gelecek yılın sonunda Batı Avrupa’daki ticari ucuşlarında cep telefonu kullanımına i..
Dünyayı ciddi bir grip salgını tehdit ediyor Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisi Kent Sağlığı Bölümü Başkanı Dr. Agis Tsouros, ‘Büyük bir grip salgınıyla karşı karşıyayız. Buna tüm ülkeler..
Bağdat Köşkü restorasyonu Eylül 2006’da tamamlanacak Sultan 4. Murat’ın Bağdat fethinin anısına 1639 yılında yaptırdığı Bağdat Köşkü, restore edilecek. Kasım Ağa’nın sedef, çini ve ayetlerle ..
Prof. Dr. Sabahattin Aydın, Dünya Sağlık Örgütü’ne üye oldu Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Sabahattin Aydın, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) İcra Kurulu üyeliğine seçildi. Nusret Fi..
THY, Denizli’ye sefer sayısını artırıyor Türk Hava Yolları, İstanbul-Denizli seferlerini artırma kararı aldı. Haftanın tüm günlerinde İstanbul-Denizli arasında uçuş gerçekleştiren THY, perşem..
Başkan Selami Öztürk, Göztepe Parkı’na cami tartışmasını körüklüyor İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Kadıköy’deki Göztepe Parkı’na cami yapımı için izin çıkardı.
Fly Air'in ilk Mardin uçağı davul zurna ile karşılandı Fly Air, İstanbul'dan Mardin'e direkt uçak seferlerine başladı. Mardin'e ilk uçuşunu yapan Fly Air Hava Yolları'na ait uçağın yolcuları ..
Ataşehir 'My World' konutları, ekimde satışa sunulacak Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) iştiraki Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ ile ortak..
İDO ile Theodora Vakfı çocuklar için el ele verdi İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO), hastanedeki çocukları mutlu etmek için çalışan Theodora Çocuk Hizmetleri Vakfı ile işbirliğine başladı.
Tarih Vakfı, Ankara'da tarih kongresi yapacak Tarih Vakfı’nın düzenlediği 5. Uluslararası Tarih Kongresi, 26-28 Ekim tarihlerinde ODTÜ’de gerçekleştirilecek.
Levent’te 225 araçlık otopark hizmete girdi Beşiktaş Belediyesi’nce Levent’te yaptırılan 225 araç kapasiteli Çamlık Yeraltı Otoparkı, törenle hizmete girdi.
Eczacı Odası seçimleri zorlu geçecek İstanbul Eczacı Odası seçimlerinde muhalif gruplar bir araya gelerek mevcut yönetime karşı ortak aday çıkardı.
Fatih’te metruk bina çöktü, yan binadakiler sokakta kaldı Fatih’te çöken üç katlı tarihî boş bir bina, bitişiğinde bulunan ve iki ailenin kaldığı binada hasara yol açtı.
‘Kadına yönelik şiddeti durdurmak elimizde’ kampanyası otobüsü İstanbul’dan yola çıktı Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi’nin, şiddet gören kadınlara yalnız olmadığını hatırlatmak ve onlar..
Cem Vakfı, Başbakanlık’ı mahkemeye verecek Aleviler, cemevlerine ibadethane statüsü vermeyen Başbakanlık aleyhinde dava açıyor. Aleviler, Cem Vakfı’nın önderliğindeki Hukuk Komisyonu aracılığ..
Genç kız, iki saldırgandan kaçmak için surlardan atladı Fatih’te 2 kişinin saldırısına uğradığını iddia eden genç kız surlardan atladı. Önceki gece Samatya Narlıkapı Caddesi’nde meydana gelen..
Evinin önünden kaybolan özürlü çocuk ölü bulundu Kadıköy’de 1 aydır kayıp olan 11 yaşındaki işitme engelli çocuk, ölü bulundu. Doğuştan sağır ve dilsiz olan Mehmet Emin Tufan, 21 Ağustos 2005..
Tarihî köprüler elden geçiriliyor Kültür Bakanlığı’nca şehirdeki tarihî köprülerin onarımı için 2 milyon YTL ödenek ayrıldığını açıklayan Edirne Valisi Nusret Miroğlu, "Gazimihal Köprüsü’nün ..
Gönen’de mobilyalarda çıtanın yerini tutacak ürün geliştirildi Gönen’de mobilya sanayiinde yoğun şekilde tüketilen orman ürünlerini azaltacak yeni bir ürün geliştirildiği açıklandı.
Çorlu’da 50 kiloluk laos balığı yakalandı Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde balık avlamaya çıkan balıkçılar, küçük balıkları yakalamaya yarayan olta ile 50 kiloluk dev bir laos balığı yakaladı.
Zonguldak’ta yeniden baz istasyonu gerginliği Zonguldak’ın yüksek kesimlerine baz istasyonu kuran GSM şirketleri ile mahalle sakinleri arasında sürekli gerginlik yaşanıyor.
Fakir öğrenciler, kırtasiye eksiklerini belediye yardımları ile tamamladı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, il genelindeki 20 bin ilköğretim okulu öğrencisi için hazırladığı yardım malzemelerini..
SYDV yardımlarının okullarda dağıtılması eğitimcileri bunalttı Edirne Valiliği’ne bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından dağıtılması gereken yardımlar, okul yönetimi ta..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8