22 Eylül 2005 Perşembe Günü Haberleri

22 Eylül 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erdil'in harcamaları istendi Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral İlhami Erdil, eşi Füsun Erdil, kızı Deniz Erdil, Erdil'in emir subay yardımcısı emekli Yüzbaşı Yalçın Kayatunç ve E..
Mersin'de bayrak yakma haberine yalanlama Mersin Emniyet Müdür Vekili Süleyman Ekizer, Mersin'de bir Türk Bayrağı'nın yakılıp, parçalandıktan sonra yola atıldığı iddiasının gerçeği yansıtmadı..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Otomobille tır çarpıştı: 5 ölü Çorum'un Osmancık İlçesi'nde meydana gelen trafik kazasında 5 kişi öldü.
Migros'ta lokavt kararı alındı Tez Koop İş Sendikası'nın grev kararı aldığı Koç Grubu şirketlerinden Migros’ta bütün işyerlerinde lokavt kararı aldı.
Rita kasırgası petrol fiyatlarını yükseltti ABD'nin petrol rafinerilerinin bulunduğu Teksas eyaletini tehdit eden Rita kasırgası, petrol fiyatlarını yeniden yükseltti. ABD petrolünün varili, ..
İtalya ekonomi bakanı istifa etti İtalya Ekonomi Bakanı Domenico Siniscalco, İtalya Merkez Bankası Başkanı Antonio Fazio konusunda bir süredir devam eden tartışmalar nedeniyle görevinden isti..
Metro FM'e 22.850 milyon dolar Uzan Grubu şirketlerinden Metro FM'in ihalesinde en yüksek teklifi 22 milyon 850 bin dolarla Pasifik Televizyon ve Radyo (Canwest ve Global ortaklığı) verdi. S..
Zeki Müren anılıyor İzmir'de 24 Eylül 1996'da hayatını kaybeden Türk Sanat Müziği'nin ünlü yorumcusu ve bestekarı Zeki Müren, ölümünün 9. yıldönümünde Bursa'da düzenlenecek gecede anılacak. M..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Antalya böyle festival görmedi Farklı bir içerik ve yeni bir anlayışla sinemaseverlerin karşısına çıkacak olan 42. ..
Rıfat Ilgaz'ın evi yeniden yapılacak Kastamonu'nun Cide ilçesinde bulunan ünlü yazar Rıfat Ilgaz'ın doğduğu ev, belediyenin önderliğinde başlatılan "Bir Çivi de Bizden" kampanyası ile aslına ..
Koray Aydın, Yüce Divan'da Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın'ın, ''ihalelerde usulsüzlük yapıldığı ve mal varlığında haksız artış olduğu'' iddiasıyla Yüce Divan'da yargılandığı dav..
Venezuella'da madencilik devletleştiriliyor Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, şimdiye kadar verilmiş tüm maden arama ve çıkarma imtiyazlarının iptal edildiğini bildirdi. Chavez, Venezüel..
Tüketici güven endeksinde düşüş Tüketici Güven Endeksi bu yılın Ağustos ayında, önceki aya göre 1.7 puan (yüzde 1.78) azalarak 97.5'e indi. Endeks, Temmuz ayında 99.2 düzeyindeydi. Güven ende..
Migros'ta lokavt kararı alındı Migros Türk T.A.Ş.'ye bağlı bütün işyerlerinde lokavt kararı alındı. Migros Türk'ten İMKB'ye yapılan açıklamada, kanuni süreler içinde Tez Koop İş Sendikası tar..
İstasyon görmeden araç muayenesine son Ulaştırma Bakanlığı Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü, bazı araçların fenni muayenesinin bu işi yapan istasyonlara gitmeden yapıldığını dikkate alarak, ö..
Rita kasırgası petrol fiyatlarını yükseltti ABD'nin petrol rafinerilerinin bulunduğu Teksas eyaletini tehdit eden Rita kasırgası, petrol fiyatlarını yeniden yükseltti. ABD petrolünün dün 68.2..
Metro FM'e 22 milyon 850 bin $ Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) 15 milyon 500 bin dolar muhammen bedelle satışa çıkardığı Metro FM için gerçekleştirilen açık artırmada, en yüksek tek..
‘TSK geri plana çekilmeli’ diyen Genelkurmay Başkanı Ankara’da Hollanda Milli Savunma Bakanı adına geçen yıl katıldığı bir panelde ‘TSK daha geri plana çekilmeli’ diyen Hollanda Genelkurmay B..
Van'da 3 terörist öldürüldü, 2'si yakalandı Van'da güvenlik güçleriyle terör örgütü PKK arasında çıkan çatışmada 3 teröristin ölü ele geçirildiği, 2 teröristin yaralı olarak yakalandığı, 2'si..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Mersin'de bayrak yakma haberine yalanlama Mersin Emniyet Müdür Vekili Süleyman Ekizer, Mersin'de bir Türk Bayrağı'n..
1 milyonu aşkın kişi kaçıyor Katrina'nın üzerinden bir ay geçmeden ABD'nin güneyinde 1,3 milyondan fazla kişi bölgeyi vurması beklenen Rita kasırgası nedeniyle yeniden yollara düşerken, Rita'..
Katliam Güney Afrika Cumhuriyeti, kökü kurumaya yüz tutan ağaçları ve bitki örtüsünü kurtarmak amacıyla 10 yıllık fil avlama yasağını kaldırıyor. Ancak hükümet, dünya çapındaki hayvan hakları..
Venezüella'da madencilik devletleştiriliyor Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, şimdiye kadar verilmiş tüm maden arama ve çıkarma imtiyazlarının iptal edildiğini bildirdi.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); ABD'de felaketin eşiğinden dönüldü ABD'de, Los Angeles-New York seferi yapan ve 146 kişiyi taşıyan bir yolcu uçağı,..
Van'da operasyon Van'da güvenlik güçleriyle terör örgütü PKK arasında dün çıkan çatışmada 3 teröristin ölü ele geçirildiği, 2 teröristin yaralı olarak yakalandığı, 2'sinin kaçtığı bildirildi...
Dördü de sakatlandı Cimbom’un gol makinelerine nazar değdi. Ümit Karan’ın ayağında ödem oluştu. Necati Ateş ayak bileğindeki ağrılar artınca dünkü çalışmayı yarım bıraktı. Son kurban ters bas..
Denizli’den veda sinyali Mustafa Denizli, takımı Pas’ın Asya Kupası’ndan elenmesinden sonra ayrılık mesajı verdi. Mustafa Denizli’nin çalıştırdığı İran Birinci Lig takımlarından Pas, Birleşik..
Yıldırım baskın Beşiktaş Başkanı, futbolcularına ‘Yarın doğum günüm ve üzüntülüyüm. Bu üzüntü hafta sonunda ve İsveç’te zafere dönüşmeli’, Çalımbay’a ‘Suçlu aramayı bırakın önünüze bakın’ ded..
Anelka tartışılmaz Tuncay Şanlı, Fransız takım arkadaşını övdü ama ‘Bir başarı varsa, bunda herkesin payı var’ dedi. Volkan Demirel de ‘Şans verildiğinde elimden geleni yaptığımı düşünüyorum ..
Harry Potter 11 milyon sattı J.K. Rowling'in dünya genelinde ilgi gören ve satış rekorları kıran Harry Potter serisinin son kitabı ''Harry Potter ve Melez Prens''in, piyasa sürüldüğü Temmuz a..
Kosova'nın bağımsızlığı istendi Arnavutluk, Kosova'ya, Sırbistan-Karadağ'dan şartlı bağımsızlık hakkı tanınmasını istedi. Arnavutluk Dışişleri Bakanı Beşnik Mustafa, BM Genel Kurulu'nda yaptı..
Kırgızları sarsan suikast Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te, Bayaman Erkinbayev adlı milletvekili, uğradığı silahlı saldırıda öldürüldü. Kırgızistan İçişleri Bakanlığı basın servisi, kalbinde..
Harry Potter bildiğiniz gibi J.K. Rowling'in dünya genelinde ilgi gören ve satış rekorları kıran Harry Potter serisinin son kitabı "Harry Potter ve Melez Prens", piyasa sürüldüğü Temmuz ayınd..
Haberin Devamı>>> İki ezeli rakip, Beşiktaş ve Fenerbahçe bugün İnönü Stadı'nda karşı karşıya geliyor. İki takımın kadrosunda toplam altı Brezilyalı var. Maçın kad..."Hasta değiliz, bekarız"
CanWest, Süper FM'e 33.1 milyon $ teklif etti Uzan Grubu'nun medya varlıklarının satışı Süper FM ile başladı. En yüksek teklif Kanadalı CanWest'ten geldi. TASARRUF Mevduatı Sigorta Fonu'nun (..
'Cari açığın finansmanı hâlâ risk oluşturuyor' IMF Dünya Ekonomik Görünüm Raporu'nda 2006'da güçlü sermaye girişinin süreceğine dikkat çekerek, "Piyasa algısında ani değişimler yüksek cari aç..
Bu da gayrimenkulport! Galataport İhalesi ile ilgili tartışmalar sürerken, Karaköy-Salıpazarı ve Kuledibi'ndeki binalar kapanın elinde kalıyor. Global'in de başını çektiği birçok yerli ve yab..
Rus Alfa, Turkcell'e ortak oldu Çukurova ile Alfa Grubu, ortaklık anlaşmasını imzaladı. İki grup Turkcell'de çağrı muafiyeti almak için SPK'ya resmen başvurdu. Turkcell'de Rus Alfa Grubu'nun ..
'Şirketlerimiz değer kazanıyor' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Son 3 yıldır krizlerin altından kalkmasını sıkıntıları gidermesini ve gözümüzü yeniden geleceği çevirmeyi başardık" dedi. Başba..
'Galataport'u YPK'da inceleriz' Şener, önümüzdeki hafta sonu YPK'ya gelmesi beklenen Galataport ihalesiyle ilgili, "Geldiğinde düşünür, inceleriz"değerlendirmesinde bulundu. Devlet Bakanı ve ..
Rita, petrolü 68 dolara çıkardı Petrol fiyatları, New Orleans'ı vuran Katrina Kasırgası'ndan sonra şimdi de Rita Kasırgası nedeniyle yükseliyor. ABD petrol üretiminin dörtte birini üreten Tek..
ABD kotaları Filistin'le aşılacak Filistin Serbest Bölgesi'nden ABD'ye yapılacak ihracata kota koymama kararı alındı. TOBB'un işleteceği bölge Türk işadamlarına ABD kotalarını Filistin üzerin..
ÖİB: % 15 Tüpraş hissesinin kimde olduğunu bilmiyoruz Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Tüpraş'ın yüzde 14.76 hissesinin Global aracılığıyla satıldığı fonların kime ait olduğunun bilinmediğini ..
1 kişiye 443 bin YTL 2 8 9 18 22 +3. Şans Topu'nda Ankara Altındağ'dan 5+1 bilen bir kişi 443 bin 110 YTL, 40 YKr kazandı. Dün yapılan çekiliş sonunda 5 bilenler 2 bin 547 YTL 45'er YKr, 4+1 ..
Metroya camdan hayvanat bahçesi Beykozlu çocukların Cam Ocağı'nda doğadaki hayvanlardan esinlenerek yapacakları panolar, ABD'li cam sanatçısı Mark Eckstrand'in gözetiminde birleştirilerek İst..
Trafiğin nedeni yetki karmaşası İstanbul Çevre İl Müdürlüğü'nün hazırladığı rapora göre, İstanbul'da çileye dönüşen yoğun trafiğin en önemli nedeni yetki karmaşası. Kentte trafiğin 17 otorite..
Sadık 'cep' kokuyu tanır Yeni geliştirilen bir teknolojiyle cep telefonu hırsızlığı 10 yıl içinde tarihe karışacak çünkü sahibinin kokusuna programlanmış cep telefonları yabancı ellere düştüğ..
Kayıp çocuk torba içinde ölü bulundu Bir aydır kayıp olan 11 yaşındaki Mehmet evine 500 metre uzaklıktaki Kurbağalıdere kenarında bir torbada ölü olarak bulundu. Küçük Mehmet'in hazin sonu.....
« » 1 2 3 4 5 6 7 8