21 Eylül 2005 Çarşamba Günü Haberleri

21 Eylül 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Alfa: Hissemiz yüzde 27 olacak Rus Alfa Grubu'na bağlı Alfa Telecom'un İcra Kurulu Başkanı Aleksey Reznikoviç, Çukurova Grubu ile anlaştıkları ve hisse senedine çevrilebilir tahvil de içeren ..
Benzinde indirim Dünya piyasalarındaki fiyat düşüşüne paralel olarak benzinlerin rafineri çıkış fiyatında, bugünden geçerli olmak üzere indirim yapıldı.
IMF'ye 'Yüksek vergi' yakınması TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, IMF ile görüşmede, cari harcamalardaki artışın yüksek vergilerle finanse edilmesinden yakınarak, vergilerdeki her artışın, k..
İMKB'ye rekor dayanmıyor Ekim ayını yoğun bir gündemle karşılamaya hazırlanan borsa, AB müzakere sürecine uzanan yolda aşılan her engelden destek alıyor. Yabancı para girişinin sürmesi, IMF v..
'Tüpraş'ın satış fiyatı yüksek değil' Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın Tüpraş ihalesinde gerçekleşen fiyat ile alıcının yerli olmasının öne çıkarılarak satış işleminin tartı..
Koç: Tüpraş için yeni şirket yok Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Tüpraş için kesinlikle yeni bir şirket kurmayacaklarını söyledi. Gazetecilerin Tüpraş ve Erdemir ile ilgili so..
Oger'den TT'ye 3 milyar dolar Türk Telekom'un yüzde 55'ine, 6.55 milyar dolar vererek ihaleyi kazanan Oger Telecom, Türk Telekom'u (TT) devralması halinde, sabit hat şebekesine 5 yılda yaklaş..
Hazine 5 yıl vadeli kolay borçlandı Hazine, dünkü 2.7 milyar dolarlık döviz cinsi iç borç ödemesinin finansmanı için düzenlediği beş yıl vadeli altı ayda bir değişken faiz ödemeli dolar ve av..
Ulusal ilaç kurumu yolda Türkiye'nin ilaç politikalarını yakından izleyen Avrupa Birliği, bu alanda bir standart oluşturulmasını istiyor. Sağlık Bakanlığı, AB'nin isteğini yerine getirebilmek..
'Sektörün yıldızı ticari araç' Otomotiv Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve Temsa Genel Müdürü Mehmet Buldurgan, 'Türk otomotiv sektörünün yıldızının, ticari araçta parladığını' söyl..
Aksoy'a 12 yıl hapis isteniyor TMSF'ye devredilen İktisat Bankası'nı 493 milyon dolar zarara uğrattıkları iddiasıyla bankanın eski sahibi Erol Aksoy ve bankanın yönetim kurulu üyelerinden eşi..
VW: Türkiye önemli pazar Volkswagen (VW) Ticari Araçlar Marka Yönetim Kurulu Başkanı Bernd Wiedemann, Türkiye pazarının kendileri için Avrupa'daki en büyük ihracat pazarı olduğunu söyledi.
'Özelleştirmeden pay isteriz' İnşaat sektörü, bu yılın ilk yarısında yüzde 19.7 ile büyüme alanında rekora imza atarken, Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), büyümenin geçmiş yıl kayıplarını t..
AB, Rumlara teslim Türkiye'nin Gümrük Birliği Ek Protokolü'nü imzalarken yaptığı 'kapsamlı çözüme dek Kıbrıs Cumhuriyeti'ni tanımıyorum' beyanına karşı, AB'nin yayımlayacağı deklarasyonda Rum..
'Avrupa çözüm yolunu tıkıyor' KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Türkiye'nin Kıbrıs beyanına karşı hazırlanan AB deklarasyonu taslağını 'Kıbrıs Türkleri açısından kötü bir metin' diye nitel..
Merkel ve Schröder'siz formül arayışı Almanya pazar günkü erken seçimin kıl payı farkla sonuçlanmasının ardından siyasi kilitlenme yaşarken, koalisyon spekülasyonlarından geçilmiyor.
Asıl endişe 'çerçeve belge' Gümrük Birliği Ek Protokolü'nü 'Kıbrıs'ı tanımama' beyanı eşliğinde imzalayan Türkiye, AB'nin karşı deklarasyonunu 'yok sayma' eğilimine girip, dikkatini 3 Ekim ön..
Basra'da Britanya askerleri kriz yarattı Irak'ın Basra kentinde Britanya ordusunun, Iraklılar tarafından tutuklanan iki askeri kurtarmak için hapishaneyi yıkması gerilim yarattı.
Saldırı öncesi keşif yapılmış Londra'daki 7 Temmuz saldırılarını düzenleyen bombacılar, olaydan 9 gün önce keşif gezisi yapmış. Polis, dün dört bombacıdan üçünün güvenlik kameralarınca saptan..
Berlusconi de umutlandı Almanya Başbakanı Gerhard Schröder'in 18 Eylül'deki genel seçimler öncesi geride gözükmesine rağmen Hıristiyan Demokrat Partili rakibi Angela Merkel'le başa baş bir so..
Vatikan itham altında Hırvatistan'ın AB ile müzakerelere başlayamamasının baş müsebbibi olan Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi tarafından aranan Hırvat general Ante Gotovina'ya Vatikan'ın ..
Kiev'de kriz derinleşiyor Ukrayna'da Devlet Başkanı Viktor Yuşçenko'nun yolsuzluklar nedeniyle 'Turuncu Devrim' hükümetini feshetmesiyle başlayan siyasi kriz derinleşiyor.
Ünlü 'Nazi avcısı' öldü 1100'den fazla Nazi savaş suçlusunun yargılanmasına yardım eden ve 'Nazi avcısı' olarak anılan Simon Wiesenthal 96 yaşında Viyana'da öldü. Önceki gece uykusunda ölen....
'CHP zihniyeti çöp üretir' 28 Mart yerel seçimleri öncesi 'CHP'nin kökü bereketsiz' diyerek tartışma başlatan Başbakan Tayyip Erdoğan, şimdi de CHP'nin 'zihniyetini' hedef seçti. Erdoğan, &..
Topçu için 'Divan'da zorlu bir duruşma Eski Bayındırlık Bakanı Yaşar Topçu, Karadeniz Sahil Yolu İhalesi'nde usulsüzlük iddiasıyla yargılandığı Yüce Divan'da tanıklarla tartıştı.
Patrik, üniversiteli din adamı istiyor Türkiye Ermenileri Patriği Mesrob II, Dışişleri Bakanlığı'nca daha önce dile getirilen ancak Milli Eğitim Bakanlığı ve YÖK tarafından itiraz edilen 'bir..
Terörle mücadele koordinasyonu Dışişleri Bakanı Gül'e emanet Terörle mücadele koordinasyonu için kurulan, ancak en son 1997'de toplanan Terörle Mücadele Yüksek Kurulu'nun (TMYK) başına Dışişl..
Vakıflar: Türkiye Lozan'ı ihlal etti Fener Rum Erkek Lisesi Vakfı ile Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Vakfı'nca Türkiye aleyhine mülkiyet hakkı ve ayrımcılık iddiasıyla açılan davanın d..
Haydar Baş havadan 'Prof.' olmuş İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Bağımsız Türkiye Partisi lideri Haydar Baş'ın, akademik kariyer yapmadan 'Prof. Dr.' unvanını kullandığını açıkladı.
Unutkanlığı geçiştirme! Dünya nüfusu giderek yaşlanıyor. Bu yaşlanmayla birlikte alzheimer hastalarının da sayısı artıyor. Türkiye'de 350 bin, dünyada ise 30 milyon kişinin alzheimer hastası ..
Kalın belliler dikkat Dünyada ölüm nedenlerinin başında gelen kalp ve damar hastalıklarında en büyük risk faktörü bel çevresi kalınlığı. Ancak, Sanofi Aventis'in, 27 ülkedeki 11 bin kişiyle y..
Bağış sınıfta kaldı Sağlık Bakanlığı'nın Türkiye genelinde yaptığı araştırmaya göre, Türkiye 2005'de de organ bağışında sınıfta kaldı. Türkiye'de son 3.5 yılda toplam 10 bin 877 kişi organ ba..
Çakmakla iki yaralı Çakmakla kontrol, yangın çıkarttı. Kamyon şoförü Ahmet Çakmak akaryakıt almak üzere Burdur'un Çendik Köyü yakınlarındaki Akay Petrol'e geldi.
'Deniz' posterine iki yıl İdam edilen Deniz Gezmiş'in posterini parti bürosuna asan Emeğin Partisi (EMEP) Hozat İlçe Başkanı Erdem Ulaş Çelik iki yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.
Valilik: Gay-lezbiyen derneği Medeni Kanun'a aykırı Gay ve lezbiyenlerce 1994'te toplumsal bir hareket olarak başlatılan KAOS GL, bu yıl tüzel bir kişilik kazanmak için harekete geçti. Ali Öz..
Esmer'in düşü soldu 'Haydi Kızlar Okula' kampanyası için ev ev dolaşan öğretmenler, Gevaş'ın Abalı Köyü'nde sevinci ve üzüntüyü bir arada yaşadı. Ekip kalp hastası annesi hastaneye yatırıldığ..
113 bin kız okul yolunda Haydi Kızlar Okula kampanyasının uygulandığı 33 ilde, geçen yıl 113 bin 200 kız çocuğu okula kazandırıldı. Konu, UNICEF Türkiye temsilcisi Edmon Mcloughney ve...
AKP'li başkan 'muhtaç'mış Denizli'nin Babadağ İlçesi Belediye Başkanı AKP'li Ali Helvacı'nın ilköğretim okulu öğrencisi kızıyla, başkanvekili Ahmet Akbaş'ın yeğenine Kızılay'ın burs verdiği ..
Etkili yağış geliyor Türkiye yeni bir yağışlı hava dalgasının etkisine girdi. Önümüzdeki üç gün özellikle yurdun batı bölgelerinde yağmur bekleniyor. Hava sıcaklıkları batı bölgelerinde 2-4, ..
Biz attık, onlar vekil yaptı Almanya'da Sol Parti'den milletvekili seçilen Prof. Hakkı Keskin'in geçmişi Türkiye'nin 'insan hakları sicilini' de ortaya koyuyor. Türkiye'nin iki kez vatandaşlı..
Şehit polise tören Van'da, 17 Eylül gecesi Cumhuriyet Polis Merkezi'ne düzenlenen saldırıda şehit düşen polis Mehmet Tamis, dün memleketi Eskişehir'de toprağa verildi.
Başkanlar mayın hapsinde DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın, 'terör' nedeniyle bölgelerinden çıkamadıklarını söylediği belediye başkanları belli oldu. Şırnak'a bağlı bazı ilçe ve belde başkanla..
PKK, dağdan Kerkük'e indi Irak hükümeti ve ABD'nin, terör örgütü kabul etmelerine rağmen, şu süreçte 'yeterli güç olmadığı için' Kandil Dağı'na operasyon yapmaya yanaşmadığı PKK'nın 'dağdan i..
Prof. Şenses, YÖK üyesi Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) üyeliğine Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden (ODTÜ) Prof. Dr. Fikret Şenses'i atadı.
'Hilafetçi'ye tutuklama yok İstanbul'daki Fatih Camii'nde 2 Eylül'de cuma namazı sonrası yapılan hilafet yanlısı gösteriye katıldığı belirlenen bir kişi Kahramanmaraş'ta yakalandı.
İstanbul'da risk genişledi İTÜ ve Büyükşehir Belediyesi'nin, İtalyan Urania gemisiyle yaptıkları araştırmada, Marmara Denizi'nde, Küçükçekmece açıkları, Adalar'ın güney ve doğusuyla, Adalar-T..
Afetzedeye 30 yıl sonra temel 1975'teki Lice depreminden zarar görenlere yapılması kararlaştırılan kalıcı konutların temeli, 30 yıl sonra ve deprem merkezinden 150 km. uzaktaki Diyarbakır'da ..
Cherie Blair'in büyü aşkı... Britanya Başbakanı Tony Blair ve eşinin özel hayatıyla ilgili bir kitaba göre, Cherie Blair kendini büyücülük işine kaptırmış. Gazeteci Paul Scott tarafından yazı..
Şimdi de Rita geliyor ABD'de, Katrina kasırgasının büyük hasar verdiği New Orleans'ın Belediye Başkanı Ray Nagin, kente dönüşleri 'Rita' adlı yeni bir kasırganın bölgeyi etkisi altına alma r..
Kokain tutkusu Moss'u işinden etti İsveç'in ünlü konfeksiyon firması Hennes & Mauritz (H&M), kokain kullandığını kabul eden ünlü model Kate Moss'la yapacağı reklam kampanyasından vazg..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9