21 Eylül 2005 Çarşamba Günü Haberleri

21 Eylül 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Eğitime destek aile geleneğimiz Hayırlı ve Şevket Sabancı çiftinin yaz aylarını geçirdikleri Bodrum’un Turgutreis Beldesi’ne geçen yıl yaptırdığı Hayırlı Sabancı Lisesi’nin ve bu yıl ilave ed..
30 yıl sonra deprem evi Lice depreminde zarar görenler için düşünülen konutların yapımına 30 yıl sonra başlandı. Depremi yaşayanların bir kısmı konutları görmeden hayata veda etti. 1079 konut..
Perinçek: İsviçreli savcı geri adım attı İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, sözde Ermeni soykırımına ilişkin sözlerinden dolayı dün Lozan Savcılığı’nda ifade verdi.
Hat eserini örgüt pankartı sandılar İstanbul Karaköy’de dün bir binanın üzerine, üstte görülen Arapça yazılar asıldı. Aslında bu dev pankartlar, Türk hat sanatının iki ustasına aitti ve ‘Gel ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Şehit evlada son dokunuş Van’da 3 gün önce Cumhuriyet Polis Merkez Amirliği’ne düzenlenen silahlı saldırıda ağır ya..
Hakkári’de gelenek değiştiren düğün Hakkari’deki ‘Piyanişi Aşireti’nin önde gelen isimlerinden Çukurca Belediye Başkanı AKP’li Yaşar Turan’ın kızı 26 yaşındaki Zuhal ile Van’daki Yüzüncü Yıl ..
Müslümanlar dua etmek isterse? Ankara, Vatikan Büyükelçiliği’nin İstanbul Temsilcisi Georges Marovitch’in ‘Papa 16. Benedikt, Ayasofya’da iki saniye diz çökse ne olacak?’ önerisine, ‘Ya Müslü..
Sart kenti için uluslararası sempozyum Dünyada ilk madeni paranın basıldığı yer olan Manisa’nın Salihli ilçesindeki antik Sart kenti, dünyaya açılıyor. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, uluslar..
Alfa: Hissemiz yüzde 27’ye kadar çıkacak Çukurova Grubu’yla 3.3 milyar dolarlık finansman paketi için ön anlaşma yapan Rus Alfa Grubu’na bağlı Alfa Telecom’un CEO’su Alexei Reznikovich, ‘Turk..
3.5 milyon kişi 1 doların altında yaşıyor Dünya Bankası raporuna göre, Türkiye’de nüfusun yüzde 4.8’inin yani 3.5 milyonunun günlük geliri 1 doların altında kalıyor. Nüfus yoğunluğuna göre ya..
OECD: Banka birleşmeleri de Rekabet kapsamına alınsın Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) tarafından hazırlanan 2005 yılı ‘Türkiye’de Rekabet Hukuku ve Politikası’ konulu raporda,..
Benzin pompada yüzde 4 ucuzluyor Tüpraş, benzinlerin vergisiz rafineri satış fiyatında yüzde 12.3-12.6 oranları arasında indirim yaparken, İndirimin yarından itibaren pompa fiyatlarına yüzde ..
VW: Türkiye Avrupa’da en büyük pazarımız Vokswagen (VW) Ticari Araçlar Marka Yönetim Kurulu Başkanı Bernd Wiedemann, Türkiye pazarının kendileri için Avrupa’daki en büyük ihracat pazarı olduğ..
Türk şirketleri dünyaya yayıldı Le Figaro gazetesi, Türk şirketlerinin İslam ülkelerindeki hamlelerine dikkat çekerken, ‘Türkiye, tüm Arap-Müslüman dünyası ve Orta Asya’da, Kafkaslar üzerinde..
Hortumcuyu ayak altına alırız Başbakan Tayyip Erdoğan, sağlık alanında ve özellikle yeşil kartla yapılan suistimallerle ilgili olarak, ‘Hortumcunun küçüğü, büyüğü olmaz. Hepsini ayaklarımızın..
Suçu kabul edeyim yargılamayı bitirin Eski Bayındırlık Bakanı Yaşar Topçu, 7 aydır yargılandığı Yüce Divan’da, yargılamanın uzun sürmesine tepki gösterdi. Topçu, ‘Gerekirse suçlamaları kabul ..
Faiz yüzde 1.24’e de düştü Vatandaşı ‘kira öder gibi konut sahibi yapma’ sloganıyla hazırlanan Mortgage Yasası merakla beklenirken, bankalar arasında konut kredisi yarışı kızıştı. Akbank’ın k..
Bayi tekeline ‘dur’ kararı Efes’i ürkütmedi Anadolu Efes Biracılık, Rekabet Kurulu’nun Efes Pazarlama ve Bimpaş’ın kendilerinin ya da bayi ve distribütörlerinin tek elden satın alma anlaşmala..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); ‘Rum blokesi’ dokunmadı borsa zirve yaptı Avrupa Birliği (AB) büyükelçilerinin önceki gün yaptıkları olağanüstü top..
Erdemir yetmez, bölgeyi sararız Ereğli Ortak Girişimi Grubu’na liderlik yapan TOBB’un Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ‘Hedefimiz sadece Erdemir değil’ derken, Erdemir’i almaları halinde başta b..
49 yılda ya deveci ölür ya deve ya da padişah Galataport ihalesiyle ilgili tartışmalara Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç da katıldı. Rahmi Koç, ‘İhaleyle ilgili şartları herkesin bilmesi l..
Galataport’a 35 milyon Euro veren de var 3.5 milyar Euro’yla en yüksek teklifi Ofer-Global-Çeçen ortaklığının verdiği Galataport Projesi’nde, ihaleye katılan firmaların 49 yıllık ödeme planla..
Veda busesi Endonezya’da 30 yıldır Aceh’in bağımsızlığı için savaşan isyancılarla hükümet arasında yapılan barış anlaşması tüm ülkede sevinçle karşılandı karşılanmasına... Ancak bazı askerler..
Ünlü Nazi avcısı Wiesenthal öldü İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi soykırımından kurtulduktan sonra bütün ömrünü savaş suçlusu Nazileri bulup adalete teslim etmeye adayan Simon Wiesenthal, dün 96 ..
Sevgiliye Kraliçe onay verdi Babası Prens Charles’tan sonra İngiliz tahtının iki numaralı varisi olan Prens William’ın kız arkadaşı Kate Middleton’a (23) Kraliçe’den onay çıktı. Birkaç hafta ..
Savaş suçlusunu Vatikan saklıyor Hırvatistan’ın AB üyeliği önündeki en büyük engel olan savaş suçlusu Ante Gotovina’nın Vatikan tarafından saklandığı iddia edildi.
Londra'da terör keşfi İngiltere’nin başkenti Londra’yı 7 Temmuz’da kana bulayarak 52 kişinin ölümüne neden olan intihar bombacılarının, saldırıdan 10 gün önce ‘keşfe’ çıktıkları güvenlik kame..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Böyle bir güzelliği nasıl unutabilirim Eski ABD Başkanı Bill Clinton by-pass ameliyatı geçirdi, biraz da yaşlandı, ..
Merkel’e ‘kardeş’ darbesi Almanya’daki seçimlerden birinci parti olarak çıkan CDU/CSU’un başbakan adayı Angela Merkel, ‘Seçmen hükümet kurma görevini bize verdi’ derken partisinden aykırı ses..
Film gibi operasyon Basra’da önceki gün filmlere konu olabilecek bir operasyon düzenlendi. İngiliz tankları, Arap kıyafetleriyle yakalanan iki komandoyu kurtarmak için Basra’da hapishaneye da..
Rum Yönetimi deklarasyonu bloke etti Bir buçuk aydır Kıbrıs deklarasyonuyla uğraşan AB, Rumlara esir düştü. İngiltere’nin önceki gün ‘tamam anlaştık’ dediği deklarasyon dün Rum Yönetimi taraf..
Erkekler daha kolay zayıflıyor Yapılan araştırmaya göre erkekler kadınlardan daha kolay zayıflıyor. Dünya Zayıflama Grubu’nun yaptığı ve ‘Journal of Human Nutrition & Dietetics’ isimli dergid..
Seks yaparak zayıflayın İngiliz bilim adamlarına göre seks yaparak zayıflamak mümkün. Araştırmacılar, özellikle kadınların seks esnasında çok kalori harcadığına dikkat çekerek zayıflamak için..
Buz yarığına düştüler Antartika'da geçen haftasonu kar motoruyla bir araştırma üssünden diğerine giden iki Arjantinli buzun üstündeki 50 metrelik yarığın içine düştü.
Kızını verdiği şahıs 2 kişiyle evli çıktı Gebze’de 6 yıl içerisinde aynı kimlikle hiçbirinden boşanmadan üç ayrı kişiye resmî nikah kıydığı öne sürülen Erkan Çifçi adlı genç, tesadüfen yakayı..
Tek mermiyle denizaltı batıran Müstecip Onbaşı anıldı Çanakkale Savaşı'nın kahramanlarından Müstecip Onbaşı (Kılıçarslan), memleketi Bursa'nın Yenişehir ilçesine bağlı Orhaniye..
Başkan Sedefçi, belediyenin arsası ile birlikte karayolunu da satmış Edirne Belediyesi'nden tapusunu aldıktan sonra arsasının sınırlarını belirlemek isteyen işadamı Kerim Karabıçak, büyük bir..
Komşularına yardım ederken ölen Uğur için okulunda tören düzenlendi Bursa’da, su basan komşularının evinin traktörle temizlenmesine yardımcı olduğu sırada traktörün şaft bölümüne kapılarak ha..
Adapazarı’nda pancar alımları başladı Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK), bağlı kantarlarda pancar alımlarına başladı.
Karaosmanoğlu: Tarihî Kapanönü Çarşısı aslına uygun hale getirilecek Kapanönü Çarşısı esnafı ile kahvaltıda buluşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Burası benim e..
Avrasya Maratonu, ‘barış’ için koşulacak Uluslararası Avrasya Maratonu’na katılacak sporcular bu sene dünyada barış için koşacak. 2 Ekim’deki maratonun tanıtımını yapan Başkan Kadir Topbaş, k..
Topbaş: KİPTAŞ eski müşterilerine öncelik verecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (KİPTAŞ) önceki kampanyaları..
Devletin sahip çıktığı Muhammed artık yürüyor Urfa’da geçen kış bir inşaatta yarı donmuş halde bulunan ve vücudunda sigara yanıkları ve yara izleri olan 6 yaşındaki Muhammed Güzel’e devlet sa..
‘Mimarlar Günü’ şenlik havasında kutlanacak Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İstanbul Büyükkent Şubesi, "Dünya Mimarlık Günü’’ etkinlikleri çerçevesinde 1-8 Ekim arasında "Kentl..
Orgeneral Babaoğlu’ndan Topbaş’a ziyaret Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a makamında iade-i ziyarette bulundu.
Demiryolu Müzesi 23 Eylül’de açılıyor Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nca (TCDD) kurulan "İstanbul Demiryolu Müzesi’’ Sirkeci Gar’da açılacak.
Son model mobilyalar İstanbul’a geliyor Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, 29 Eylül-02 Ekim 2005 tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Silahsızlanma çabaları 28 Eylül’de zirveye çıkacak Umut Vakfı ve İstanbul Valiliği, "28 Eylül Bireysel Silahsızlanma Günü"nde bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.
‘Silah tutkunları sahtecilik yaparak ruhsat alıyor’ İstanbul Emniyet Genel Müdürlüğü verilerine göre, Türkiye’de silah ve bıçak ile meydana gelen olaylarda hayatını kaybeden insan sayısı 7 bi..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9