20 Eylül 2005 Salı Günü Haberleri

20 Eylül 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Konut kredisi vergi teşviki alamadı Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, ipotekli konut edinme (mortgage) yasa taslağında Hazine garantisi ile bazı vergi teşviklerinin kaldı..
'İşsizlik'ten daha çok destek Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Namık Ata, işsizlik sigortası hak etme koşullarının ağır olduğuna işaret ederek, sistemden daha fazla kişinin yararlanması..
BES işverenle gelişecek Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü'nün, Sigortacı Gazetesi'ne yaptığı özel açıklamada, kanun taslağı değişikliğiyle çalışanın işverence ödenen katkıları...
AB'den 'tanıma' tavizi AB, 3 Ekim'de tam üyelik müzakerelerine başlaması için Gümrük Birliği Ek Protokolü'nü 'Kıbrıs'ı tanımama' beyanı eşliğinde imzalayan Türkiye'ye karşı yayımlayacağı dek..
'Avrupa şans vermeli' Yunan Başbakanı Kostas Karamanlis, Türkiye'nin AB üyeliğine desteğini yineleyip, "Avrupa da Türkiye'ye bu şansı tanımalı" dedi.
Berlin'de kilitlenme Tarihinin en kıran kırana seçiminden çıkan Almanya, çözülmesi en zor siyasi düğümlerden birine kilitlenip kaldı. Hiçbir blok parlamentoda mutlak çoğunluğu sağlayamazken....
Türkler çok memnun Almanya'da 3 milyonluk nüfusu bulunan ve 600 bini seçmen olarak oy kullanan Türk kökenliler, beş vekil çıkarmayı başarırken, sonuçlardan memnuniyetlerini açıkladı.
Clinton, Bush'a ilk kez yüklendi ABD'nin eski Başkanı Bill Clinton, Amerika'da 'seleflerin haleflerini eleştirmemesi geleneğini' bozdu. ABC televizyonunda önceki gün yayımlanan 'This Week' pr..
AB çağrı yaptı: Çabuk toparlanın AB, Almanya'daki seçim sonucunun yarattığı siyasi belirsizlikten memnun kalmadı. Avrupa sağı CDU lideri Angela Merkel'in hükümeti kurabilecek çoğunluğu yakala..
İran'la kedi fare oyunu İran'ın uranyum zerginleştirme çabasından vazgeçmeyip Batılı hükümet ya da özel şirketlerin Tahran'ın nükleer programına ortak olmaları önerisine kulak tıkayan AB, kri..
Gül'den Rice'a Kızılay şikayeti Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, ABD operasyonlarında zarar görenlere yardım için Kuzey Irak'taki Türkmen kenti Telafer'e giden Türk Kızılayı'nın koalisyon güçle..
Anglikanlar özür diliyor Britanya'da Anglikan kilisesi piskoposları, Irak işgali nedeniyle Hıristiyan liderlerin Müslümanlardan özür dilemesini önerdi. Oxford, Coventry, Worcester, Bath ve...
1 milyar dolar Irak'tan 'uçtu' Irak, tarihin en büyük soygunlarından birine sahne oldu. Irak Maliye Bakanı Ali Allavi, Independent gazetesine yaptığı açıklamada, Savunma Bakanlığı bütçesinden..
Afganlardan yarım katılım Afganistan'da 1969 yılından bu yana ilk kez düzenlenen genel ve yerel seçimlerde katılım oranı yüzde 50 civarında kaldı. İlk belirlemelere göre seçimlerin yapıldığı ..
Meclis'in gündemi terör Muhalefet, AKP'nin direnişine karşın, TBMM'yi terör konusunu görüşmek üzere olağanüstü toplamayı başardı. AKP'liler kuliste bekleyip gelişmeleri televizyondan izlerken..
Erdoğan: Marjinal sese kulak vermeyin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan artan şiddet olaylarının daha fazla demokrasiyle çözülebileceğini söyledi ve "Marjinal seslere kulak vermeyin&..
'Karşılarında bizi bulurlar' Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, 'etnik milliyetçilikle, ulusal kimliğin ve üniter yapının ayrıştırılmaya ve halkı bir arada tutan ortak değerlerin aşın..
Lagendijk'ten Kürtlere mesaj AB- Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk, DEHAP'ın, Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasına yönelik gösterilerini eleştirerek, "..
Kürtçe savunma Hak ve Özgürlükler Partisi'nin (Hak-Par) iki yıl önce yapılan 1. Olağan Kongresi'nde Kürtçe konuşarak ve devlet protokolüne Kürtçe davetiye göndererek Siyasi Partiler Yasası'na..
Sol, alternatif parti arıyor Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), 'yeni bir sol alternatif' oluşturabilmek için 14-15 Ekim'de Bolu Koru Otel'de toplantı düzenliyor.
Askerde atılan dayağa tazminat Askeri Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM), askeri cezaevinde dövülen erin davasında idareyi kusurlu buldu. AYİM, ere manevi tazminat ödenmesine hükmetti.
Babaya hüzünlü veda Van'da, cumartesi gecesi PKK'lılarca silahla taranan Cumhuriyet Polis Merkezi'nde şehit olan polis Korhan Ekiz, Samsun'da toprağa verildi.
Perinçek ifade verecek Temmuz ayında İsviçre'de verdiği konferanslarda "Ermeni soykırımı uluslararası bir yalan" dediği için bu ülkede hakkında soruşturma açılan İşçi Partis..
Kadastrocuya mayın tuzağı Bingöl'ün Genç ilçesinde kadastro çalışması yapılan arazide mayın patladı, 1 kadastro teknisyeni öldü, 2 kişi yaralandı.
Paran kadar oturursun Eğitimde zorunlu 'gönüllü' bağış komedilerine bir örnek de İzmir'den. İzmirli mimar Müjde Özışık ile inşaat mühendisi Ahmet Özışık'ın küçük oğlu Efe Erim geçen yıl süpe..
Karaborsa matematikçi Afşin ilçesindeki 1500 öğrencili lisenin 'tek' matematik öğretmeni, paylaşılamıyor. 23 yaşındaki Hakan Sekin, 32 sınıftan 16'sına yetişirken, dersleri boş geçen 16 sınıf..
Yarışma arkadaşı: Ata alkolik değildi 'Gelinim Olur musun?' adlı TV programına annesi Semra Yücel ile katılan Ata Türk'ün ani ölümüyle ilgili olarak tüm gözler otopsi raporuna çevrildi.
Diz üstü etek genelgesi Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrencilerin kıyafetleri konusunda okul yönetimlerini uyardı. MEB Müsteşarı Necati Birinci imzalı yayımlanan genelgede, son zamanlarda öğ..
Ege'deki Kızıldeniz Balıkesir'in Ayvalık ilçesi, kırmızı mercanları ve deniz canlılarının çeşitliliğiyle en gözde dalış bölgesi Kızıldeniz kadar renkli bir dip yapısına sahip.
ABD Anayasası Patara'da doğdu "Büyük İskender buradaydı, Efes'e giden Hz. İsa'nın havarilerinden Aziz Paul'ün yolu buradan geçti... Yüzyıllar sonra, Amerikan Anayasası'nın taslağını ..
'İki pilot da kalp hastası' Yunan basınında, Larnaka-Prag seferini yaparken Atina yakınlarında düşen Rum Helios Havayolları'na ait uçaktaki iki pilotun da kalp hastası olduğu öne sürüldü.
Medeniyetler buluşamayacak Türkiye ile Avrupa Birliği arasında 3 Ekim'de başlayacak üyelik müzakereleri öncesinde Avrupa kamuoyunda olumlu hava yaratmak için, Sultanahmet Meydanı ve Ayasofya'..
Türklerden 500 bin dolar Katrina kasırgasından etkilenenlere yardım amacıyla New York'ta düzenlenen konserde en fazla bağışı ABD'de yaşayan Türk toplumu yaptı.
1 milyon ajan otomobil Dünyanın en çok 'gözetlenen' ülkesi Britanya gizli kamera uygulamalarında bir ilke daha imzasını attı. Hükümet yeni karayolları güvenlik sistemi çerçevesinde araçların ..
Dört kadına tek ödül 57. Emmy ödülleri sahiplerini bulurken, Türkiye'de de ilgiyle izlenen 'Umutsuz Ev Kadınları'ndan (Desperate Housewives) Felicity Huffman, komedi dalında en iyi kadın oyun..
NASA: Hedef Ay Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 2018'e kadar, dört astronotu Ay'a göndereceğini açıkladı. NASA Başkanı Michael Griffin, astronotların Ay'a uzay mekiği yerine...
Dizinin yeni yıldızı Zindan Mahsun Kırmızıgül’ün başrolünü oynadığı ‘Aşka Sürgün’ dizisinin yeni bölümlerinde rol alan Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nun küçük oyuncusu Zindan Çakıcı, setteki tü..
Yaş mesleğime engel değil Podyumların başarılı topmodeli Linda Evangelista, yaşın moda dünyasında engel oluşturmadığına inanıyor. 40 yaşın olgunluğunu podyuma taşıyan Evangelista, mankenlik d..
Hızlı gelen şöhret çoğuna yaramadı BBG, Popstar, Türkstar, Gelinim Olur Musun tarzı reality show’lar, onlarca genci bir anda şöhret yaptı. Ancak birkaç hafta içinde Türkiye’nin tanıdığı isiml..
Erdoğan: AB süreci için hayırlı netice Almanya seçimlerini değerlendiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin AB süreci için 'hayırlı olacağını' söyledi.
Askerden etnik milliyetçilik uyarısı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, "Özellikle 'etnik milliyetçilikle' ulusal kimliğimizin ve üniter yapımızın ayrıştırılmaya ve bizleri bir arada ..
« 1 2 3 4 5 6 7