20 Eylül 2005 Salı Günü Haberleri

20 Eylül 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.



Tarih:  Kategori: 
FED faiz artırdı ABD merkez bankası FED, beklentilere uygun şekilde dolar gösterge faizini çeyrek puanlık (0.25) artırımla yüzde 3.75'e yükseltti. . FED'in Açık Piyasa Komitesi toplantısının ..
Türkiye havlu attı: 66-57 34. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye, eleme maçında Almanya'ya 66-57 yenilerek turnuvaya veda etti. Almanya'nın iki kulesi, sayı ve ribauntta şampiy..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Soyguncular kuyumcuyu öldürdü Ümraniye'de işyerini soymak isteyenlere direnen bir kuyumcu, başından tabancayla vuru..
Benzinde indirim Benzinlerin rafineri çıkış fiyatında, yarından geçerli olmak üzere indirim yapıldı. İndirimin pompa fiyatlarına, yüzde 4.3-4.4 civarında yansıması bekleniyor. Süper benzinin ..
El Kaide ilk kez üstlendi: Londra'yı bombaladık El Kaide örgütünün "iki numaralı ismi" olarak bilinen Eymen El Zevahiri, Londra'da 7 Temmuz'da 56 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıları üstle..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Bir "insanlık" öyküsü Tam 15 yıl önce bir Afrika ülkesi olan Ruanda’da, modern çağın yüzünü kızartacak bir katliam ..
2.5 YTL'ye sinema keyfi İstanbul Ekim ayında dünya sinemasının seçkin örneklerinin sergileneceği "filmekimi" ile yeniden sanat dolu günler yaşayacak. İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Ay..
Afgan Kızı, Darphane-i Amire'de 1984 yılında Pakistan'daki bir mülteci kampında görüntülediği ve National Geographic dergisine kapak olan Afgan Kızı ile ünlenen fotoğrafçı Steve McCurry, "Kut..
"Gündüz Güzeli" de Antalya'da Fransız sinemasının efsanevi oyuncusu Catherine Denevue, 1. Uluslararası Avrasya Film Festivali’nin konuğu olarak Antalya’ya geliyor. 42. Antalya Altın Portakal ..
Topçu davasında 'söyledin-söylemedim' Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Yaşar Topçu'nun, Karadeniz Sahil Yolu İhalesi'nde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla Yüce Divan'da yargılandığı davada, tan..
Borsa hız kesmiyor Uzan Grubu şirketlerine gelen yoğun talep, Almanya'daki seçim sonuçları piyasalar üzerinde olumlu bir etki yarattı. Borsa, günü 33 bin 719 puandan tamamlayarak kapanış reko..
Hazine 2.7 milyar dolar borçlandı Hazine, yarın yapacağı 2.7 milyar dolarlık döviz cinsinden iç borç ödemesinin finansmanı amacıyla düzenlediği beş yıl vadeli altı ayda bir değişken faiz ödem..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Tüzmen: Arap sermayesini çekmeliyiz Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, "yağmayı bekleyen bir bulut" olarak nitelendirdiği..
Benzinde yüzde 4 indirim TÜPRAŞ, benzinlerin rafineri satış fiyatında yüzde 12.3-12.6 oranları arasında indirim yaptı. İndirimin yarından itibaren pompa fiyatlarına yüzde 4 civarında yansıyac..
Kötü alışkanlık işini kaybettirdi İsveç'in konfeksiyon firması Hennes & Mauritz, kokain kullandığını kabul eden ünlü model Kate Moss'la yapacağı reklam kampanyasından vazgeçeceğini bildirdi. ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Behçet Aysan Şiir Ödül'ü Caymaz'ın Türk Tabipleri Birliği (TTB) Behçet Aysan 2005 Yılı Şiir Ödülü sahibini buldu.Ar..
Sonbahar sinemayla daha güzel İstanbul Ekim ayında dünya sinemasının seçkin örneklerinin sergileneceği "filmekimi" ile yeniden sanat dolu günler yaşayacak. İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafın..
Antalya böyle festival görmedi Farklı bir içerik ve yeni bir anlayışla sinemaseverlerin karşısına çıkacak olan 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali, "1. Uluslararası Avrasya Film Festiva..
Soyguncular kuyumcu öldürdü Ümraniye'de işyerini soymak isteyenlere direnen bir kuyumcu, başından tabancayla vurularak öldürüldü. Yukarı Dudullu Acısu Caddesi'nde faaliyet gösteren ''Demirbey..
Vekillere 'milli duruş' çağrısı Aralarında Türk-İş, Türkiye Kamu-Sen ve 123 sivil toplum kuruluşu, "Türk Dayanışma Konseyi" adıyla, AB ile ilgili Ek Protokol, özelleştirmeler, son zamanlarda ..
'Bu Türkler çok oluyor' Türk şirketlerinin İslam ülkelerindeki hamleleri, Avrupa’da dikkat çekti. Le Figaro gazetesi, "Türkiye, Afganistan’dan Magrip’e kadar hakim oluyor" diye yazdı. Tüzmen..
Yaşar Topçu yargılanıyor Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Yaşar Topçu'nun, Karadeniz Sahil Yolu İhalesi'nde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla Yüce Divan'da yargılandığı davada, tanıklık yapan e..
Perinçek, Lozan'da ifade verdi İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, sözde Ermeni soykırımına ilişkin sözlerinden dolayı bugün Lozan Savcılığı'nda ifade verdi. Perinçek'in ifadesi yerel s..
"Valiler milletin kölesi" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: "Ne valilerimiz ne de kaymaklarımızın vatandaşlara naz yapmaya, afra tafra yapmaya hakkı yok. Valilerimiz de kaymakamlarımız da millet..
Hazine'den çifte ihale Hazine bugün dövize endeksli iki tahvil ihalesi düzenledi. İhalelerde net 975 milyon dolar ile net 225.2 milyon avro satış yapıldı. Piyasa yapıcıları ve kamu kuruluşlar..
IMF heyeti TOBB'da Uluslararası Para Fonu (IMF) Türkiye Masası Şefi Lorenzo Giorgianni, ''Hükümet ile 2. gözden geçirme çalışmaları halen devam ediyor. Çok yakında tamamlanacağını umuyorum'' ..
Ev tekstilinde sigorta dönemi Ev tekstili perakendeciliğinde faaliyet gösteren Zorlu Grubu şirketlerinden Linens, başlattığı ''Ev Güzellik Sigortası'' uygulamasıyla müşterilerine bir yıl süre..
Kira artışları mercek altında Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, kira artışları konusunda son dönemde şikayetler geldiğini belirterek, ''konuyu değerlendiriyoruz'' dedi. B..
Le Figaro: "Türk şirketleri atakta" Fransa'da yayımlanan Le Figaro gazetesinin ekonomi ekinde, Türk şirketlerinin ''Arap-Müslüman dünyasından Orta Asya'ya, Afganistan'dan Kuzey Afrika ülkeler..
H&M Kate Moss'la çalışmaktan vazgeçiyor İsveç'in konfeksiyon firması Hennes & Mauritz, kokain kullandığını kabul eden ünlü model Kate Moss'la yapacağı reklam kampanyasından vazgeçeceğini bild..
Haberin Devamı>>> Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Gerhard Schröder'in başarılı bir seçim kampanyası yürüttüğünü belirterek, "Almanya'yı dışardan i...Genç kuşağın yükselişi
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Hazine 2.7 milyar dolar borçlandı Hazine, yarın yapacağı 2.7 milyar dolarlık döviz cinsinden iç borç ödemesinin fin..
ABD'de yine fırtına paniği Katrina kasırgasının vurduğu ABD'nin Louisiana eyaleti, daha yaralarını saramadan yeni kasırga tehdidi altına girince, vali halkın yeni tahliyeye hazır olmasını ist..
El Kaide: Londra'yı bombaladık El Kaide örgütünün "iki numaralı ismi" olarak bilinen Eymen El Zevahiri, Londra'da 7 Temmuz'da 56 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıları üstlendiklerini açıkla..
Perinçek Lozan Savcılığı'nda ifade verdi İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, sözde Ermeni soykırımına ilişkin sözlerinden dolayı bugün Lozan Savcılığı'nda ifade verdi.
Ermeni tasarısı isyanı ABD Temsilciler Meclisi üyesi Dan Burton, Ermeni tasarısıyla ilgili olarak, "Bu sorunun benim önüme ilk kez çıkmasının ardından 20 yıl geçti ve biz hala bunlarla uğraşı..
ABD’li komutan: Operasyon daha bitmedi Pazartesi günü itibarıyla Telaferli sivillerin evlerine dönmesine izin veren koalisyon güçleri ve Irak ordusuna bağlı kuvvetler operasyonlarını sürdürüy..
Papaz: Kirli para kilisede temizlenir Meksikalı bir din adamı, kilisenin bağışların kaynağını soruşturmasına gerek olmadığını söyledi. Ramon Godinez Flores adlı rahip, "Kiliseye yapılan bağış..
Kuzey Kore'den yeni 'nükleer koşul' Çin'in başkenti Pekin'de yapılan altılı görüşmelerde anlaşmaya varılmasından bir gün sonra, Kuzey Kore, enerji üretimi için hafif su reaktörü verilmediği s..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Emmy Ödülleri dağıtıldı 57'inci Emmy ödülleri sahiplerini buldu. Drama dizisinde "Lost" komedi dizisinde ise "Every..
Behçet Aysan Şiir Ödül'ü Caymaz'ın Türk Tabipleri Birliği (TTB) Behçet Aysan 2005 Yılı Şiir Ödülü sahibini buldu.Arif Damar, Emin Özdemir, Ahmet Telli, Ali Cengizkan, Doğan Hızlan, Cevat Çapa..
AKP binasına molotofkokteyli saldırı Muş Malazgirt AKP İlçe binasına kimliği belirsiz kişiler tarafından molotof kokteyl atıldı. Toplantı salonuna atılan molotof kokteyl masa ve sandalyelerin..
HSBC Müdürü terör kurbanı mı Adapazarı'nda geçen hafta HSBC Bank Şube Müdürü Selim Tokdemir'in öldürülmesinin ardından İngiltere Büyükelçiliği’nin İçişleri Bakanlığı’na olayın bir terör olayı..
Topuç davasında 'söyledin-söylemedim' Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Yaşar Topçu'nun, Karadeniz Sahil Yolu İhalesi'nde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla Yüce Divan'da yargılandığı davada, tan..
Yunanlı kaptanlar tutuklandı İzmir'in Seferihisar İlçesi'nde, 30 mülteciyi yasadışı yollarla Yunanistan'a kaçırmak isterken, Sahil Güvenlik ekiplerinin uyarı ateşi açması sonucu bir kişinin ö..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Vekillere 'milli duruş' çağrısı Aralarında Türk-İş, Türkiye Kamu-Sen ve 123 sivil toplum kuruluşu, "Türk Dayanışma ..
IMF: Çalışmalar yakında tamamlanacak Uluslararası Para Fonu (IMF) Türkiye Masası Şefi Lorenzo Giorgianni, "Hükümet ile 2. gözden gecirme çalışmaları halen devam ediyor. Çok yakında tamamlanac..
» 1 2 3 4 5 6 7