2 Eylül 2005 Cuma Günü Haberleri

2 Eylül 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şekerpınar, yeni yatırımlarla cazibe merkezine dönüştü Kocaeli’ne bağlı Şekerpınar Belediye Başkanı Cemalettin Balcı, yeni yatırımlarla beldenin çevre ilçe ve beldelerde yaşayanların ilgi oda..
Kütahya’da 2 milyar lira peşinatla konut satılacak Kütahya Belediyesi, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Kütahya’da yaptırılan 1.052 konuttan "Alt Gelir Grubu Konut Projesi" k..
Dumlupınar Fuarı’nın kapanış tarihi 4 Eylül’e uzatıldı Kütahya’da bu yıl 31.si düzenlenen Dumlupınar El Sanatları ve Ticaret Fuarı’nın kapanış tarihi, yoğun ilgi nedeniyle 4 Eylül pazar günün..
‘Attığınız imzaları şereflendirin’ Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, 3 Ekim’de Avrupa Birliği ile tam üyelik müzakerelerinin başlaması konusunda üzerine düşeni yerine getirdiğini belirtirken, AB..
Sivil toplum kuruluşlarından Avrupa Birliği’ne ikinci çıkarma Türkiye’nin tarih aldığı 17 Aralık öncesi AB ülkelerinde üs kuran sivil toplum kuruluşları, müzakerelerin başlayacağı 3 Ekim’e bi..
Beyan sıkıntılı; ama 3 Ekim’de sorun yok Avrupa Birliği dışişleri bakanları Kıbrıs'a ilişkin yapacağı karşı deklarasyon muhtevasında anlaşamamasına rağmen müzakerelerin 3 Ekim'de başlayacağın..
‘AP’nin kararı müzakerelerin başlamasını etkilemez’ Avrupa Parlamentosu'nun (AP), Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki Gümrük Birliği Anlaşması Ek Protokolü’ne ilişkin oylamayı eylül so..
Berlusconi’den Erdoğan’a yemek daveti sürprizi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün öğle yemeğini Roma’da İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ile birlikte yiyecek.
Türkiye, yarım asırlık düşman İsrail ve Pakistan’ı barıştırdı Türkiye, bölgesel ve evrensel barış sürecinde yeni bir aracı rol üstlenerek 57 yıldır birbirine düşman olan İsrail ile Pakistan d..
Filistin yönetimi görüşmelerden kaygılı Filistin yönetimi, İsrail'le Pakistan arasındaki diplomatik temaslardan "kaygılı" olduğunu bildirdi. Filistin Başbakan Yardımcısı Nebil Şaat, Gazze'de ..
Irak’taki faciaya köprüdeki arama sebep olmuş Irak’ta önceki gün meydana gelen ve 965 kişinin ölümü ile neticelenen facianın sebepleri netleşiyor. İngiliz The Times gazetesinin haberine göre ..
‘İslam aydınları buluşması lafta kalmamalı’ İslam Konferansı Örgütü’nün (İKÖ) Mekke’de düzenleyeceği aydınlar toplantısının yankısı sürüyor.
7/7 saldırılarını El Kaide üstlendi İngiltere'nin başkenti Londra'yı önceki ay kana bulayan saldırıları El Kaide örgütü üstlendi. El Cezire televizyonu, El Kaide'nin iki numaralı ismi Eymen Z..
Veliler okul alışverişini geçen yılın fiyatlarıyla yapacak İlk ve ortaöğretimde yeni eğitim yılı 12 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Okulların açılmasına iki haftadan az bir süre kala velileri ..
Zeytin Adası’nı Zorlu Grubu aldı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF), Uzan Grubu'nun borçlarına karşılık el koyduğu Zeytin Adası, 15 milyon 250 bin YTL'ye Zorlu Grubu'na satıldı.
Memur maaşları okullar açılmadan ödenecek Yeni eğitim-öğretim yılının 12 Eylül'de başlaması dikkate alınarak memur maaşlarının 9 Eylül'de ödenmesi kararlaştırıldı.
ABD ile Çin, tekstil konusunda anlaşamadı Avrupa Birliği, gümrüklerinde beklettiği milyonlarca Çin tekstil ürünlerine çözüm bulamazken, Çin ve ABD arasındaki tekstil ürünleri sorunuyla ilgili..
TMSF’nin ikinci alacak ihalesine dört teklif Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından düzenlenen ve anapara tutarı yaklaşık 1 milyar dolar olan ikinci alacak satış ihalesine 4 teklif geldi.
İhracat yeniden artışa geçti Temmuzda hız keserek sadece yüzde 1 artan ihracat, ağustos ayında yeniden hızlandı.
‘Birbirimizi yemeyelim, dünyaya fındık yedirelim’ Türkiye İhracatçılar Meclisi, ihracat verilerini açıklamak için, 2005 yılı ilk fındık ihracatının yapılması sebebiyle Düzce'nin Akçakoca ilçe..
İkinci nesil Travego otobüsleri Mercedes-Benz Türk üretecek Dünyanın en büyük ticari araç üreticisi Almanya ve ABD ortaklığı DaimlerChrysler, Travego marka otobüslerin yeni modellerini Merced..
Borsa, AB ve özelleştirmeyle rekor üstüne rekor kırıyor Borsa'da AB ile üyelik müzakerelerinin belirlenen 3 Ekim tarihinde başlamasıyla ilgili piyasalarda bir endişenin kalmaması ve özelleşti..
Maliye, akaryakıttaki vergide değişiklik düşünmüyor Gelir İdaresi Başkan Vekili Osman Arıoğlu, yılbaşından bu yana yüzde 20'ye yakın artan akaryakıt fiyatları üzerinden alınan Özel Tüketim Ve..
Türkiye’nin politik ve ekonomik riski azaldı Aon'un küresel ölçekte gerçekleştirdiği ve ülkeler bazında güncellediği risk haritası araştırmasına göre, Türkiye son 2 yılda, ekonomik ve politik..
Motorine yüzde 1,9 zam Motorinin rafineri çıkış fiyatına, bugünden geçerli olmak üzere zam yapıldı. Zammın pompa fiyatlarına, yüzde 1,9 civarında yansıması bekleniyor.
Özürlü personel mecburiyetini şirketler kayıt dışıyla deliyor 50’den fazla işçi çalıştıran şirketlere özürlü, terör mağduru ve mahkum çalıştırma şartı, kayıt dışılığa zorluyor. Uzmanlara göre..
Petrol Ofisi, Tüpraş ihalesine İsrailli Ofer ailesiyle katılacak Petrol Ofisi, Tüpraş’ın yüzde 51 hissesine talip olan Tüpraş Acquisition Consortium’un İsrailli Ofer ailesi tarafından yönlend..
TSK, insansız uçak alıyor İsrail’in Elbit Systems adlı şirketi ile devlete ait Israel Aircraft Industries (IAI) şirketi, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne insansız hava aracı (IHA) sistemleri sataca..
Aneltech: Telekom’a yapılacak yatırımdan payımızı alacağız Anel Grubu şirketlerinden Aneltech'in yüzde 40,9'u, Borsa'da satış yöntemiyle bugün ve 5-6 Eylül tarihlerinde 3,4 YTL'den halka arz ..
Hükümet, Erdemir’deki grevi 60 gün erteledi Bakanlar Kurulu, Erdemir Madencilik’e bağlı işyerlerinde alınan grev ve lokavt kararlarını, "Milli güvenliği bozucu nitelikte" görüldüğü için 60 gü..
Belediyeler zabıtaları özelleştiriyor Türkiye’de işlerin daha etkin ve rantabl yürütülmesi amacıyla yapılan kamudaki özelleştirme kervanına belediye zabıtaları da eklendi.
Küçük Damla serseri kurşun kurbanı oldu İzmir Konak'ta Gültepe ve Ordu aileleri arasında arazi anlaşmazlığı sebebiyle kavga çıktı. Kavganın büyümesi üzerine Tahir O., Gültepe ailesine ateş aç..
Adil Serdar Saçan’a işkence davası İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi eski Müdürü Adil Serdar Saçan’ın da aralarında bulunduğu 8 emniyet görevlisi hakkında işkence yaptıkları ..
Cömert Paşa Hizbullah’ı tartışmaya açtı Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert, Hizbullah tartışmasını yeniden başlattı.
Baro başkanları: Uyarmıştık, kimse duymadı Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Faruk Cömert’in açıklamalarına Diyarbakır ve Batman Baro başkanları ilginç bir yorum getirdi.
Valiler: Devlet örgüt kullanmaz 1987-1991 yılları arasında Diyarbakır’da görev yapan eski Vali Hayri Kozakçıoğlu, Hizbullah eylemlerinin 1993’te başladığının altını çizdi.
Demirel de Hizbullah’ı ‘halkı koruyan hareket’ diye tanımlamıştı 17 Ocak 2000 tarihinde Beykoz'da bir villaya düzenlenen baskınla çökertilen Hizbullah hakkında daha önce de iddialar ortaya at..
Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen alacak Milli Eğitim Bakanlığı’nın alacağı 20 bin sözleşmeli öğretmen için taban puanlar ve kontenjanlar belli oldu.
Taşıdığı bomba elinde patlayınca öldü Bursa’da, dün sabah saatlerinde üzerinde taşıdığı bombanın patlaması sonucu bir kişi hayatını kaybetti. Ölen şahsın 27 yaşındaki Bülent Akçiçek olduğu ve..
Irak’ta ölen şoförlerin ailelerine para yardımı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Irak’ta hayatını kaybeden Türk kamyon şoförlerinden 20’sinin ailesine önümüzdeki haftadan itibaren toplam 1 ..
Sakra, intihar eylemcileri ile İstanbul’da buluşacaktı Diyarbakır Havaalanı’nda yakalanan El Kaide’nin önemli ismi Suriye uyruklu Luai Sakra’nın, İsrail gemilerine eylem planının ortaya çıkma..
İki çocuk bankadan 68 milyar lira çaldı Denizli’de kimliği tespit edilemeyen iki kız çocuğu, Vakıfbank Merkez Şubesi’nden içinde 68 bin YTL para bulunan torbayı alarak kaçtı.
Kapanan sağlık ocaklarındaki ilaçlar çocuklara oyuncak oldu Sağlık personeli bulunmadığı için kapanan sağlık evlerindeki tıbbi cihazlar ve ilaçlar çocuklara oyuncak oldu.
Dizanteri salgınında 44 kişi tedavi altında Tunceli’nin Mazgirt ilçesinde "amipli dizanteri" salgını sonucu çoğunluğu çocuk 44 kişi çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.
Tekirdağ’da iki kişi ev yapımı rakı kurbanı Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde ev yapımı rakı içen 2 kişi öldü. Mürvet Kara (49) ve Münir Kolor (44) birlikte, ev yapımı rakı içti.
Binlerce kişi öldü; yağma başladı ABD’yi vuran Katrina kasırgasının bilançosu her geçen gün daha net ortaya çıkıyor. Katrina kasırgası için, ‘ABD tarihinin son 100 yılda karşılaştığı en büyük..
[HABER ANALİZ] Katrina musibetinden hayır çıkarmak Başkan Bush, Teksas'taki çiftliğini o kadar seviyor ki, onu tatili bitmeden Beyaz Saray'a ancak Katrina gibi bir kasırganın rüzgarı atabilir..
Bosch Vakfı, Türk edebiyatının ustalarını Almancaya çevirdi Robert Bosch Vakfı, Türk edebiyatının önemli isimlerinin kitaplarını Almancaya çevirdi.
Klonladık, şimdi ne yapacağız? Koyunlar, köpekler, kediler derken insan klonlanması tartışmaları da gün geçtikçe daha bir rutin hale geldi. Geçen yüzyılın ‘ütopya’ları, şimdi geri sayımda.
Yalnız insanlar kasabasında bir koro şefi Kay Pollock yönetimindeki "Cennetin Müziği" ülkemizde bu hafta vizyona giren bir diğer film.
« » 1 2 3 4 5 6 7