19 Eylül 2005 Pazartesi Günü Haberleri

19 Eylül 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Mendilcioğlu elektrik işinde Enerji piyasasında faaliyet göstermek üzere şirket kuran Enerji Bakanlığı eski bürokratları arasına, bir dönem Müsteşar Yardımcısı ve Enerji İşleri Genel Müdürlüğ..
Fındıktan eylül ihracatına katkı Son aylarda artış hızı önemli ölçüde azalan Türkiye'nin ihracatına, eylülde başlayan fındık ihracatı doping oldu.
Frankfurt'ta 'melez' işgali Bu yıl 61'incisi düzenlenen Frankfurt Otomobil Fuarı'nda ana tema 'tasarruf'tu. Ama bu tasarruf Amerikan, Alman, İtalyan, İngiliz otomotiv firmalarının son dönem ..
Mercedes rekora hazır Mercedes-Benz Aksaray Kamyon Fabrikası Direktörü Hans Ulrich Maik, Mercedes Benz Aksaray Kamyon Fabrikası'nın 11 binin üzerinde kamyon üretimi yaparak rekor kıracağını s..
Kâbil tarih yazıyor Afganistan'da halk 1969'dan beri ilk kez genel ve yerel seçimler için dün sandığa gitti. 11 Eylül'le gelen ABD işgali ve sonraki süreçte başkent Kâbil'e konuşlandırılan NA..
Köylünün fendi kentliyi... Afganistan'daki tarihi genel ve yerel seçimler, Taliban iktidarı sonrası dönemde ülkedeki kadınlar için dönüm noktası olurken, iki Afgan kadın arasındaki seçim yarı..
Müşerref'ten bir ilk Pakistan'ın darbeci Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in, Türkiye'nin arabulucuğunu kullanarak İsrail'le diplomatik ilişki kurma çabaları yeni bir çehreye büründü.
Blair'in başı dertte Britanya Başbakanı Tony Blair'in başı üst üste yöneltilen suçlamalar nedeniyle dertte.
İskoçya'da da 'soykırım' tasarısı İskoçya başkenti Edimburgh'da İşçi Partisi yönetimindeki kent konseyi, 'Ermeni soykırımı' tasarısı önerdi.
Gül: Annan yeni adımlar atacak Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın yakında Kıbrıs konusunda önemli açıklamalar yapacağını söyledi. BM'nin 60. dönem genel kurulu ça..
Erdoğan Cidde'de BM zirvesi nedeniyle geçen hafta New York'ta çeşitli temaslarda bulunan Başbakan Tayyip Erdoğan, dün Suudi Arabistan ziyaretine başladı.
Telafer'de Kızılay'a taciz ABD'nin operasyonuna hedef olan Telafer kentinden kaçan halka yardım etmek için Irak'a yardım gönderen Kızılay, çalışmalar sırasında 'bazı kişiler tarafından' taciz..
Suudilerin ilk kadın adayı İşkadını Mehdevi el Hüseyin, Ticaret Odası seçimlerinde aday olarak, Suudi Arabistan'da bir seçimde aday olan ilk kadın unvanını kazandı.
Rice'ın tercihi Libyalı bakan ABD'nin eski Dışişleri Bakanı Madeleine Albright tarafından başlatılan 'kadın dışişleri bakanları toplantısı' geleneği şimdiki ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza R..
Hugo Chavez Bronx'ta Bush yönetimine sert eleştirileriyle tanınan Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, BM zirvesi için gittiği New York'ta turistik ziyaretlerde de bulundu.
İran'dan öneri var İran, barışçı olduğunda ısrar ettiği nükleer programı için Batı'ya yeni öneriler götürdü.
Merkel'e yenilgi gibi 'zafer' Almanya, işsizlik ve ekonomik durgunluktan kurtaracak politikalar üretmenin aciliyeti ile Türkiye'nin AB üyeliği dahil dış politika tartışmaları eşliğinde gittiğ..
Zoraki evlilik mi olacak? Berlin'de dün sandıktan çıkan sonuçla CDU/CSU ittifaka gittikleri FDP'yle parlamentoda mutlak çoğunluk elde edemedi. Seçmenler, ülkenin önde gelen iki partisini, CDU..
Avrupalılar Berlin'i sıkı takipte Avrupa'nın en büyük ekonomisi olan Almanya'nın ekonomik durgunluk ve yüksek işsizlik nedeniyle dün gittiği erken seçime Türkiye'nin AB üyeliği tartışmaları d..
'Erkekler kulübü'nün ilk kadın lideri Almanya'nın en kemikleşmiş politikalara sahip partisi olan Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU), Katolik Batı Alman erkekler kulübü görünümü çizmesiyle tanın..
Herkesin yoldaşı olmak isteyince... 7 Nisan 1944'teki doğumundan birkaç hafta sonra babası cephede ölen Gerhard Schröder'in geçmişine yosullukla mücadele damgasını vurdu.
'Oyum Schröder'in, o da Erdoğan gibi' Almanya'da yaşayan 3 milyona yakın Türk' ten oy kullanma hakkına sahip 600 bin kişi de dün sandığa gitti.
Marmara'da üç yeni fay Uzun süredir hem İstanbulluların, hem Türkiye'nin gündeminde olmayan 'deprem' gerçeği, kâbus gibi bir senaryoyla döndü! Marmara Denizi'nde, Küçükçekmece açıkları, Adala..
'Allianoi'a destek Bergama ilçesi yakınlarındaki 1800 yıllık Allianoi antik kentinin, kasım ayında su tutulması planlanan Yortanlı Barajı suları altında kalma tehlikesine karşı düzenlenen kam..
Otobüste patlama: İki ölü Manavgat'ta, bir otobüste meydana gelen patlamada, iki kişi öldü, 10 kişi yaralandı. Adana-Antalya seferini yapan Güney Akdeniz Seyahat Otobüs Şirketi'ne ait Cemil Ö..
NYT Ankara Kalesi'ni sevmiş Ankara Kalesi'ndeki yenileme çalışmaları, New York Times'a haber oldu.
20 yıldır Ruhi Su'suzuz Şişli Alanı'ndan Zincirlikuyu Mezarlığı'na doğru eller üzerinde bir cenaze taşınıyordu. 20 yıl önceydi. 20'siydi eylülün ve bu cenaze töreni aynı zamanda 12 Eylül'den ..
Terör Van'da: İki polis şehit PKK'lılar önceki gece Van'daki Cumhuriyet Polis Merkezi'ne ateş açtı. Çıkan çatışmada Korhan Ekiz ve Mehmet Tamis şehit oldu. Yaralı iki polisten birinin durumu ..
Ecevit: ABD askeri malzeme getiriyor Eski başbakanlardan Bülent Ecevit, ABD'nin çok miktarda askeri malzemeyi 'lojistik malzeme' adı altında İskenderun Limanı'na çıkardığını ileri sürdü.
Genelgeye rağmen tatilleri bölündü Adapazarı'nda açılışlar yapan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, önceki gün Karasu ve Kocaali ilçesindeki ilköğretim okullarını ziyaret etti.
Meclis, bugün toplanacak TBMM, CHP'nin son günlerde artan terör olaylarıyla ilgili genel görüşme önergesini ele almak üzere bugün saat 15.00'te olağanüstü toplanacak.
DUVARLARIN DİLİ OLSA Geçtiğimiz haftanın en hareketli, neşeli kabine üyesi Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'dı. Neşenin kaynağında ise olumlu bütçe sinyalleri ve Türkiye tarihinde rekorlara imza ..
Türkiye AB'ye üye oldu bile!.. Evet, hazır. Eğer 'AB sürecini sonuna kadar götürmeye kararlıyız. Ne yapmamız gerekirse yapacağız ve bu süreci sonuçlandıracağız' diyorsanız, yani böyle bir ira..
Şöhret uğurlu gelmedi Show TV'de geçen yayın döneminde izlenme rekorları kıran 'Gelinim Olur musun?' adlı yarışma programının ünlü 'Kaynana Semra'sı Semra Yücel'in birlikte yarışmaya katıldığ..
Yılmaz yine cezaevinde Endüstri Holding davası kapsamında Adana'da yargılandığı davada önceki gün tahliye edildikten sonra gözaltına alınan Kürşat Yılmaz...
Kaçakların dördü öldü Saros Körfezi açıklarında, perşembe gecesi 14 kişiyle batan fiberglas teknede kaybolanlardan dördünün cesedi bulundu.
Polis üyeli kaza çetesi Bursa Emniyet Müdürlüğü, sigorta şirketlerini dolandırdığı öne sürülen, altısı trafik polisi toplam 28 kişiyi gözaltına aldı.
Maganda iş başında Kız kardeşine laf attıkları gerekçesiyle iki kişiyi tabancayla yaralayan şahsın silahından çıkan kurşun, sokakta oynayan bir çocuğa isabet etti.
Büşra'nın 'şansı' İki yıldır akut lösemi tedavisi gören 23 yaşındaki Büşra Büyükçapar için Almanya'dan getirtilen kemik iliği, genç kızın vücuduna tam uyum sağladı.
Bakan Akdağ fırtına gibi esti İspir ilçesinde incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nce yaptırılan olimpik spor salonunun açılışını yaptıktan sonra...
'24 Saat'e harita kesintisi Fransız televizyon kanalı TV5'in, Kablolu TV'de cumartesi ve pazar günü yayımlanan '24 Saat İstanbul' adlı programın dün saat 10.30'daki bölümü, Güneydoğu Anadolu'..
Yüz nakline doğru Yüz nakline az kaldı... Önümüzdeki günlerde ABD'deki Cleveland Kliniği'ni gizlice ziyaret edecek olan beş erkek ve yedi kadın, 'bir başkasına benzemeye korkar mısınız?' soru..
PETA podyuma çıktı Hayvan hakları derneği PETA'nın üyeleri bu kez bir defileye sızdı. Britanya'daki Londra Moda Haftası kapsamında modacı Julien MacDonald'ın...
Çocuk giysileri güneşi tutmuyor İngiliz Health Protection Agency'nin 100 çocuk giysisini test ederek yaptığı araştırmaya göre, çocuk giysileri güneş ışığını engellemekte başarısız.
Zekâlarına güvenenler... Türkiye Zekâ Vakfı'nın '10. Zeka Oyunları Yarışması' başladı. 'Oyun 2005'e zekâsına güvenen herkes katılabiliyor.
'Osmanlı'nın ABD sergisi 'Osmanlı Türkiyesi'nin Saray Kıyafetleri', ABD'de sergilenecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre...
Mardin'in sonsuzluğu... Türkiye'de daha çok yaşama kararını aldığımda, altında yıllardır uzak kaldığım ülkemi keşfetmek fikri de yatıyordu. Çocukluk ve gençlik yıllarımda Akdeniz ve Ege sah..
18 gün bir bidon suyla yaşamış Katrina kasırgasından 18 gün sonra, evinin çatı katında sadece bir bidon suyla hayatta kalan 76 yaşında bir adam bulundu. Hastaneye götürülen Martin'e 'susuzluk..
« 1 2 3 4 5 6 7