18 Eylül 2005 Pazar Günü Haberleri

18 Eylül 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hürriyet yazarından ilginç teklif: Oyak kapatılmalı Koç Holding ile Ordu Yardımlaşma Kurumu (Oyak) arasındaki ‘kârlılık' tartışmasına Hürriyet Gazetesi Yazarı Ege Cansen yeni bir boyut getird..
Pazarcılar internette tezgah açıyor Ayşe Hanım, mutfak ihtiyacını listeleyerek bilgisayarın başına oturdu. Evinin yakınında kurulan semt pazarının web sitesine girdi. Pazara yerleştirilen kam..
[TEKNİK ANALİZ] Almanya seçimleri etkiler Ağustos ayı ortalarında 27.683 puan seviyesine geriledikten sonra özelleştirme beklentileriyle yükselişe geçen Borsa bu haftayı da rekorla tamamladı...
‘Okumuş’ müşteri sayısı arttıkça portatif mobilyanın yıldızı parlıyor Hızla gelişen sektörler arasında yer alan portatif mobilyaya en çok yüksek öğrenim görenler rağbet ediyor. Sektör temsilc..
58 bin banka kartı sahibi dolandırıldı Gelişen teknoloji ile birlikte başta bankalar olmak üzere büyük firmalar hizmetlerinin önemli bir bölümünü internet ortamına taşıyor.
Denize saatte 675 ton çöp atılıyor Artan sanayileşme ile birlikte deniz kirliliği, en büyük çevre sorunlarından biri haline geldi.
'Berat Kandili’nde terörün sona ermesi için dua edelim’ Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Berat Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda, masum bir insanın kanını dökmenin, Allah katında ..
Ezan Okuma Yarışması’nın birincisi Erzurum’dan Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri çerçevesinde ‘Ezanı Güzel Okuma Final Yarışması’ düzenlendi.
Korsan, kaçırdığı uçağı denize düşürdü Yeni Zelanda'da, kaçırdığı uçağı Auckland kentindeki kuleye çarpma tehdidinde bulunan hava korsanı, uçağı denize düşürdü.
2 yıldır kullandığı kendi aracını çaldığı iddiasıyla yargılanıyor Bir gün yıllardır kullandığınız aracınızı çalmak suçundan yargılanırsanız ne yaparsınız?
DEHAP Van il başkanı propagandadan tutuklandı DEHAP Van İl Başkanı Abdurrahman Doğar, "yasadışı örgüt propagandası yapmak ve halkı şiddete özendirmek’’ iddiasıyla tutuklandı.
‘Öcalan’ın cep telefonuyla görüştüğü iddiası palavra’ Başbakan Vekili Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'ın İmralı Cezaevi'nden cep telefonuyla görüşme yap..
Yılbaşı gelmeden 12 trilyonluk sahte fatura basmışlar Paravan şirketler kurarak piyasaya 12 milyon YTL tutarında sahte fatura süren 7 kişi gözaltına alındı.
Çocukları suikasta kalkışıyor; devletten özrü aileleri diliyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Adalet Bakanı Cemil Çiçek gibi devlet büyüklerine karşı düzenlenen suikast girişimlerinin ardı..
Şehit babasından sağduyu çağrısı: Eniştem de Kürt Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Emrah Akman'ın önceki gün Manisa’da gerçekleşen cenaze töreninde gerginlik yaş..
Askere saldıran 3 kişi yakalandı Tokat'ta, jandarma mensuplarının kaldığı lojmanın önünde nöbet tutan askerlere yapılan silahlı saldırıyla bağlantıları olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 3 ki..
Yolcu trenine bombalı saldırı son anda önlendi PKK/Kongra-Gel'in Erzincan'da bir yolcu trenine yapmayı planladığı bombalı saldırı jandarma timlerinin dikkati sayesinde son anda önlendi.
Aksu: Terörün beslendiği şartları düzelteceğiz İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, terörün beslendiği ortam ve şartlar ortadan kaldırılmadan terörle mücadelede kesin sonuca ulaşmanın mümkün olma..
Çiftçinin bir anlık dalgınlığı 4 milyar lirasına mal oldu Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gören kızını ziyaret eden Ali Köse, içinde fındık satışından elde ettiği 16 bi..
‘Yeni ceza yasaları eskisine oranla daha ağır’ Kocaeli Üniversitesi’nden Yasemin Özdek, terörle mücadele önlemlerinin bütün dünyada yeni bir şiddet ve baskı dönemini açtığını söyledi.
Şanlıurfa ve Van’da polise saldırı: 2 şehit, 4 yaralı Van ve Şanlıurfa’da dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen saldırılarda 2 polis şehit oldu, 4 polis yaralandı. Edinilen bilgiye göre, saa..
Gözaltına alınan Kürşat Yılmaz işadamlarını tehditle suçlanıyor Organize suç örgütü kurmaktan yargılanan Kürşat Yılmaz, Endüstri Holding soruşturması kapsamında tutuklu bulunduğu cezaevinden ..
Öğrenci sayısı arttıkça taşrada kiralar yükseliyor Eğitim yılının başlamasıyla birlikte öğrencilerin barınma sorunları yeniden gündeme geldi. Türkiye’nin 42 ilinde 78 üniversite faaliyet göst..
Üniversite öğrencilerinin burs ve kredileri erken verilecek Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), bu yıl bir ilki gerçekleştirerek daha önce nisan-mayıs aylarında verdiği burs ve ..
‘Sabrımız tükeniyor; İHL’lilerin katsayı adaletsizliği sona ermeli’ İmam hatipliler, YÖK Yasası’nı değiştirmeyen hükümetten, lise fark dersleri uygulamasını yürürlüğe koymasını bekliyor.
Bir öğrencinin üniversiteye başlama maliyeti 1.782 YTL Türkiye’de, şehir dışında ikamet eden bir öğrencinin üniversiteye başlama maliyeti harç, yurt, yol, yemek, sosyal faaliyet, ders araç ge..
Şiddeti aile toplantılarıyla ortadan kaldırın Aile içi şiddetin aile üyelerinin ruh ve beden sağlığına getirdiği zararlar defalarca ifade edilmesine rağmen kolaylıkla önü alınamayan bir probl..
Okula giden her 10 çocuktan ikisi şişman Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrin ve Ergenlik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Atilla Büyükgebiz, okul çağındaki 10 çocuktan 2’sinin obez..
[MÜZİK ELEŞTİRİSİ] Hüsnü, şenlendirmiyor hüzünlendiriyor ‘Klarnet virtüozu’ denince Türkiye’de akla gelen ilk isimlerden biri olan Hüsnü Şenlendirici, ilk solo albümünü yayınladı: ‘Hüsn-ü Kl..
İstanbul Modern’de ‘çekici’ bir sergi İstanbul Modern’in çağdaş sanatın dünyaca ünlü ustalarını bir araya getirdiği ilk uluslararası sergisi dün açıldı. Roza Martinez’in küratörlüğündeki "Çek..
‘Afganistan’da Sanat’ paneli 9. İstanbul Bienali’nin, bütün bir yıla yayılan bir etkinlik olma girişimi doğrultusunda, 2004 Ekim’inden bu yana yapılan 9B Konuşmaları, İstanbul Bienali’nin açı..
Zeybeklerin tarihi yazıldı Ege Üniversitesi öğretim görevlisi Onur Akdoğu, 14 yıllık çalışma sonucunda zeybek tarihini konu alan 3 ciltlik bir kitap yazdı. 1278 sayfalık eser Türkiye’de zeybe..
Mesnevi’yi dünya okuyacak Konya Büyükşehir Belediyesi, farklı dillerde bastırdığı Hz. Mevlânâ’nın Mesnevî’sinin yurtdışında da satışının yapılması için yabancı ülkelerde tanıtım amaçlı progra..
[SKY CAPTAIN VE YARININ DÜNYASI] Konu: Jude Law ve Angelina Jolie’nin başrollerini paylaştığı Sky Kaptan ve Yarının Dünyası’nda kahramanlarımız dünyayı kurtarmaya çalışıyor.
[DAHA YAKLAŞ] Konu: Daha Yaklaş (Closer) bugünün Londra’sında, kadın-erkek ilişkilerine ironik ve komik bir bakış açısı sunuyor.
Hüsnü, şenlendirmiyor hüzünlendiriyor [ABDULLAH KILIÇ] ‘Klarnet virtüozu’ denince Türkiye’de akla gelen ilk isimlerden biri olan Hüsnü Şenlendirici, ilk solo albümünü yayınladı: ‘Hüsn-ü Klar..
SKY CAPTAIN VE YARININ DÜNYASI Konu: Jude Law ve Angelina Jolie’nin başrollerini paylaştığı Sky Kaptan ve Yarının Dünyası’nda kahramanlarımız dünyayı kurtarmaya çalışıyor.
DAHA YAKLAŞ - CLOSER Konu: Daha Yaklaş (Closer) bugünün Londra’sında, kadın-erkek ilişkilerine ironik ve komik bir bakış açısı sunuyor.
Otomobiller tanıdık, gösteri muhteşem! Otomobilin dünyada üç önemli merkezi var; ABD, Japonya ve Almanya. Belki birçoğu bu tanımda Almanya yerine Avrupa demeyi tercih edecektir; ama pazar büy..
Karadeniz yaylalarında Cherokee fırtınası Jeep Grand Cherokee’nin üçüncü nesil modeli Türkiye’de satışa sunuldu. Chrekoee yeni modellerin basın tanıtımını Karadeniz yaylalarında gerçekleştird..
Türk pilotları Almanya’da bugün piste çıkıyor Türkiye’nin sadece bayanlar arasında düzenlenen ilk marka kupası Volkswagen Polo Ladies Cup yurtdışında devam ediyor.
Başbakanlık’ta terör zirvesi toplayacak Başbakan Tayyip Erdoğan, son dönemde artan terör olayları ve provokasyonları görüşmek için Başbakanlık'ta zirve düzenliyor. Erdoğan, 6 yıldır bir araya..
Yabancı basının Türkiye ilgisi arttı; başı Fransa çekiyor Avrupa Birliği ile ilişkilerde dönüm noktası olan 3 Ekim tarihi yaklaştıkça yabancı basının Türkiye ilgisi de artıyor.
İkisi CHP’li, 4 vekil zenginler kulübünde Zenginler kulübünün tepesindeki en büyük 500 sanayici arasında 4 vekil bulunuyor.
Mumcu’ya göre Meclis toplanmazsa zaaf olur Anavatan Partisi Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), dün Abant’ta toplandı.
İnönü'de Beşiktaş çıkış, Fenerbahçe moral arıyor Beşiktaş ve F.Bahçe bugün saat 20.00'de İnönü Stadı'nda sezonun ilk derbisini oynayacak.
[DERBİ ÖNCESİ] Beşiktaş için daha önemli Bu akşamki maç F.Bahçe açısından sadece önemli bir maç gibi gözükürken, Beşiktaş cephesinden alışılmışın aksine ters bir neticede tamam mı-devam mı so..
Geçen senenin deplasman fatihi Trabzonspor, bu sene fobi yaşıyor Geçtiğimiz sezonun deplasmandaki en başarılı takımı olan Trabzonspor, bu yıl ise oynadığı üç karşılaşma sonrasında henüz galib..
Sivas’ın yüzü gülüyor Süper Lig'in yeni ekiplerinden Sivasspor, güçlü rakibi Trabzonspor'u 2-1 yenmenin mutluluğunu yaşıyor.
17 Yaşaltı Millilerimiz Avustralya’yı 1-0 yendi Peru'da düzenlenen Dünya 17 Yaşaltı Gençler Şampiyonası'na Avrupa şampiyonu ünvanı ile katılan 17 Yaşaltı Genç Milli Futbol Takımı, ilk maçında..
« » 1 2 3 4 5 6 7