18 Eylül 2005 Pazar Günü Haberleri

18 Eylül 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dört yaban keçisi yaş haddinden avlanacak Torosların eteğindeki Giden-Gelmez Dağlarında yaşayan koruma altındaki yaban keçilerinden dördü 'yaş haddinden' dolayı avlanacak. Konya İl Çevre ve O..
Eski devirlerde şehir eşkıyalığı Şimdilerde büyük kentlerde medyanın dikkatinin yoğun olduğu semt ve alanlarda yapılan gösteriler, şiddet moda... Yüzleri bezlerle örtülü, elleri taşlı sopalı..
Salgın pusuda bekliyor ABD'ye en fazla zarar veren felaketlerden biri olan Katrina kasırgası nedeniyle boşalan felaket bölgesine 10 gün içinde 450 bin kişi geri dönecek. En büyük tehlike ise ..
Bridget Jones’un evliliği tutmadı Bridget Jones’un Günlüğü filmindeki rolüyle üne kavuşan Amerikalı aktris Renee Zellweger (36) ve country müzik yıldızı eşi Kenny Chesney (37), 4 aylık evlili..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Tuğba her yerdeÜnlü manken Tuğba Özay, dur durak bilmiyor. Kanal D için hazırlanan ‘Her Şey Yolunda’ adlı programın ..
Kate Moss özür diledi Bir İngiliz gazetesi tarafından kokain çekerken görüntülenen ünlü model Kate Moss, bu fotoğraf yüzünden özür dileyince, dünyanın en büyük giyim şirketlerinden biri olan ..
Bakalım Bisset buna ne diyecek Kocasını, Bisset’nin sevgilisi Emin Boztepe ile aldattığı öne sürülen, ancak iddiaları yalanlayan Zeynep Urgancı’nın, ünlü karateci ile samimi fotoğrafları orta..
Faizi gider yazdırmam Maliye ile SPK arasında, ‘mortgage’e geçilince konut kredisine ödenecek faizi gelir vergisi matrahından düşme tartışması çıktı. Gelir İdaresi Başkanvekili Osman Arıoğlu,..
BM bizi gözlüyor BM Kalkınma Programı İstanbul Ofisi Proje Müdürü Bartu Soral, hazırladıkları ‘Özel Sektör ve Kalkınma Projesi’ için iş dünyasından destek istedi. Türkiye’nin kalkınması ile o..
Ar'a, İtalya'dan ‘Onur Nişanı’ Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş İcra Kurulu Başkanı Metin Ar’a, İtalya ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin gelişmesine sağladığı katkılar nedeniyle..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Testereyi müzesine koyacak Deniztemiz Derneği TURMEPA’nın ‘Uluslararası Kıyı Temizleme Günü’ etkinliği çerçevesinde..
‘Clinton Girişimi’nin hedefi 500 milyon dolar Eski ABD Başkanı Bill Clinton’ın adını taşıyan ‘Clinton Küresel Girişimi’nin 750’yi aşkın devlet adamı, diplomat ve işadamının katıldığı üç günlü..
Asker hizmetimizi beğenip bizi seçiyor Oyakbank Genel Müdürü Hakan Eminsoy, ‘Askeri birliklerin bizimle çalışması konusunda herhangi bir zorlama yok. 300 şubemiz, binden fazla ATM’mizle hizme..
500 milyon dolara bitecek Ofer Grubu’nun şirketi Royal Caribbean önderliğindeki ortaklığın 3.5 milyon Euro (4.3 milyon dolar) teklif ettiği Galataport’un yapım maliyeti 500 milyon dolar hesap..
9/11 girişimi denizde bitti Yeni Zelenda’da, kaçırdığı küçük uçağı Auckland kentindeki kuleye çarpma tehdidinde bulunan adam, denize düştü.
Annem iyi ki beni terk etti İngiltere’nin North Yorkshire kentinde annesinin 25 sterlin bırakarak hiçbir açıklama yapmadan Marmaris’teki Türk sevgilisi için terk ettiği 15 yaşındaki genç kız,..
Türk anneye hakaretten ceza aldı Frankfurt’ta yaşayan iki çocuk annesi Nil Schaller, TV Total sunucusu Stefan Raab’a karşı açtığı hakaret davasını kazandı. Mahkeme, sunucu Raab’ı 150 bin Euro..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); İşsize piyangodan 75 milyon Euro Fransa’nın başkenti Paris yakınlarındaki Franconville kasabasında yaşayan ve iki y..
Taliban’a meydan okuyor Taliban’ın özellikle kadın adaylara yönelik tüm tehditlerine rağmen 30 yıl aradan sonra bugün ilk kez yapılacak Afganistan seçimlerinde 25 yaşındaki Sabrina Sagheb, en..
Gelibolu ruhunu zedelemeyiz Avustralya’da geri dönüşebilen kağıt üreten Reflex adlı firma, dört Türkü kullandığı ırkçı reklam için gazetelere özür ilanı verdi. Firma dünkü The Age ve Herald S..
Ve söz seçmende 600 bine yakını Türk olmak üzere 61.9 milyon kayıtlı seçmenin bulunduğu Almanya’da bugün seçim sandığına gidiliyor. Schröder ve favori rakibi Merkel’in nefes kesici bir yarış ..
Savaş çocukları için acil albüm Bundan bir 10 yıl öncesine gidelim: 1995'te çıkan bir albüm beklenmedik bir başarıya imza atmıştı. İşin ilginci, bu tek bir sanatçıya ait bir albüm de değil, ..
Lennon'a ayıp oldu! John Lennon müzikali 'Lennon', yarattığı hayal kırıklığı nedeniyle sahneye erken veda ediyor. Hem eleştirmenler hem de izleyiciden kötü not alan 'Lennon', 24 Eylül'de son ..
Atlas da sinemada 'Dünya müziği'nin önemli ismi Natacha Atlas ilk kez sinemada. Fransız yönetmen Nathalie Saugeon'un ilk uzun metrajlı filmi 'L'Americaine du Caire'de...
Türkülerle anılacak Halk müziğinin usta ismi Ruhi Su, sevenleri ve Ruhi Su Kültür Sanat Vakfı tarafından 20 Eylül Salı günü, ölümünün 20'nci yıldönümünde anılacak. Zincirlikuyu Mezarlığı'nda...
Şarkılar Katrina için Aralarında Tom Waits, Dave Matthews gibi isimlerin bulunduğu yedi müzisyen ve grup 20 Eylül'de 'Katrinazedeler' için şarkı söyleyecek.
Haydi çocuklar sinemaya! Çocuklar okullardan sonra sinemaya yollanacak. Balparmak'ın desteklediği 3. Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali 20 Eylül'de başlıyor.
11 bin korsan kitap ele geçirildi Edebiyat ve İlim Eserleri Sahipleri Meslek Birliği (EDİSAM), korsan yayınla mücadele kapsamında temmuz ve ağustos ayı içerisinde yapılan sekiz baskın sonucu..
Çalıntı Rembrand bulundu Danimarka polisi, beş yıl önce çalınan Hollandalı ünlü ressam Rembrandt'ın tablosunu ele geçirdi ve hırsızları yakaladı. İsveç'in başkenti Stockholm'de...
Çar Newa konseri haftaya... Çar Newa ve Moğollar'ın bu akşam Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda gerçekleşeceği duyurulan 'Şarkılarımız Barışa' başlıklı konseri ertelendi.
Mimarlıkta iyi işverene de ödül var Nitelikli mimarlik ürünlerinin ortaya çıkmasına destek olan işverenlerini onurlandırmak amacıyla Türkiye'de ilk kez bu yıl verilecek Arkitera İşveren Ödülü..
Fotoğrafa genç damgası Gençler fotoğraf dünyasına ağırlığını koydu. Genç Fotoğrafçılar Festivali ile Türk Fotoğrafında Genç Soluklar projesinin sergisi nedeniyle genç objektifler İstanbul'un ..
Ahmet Ümit Almanya'da sevildi Almanlar Ahmet Ümit'i sevdi. Robert Bosch Vakfı İnisiyatifi tarafından gerçekleştirilen 'Türkiye Kitaplığı' projesi kapsamında Almanca olarak piyasaya sürülen Üm..
Coşkun: Fiyatlar düserse Erdemir'i kim kurtarır? Ereğli Demir Çelik Fabrikaları ihalesinde son tekliflerin verileceği 26 Eylül yaklaşırken, şirketin durumuna ilişkin açıklamalar artmaya başla..
Kayıt dışında fatura yüksek Kayıt dışı istihdam nedeniyle devletin yıllık kaybının 16.1 milyar YTL'yi (16.1 katrilyon lira) buluyor. Türk-İş'in, kayıt dışı istihdama ilişkin hazırlanan rapor..
CHP Şener'e Ofer'i sordu Ofer'in, Tüpraş ihalesi öncesinde aldığı hisselerle bir anda yüzlerce milyon dolar kâr etmesi ve son olarak Galataport ihalesine Global Yatırım ile ortak girerek çok ..
Efe Rakı'dan iki fabrika Efe Rakı'nın üreticisi Elda İçecek ve Enerji Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, iki yeni fabrika daha kurma kararı alındığını sö..
Telsim için süre uzatımı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) 'Telsim Varlıkları Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nün satışı için açtığı ihalede, ihaleye katılacaklara önyeterlilik almak için ta..
Zam yağıyor tüketim düşüyor Petrol Sanayi Derneği (PETDER), akaryakıttaki yüksek ÖTV'nin ekonomiyi ve sektörü olumsuz etkilediğini bildirdi. PETDER, akaryakıta uygulanan vergi oranları konusu..
« 1 2 3 4 5 6 7