17 Eylül 2005 Cumartesi Günü Haberleri

17 Eylül 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Pekcan Koşar ölü bulundu Tiyatro ve sinema oyuncusu Pekcan Koşar, Yalova'nın Çınarcık ilçesi'ndeki yazlığında ölü bulundu. Koşar'ın yazlığında, eşi Selma Arıkan tarafından bulunduğu öğrenil..
Kortta nostaljik bir final Nihayet senenin son grand slam'i Amerika Açık da geride kaldı. 29 Ağustos-11 Eylül tarihleri arasında Flushing Meadows Tenis Merkezi'nde gerçekleşen turnuva tek b..
Sultanlar'ın ilk rakibi Rusya 2003'te Türkiye'de düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda ikinciliği elde eden Filenin Sultanları, bugün Hırvatistan'da 24. Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'ndaki..
Erdemir için yol kapandı Türk-Metal İş Sendikası'na bağlı işçiler, dün İstanbul-Ankara TEM Otoyolu'nu Bolu Dağı kesiminde, iki şeritli olarak trafiğe kapadılar.
YKB'ye BDDK'dan yakın takip Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin, Yapı Kredi Bankası'nın satışı ile ilgili olarak, "Biz bu süreçte geminin sakin, kaz..
CHP'den iptal istemi CHP, Özelleştirme Kanunu'nun iki maddesinin iptali ve dava sonuçlanıncaya kadar yürürlüğünün durdurulması istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.
'Elektrolux'le görüşüyoruz' Avrupa'nın önde gelen televizyon üreticileri arasında bulunan Zorlu Grubu bünyesindeki Vestel Elektronik, dünyanın en büyük beyaz eşya üreticisi Elektrolux ile ya..
İstanbul'dan atak İstanbul dünya kongre pazarının birinci liginde oynamaya aday bir şehir haline geldi. Yapılan araştırmalar dünya kongre pazarından en büyük payı alan ilk 20 şehirde, yılda o..
Tüpraş satışına SPK el attı Sermaye Piyasası Kurulu, Tüpraş'ın yüzde 14.76'sının mart ayında blok olarak İMKB'de satışıyla ilgili, içerden öğrenenlerin ticareti ve açıklanması gereken bilgile..
Motorin indirimi pompaya yansıdı Rafineri çıkış fiyatındaki indirimin ardından motorinin pompa fiyatları, dünden itibaren litrede 4 YKr, başka bir ifadeyle 40 bin liraya düştü.
'Aşk gemisi'nden Galata'ya 3.5 milyar avroluk teklif İstanbul Salıpazarı Karaköy Kruvaziyer Liman Turizm Ticaret Kompleksi'nin (Galataport) 'yap-işlet-devret' modeli çerçevesinde açılan ve 49..
Mersin de yargıya takıldı Liman-İş Sendikası Genel Merkezi'nin, 'Mersin Limanı'nın özelleştirilme ihalesinin iptali' istemiyle Mersin İdare Mahkemesi'ne açtığı davada, 'yürütmeyi durdurma' ka..
Esnafa sıfır faizli kredi müjdesi Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Vakıfbank aracılığıyla küçük ve orta boy işletmelere 100 trilyon lira faizsiz kredi kullandıracaklarını söyledi.
Muhalefette kırmızı alarm AKP'nin, Meclis'in iki gün sonra terör konusunda yapacağı olağanüstü toplantıya destek vermeme kararı muhalefet partilerinin tepkisine neden oldu.
'Telekulak canavar' Yurtdışında çalışan işçilerin gönderdikleri paralarla Konya'da kurulan Endüstri Holding'in içini boşalttıkları iddiasıyla yargılanan emekli yarbay Korkut Eken, 'telekula..
Sezer'in Papa daveti şaşırttı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, Papa 16. Benediktus'u 2006 yılında Türkiye'ye davet etmesi Yunan ve İtalyan basınında eleştirilere neden oldu.
Baykal: Talabani merhemi olsa... CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin PKK konusunda bir şey yapamayacağını ileri sürdü. Baykal, dün NTV'nin, Başbakan Tayyip E..
'Pamuk davasını AB de izlesin' Avrupa Parlamentosu ve TBMM arasında danışma organı olan Karma Parlamento Komisyonu'nun eşbaşkanı Hollandalı parlamenter Joost Lagendijk, yazar Orhan Pamuk'un d..
Hilafetçilere erken baskın Polis, İstanbul'daki Fatih Camii'nde Hizb-ut Tahrir Örgütü tarafından düzenlenen izinsiz gösterideki video görüntülerini inceleyerek 15 kişinin kimliklerini belirle..
Sizin oralarda okullar açıldı mı? Yeni eğitim yılının ilk haftası sona ererken, birçok okulda sorunlar aşılamadığı için yüzlerce öğrenci ders başı yapamadı.
Doğan'dan eğitime Aydın Doğan Vakfı'nca Erzurum Atatürk Üniversitesi kampüsü içinde yaptırılan Atatürk Üniversitesi Aydın Doğan Özel İlköğretim Okulu, dün törenle hizmete açıldı.
14 bin 500 sahte avro Esenler Otogarı'nda bir otobüste, 14 bin 550 adet sahte madeni avro ele geçirildi.
Diyarbakır'ın yarısı 'yeşil' Nüfusu 1 milyonun üzerinde olan Diyarbakır'da 500 bin kişinin yeşil kartlı olduğu belirlendi.
En zengin Asyalı Asya'nın en zengin kadını Nina Wang, ölen eşinin tüm mirasını eline geçirerek sekiz yıllık hukuk savaşını servetine servet ekleyerek noktaladı.
'Bridget Jones' yine bekâr kaldı Amerikalı oyuncu Renee Zellweger ve eşi, dört aylık evliliklerini bitirme kararı aldı.
Katrina Bush'u terletiyor ABD Başkanı George Bush, Katrina kasırgasının aşağı çektiği destek yüzdesini artırmak için her fırsatta felaket bölgesine gidiyor.
Doğaya başkaldırı! Kariyer ile çocuk sahibi olma arasına sıkışan kadınlara, Britanyalı uzmanlardan bir uyarı daha geldi: Kariyer ve çocuk sahibi olmak arasında kumar oynamayın, yaş ilerledikç..
Yapay böbrek yolda Böbreği iflas edenler için tam fonksiyonlu yapay böbrek yolda. Nanoteknoloji kullanılarak oluşturulacak yapay böbrek için ABD'deki Kaliforniya Üniversitesi ilk adımı attı.
Bu geminin yükü ne? Sperm bağışının yasak olduğu Britanya'da, kıyıya demir atmış sperm dolu bir gemi sayesinde kısırlık tedavisi kolaylaşacak.
« 1 2 3 4 5 6