17 Eylül 2005 Cumartesi Günü Haberleri

17 Eylül 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Hükümet orduyu kontrol etmeli' TBMM-AP Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı Hollandalı Parlamenter Joost Lagendijk, Brüksel'de Türk gazetecilere Orhan Pamuk davasından PKK'ya, Erdoğan'ın 'K..
Duff: Atatürk resimleri ile olmaz 3 ekim'e sayılı günler kala, Türkiye-Avrupa Karma Parlamentosu Eş Başkan Yardımcısı Andrew Duff, Türkiye'yi eleştiri yağmuruna tuttu ve içişlerine müdahale ş..
Sezer'den okul açılışı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Muğla'nın Bodrum ilçesinde Orkent Yahşi Eğitim Uygulama Okulu ve İlk Eğitim Merkezi ile Hayırlı Sabancı Lisesi'nin açılışlarına katıld..
Deklarasyonu Rum tarafı kilitledi AB Daimi Temsilciler Komitesi (COREPER), Brüksel'de dün yaptığı olağanüstü toplantıda, Türkiye'nin Kıbrıs konusundaki deklarasyonuna karşı yayımlanacak AB de..
Hedef kimliğe dayalı siyaseti bitirmek olmalı CHP lideri Baykal, Güneydoğu'daki demokratik temsilcilerin ülke siyaseti içinde yer tutabilmesi gerektiğini söyledi. CHP Genel Başkanı Deniz Bayk..
'3 Ekim son şans' İngiltere'de yayımlanan The Economist dergisi, 3 Ekim'in hem Avrupa Birliği (AB), hem de Türkiye için son şans olduğunu belirterek, "Zira hem Türkiye'nin AB'ye gösterdiği sa..
Ertürk: Uzan Ailesi'nin bu yaptığı intihar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, Uzan Ailesi'nin RICO davasıyla ilgili girişimleriyle, Telsim'deki muhtemel alıcıların ka..
'Reel faiz düşmeden faiz dışı fazla inmez' FT Başyazarı Wolf "faiz dışı fazla en az 3 yıl daha yüzde 6.5 kalmalı"diye konuştu. Wolf "para girişi sonsuza kadar devam etmez" dedi ve ekledi: Mer..
KOBİ'lere sıfır faizli istihdam kredisi Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, KOSGEB olarak ellerindeki imkanları ortaya koyup KOBİ'lere sıfır faizli istihdam kredisi vereceklerini açıkladı.
Değişken faiz, bizi cesaretlendirir Binbaşgil, mortgage ile bankaların değişken faizle konut kredisi verebileceğini, bankaların böylelikle kredi verirken daha cesaretli olabileceğini ifade et..
Bürokratlara 12'şer yıl hapis istemi Enerji santrallerinin işletme hakkının özel sektöre devrine ilişkin ihalelerde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla açılan davada, eski Enerji ve Tabii Kaynakl..
Akbank konutta faizi 1.25'e çekti Akbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Binbaşgil, konut kredilerinde faiz oranını aylık yüzde 1.35'ten yüzde 1.25'e düşürerek sektöre öncülük ettiklerini söyled..
Köktaş: Hisse satışı doğrudur Özelleştirme İdaresi'nin Tüpraş'ın satışından sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Köktaş, İdare'nin danışmanı İş Yatırım'ın hisse satışından önce piyasaların nabzını..
SPK, Tüpraş satışında Global'i incelemeye aldı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Tüpraş'ın yüzde 14.76'sının İMKB'de toptan satışlar pazarında satışıyla ilgili olarak, Global Menkul Değerler yön..
Tebliğ değişmiş ÖİB'nin haberi bile olmamış! Özelleştirme İdaresi, Tüpraş hisselerinin borsada satışını 1995'teki SPK'nın yazısı nedeniyle bildirmemiş. Oysa 2003'te değişen tebliğe göre bildi..
Bolu Dağı'nda Erdemir eylemi Türk - Metal İş Sendikası'na bağlı işçiler, Erdemir'in özelleştirilmesini protesto etmek amacıyla dün İstanbul - Ankara TEM Otoyolu'nun Bolu Dağı bölümünü iki saa..
Royal teklifiyle 2.6 kat fark attı Royal Caribbean Ortak Girişim Grubu: Royal Caribbean Cruises Ltd, Global Yatırım Holding, Rouse Tri-Party Miscellaneous, Sasso Holding, IC Antbel Turizm, Li..
Mutsuz Doğu Almanyalı, işsiz vatandaş, Schröder'i zorluyor Almanya seçimlerinde 'ekonomik durum'un parlak olmaması, Başbakan Schröder'in seçilme şansını zorlayan faktörlerin başında geliyor. ..
Yapacak, 49 yıl işletip devredecek Yap-işlet-devret modeline göre 49 yıllığına kiralanmasını öngörülen projede, Karaköy'den Fındıklı'ya kadar uzanan bölgenin turizm alanı ilan edilmesi ve bur..
Mersin Limanı'nda bir onay, bir durdurma kararı İdare Mahkemesi, Mersin Limanı'nın tek parça halinde ihaleye çıkarılmasını kamu menfaatine aykırı bularak 'yürütmeyi durdurma' kararı alırken, ..
Galataport için 5 milyar doları gözden çıkardılar Glabol'in sahibi Mehmet Kutman ile Royal'ın sahibi İsrailli Ofer, Galataport için KDV dahil 5.1 milyar dolar önerdi. Bu rakam 3 yılı ödemesiz..
Medyada Sosyal Sorumluluk paneli 4. Uluslararası Sponsorluk Konferansı 'Sponsorluk-2005-Hedef' Feriye Konferans Merkezi'nde yapıldı. 'Bir Sabah Çok Şeyi Değiştirir' kampanyasının da anlatıldı..
TV5'te 24 saat İstanbul programı Fransız TV5 kanalı bugün İstanbul'un tanıtıldığı 24 saatlik bir program yayımlayacak. Fransız kanalı, her ay tanıttığı bir dünya kentinde, bu hafta İstanbul'a..
Mozaik ve Çini Çarşısı açıldı Avrupa Komisyonu destekli ve meslek edindirme amaçlı ''Beyoğlu Mozaik ve Çini Çarşısı Projesi'' kapsamında sokak çocukları, engelliler ve işsiz gençlere yönelik ..
Galata Kulesi'nde klima rezaleti İstanbul'un silüetinde en belirgin görüntü olan Galata Kulesi'ne takılan klimalar, bir tarihi eseri daha modern çağın aletlerine kurban ettiğimizin gözler önü..
Annesinin öldüğünü amirinden öğrendi Bursa'da, kamyonun çarpması sonucu annesinin öldüğü kazayı, Trafik Şube Müdürü'nden öğrenen polis memuru, olay yerinde meslektaşları tarafından teselli ed..
Pekcan Koşar kalbine yenildi Tiyatro ve sinema sanatçısı Pekcan Koşar, Yalova'nın Çınarcık ilçesindeki yazlığında ölü bulundu. Pekcan Koşar'ın, eşi Selma Arıkan tarafından ölü bulunduğu bildi..
Silah ruhsatına bağış öğrenciye burs oldu Son günlerde artan düğün magandaları, Diyarbakır Valisi Efkan Ala'yı caydırıcı önlemler almaya yöneltti. Toplumun hemen her kesiminden silahsızlanmay..
Mercan Rakı'ya müftü fetvası Manisa'nın Alaşehir ilçesinde üzüm üreticileri, üzümlerinin rakı üretiminde kullanılmasının günah olup olmadığı konusunda endişeye kapılınca çareyi müftüden fetva..
Banka müdürüne mermi yağdırdılar HSBC Bank Adapazarı Şube Müdürü Selim Tokdemir, sabah banka girişinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. HSBC Bankası Adapazarı Şube Müdürü Se..
Yasemin'in yalısı "Yasemin'in Penceresi" adlı programla tanınan Yasemin Bozkurt Yeniköy'deki evine izinsiz kat çıktığı iddiasıyla mahkemeye verildi. Televizyonda yayınlanan "Yasemin'in Pencer..
Yoldan çıkaran pist Atatürk Havalimanı'nda bir uçak 118 yolcusuyla pistten çıktı. Bu pist, şimdiye kadar yağışlı havalarda 10 uçağın daha kaza yapmasına yol açtı. Onur Air'in Kayseri-İstanbul..
Depodan sergi salonuna Kimi zaman sebze meyve deposu olarak kullanılan çoğunlukla da tinercilere yuva olan Fatih'teki Zeyrek Sarnıcı artık kültüre hizmet etmeye hazırlanıyor. Tarihi yarımadad..
Atamalar kriz yarattı İstanbul'da görev yapan 1209 trafik polisi yeni görevlere atandı. Tayinlerin 'rüşvet' iddialarını körüklediğini belirten polisler iade davası açtı. İstanbul Emniyet Müdü..
308 ünlü listede Kültür ve Turizm Bakanlığı, "Bankamatik" diye suçladığı sanatçıların listesini hazırladı. Listede 156'sı tiyatrodan, 152'si orkestra, koro ve topluluklardan toplam 308 sanatç..
Tekstilde yeni vizyon sergisi DOKUZ Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü tarafından düzenlenen 'Tekstilde Yeni Vizyonlar Sergisi' İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi'nde aç..
Dalavere sokağı BODRUM'DA 'Dalavere'lakaplı Mehmet Özgüreli'nin (74) renkli hayatının ve anılarının yaşatılması için "Dalavere Mehmet'in Bodrum Tarihi" adlı kitapı yazıldı. Şimdi de Bodrum Be..
Hastahaneler birleşti Kütahya'nın Gediz İlçesi'ndeki iki devlet hastanesi aynı çatı altında birleşti. Kapasitesi 100 yatağa ulaşan Gediz Devlet Hastanesi'nin başhekimi Mehmet Urfalıoğlu, "Dah..
Muhtarlar hırsız nöbeti tutuyor Aydın Söke'de Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alper Durmaz son günlerde artan hayvan hırsızlığının önüne geçmenin yolunu buldu. Durmaz, 34 köy muhtarından her gece n..
Milli eğitim müdürü gidiyor AYDIN Milli Eğitim Müdürü Murat Taner, Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğü'ne tayin edildi. Ecevit'in başbakanlığı döneminde atanan ve yaklaşık 5 yıldır Aydın'da görev ..
LPG'ye dönüş başladı EGE Otomotiv Derneği Genel Sekreteri Kasım Gündüz, son aylarda benzin ve motorine gelen zamların araç sahiplerini LPG'ye yönelttiğini söyledi. Gündüz, "Benzinin litresi y..
İstiklal Caddesi Uşak'a taşınacak Uşak'ın çehresi değişecek. Kent merkezinde yeni cadde ve bulvarlar açılacak. İstasyon ve İsmet Paşa Caddeleri'nden tramvay geçecekÖzdere'de Rock'n Live Festi..
Sultanlar sahnede 2 yıl öncesinin Avrupa ikincisi Filenin Sultanları, Hırvatistan'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda ilk maçlarında bugün 21.30'da Rusya karşısına çıkıyorlar. Bayan Voleybol..
Bunu saymayız Avrupa Basketbol Şampiyonası'na çok kötü başladık. Bir ara 25 sayı geriye düştüğümüz maçta Litvanya'yı sıkıştırdık ama sonuç alamadık. Son Avrupa şampiyonu Litvanya'yı bu kadar ..
Bizi bu havalar mahvetmesin! İzmir'e gelen Cimbom'da teknik heyet, ani ısı değişikliklerinin takımı kötü etkilemesinden korkuyor. Galatasaray 4.5 saatlik bir yolculuktan sonra Tromsö'den İzmi..
Trabzon vurgun yedi! Gökdeniz&Szykowiak gibi iki yıldızını kaybeden bordo-mavililer ilk yenilgisini Lorant'ın Sivası'ndan aldı. Yiğidolar geriye düştükleri maçta üç puanı Fransergio ve Balili..
Ailton Fener'e karşı sahada! Durumunda düzelme olan Brezilyalı dün idmana çıktı ve takımla çalıştı. Ailton'un derbide oynaması bekleniyor. Lig ve UEFA'daki yenilgilerle sarsılan Beşiktaş, bir..
Yaralı Kartal korkusu Daum, Beşiktaş'ın üst üste aldığı kötü sonuçlar ve Malmö yenilgisi nedeniyle kendilerine karşı 'aşırı hırslı' oynamasından çekiniyor. Beşiktaş'ın lige istediği gibi başl..
Fener'in en kolay maçı Beşiktaş'ın defansif düzenindeki aksaklıklar F.Bahçe'ye maçı kazandıracak. Belki de karşılaşmadan sonra "F.Bahçe hiç bu kadar kolay Beşiktaş maçı kazanmamıştı" diyeceği..
Beşiktaş'a Kaka lazım F.Bahçe'nin en zayıf noktası, defansı ile kaleci Volkan'ın arası. Oraya atılan her top gol olur. Yani salı günü Milanlı Kaka'nın yaptıklarını yapacak biri lazım. Bu da T..
« » 1 2 3 4 5 6