16 Eylül 2005 Cuma Günü Haberleri

16 Eylül 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Zerkavi Irak'ta terör birliği kurdu' Terör örgütü El Kaide'nin Irak'taki lideri Ebu Musab el Zerkavi, farklı direniş gruplarını tek bir çatı altında topladı... İngiliz Times gazetesi, ismini ..
Rumlar'la Fransızlar'ın Türkiye kavgası Rum hükümeti, AB Daimi Temsilciler toplantısında Türkiye'nin deklarasyonuna yanıt içeriği taşıyan karşı deklarasyon konusunda kendisine sorulmadan bir ..
Karar, kararsızların AB yolunda Türkiye Almanya'dan, siyasi partiler ise ülkedeki Türk seçmenden destek bekliyor. Son seçimde koltuğu az farkla kazanan Schröder, yine Türk oylarına güveniyor...
Berlusconi'nin kızı: Babam dedikoducu İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin kızı Barbara (20) bir gazeteye verdiği röportajda adeta içini döktü. Babasına "Biraz dedikoducudur" diyerek gündem..
Berlusconi ve Putin kasımda Türkiye'de BM Genel Sekreteri Kofi Annan, önceki gün Zirvesi'ye katılan liderler onuruna bir öğle yemeği verdi. Yemek Erdoğan ile İtalya Başbakanı Silvio Berluscon..
Erdoğan: Terör ortak düşmanımız BM zirvesine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün Genel Kurul'da yaptığı konuşmada İspanya Başbakanı Zapatero ile başlattıkları "Medeniyetler İttifakı" n..
Bush tuvalet molası istedi ABD Başkanı Bush, BM zirvesine damgasını vurdu. Ancak yaptığı bir konuşmayla değil, "tuvalet molası" istediği gizli notla.... ABD'nin New York kentinde Birleşmiş Mi..
TRT üyeliğine iki yeni aday Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), TRT yönetim kurulu üyeliği için belirlediği iki yeni adayı daha Başbakanlığa sunacak. RTÜK Ağustos ayında yaptığı toplantıda..
AK Partili başkana rant kurşunu AK Partili Varsak Belediye Başkanı Kazım Bilgili, görüşmek üzere gittiği avukatlık bürosunda silahlı saldırıya uğradı. Vatan Bulvarı'ndaki Şencan Pasajı'nda Av..
Perinçek ifade vermeye gidiyor İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, Lozan Savcılığı'na ifade vermek için İsviçre'ye gideceğini belirterek, "Türkiye-İsviçre dostluğu bu zemin üzerinde geliştirileme..
Arınç çağrıyı yaptı Meclis toplanıyor CHP terörü konuşmak için Meclis'te olağanüstü toplantı istedi. Arınç, Meclis'i 19 Eylül Pazartesi günü toplantıya çağırdı. TBMM Başkanı Bülent Arınç, CHP..
Sezer davet etti ama seneye Fener Rum Patriği'nin Aziz Andreas yortusu için Papa'yı daveti üzerine başlayan krize el koyan Sezer, daveti kendisi yaptı, ama seneye. Patrikhane, "Papa muhtemele..
Ermeni tasarısına ABD onayı Amerikan Temsilciler Meclisi Uluslararası İlişkiler Komitesi, sözde Ermeni soykırımını tanıyan iki tasarıyı kabul etti. 11'e karşı 35 ve 7'ye karşı 40 oyla kabul e..
TEB, logosunu değiştirdi BNP Paribas ile bu yıl içinde bir ortaklık gerçekleştiren Türk Ekonomi Bankası (TEB), logosunu değiştirdi. TEB adının korunduğu bu yeni logo, BNP Paribas'nın yükselen..
Garanti'nin ortağı GE en saygın şirket oldu Şirketler hakkındaki her şey bilanço veya raporlarda yazmaz. Hatta bazı özellikler vardır ki bunlar ne yazı ne de rakamlarla ifade edilebilir. Anca..
Türk halkının toplam serveti 3.2 trilyon dolar Dünya Bankası'na göre Türkiye'de kişi başına servet 47.859 dolar, 2000 yılı verileri dikkate alınarak yapılan hesaplamaya göre servette 22'nci s..
Ruslar Türkiye'de cep yarışına girdi Rus milyarderler 'bal peteği' dedikleri Türkiye GSM pazarı için yarışta. Turkcell ile Alfa anlaşmasının ardından rakibi Sistema da Telsim'e talip. Para ve..
'Telsim Motorola'nın oldu' iddiası Uzanlar, Motorola davasında hâkime, "Telsim'in yüzde 66 oranındaki hissesini borcuma sayın. Yetmezse 128 şirketimizde ilk söz hakkı da sizindir" diye dilekç..
'Fransa'yı bırakın Almanya'ya bakın' Financial Times'ın başyazarı Martin Wolf, Fransa'da Türkiye karşıtı politikanın zamanla çözüleceğini belirtti ve ekledi: Ama Merkel Almanya'da iktidar olu..
'Telsim için başvuruyu yaptık' Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, TMSF'nin satışa sunduğu Telsim için yeterlik başvurusu yaptıklarını açıkladı. Sabancı Holding Yönetim Kuru..
Tüpraş'ta bugün de olsa aynı satışı gerçekleştirirdik Tüpraş'ın yüzde 14.8'inin Global aracılığı ile ismi cismi belli olmayan fonlara satışını Özelleştirmeden sorumlu Bakan Kemal Unakıtan sah..
Tüpraş'la 30 milyar $'lık dev olduk Koç Holding'in konsolide cirosu, Tüpraş'la birlikte 30 milyar dolara yükselecek Tüpraş için finansman modeli ve Erdemir ihalesine girme konusu yakında açık..
G.O.Paşa ve Bakırköy'de elektrik kesintisi Bakırköy ve Gaziosmanpaşa İşletme Müdürlükleri bölgesinde yapılacak çalışmalar nedeniyle bugün ve yarın bazı semtlerde elektrik kesintisi uygulanaca..
Tecavüz kaydına 14 yıl ceza Türkiye bir süredir oyuncu Gamze Özçelik'in cep telefonuyla çekilmiş seks görüntülerini konuşuyor. Görüntülerin basında yayınlanmasının ardından başlayan "bunu yap..
atv dizileri yine zirvede! Yeni yayın döneminde de muhteşem dizileriyle ekranlarda fırtına gibi esen atv, 14 Eylül Çarşamba'nın en çok izlenen kanalı oldu. Zirvede atv'nin iki dizisi, "Aşk Oy..
Antalya'da liseli kızı zorla kaçırdılar Antalya'nın Manavgat ilçesinde 17 yaşındaki lise öğrencisi İ.T., önceki gün okula giderken yolunu kesen kimliği belirsiz 4 kişi tarafından bir otomobil..
Okul çıkışında 'vinç' faciası Bayrampaşa'da bir lise öğrencisi, okulunun önünde inşaat çalışması yapan bir vincin altında kalarak feci şekilde can verdi. Bayrampaşa Rami Kışla Caddesi üzerind..
Özel halk otobüsü şoförlerine tek tip giysi Yaklaşık 2 bin otobüs ile toplu taşımacılık yapan özel halk otobüslerinin şoförleri dünden itibaren İETT İşletmeleri denetiminde füme renkli takım ..
Akbil kullanıcılarına indirim müjdesi İETT Genel Müdürü Muammer Kantarcı, otobüs ve raylı sistemde kullanılan Akbil'de 1 Ekim'den itibaren yüzde 8 ila 26 oranında indirime gideceklerini açıkl..
76 yaşındaki kadın rant kurbanı mı? Pansiyon sahibi kadın sokakta silahla vurulup öldü. Kadının birçok alıcı olmasına rağmen pansiyonunu satmadığı öğrenildi. Sultanahmet'te pansiyon sahibi ol..
Başeskioğlu köpeği nedeniyle mahkemelik Zeki Başeskioğlu'nun oğlu ve İnfinity'in yönetim kurulu başkanı Feyyaz Başeskioğlu'na ait Golden Retriever cinsi Tora isimli köpek tarafından ısırıldığ..
İnönü çiftini üzen kaza Beykoz'da Erdal İnönü'nün oturduğu yalıda süren dış cephe çalışmalarını yapan işçilerden biri çalıştığı iskeleden aşağı düştü. Erdal İnönü'nün eşi Sevinç İnönü büyük b..
Harika'ya zehir zemberek dava Harika Avcı'nın 18 yıllık yardımcısı Merih Özgirgin, şarkıcı hakkında tehdit ve hakaret davası açtı. Özgirgin şarkıcıyı "Alkol düşkünü, hırslı, asabi ve dengesiz..
Sokakta 'yan baktın' dayağı Erzurumlu kıskanç ağabeyler yanlarındaki kız kardeşlerine bakan genci öldüresiye dövdü. Burnu kırılan, elbiseleri yırtılan genç kanlar içinde kaldı. Erzurum'da iki..
Özçelik'in itirazına mahkemeden ret Kadıköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi, Demirkol'un tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına itiraz eden Özçelik'in talebini kabul etmedi. Son günlerde g..
Orada neler oluyor? Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı konumundaki İstanbul Atatürk Havalimanı son dönemlerde skandallarla anılır oldu Alanda bu yılın ilk dokuz ayında kapkaçtan kurşunlamaya b..
Sanatseverlere yeni bir adres GÜNÜMÜZÜN hızlı yaşamak zorunda kalan insanının, şiddetle gereksinim duyduğu 'Sanatla varolmalı, haz, sevgi ve yaşamı sorgulama duraklarında duraklamalı' diyenle..
Akın'a onur veren ödül İZMİR Fuarı kapsamında düzenlenen "Sinema Burada-Değişen Sinema İzmir'de" festivali başladı. Festivalin "Onur Ödülü" Yeşilçam'ın unutulmaz isimlerinden Filiz Akın'a ver..
Beş TIR ayakkabı Manisa'daki Üç-El Ayakkabı Sanayi Ticaret A.Ş, bir günde 800 bin euro değerindeki 30 bin çift ayakkabının ihracatını gerçekleştirdi.Fuarın balcısı
AKP'li yöneticilere siyasi rant iddiası İzmir'deki AKP'li bazı yönetici ve belediye meclis üyelerinin "siyasi nüfuzla" iş aldıkları öne sürüldü. İl Başkanı Ali Aşlık "Siyaset iş yapmaya engel..
Silahlanmaya hayır Bireysel silahlanmaya karşı önce protesto gösterisi yapıldı, sonra panel düzenlendi. BİTİSEP Genel Sekreteri Sancar Maruflu, "Ortalıkta peynir ekmek gibi silah satılıyor. O..
Balkondan girdiler İzmir Bornova'da kimliği belirsiz kişi yada kişiler, balkon kapısından girdikleri evden ziynet eşyaları ve dövizleri çaldı. Olay, saat 03.00 sıralarında Atatürk Mahallesi, ..
Dedeman da geliyor DEDEMAN Grubu, İzmir'de işletme ve isim hakkı modeliyle otel çalıştırmak için harekete geçti. Dedeman Turizm Yatırımlar Genel Müdürü Koray Yetik, "Dedeman markasıyla İzmir'..
Anadolu Ateşi fuarda yandı İZMİR Enternasyonel Fuarı etkinliklerine, dünyaca ünlü dans topluluğu Anadolu Ateşi de katıldı. Doğuş Otomotiv'in sponsorluğunda, Beşiktaş Kültür Merkezi tarafından..
Minibüsten zor çıkarıldı İzmir Gaziemir'de kaza yaparak minibüste sıkışan şoför Zafer Duran (34), yarım saatte kurtarıldı. Kaza, dün saat 05.00 sıralarında Akçay Caddesi Devlet Havalimanı Mey..
İzmirli balet yine şampiyon ABD'nin ünlü bale tiyatrosu Ballet Internationale Company Indianapolis'in baleti Oğulcan Borova, başarıya doymuyor.Haydi çocuklar liseye
Erdoğan ile Zapatero ‘Medeniyetler İttifakı’ somutlaştırıyor Medeniyetler İttifakı projesinin eşdestekçileri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero, B..
ABD Temsilciler Meclisi, 1 Mart tezkeresinin intikamını Ermeni tasarısıyla alıyor ABD Temsilciler Meclisi Uluslararası İlişkiler Komitesi, sözde Ermeni soykırımını tanıyan iki tasarıyı kabul ..
Türkiye Büyük Millet Meclisi terör için toplanıyor TBMM Başkanı Bülent Arınç, CHP’nin başvurusu üzerine Meclis’i 19 Eylül’de olağanüstü toplantıya çağırdı. Başvurunun gündemini son günlerde a..
Geçmiş olsun Szymek Turkcell Süper Ligi'nin 6. haftasında bugün Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Sivasspor ile karşılaşacak Trabzonspor, İstanbul'a geldi. Bordo-mavililer, ameliyat geçiren takım a..
« » 1 2 3 4 5 6 7