15 Eylül 2005 Perşembe Günü Haberleri

15 Eylül 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Valilik trafik çilesine kısa vadeli projelerle son verecek Okulların açılması ve yazdan bugüne devam eden yol çalışmaları nedeniyle tıkanma noktasına gelen İstanbul trafiğinde kısa vadede çöz..
Servisçilerden sonra taksiciler de zam istedi İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası’nda bir araya gelen taksiciler, LPG gaz ve motorindeki artışların dikkate alınarak taksi ücretlerine zam yapıl..
Dünyaca ünlü tasarımcılar İstanbul’da buluştu Dünyaca ünlü tasarımcılar "İstanbul Tasarım Haftası 2005"te bir araya geldi.
İDO yolcu sayısı ile rekor kırdı İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ’nin (İDO), bu yaz döneminde taşıdığı araç sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 386, yolcu sayısı yüzde 425 arttı.
Topbaş, ‘Medeniyetler Buluşması’na kendisi katılmayacak Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Eminönü Belediyesi işbirliğiyle organize edilen "Meden..
Kazaya uğrayan çocuk yine de uykusunu bozmadı Bahçelievler’de kaza yapan kamyonet şoförü, E-5 Karayolu üzerinde uzun süre ambulansın gelmesini bekledi.
Tophane meydan çeşmesi restore ediliyor Osmanlı çeşme mimarisinin önemli eserlerinden Tophane meydan çeşmesi, Sabancı Grubu’na ait GıdaSA bünyesinde faaliyet gösteren ‘Saka Su’ tar..
Tuzla’da bir okul daha eğitim öğretime açıldı Tuzla’daki okullara bir yenisi daha eklendi. Muzafferda Güzide Pulur İlköğretim Okulu, yeni eğitim-öğretim sezonuna girildiği 12 Eylül Pazartesi ..
Rumlar, AB’yi yine kilitledi imtiyazlı ortaklığa destek yok Avrupa Birliği bu ay içinde üçüncü kez Kıbrıs beyanında anlaşamadı. Daimi Temsilciler Komitesi (COREPER) toplantısında Yunanistan t..
Almanya’da ‘Türk usulü’ seçim Almanya’da Türkiye karşıtı ve yanlısı partilerin yarışına sahne olan genel seçimlere üç gün kala heyecan giderek yükseliyor.
Pakistanlı işadamı ambargoyu organik tarımla delecek KKTC’ye 2 milyon dolarlık organik tarım yatırımı yapan Pakistanlı işadamı Abdul Raşid, burada yetiştirdiği ürünleri İngiltere üzerinden di..
Afgan lider Karzai, Taliban’a ‘seçimlerde oy verin’ çağrısı yaptı Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, 18 Eylül’de yapılacak genel ve yerel seçimler öncesinde Taliban üyelerine "gelin ve o..
Usame bin Ladin hastaymış El Kaide elebaşısı Usame bin Ladin’in sağlığının kötü olduğu ve tedavi olmaya çalıştığı iddia edildi.
Bush, Ankara’nın PKK şikayetini Talabani’ye iletti ABD Başkanı George Bush, BM Zirvesi öncesinde dünya liderlerine verdiği resepsiyonda gördüğü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanına gelerek..
[İzlenim] Birleşmiş Milletler’in altmışıncı yıl zirvesinde liderler terör konuştu Birleşmiş Milletler'in 60. yılı zirvesi, 170 devlet ve hükümet başkanının katılımı ile New York'ta başladı.
Medeniyetler İttifakı’na atıf Birleşmiş Milletler liderler zirvesi Genel Sekreter Kofi Annan’ın açış konuşmasıyla dün başladı. Türkiye’yi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın temsil ettiği zirve ..
Ermenilere karşı Musevi örgütlerden destek istedi Başbakan Erdoğan, New York’taki temasları çerçevesinde Amerikan Yahudi Toplumu (AJC), Anti-Defamation League, B’nai B’rith ve Amerikan Yahudi..
İşçi pazarı can pazarına döndü: 150 ölü Her gün patlayan bombaların ve onlarca insanın katledilmesinin artık ‘sıradanlaştığı’ Irak’ta dün düzenlenen 11 ayrı bombalı saldırıda en az 150 kişi h..
Tüpraş, Erdemir’e değer kattı Tüpraş’ın yüzde 51 hissesinin 4,14 milyar dolara Koç Grubu’na satılmasının ardından gözler, Türkiye’nin altıncı büyük sanayi kuruluşu Erdemir’e çevrildi.
Avrupa Birliği’ne çatır çatır gireriz Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, bazı Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin Türkiye’nin üyeliğine karşı açıklamalarda bulunduğunu hatırlatarak, tüm zorlamalara ka..
‘Yabancı bankaların nefesini ensemizde hissetmiyoruz’ Yabancıların finans sektöründeki payının yüzde 15’i geçmesine bankacılardan farklı değerlendirmeler geliyor.
Başbakan’ın pazarlığı, tekstilciyi olağanüstü genel kurula taşıdı Milli Eğitim Bakanlığı’na yapacağı 21 bin bilgisayar bağışı Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından 50 bine çıkarılan Türkiye Teks..
Kredi kartı faizi aylık yüzde 3’e geriledi MNG Bank kredi kartı faiz oranlarında kamuoyunun beklentileri doğrultusunda yüzde 57 oranında indirime gitti.
Pahalı yakıt ve şehir trafiği araçların boyunu küçülttü Son yıllarda giderek artan petrol fiyatları ile dünya nüfusunun önemli bir kısmının şehirlere kaymasıyla meydana gelen park problemini ..
16 milyar YTL’lik fondan istihdama kaynak aktarılacak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine Müsteşarlığı, İşsizlik Fonu’nda biriken yaklaşık 16 milyar yeni liralık paranın belli bir..
Tokat’ta nöbet tutan askere silahlı saldırı Tokat şehir merkezinde jandarma mensuplarının kaldığı lojmanın önünde nöbet tutan askere otomobilden ateş açıldı. Yaralanan asker tedavi altına alı..
Aile hekimliği uygulaması başlıyor Sağlık Bakanlığı’nın iki yıldır üzerinde çalıştığı aile hekimliği uygulaması hayata geçiriliyor. Pilot il seçilen Düzce’de, aile hekimleri bugünden itibaren..
‘Hiç kimse polisin yaptığı işe soyunmasın’ 12 Eylül’den sonra 10 yıl hapis yatan ülkücü yazar Remzi Çayır, son günlerde eylemlerini artıran bölücü terör örgütünün toplumu çatışma ortamına sür..
‘Yargısız infaza’ AİHM’den 82 bin Euro tazminat cezası Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Adana’nın Küçükdikili beldesinde yargısız infaz suçlamasıyla yapılan ortak bir başvuruda, Türkiy..
‘Korumaları çok şanslı; çünkü Sezer halka karışmıyor’ Başbakan Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast girişimi liderlerin korunmasını tartışmaya açtı. Şükrü Çukurlu, Türk siyasi hayatının sembol is..
‘Başbakan’ın korunma zaafı var’ Turgut Özal’ın başbakanlığından cumhurbaşkanlığına kadar 10 yıl boyunca koruma müdürlüğünü yapan, geçen dönem de Adana’dan ANAP milletvekili seçilen Musa Öztü..
Kabahat işleyene anında ceza Polis, jandarma ve sahil güvenlik, bugünden itibaren trafikte olduğu gibi dilencilik yapana, kumar oynayana, sarhoş olarak huzur ve sükuneti bozana, gürültü yapan..
Rektörler yeni üniversiteler için kriterleri YÖK’e bildirdi Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) ile Rektörler Komitesi YÖK binasında yaptığı toplantıda, hükümetin açmaya hazırlandığı yeni üniversi..
Kaynaklar terör yüzünden fakir fukaraya gitmiyor Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, terör ve şiddet olayları yüzünden halka gitmesi gereken paraların başka yerlere harcandığını söyled..
Hizbuttahrir üyelerini savunacak avukat çıkmadı Hacı Bayram Camii’nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik eylem yaparken gözaltına alınan ve Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nce tutuklanan..
İl genel meclisi başkanının telefonunda telekulak şüphesi Denizli İl Genel Meclisi Başkanı Halil Pekdemir’in makam odasındaki telefonundan iki küçük parçanın çıkması ‘telekulak skandalı’nı ye..
Polis, kendisini bıçaklayan genci silahla yaraladı Sivil polis memuru, Taksim Gezi Parkı içerisinde kendisini bıçaklayan bir genci tabancısıyla vurdu. Edinilen bilgiye göre, olay 16.15 sular..
‘Tuzlanmanın önlenmesi için Harran Ovası 3 yıl sulu tarıma kapatılmalı’ Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) ile hayat bulan Harran Ovası, bilinçsiz sulama yüzünden yeniden çoraklaşıyor. Ekili ala..
Amik Ovası yazın kuraklık kışın sel tehdidi altında Türkiye'nin en verimli arazilerinin bulunduğu Hatay’daki Amik Ovası'nda çiftçiler yazın kuraklık, kışın sellerle boğuşuyor. Ekili araziler..
Kadına prostat tahlili, erkeğe kürtaj tedavisi yapılmış Ankara Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü’nde (ASKİ) görevli bir doktorun, "çalışanların sağlık karnelerini kullanarak özel bir ..
‘Kızılay’a Atatürk’ten sonra en büyük destek Erdoğan’dan’ Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, İçişleri Bakanlığı aracılığıyla Bakanlar Kurulu’na gönderdikleri Kızılay Kanunu’nun önümüzdeki ..
Sağlık Bakanlığı müsteşarına görevi kötüye kullanma davası Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Necdet Ünüvar hakkında ‘görevi kötüye kullanmak’ suçlamasıyla dava açtı..
Öğrenciler mesleklerini lise birinci sınıfta seçecek Lise öğrencilerine mesleklerini seçmede yardımcı olmak için bu yıl ilk defa ‘Tanıtım ve Yönlendirme’ dersi okutulacak.
Öğrencilere yer bulamayan müdür kazan dairesini dersliğe çevirdi Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim sezonuna baştan sona yenilenen müfredatla girdi. Ama okul eksikliği ve derslik yetersizliği müf..
Ağlar doldu, palamut bir YTL’ye düştü Avlanma sezonunun başlamasıyla yelken açan balıkçılar, kasalarını doldurarak karaya çıkıyor. Önceki yıllara oranla ağlara bol miktarda takılan palamut, i..
Yarım milyon göçmen kuş Türkiye güzergâhını seçiyor Ege Üniversitesi (EÜ) Tabiat Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sıkı, Türkiye’de kuşların üç büyük göç ..
Güney Afrika’da kıyıya vuran balina patlayıcıyla öldürüldü Güney Afrika’nın Cape Town kentinde kıyıya vuran ‘Southern Right’ balinası acı çekmemesi için patlayıcıyla öldürüldü.
Milas’ta çıkan yangında 200 hektar orman kül oldu Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Akçalı köyü yakınındaki kızılçam ormanında önceki gün akşam çıkan yangın, kontrol altına alındı.
Okula yeni başlayan çocuklara mutlaka hepatit A aşısı yaptırın Yeni eğitim-öğretimin başladığı şu günlerde çocukların okuldan hastalık kapmaması için anne-babalara ve eğitimcilere büyük görev..
Şehir Tiyatrosu’nda ‘dengeli’ repertuvar İstanbul Şehir Tiyatroları’nın 2005-2006 programı önceki gün yapılan basın toplantısıyla tanıtıldı. 1 Ekim’den itibaren 32’si yeni 55 oyun tiyatroseve..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8