15 Eylül 2005 Perşembe Günü Haberleri

15 Eylül 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şahin: Atıl istihdamda ciddi adımlar attık Türkiye Masası Şefi Lorenzo Giorgianni başkanlığındaki IMF heyetini kabul eden Başbakan Vekili Mehmet Ali Şahin, "atıl istihdam konusunun artık hükü..
Unakıtan: Özelleştirmede bir ilki başardık Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Türkiye'de 20 yıldan bu yana yapılan özelleştirmelerinin tutarının 8 milyar dolar iken yalnız 2005 yılında yaptıkları ..
Uzanlar'dan TMSF'ye çalım Uzanlar'ın, ABD’de süren davasında, Telsim’in yüzde 66 hissesiyle, Motorola’ya olan borçların ödenmesi için kullanılmasını kabul ettiği bildirildi.  Uzan'ın ABD'..
CHP'den olağanüstü başvurusu CHP, 123 milletvekilinin imzasıyla Meclis'i 21 Eylül 2005 Çarşamba günü saat 15.00'te olağanüstü toplantıya çağırdı. CHP ayrıca, terör konusunda genel görüşme açı..
Almanya ve İngiltere'den yeniden AB desteği Almanya Dışişleri Bakanı Joschka Fischer ve İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw, Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliği için desteklerini tekrar etti..
Çin'de kopya çekene hapis Çin hükümeti, sınavlarda kopya çekenlere 7 yıla varan hapis cezaları getirmeyi planlıyor. Şinhua ajansının haberine göre, hükümetin çıkarmayı planladığı yasa, yüksek..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); ABD operasyonu sonucu 5 bin aile kaçtı Irak'ın kuzeyindeki Telafer ve çevresindeki ABD opersayonu nedeniyle 5 binde..
Derbinin hakemi Aydınus Turkcell Süper Ligi'nde Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında 18 Eylül Pazar günü yapılacak sezonun ilk derbi maçını hakem Fırat Aydınus yönetecek. Futbol Federasyonu Merke..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Sinemanın duayenlerinden Wise öldü "Batı Yakasının Hikayesi", "Neşeli Günler" gibi, beyaz perdenin klasikleşmiş müz..
İki gerçek yaşamöyküsü Bu hafta gösterine giren dört yeni filmden ikisi gerçek yaşamöykülerinden esin alıyor. Biri ünlü psikanalist Carl Gustav Jung'un hastasıyken ona tutkulu bir biçimde aşı..
Michael Madsen Altın Portakal'a geliyor Bu yıl 42'nci kez düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali beyazperdenin uluslararası platformdaki ünlülerini de de ağırlayacak. Altın Portakal..
İstanbul Bienali başlıyor İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen "9. Uluslararası İstanbul Bienali", 17 Eylül'de sanatseverlere kapılarını açacak. Küratörlüğünü Van Abbem..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Haftasonu yağışlı geçecek Türkiye’nin batı bölümleri yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Sağanak ve gök gürü..
Bakanlık'tan hamilelere öneriler Aşermenin, hormonal etkiler sonucu gerçekleştiği belirtilerek, hamilelerin canlarının çektiği yiyeceği değil, vücut için gerekli olanları, ölçülü şekilde tüke..
CHP, Meclis’i terör için toplantıya çağırdı CHP, son zamanlarda meydana gelen ve gelişen olayları değerlendirmek üzere TBMM'nin olağanüstü toplanması istemiyle Meclis Başkanlığı'na başvurdu.
At 'kasaplık hayvan' olmaktan kurtuldu Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, gelen tepkiler üzerine, Avrupa Birliği (AB) mevzuatına uyum amacıyla yenilediği kırmızı et tebliği taslağında, atı "diğer ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Akbil'den yüzde 8 indirim İETT Genel Müdürü Muammer Kantarcı, toplu ulaşım araçlarında kullanılan Akbil'de 1 Ekim'd..
Mayın tuzağı: 2 şehit, 6 yaralı Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde askeri aracın mayına çarpması sonucu, ilk belirlemelere göre 2 asker şehit oldu, 6 asker yaralandı. Alınan bilgiye göre, devriy..
Vahap Munyar: Motorola’ya peşin paranın ucu göründü / ARŞİV Uzan şirketlerinin ihaleleri 21 Eylül'de başlıyor/ ARŞİV Uzan'ın ABD'deki evleri 13,7 milyon dolara satıldı
Dış basın: Türk oyları Schröder’i kurtarabilir Almanya’da pazar günü yapılacak seçimlerde Türklerin büyük bir çoğunlukla Başbakan Schröder’in partisi SPD’ye oy verecek olması AB basınında büy..
'El Kaide Irak'ta iç savaşa yöneldi' İngiltere'de yayımlanan The Times gazetesi, Irak'ta faaliyet gösteren çeşitli terör gruplarının, Ebu Musab el Zerkavi'nin etrafında birleştiklerini ve ülk..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Almanya ve İngiltere'den yeniden AB desteği Almanya Dışişleri Bakanı Joschka Fischer ve İngiltere Dışişleri Bakanı ..
Çin'de kopyaya hapis Çin hükümeti, sınavlarda kopya çekenlere 7 yıla varan hapis cezaları getirmeyi planlıyor. Şinhua ajansının haberine göre, hükümetin çıkarmayı planladığı yasa, yüksekokul ..
Rum Kesiminden tuhaf çıkış Kıbrıs Rum yönetimi sözcüsü Kipros Hrisostomidis, ''Türkiye'nin, İsrail'in Gazze'den askerlerini çekmesini örnek alması gerektiğini'' iddia etti. Başbakan Recep Tay..
Bağdat'ta saldırı: 28 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ta iki intihar saldırısı daha düzenlendiği bildirildi. Irak polisinin bildirdiği bu saldırılarla, bugünkü saldırılarda ölenlerin sayısının 28..
’İşkenceye Karşı Sözleşme' imzalandı Türkiye 2003 yılında imzaya açılan ’İşkenceye ve Diğer Zalimane, Gayriinsani veya Küçültücü Muamele veya Cezaya Karşı Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’ne Ek..
YÖK üniversiteleri masaya yatıracak Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, kasım ayında, sınav sisteminden üniversitelerde eğitim-öğretime kadar her konunun inceleneceği ..
Sarhoş polis memuru taksiciyi öldürdü Tunceli'de alkollü bir polis memuru, bindiği taksi sürücüsünü silahla öldürdü. Tunceli Valisi Mustafa Erkal, cinayet olayının siyasi bir yönünün bulunmad..
Yatağan'da çevre kirliliği tazminatına ret Yargıtay, Yatağan Termik Santralı'nın çevreye verdiği zarar nedeniyle manevi tazminat ödenmesi istemini yerinde görmedi. Yüksek mahkeme, Yatağan Bel..
İslami finansçılar İstanbul'da toplanacak Uluslararası İslam Finans Forumu, bu yıl üçüncü kez İstanbul'da düzenlenecek. İslami finans sektörünü her yıl bir araya getiren Uluslararası İslam Fi..
Aygün: "ERDEMİR'i yerli firmaların alması zorlaştı" Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, ''TÜPRAŞ'dan sonra ERDEMİR'i yerli firmaların alması zorlaştı'' dedi. Aygün, TÜPRAŞ ve ERDE..
"Tüpraş'ta hedefimiz Avrupa" Mustafa Koç: "Tüpraş'ı Avrupa'da ciddi bir oyuncu yapacağız. Mevcut insan kaynağını koruyup ve geliştireceğiz." . Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Küçük Prens üvey annesini çok seviyor İngiltere tahtının babası Prens Charles ve ağabeyi prens William'dan sonraki ..
Çelik: Eğitimde farklı mevki olmaz Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ''eğitimde 'birinci, ikinci mevki' uygulaması olamayacağını'' vurgulayarak, ''Parasına, imkanına göre, bağışına göre sını..
Çalışan asgari ücrete mahkum SSK ’ya kayıtlı sigortalıların yaklaşık yarısı asgari ücret üzerinden maaş alıyor. TİSK Genel Sekreteri Bülent Pirler, asgari ücretli oranınındaki bu yüksekliği, ..
‘Mavi Akım Projesi’ için geri sayım Birleşmiş Milletler zirvesi için ABD’nin New York kentinde bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, İtalyan ve Rus liderlerle ‘Mavi Akım’ olarak bilinen p..
Kapasite kullanımı geriledi İmalat sanayiinin kapasite kullanım oranı ağustosta yüzde 80.4’e inerken, sektörün tam kapasite ile üretim yapamamasında, yüzde 47.2’yle iç pazarda, yüzde 10.7’yle..
Erdemir'de fiyat sıkıntısı Ankara Sanayi Odası (ASO) ve Ereğli OGG İcra Kurulu Başkanı Çağlayan, yaptığı açıklamada, Erdemir özelleştirmesi konusunda piyasaya pompalanan yüksek fiyatların, sp..
Koç: Tüpraş'ı daha iyi yerlere getireceğiz Tüpraş hisselerinin yüzde 51’ini alan Koç Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, "En büyük varlığımız olan Koç ismine yakışan bir hamle yaptık. B..
Pinochet'nin dokunulmazlığı nihayet kaldırıldı Şili Yüksek Mahkemesi, eski diktatör General Augusto Pinochet'nin dokunulmazlığının, 119 muhalifin öldürülmesiyle ilgili açılan dava kapsamında ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); 439 dik yumurta Amerikalı Brian Spotts, yumurta dengeleme rekorunun yeni sahibi oldu. Colorado’da yaşayan Spotts bu..
Haftasonu yağışlı geçecek Türkiye’nin batı bölümleri yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yarın Marmara’nın güneyi ile Ege Kıyılarında etkili..
30 yıldır kimliksiz yaşıyor Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde yaşayan 65 yaşındaki Ahmet Tuna, askerlik yapmasına rağmen Suriye vatandaşı olduğu gerekçesiyle 30 yıl önce "Türkiye Cumhuriyeti Nüfus..
Dondurulmuş yumurtalıktan embriyon İsrailli araştırmacılar, koyunlardan alıp dondurdukları ve tekrar koyunlara naklettikleri yumurtalıklardan embriyon elde etmeyi başardı. Oxford üniversitesi..
Dünya halk iradesiyle yönetilmiyor Dünya halklarının yaklaşık üçte ikisinin, halkın iradesiyle yönetilmediğine inandığı bildirildi. İngiliz BBC radyosunun, BBC ve merkezi İsviçre'de bulunan G..
Katrina'da ölü sayısı 710 ABD'de Katrina kasırgası nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 710'a yükselirken, bu sayının daha da artması bekleniyor. Katrina kasırgasının büyük bir felakete yo..
Evlenme vaadiyle arsa satışına bozma Evlenme vaadiyle mülkiyetini sevgilisine devreden H.K., sevgilisi kendisinden ayrılınca soluğu "aldatıldım" diyerek mahkemede aldı. Salihli 2’nci Asliye H..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8