14 Eylül 2005 Çarşamba Günü Haberleri

14 Eylül 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sağlıkta müthiş soygun Sağlıkta soyguna bir yeni halka daha eklendi. ASKİ'de reçete şebekesi ortaya çıkarıldı. Kadınlara prostat testi, erkeklere kürtaj yapıldı.
Otogaz ve LPG'ye zam Otogaz ve LPG'nin rafineri çıkış fiyatları, dünden geçerli olmak üzere artırıldı. Yapılan ayarlamanın ardından satış fiyatlarının, LPG'de yüzde 6.2,otogazda ise yüzde 5.1..
Borsa kar satışıyla dalgalandı Kar satışlarının etkisi altına kalan Borsa'da dalgalı bir seyir izlendi. Endeks, günü 91 puanlık artışla 32 bin 632 puandan tamamladı. Merkez Bankası'nın kapanı..
Tüpraş işçilerinden tehdit Petrol-İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Recep Sefer, birkaç gün içinde Tüpraş'ta ürün satışının durdurulması başta olmak üzere, işi yavaşlatma gibi eylemlere baş..
Jose Carreras Kıbrıs'ta Ünlü tenor Jose Carreras, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO) eşliğinde konser verecek. Kuzey Kıbrıs Müzik Derneği’nin gerçekleş..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); 2,50 YTL'ye sinema büyüsü İstanbul Ekim ayında dünya sinemasının seçkin örneklerinin sergileneceği "filmekimi" ile ..
"İstanbul Hatırası" Londra Film Festivali'nde Sinema dünyası Venedik Film Festivali'nin ardından şimdi de Londra'da buluşuyor. Bu yıl 49'uncusu düzenlenen Londra Film Festivali, 19 Ekim'de Fe..
Milas'taki orman yangını kontrol altında Muğla'nın Milas İlçesi'ne bağlı Akçalı Köyü yakınındaki kızılçam ormanında dün akşam çıkan yangın, kontrol altına alındı.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Maganda kurşunu ders çalışırken vurdu Tekirdağ'da birbirlerine ateş eden iki kişi, evinin balkonunda ders çalışan 1..
Harvey Nichols İstanbul'da açılacak Dünyaca ünlü İngiliz moda markası Harvey Nichols, İngiltere dışındaki beşinci mağazasını, İstanbul Levent'te inşaatı devam eden Kanyon alışveriş merkezinde..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Katrina kasırgasında ölü sayısı 657 ABD'nin güney sahillerini kasıp kavuran Katrina kasırgasında ölenlerin sayısını..
Bağdat'ta kanlı gün Irak, en kanlı günlerinden birine daha uyandı. Bağdat'ta 5'i intihar saldırısı olmak üzere, 8 olayda çoğunluğu Şii, 158 kişi öldü. Irak'ta en kanlı saldırılar Telafer..
Tüpraş işçilerinde tehdit Petrol-İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Recep Sefer, birkaç gün içinde Tüpraş'ta ürün satışının durdurulması başta olmak üzere, işi yavaşlatma gibi eylemlere başl..
Euro diye Peru parası verip dolandırdılar Ümraniye'de 2 kişi, bir ev sahibini, "euro" diye Peru parası vererek dolandırdı. İl Jandarma Komutanlığı'ndan alınan bilgiye göre, Çekmeköy'de Şehri ..
Ankara'da taksi ve okul servis ücretlerine zam Ankara'da taksi ve okul servis ücretlerine zam yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, okul servis araçlarının ücret tarifesine ortal..
Özçelik'in avukatından itiraz Oyuncu Gamze Özçelik, kendisini ilaçla uyutup tecavüz ettiğini öne sürdüğü eski basketbolcu Gökhan Demirkol'un mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırak..
Talat: Türkiye Rumlara limanları açmamalı KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Türkiye’nin bu aşamada limanlarını Rum Yönetimi’ne açmaması gerektiğini belirterek "Bu bugün için çok önemli, şu..
‘Sivil toplum kuruluşlarında yanlış yapan var’ Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özkök, son olaylara karşı ulusal direnç gösterilmesi gerektiğini, bazı sivil toplum kuruluşlarının görevini yanlış..
İstanbul Valisi’nden trafiğe çözüm önerisi İstanbul Valisi Muammer Güler, "İlimizde trafik sorununun kısa vadeli çözümü için kalabalık araçlara bazı yollarda belli şeritleri kullanma önceliği..
Sağlıkta 'bitmeyen' soygun Sağlıkta soyguna bir yeni halka daha eklendi. ASKİ'de reçete şebekesi ortaya çıkarıldı. Kadınlara prostat testi, erkeklere kürtaj yapıldı.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Milas'taki orman yangını kontrol altında Muğla'nın Milas İlçesi'ne bağlı Akçalı Köyü yakınındaki kızılçam ormanında..
Ankara'da taksi ve okul servis ücretlerine zam Ankara'da taksi ve okul servis ücretlerine zam yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, okul servis araçlarının ücret tarifesine ortal..
Microsoft ile Google'ın yönetici savaşı Amerikan adaleti, dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft'un, eski başkan yardımcısı Dr. Lee Kai-Fu'nun Google için çalışmasının engellenmesi amacı..
İletim hatları yer altına iniyor Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, hükümetin öncelikli projelerinden olan elektrik iletim hatlarının ''yer altına indirilmesi'' gibi, yıllardır ihm..
Unakıtan: "Benzindeki fiyat artış yurtdışından kaynaklanıyor" Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, akaryakıt fiyatlarındaki artışın, vergiden değil, yurtdışındaki fiyat artışlarından kaynaklandığını..
Vakıfbank görücüye çıkma hazırlığında Vakıfbank Genel Müdürü Bilal Karaman, Vakıfbank'ın yaptığı atakla büyük ölçekli bankalar arasında yerini aldığını belirterek, ''bu büyüklükleri yakalayan..
Anadol'dan Erdoğan'a eleştiri CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın son olaylar karşısında ''işi ciddiye almadığını, olayın ciddiyetinin farkında olmadığını'' i..
"Paşa gönülleri bilir" Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Türkiye'nin AB'ye tam üyeliği konusundaki yaklaşımları değerlendirirken, ''efendim referandum yapacaklarmış, yok efendim almayacaklarmış. ..
Mademoiselle Marie de Villepin Türkiye’nin AB üyeliği konusundaki çıkışlarıyla dikkat çeken Fransa Başbakanı Dominique de Villepin’in 19 yaşındaki kızı Marie de Villepin ekonomi öğrenimini sü..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Talat: Türkiye Rumlara limanları açmamalı KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Türkiye’nin bu aşamada limanlarını R..
'Muhteşem Kaka' İtalyan medyası F.Bahçe karşısında Milan'a galibiyeti son anlarda hediye eden futbolcuyu göklere çıkardı. Şampiyonlar Ligi (E) Grubu'nda dün gece Giuseppe Meazza Stadı'nda oyn..
Yük treni Pozantı'da raydan çıktı Adana'nın Pozantı İlçesi'nde, yük taşımacılığı yapan trenin vagonu yoldan çıktı. Kapanan demiryolunun açılması amacıyla çalışmalar sürerken, yolcu trenlerind..
Avro diye Peru parası verip dolandırdılar Ümraniye'de 2 kişi, bir ev sahibini, "avro" diye Peru parası vererek dolandırdı. İl Jandarma Komutanlığı'ndan alınan bilgiye göre, Çekmeköy'de Şehri ..
İletişim hatları yer altına iniyor Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, hükümetin öncelikli projelerinden olan elektrik iletim hatlarının "yer altına indirilmesi" gibi, yıllardır ihm..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Vakıfbank görücüye çıkmaya hazır Vakıfbank Genel Müdürü Bilal Karaman, Vakıfbank'ın yaptığı atakla büyük ölçekli ba..
"Ulusal direnç gösterilmeli" Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, tahriklere karşı ulusal direnç gösterilmesi gerektiğini söyledi. Orgeneral Özkök, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ya..
Irak'ta saldırılar: 151 ölü, 198 yaralı Irak'ın başkenti Bağdat'ta arka arkaya düzenlenen saldırılarda ölü sayısının 138'ye çıkarken, yaralı sayısı da 187'ya yükseldiği bildirildi.. Irak'ın b..
Erkeğe kürtaj tedavisi! Ankara Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü'nde (ASKİ) görevli bir doktorun, ''çalışanların sağlık karnelerini kullanarak özel bir poliklinikte teşhisle ilgisi ol..
Gözden geçirme kasımda tamamlanır Uluslararası yatırım bankası Deutsche Bank, Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Türkiye'ye dönük Birinci Gözden Geçirmesi'nin, Kasım ayında tamamlanabileği görü..
Unakıtan: Petrol düşerse bize de yansır Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, akaryakıt fiyatlarındaki artışın, vergiden değil, yurtdışındaki fiyat artışlarından kaynaklandığını belirtti ve "Son birk..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Jose Carreras Kıbrıs'ta Ünlü tenor Jose Carreras, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde, İzmir Devlet Senfoni Orkestras..
Muammer Yanmaz’dan fotoğrafçılık dersleri Yurt içinde ve yurt dışında açtığı "40 Yönetmen" ve "40 İstasyon-Paris", ’40 İstasyon New York’ gibi sergileriyle tanına fotoğraf sanatçısı Muammer Y..
Irak'ta saldırılar: 138 ölü, 187 yaralı Irak'ın başkenti Bağdat'ta arka arkaya düzenlenen saldırılarda ölü sayısının 138'ye çıkarken, yaralı sayısı da 187'ya yükseldiği bildirildi.. Irak'ın b..
Doğan POAŞ için çağrıda bulunacak Doğan Şirketler Grubu Holding, Petrol Ofisi'nin, şirketin dışındaki ortaklarının ellerinde bulundurdukları hisse senetlerini satın almak üzere çağrıda bulunm..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Gözden geçirme kasımda tamamlanır Uluslararası yatırım bankası Deutsche Bank, Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Türk..
Beşiktaş'a ABD'li Kartal Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı, Rusya'nın Dinamo Moskova Region takımından ABD'li oyuncu Chuck Kornegay'ı transfer etti.
Irak'ta saldırılar: 106 ölü, 185 yaralı Irak'ın başkenti Bağdat'ta düzenlenen saldırılarda ölenlerin sayısı 106'e, yaralananların sayısı da 185'ya yükseldi.. Irak'ın başkenti Bağdat'ta otomob..
Zamanaşımı Pamuk davasını düşürür Uluslararası PEN Yazarlar Derneği ile Washington Post’un, AB müzakereleri öncesi düşünce özgürlüğüne darbe olarak nitelediği, Avrupa Parlamentosu’nun ‘kırmız..
İDO'dan yolcu ve araç rekoru İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş'nin (İDO), bu yaz döneminde taşıdığı araç sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 386, yolcu sayısı yüzde 425 arttı.
» 1 2 3 4 5 6 7 8