14 Eylül 2005 Çarşamba Günü Haberleri

14 Eylül 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yıkıma silahlı direniş Kağıthane'de 22 kişinin yaşadığı 3 odalı gecekondunun yıkımında ilginç görüntüler oluştu. Evdeki bazı kadınlar camları kırıp görevlileri bıçakla tehdit ederken, bir kad..
Eğitimde sınıfta kaldık Merkezi Paris'teki Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından hazırlanan bir rapora göre, orta dereceli okulların eğitim başarısı alanında Türkiye yüzde 4..
Vanlı kızların kurtarıcı meleği Van Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda görev yapan Şükran Çelik isimli öğretmen, gönüllü olarak "Haydi Kızlar Okula" kampanyasında çalışıp 2 yılda binlerce kız ço..
Öğrenciler korsan servislere emanet Veliler dikkat! Servis aracının belediyeden aldığı güzergâh ve öğrenci taşıma ruhsatını kontrol edin. 500 milyon YTL'lik rantın oluştuğu sektörde, öğrenci ..
'Kaya her zaman eve gelebilir' Boşandığını öğrendikten hemen sonra ağzından "Ben artık bekâr bir kadınım" sözleri dökülen Hülya Avşar, ilk günün sıkıntısını üzerinden attı. Önceki gün tatilde..
Gamze Özçelik Birand'ı canlı yayında terletti Kanal D'nin dizisinde oynayan Gamze Özçelik canlı yayında Mehmet Ali Birand'ın konuğuydu. Özçelik Birand'ın sorularına verdiği ters cevaplarla şa..
Mikrofonla evlilik teklifi Sevil Sabancı'nın sevgilisi Aslan Gener, bir yemekte sahneye çıkarak 100 kişinin huzurunda sevgilisine sordu: 'Benimle evlenir misin?' Sabancı sahneye çıkarak cevap..
İmam değil sanki manken Yeni Aktüel dergisinin tanıttığı Fatih Şehzadebaşı Camisi'nin saçı jöleli, tırnakları manikürlü imamı Selman Okumuş'a, yurtdışından evlilik teklifi yağıyor. Yeni Aktüe..
Ölen kızları hayat buldu Kendi kullandığı araçla yaptığı kazada iki kızını kaybeden Serpil Erkol, yeni doğan oğlunda teselli buldu. Serpil Erkol 3 yıl önce Avcılar'da kendi kullandığı otomobi..
Uzanlar'ın her şeyi yıl sonuna kadar satılacak Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Uzan Grubu şirketlerinin satışını yıl sonuna kadar tamamlayacak. Başta Telsim olmak üzere 9 çimento şirke..
Oracle tek başına bizim özelleştirmeyi solladı Dev yazılım şirketi Oracle, 1 yılda 7 şirket satın alıp 18.85 milyar dolar ödedi. Bu rakamla 1 yılda 16.9 milyar dolarlık özelleştirme yapan Tür..
İsrailliler C Bank'a ortak oldu İsrailin en büyük bankası Bank Hapoalim, Halit Cıngıllıoğlu'nun kızı Damla Cıngıllıoğlu'nun büyük ortağı olduğu C Bank'ın yüzde 57.5'ini alacağını açıkladı. Ba..
İMKB'nin dev şirketleri yabancıların eline geçti Yabancı yatırımcılar borsada yerli yatırımcılara adeta satın alacak hisse bırakmadı. İMKB-100 şirketlerinin halka açık bölümünde yabancı payı ..
'Pırlanta yüzük taşı' 7 milyar $'ı aşabilir Erdemir Genel Müdürü Fadıl Demirel, 1 milyon ton kapasiteli tesisin 2 milyar dolara kurulabileceğini belirtiyor. Erdemir'in ise 5 milyon ton kapasi..
Başbakan ihaleyi TV'den izledi Tüpraş'ın nefes kesen ihalesini milyonlarca kişi canlı yayımlayan televizyonlardan takip etti. İhalenin yapıldığı sırada Bakanlar Kurulu toplantısında olan Başb..
Koç Ailesi en zengin 100'ler listesine girecek Koç-Shell ortaklığının Tüpraş'ın yüzde 51'ini satın alması Amerikan Forbes dergisinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği "dünyanın en zenginl..
'Bu satışa nasıl izin verildi' Petrol-İş Sendikası Başkanı Mustafa Öztaşkın, "Global aracılığıyla Tüpraş'ın 14.76'lık hissesi mart ayında 446 milyon dolara satılmasaydı 1.2 milyar dolar gelir..
Cari açığın belini Tüpraş kıracak Tüpraş özelleştirmesi ile 2005 ve 2006 yılında cari açık da korkulu rüya olmaktan çıkacak. Bütçe açığı azalarak Maastricht kriterlerinin altına inecek. Bu yı..
Playstation 2’lerde yangın tehlikesi Japon Sony firması, 3,6 milyon Playstation 2 oyun konsolunu, aşırı ısınma sonucu yangın riski oluşturduğu gerekçesiyle adaptörlerinin değiştirilmesi için ..
Kars-Tiflis demiryoluna yeşil ışık Ermenistan’ın kendi sınırları içerisindeki demiryolunun by-pass edileceği gerekçesiyle engel koyduğu Kars-Tiflis demiryolunun açılmasına Gürcistan’dan yeşil..
Bank Hapoalim C Bank ile Türkiye’de İsrail’in en büyük bankası olarak bilinen Bank Hapoalim, Türk Bankası C Bank’ın çoğunluk hisselerini satın alıyor. Bank Hapoailim, C Bank aracılığıyla Türk..
Sahiplik sorunu not düşürdü 28 Eylül’de Koç-UniCredito ortaklığındaki Koç Finansal Hizmetler’e devri tamamlanacak olan Yapı ve Kredi Bankası, devir işleminin yapılacağı genel kurul için özel ..
28 Eylül’e güvenip iş yapmaya kalkmasınlar Digitürk ve Lig TV’nin Yönetim Kurul Başkanı Ali İhsan Karacan, ‘Yapı Kredi Bankası’nda Koç-Unicredito’ya devir genel kurulu 28 Eylül ilan edildi di..
Çakan: Dağın hangi matkapla delindiğini nereden bileyim Yüce Divan’daki enerji davasında sanık Bakan Zeki Çakan’dan, ‘Palandöken’in dibinde açılan deliği tünelde hangi matkabın kullanılacağın..
Güvenli para çekmek için ATM’ye yakın durun Türkiye Bankalar Birliği (TBB), ATM, internet ve telefon bankacılığı işlemlerinin güvenliği konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu. TBB tarafınd..
Pazar payı için intihar etmeyiz Frankfurt Otomobil Fuarı’nı ziyaret eden Tofaş’ın CEO’su Alfredo Altavilla, ‘Pazar payı peşinde koşarken intihar etmeyeceğiz. Rakiplerimizin de böyle düşünmesi..
Türkiye çok özel Tüpraş’la mutlu olduk Shell Türkiye Genel Müdürü Canan Ediboğlu, 1998 yılında gündeme gelen ‘Türkiye’den çekilme’ planlarının çok gerilerde kaldığını belirterek, ‘Türkiye’ye ..
3.2 milyar dolar kazandırdı, ikramiye verin TİSK Onursal Başkanı ve KİPLAS Başkanı Refik Baydur, Hükümetin, Tüpraş’ın ilk ihalesinin iptalini sağlayan ve bu nedenle Tüpraş’ın ikinci ihalede i..
Ermeni tasarısı ilişkilere zarar verir Türk-Amerikan Konseyi (ATC) Başkanı Brent Scowcroft, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Dennis Hastert’a bir mektup yollayarak, Ermeni soykırımı iddiaların..
Tarık Hamdi ABD’de aklandı Irak’ın Ankara Büyükelçiliği, Amerikan Newsweek Dergisi’nin 10 Ağustos’ta ortaya attığı ‘Irak’ın Ankara Büyükelçiliği’nde görevli müsteşar Tarık Hamdi, El Kaide’nin..
Katrina, Bush’un reytingini düşürdü Katrina, ABD Başkanı Bush’un siyasi reytingini en alt düzeylere düşürdü. Kamuoyu desteği yüzde 42 ile dibe vuran Bush, kasırganın tüm sorumluluğunu üstlend..
Hıristiyanların yeni gözdesi: Penguenler Penguenlerin yaşamını konu alan ‘March of the Penguins’ (Penguenlerin Yürüyüşü) adlı belgesel, ABD ve Avrupa’da muhafazakar Hıristiyanlar’ın yeni gözd..
Deriden kozmetik malzemesi yapmışlar İngiliz The Guardian Gazetesi, Çin’de bir kozmetik firmasının ‘kollajen’ maddesini ölen mahkumların derilerinden ürettiğini ortaya çıkardı.
Bekaretimi bir mağarada verdim İngiliz The Sun Gazetesi’nin Güzin Abla’sı Deidre’ye mektup yazan bir genç kız, bekaretini nasıl kaybettiğini anlattı. Büyük ilgi çeken itirafında İngiliz genç ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Mademoiselle Marie de VillepinTürkiye’nin AB üyeliği konusundaki çıkışlarıyla dikkat çeken Fransa Başbakanı Dominiqu..
Telafer ruleti Telaferlilerin kaderi Iraklı muhbirin parmağının ucunda. Iraklı bir işbirlikçi, Telafer’de gözaltına alınmış 400 şüphelinin önünde yürüyor. Başparmağını aşağıya doğru yönelttiğ..
İşte karşı deklarasyon AB ülkelerinin bugün son şeklini vereceği Türkiye’ye yönelik Kıbrıs konusundaki deklarasyonun taslak metni belli oldu. Deklarasyona İngiltere ve Fransa’nın uzlaştığı fo..
Plajlar yabancı turiste kaldı Okulların açılması ve tatilcilerin Antalya’dan ayrılmasıyla havuz ve plajlar, yabancı turistlere kaldı. Özellikle su cennetlerindeki devasa havuzlarda rahatlıkla..
Soğuk algınlığının süresi kısalıyor Yapılan araştırmalar, insan vücuduna dost bir bakterinin soğuk algınlığını süresini yaklaşık yüzde 25 azalttığını kanıtladı.
Akciğer kanserine ‘sarmal CT’ darbesi Akciğer kanseri tedavisinde geliştirilen yeni bir yöntem umut saçıyor. Deneme aşamasında olan ve ‘sarmal CT tarama’ adı verilen bu yöntem ile tespit edil..
Garson robot Fujitsu AŞ tarafından üretilen yeni servis robotu, Tokyo’da teknoloji meraklılarına tanıtıldı. ‘Enon’ adı verilen robot, kamera ve sensörleri sayesinde ses tanıma kapasitesine sa..
Adana kebabı rekoru izdiham kurbanı oldu Adana kebabı tescil edildikten sonra, bir de festivali düzenlendi. Festivalde, 2004’te Türk Patent Enstitüsü’nden ‘coğrafi işaret tescili’ belgesi ala..
Caretta üreme alanı yol oldu Antalya’nın Alanya İlçesi’ne bağlı Demirtaş Beldesi’ndeki caretta caretta türü kaplumbağaların üreme alanı olan sahil, yol genişletme çalışması nedeniyle tahrip e..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Karadeniz’de kanser taraması Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Başkanlığı, uzun süredir altyapısı hazırlanan ..
Tam yerinde ve zamanında çözülen ilaç Amerikalı bilim adamları, ilaçların vücutta ulaşması gereken yeri tam olarak bulabilmeleri için ‘akıllı ilaç’ taşıyıcı kapsüller ürettiler. Özel bir poli..
Türkiye özel sayısını İstanbul’da hazırladı The New York Times ve The Wall Street Journal’dan sonra haftalık Alman gazetesi Jungle World de özel bir Türkiye sayısı çıkarıyor. 36 sayfalık Türk..
‘Uzayın sonu’nda en büyük patlama Bilim adamları, bilinen evrenin uç noktasında gerçekleşen en büyük ve en parlak gama ışını patlamasının tespit ettiler. Patlama, Amerikan Swift Uzay Teleskob..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Heidi, ikinci kez anne oldu Dünyaca ünlü Alman top model Heidi Klum, dün gece yarısı bir erkek bebek dünyaya getird..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8