14 Eylül 2005 Çarşamba Günü Haberleri

14 Eylül 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gecekonduyu yıktırmamak için polise silah çekti Kağıthane’de, Hazine arazisi üzerinde olduğu gerekçesiyle yıkım kararı alınan üç gecekondunun yıkımı sırasında, gecekondu sakinleri polise ve z..
Çalıntı otoyla önce hız, sonra kaza yaptı İkitelli’de meydana gelen trafik kazasında otomobil sürücüsü ağır şekilde yaralanırken, kazaya karışan otomobilin çalıntı olduğu tespit edildi. Kaza ..
İki çocuğunu öldürmekten yargılanıyor Kağıthane’de, 1 yaşındaki Başak ile 3 yaşındaki Şafak Aksoy isimli çocuklarının yanarak ölmelerinden sorumlu tutulan, ancak firarda olduğu için henüz ifa..
Tavşanlı, modern termal tesislere kavuştu Kütahya'nın Tavşanlı ilçesindeki Göbel Termal Tesisleri, önceki gün Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in katıldığı törenle hizmete girdi.
Kuralına uygun kullanılmayan ışık, israf oluyor Enerjinin israfı demek olan ışık kirliliğinin dünya ekonomisinde meydana getirdiği kayıp kesin olarak hesaplanamıyor. Türkiye’de üretilen enerj..
Türk ve Yunanlı Pendikliler buluştu 1924’teki mübadeleyle Pendik’ten ayrılıp göç ettikleri Yunanistan’da "Pendik" adıyla yeni bir yerleşim kuran Rumların, çocuk ve torunları Türkiye’ye gelere..
Konuk bakan işadamlarını Kongo’ya yatırıma çağırdı İstanbul Ticaret Odası’nı (İTO) ziyaret eden Kongo Cumhuriyeti’nin Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler ve Sanatkarlar Bakanı Martin Parfa..
Müftüler Razaman öncesi bir araya geldi Yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle Pendik'te bir araya gelen İstanbul müftüleri, cami imamlarının kılık kıyafetinden Kur'an kurslarına kadar pek çok konuda..
‘Pamuk davası, AB’ye provokasyon’ AB Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu komiseri Olli Rehn, yazar Orhan Pamuk’a açılan davanın provokasyon amaçlı olduğunu söyledi.
[İzlenim] Telafer halkı Türk çadırlarında kalıyor Telafer’de 5 Eylül’den beri geniş çaplı operasyon yürüten Amerikan ve Irak güçleri kentin kontrolünü hemen hemen tamamen ele geçirdi. 5 bin k..
Schröder ve Merkel, ‘büyük ittifak’ı reddetti Almanya’da pazar günü yapılacak genel seçimler öncesinde Sosyal Demokrat Parti (SPD) ve Hıristiyan Demokrat Birlik Partileri’nin (CDU-CSU) koalis..
Ermeni tasarıları Kongre’ye geliyor gözler Hastert’ta Sözde Ermeni soykırımını tanımayı hedefleyen iki tasarı yarın ABD Temsilciler Meclisi’nin gündemine getiriliyor.
Türkiye, Güvenlik Konseyi için ‘vaat listesi’ hazırladı BM Güvenlik Konseyi’nde 1951-61 arasında tam üç kez geçici üyelik yapan Türkiye, 44 yıldır konseyde yer almıyor.
Terörle mücadelede Kopenhag Kriterleri’nden geri adım atmayız Başbakan Tayyip Erdoğan, terörle mücadele konusunda düzenleme yapılırken Kopenhag Kriterleri’yle çizilen çerçevenin aşılmayacağın..
[İzlenim] New York yolunda en çok ne konuşuldu? Birleşmiş Milletler'in 60. kuruluş yıldönümü, dünya devletleri zirvesine dönüşüyor. Dünyanın dört bir yanından gelen liderler hem BM teşkilatı ..
Irak, teröre eğitim alanı olmamalı Başbakan Erdoğan New York’taki temasları çerçevesinde bir konuşma yaptığı Dış İlişkiler Konseyi’nde Irak’ın terör örgütlerinin antrenman alanı olmaktan çık..
Sezer, elçi atamalarını onayladı müzakereleri Bozkır yürütecek Uzun bir süredir üzerinde çalışılan büyükelçiler kararnamesi Cumhurbaşkanı Sezer tarafından onaylandı. Washington Büyükelçiliği'..
‘Tüpraş’ı satın alan Koç enerjinin hakimi olacak’ Türkiye’nin rafineri devi Tüpraş’ın yüzde 51 hissesinin blok satışı için açılan ihalede Koç-Shell Ortak Girişim Grubu’nun 4,14 milyar dolarl..
Petrol-İş, iptal davası açtı Tüpraş’ta örgütlü Petrol-İş Sendikası, şirketteki yüzde 51’lik kamu payının blok satışına esas olan şartnameye karşı açtığı davadan sonra dün de İhale Komisyonu’n..
Tüpraş’la çıta yükseldi, Erdemir’de yatırımcının işi zor Koç Grubu’nun verdiği sürpriz fiyatla sonuçlanan Tüpraş ihalesinin ardından gözler Erdemir özelleştirilmesine çevrildi.
Yatırımcı Tüpraş’a temkinli yaklaştı Tüpraş’ın rekor fiyattan Koç Holding-Shell ortaklığına satışından sonra gözler dün İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’ndaydı.
‘Türkiye’nin performansı nefes kesiyor’ Türk ekonomisindeki gelişmeleri konu alan bir haber-analiz yayınlayan Financial Times Deutschland gazetesi, Türkiye’ye yapılacak yatırımların son derec..
50 bin dolarlık robot yaşlıların yardımına koşacak Japon elektronik firması Fujitsu’nun geliştirdiği ‘enon’ isimli robot, ofiste, dükkanda veya yolda insanların yardımına koşacak, sorunları..
İsrail’in finans devi Türkiye’ye geliyor İsrail’in en büyük bankası Bank Hapoalim, Türk Bankası C Bank’ın çoğunluk hisselerini satın alıyor.
Metro’nun yönetimi İstanbul’da toplandı Dünyanın önde gelen perakende zincirlerinden Metro Group’un Uluslararası Yönetim Kurulu toplantısı Türkiye’de gerçekleştirildi.
Karaparaya ayda 4 suç duyurusu Kayıtdışı ekonomi, Türkiye'nin en büyük sorunları arasında yer alıyor. Karapara aklama suçu sebebiyle son 2 yıllık dönemde her ay ortalama 4 ayrı suç duyurusund..
Koç’u Oyak’ın açıklamaları hırslandırdı Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu Tüpraş’ın yüzde 51 hissesine Koç Holding’in 4,14 milyar dolarla rekor teklif verdiği ihaleye ilişkin ilginç detayl..
En yüksek İşsizlik maaşı 600 YTL’ye çıkıyor Hükümet, işsizlik sigortasının kapsamını genişletme çalışmalarını sürdürüyor. Çalışma Bakanlığı’nın hazırladığı tasarının yasalaşması halinde şu ..
Başhekimi koltuğundan eden soru: 450 bin dolarlık evi nasıl aldın? 162 yıl önce Osmanlı tebaasından fakir ve kimsesiz hastaların tedavisi için kurulan Vakıf Gureba Hastanesi bugün boyutu yüz ..
Emniyet, Uzanlar için Ürdün’e çıkarma yaptı Ürdün’e resmi ziyarette bulunan Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanı Ahmet Pek’in ç..
Cumhurbaşkanı Sezer bir teröristi daha affetti Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Küçükköy Jandarma Karakolu’na bombalı saldırı düzenleyerek 26 askerin yaralanmasına neden olan İbrahim Ayhan Ö..
Fehriye Erdal davası 27 Eylül’e ertelendi Özdemir Sabancı suikastı sanıklarından Fehriye Erdal'ın Belçika'da görülen davası 27 Eylül'e ertelendi. Gent Sorgulama Mahkemesi'ndeki duruşma 1,5 s..
Kültür turizminden pay almak isteyen belediyeler tarihî evlere yatırım yapıyor Deniz ve doğa turizminden yoksun kalan Anadolu şehirleri, tarihi evlere yatırım yapıyor. Özellikle Doğu, Güneydo..
Özel mülkiyetteki tarihî yapıların onarımına devlet yardım edecek Kültür ve Turizm Bakanlığı, gerçek ve tüzel kişilere ait kültür varlıklarının onarımı için ayni ve nakdi yardımda bulunabilec..
Peribacaları etkilenmesin diye Kapadokya’da havai fişek atmak yasaklandı Nevşehir’de peribacalarının zarar görmemesi ve kuş türlerinin tehlikeye girmemesi için çeşitli merkezlerde havai fişek..
Türkiye’den ABD’ye Katrina felaketi için 2,5 milyon dolar yardım Türkiye, Katrina kasırgasının yaralarını sarmaya çalışan ABD’ye destek olmak amacıyla bölgeye 2,5 milyon Amerikan Doları tutar..
RTÜK, Danimarka’dan Roj TV’nin yayınlarını durdurmasını isteyecek Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) terör örgütü PKK lehine Danimarka’dan yayın yapan Roj TV’yi Avrupa Düzenleyici Kurullar P..
AİHM: Peygambere hakaret ifade özgürlüğüne girmez Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Ali Rıza Ergüven’in Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e (sas) yönelik hakaretler içeren ‘Yasak Tümceler..
İnönü Üniversitesi’nde yeni öğrencilere fişleme gibi anket İnönü Üniversitesi’ne kayıt yaptıran öğrenciler rektörlük kanalıyla ‘kayıt altına’ alındı. Anket adı altında öğrencilerle konuşan üs..
Aktüel’in editörü yanlış haber yüzünden istifa etti Yeni Aktüel’in editörü Alper Görmüş, "Eski Ermeni Patriği Şinork Kalutsyan’ın kardeşi eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan’dı" haberinin..
Terörün tanımını değiştirmeyeceğiz Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Terörle Mücadele Kanunu (TMK) tasarısında terörün tanımıyla ilgili değişiklik yapılmayacağını söyledi.
Bedelli çıkarsa, gariban şehit babasına nasıl hesap veririz? Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, sık sık gündeme gelen ‘bedelli askerlik’ konusunda son noktayı koydu.
Habur'da tanker kuyruğu 50 kilometreyi buldu Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı'nda tanker kuyruğu 50 kilometreyi buldu. Irak'a geçmek için yaklaşık 13 günden beri bekleyen şoför..
Emekli subaylar Ermeni konferansına alınmayacak Geçtiğimiz mayıs ayında yapılması planlanan, ancak gelen tepkiler üzerine ertelenen Ermeni konferansı daha başlamadan yeni tartışmalara sebep o..
‘Türkiye provokasyonların üstesinden güç birliği yaparak gelecektir’ Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Türkiye Cumhuriyeti’nin güç birliği yaparak, bütün provokasyonların üstesinden ..
Füsun Erdil: Dava konusu lüks vazo konutta kaldı Emekli Oramiral İlhami Erdil’in eşi Füsun Erdil’in harcamaları ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (DKK) Satınalma Komisyonu başkan ve üyelerini..
Bilirkişilik, kitabına göre yapılacak Mahkemelerde bilirkişilik yapanlara başucu kitabı olacak ‘Adli Belge İncelemesi’ kitabı hazırlandı. Adli Tıp Kurumu, Jandarma Kriminal ve Emniyet Krimina..
Cem Vakfı, Türk Solu dergisinin yazısı için savcıları göreve çağırdı Cem Vakfı Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan, Türk Solu dergisinin ‘milli birlik ve bütünlüğü’ dinamitlemeye ..
12 Eylül generallerini eleştiren yazara 5 ay hapis Yazar Emin Karaca, 12 Eylül’ü anlatan bir yazısında "Askerî kuvvetleri alenen tahkir ve tezyif ettiği" gerekçesiyle 5 ay hapis cezasına çarp..
Yurtdışına görevli çıkan öğretmen ve öğrenciler harçtan muaf oldu Yurtdışına görevli olarak çıkan öğretmen, öğrenci veya refakatçilerden alınan 70 milyon liralık pasaport harcı kaldırılıyor.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8