13 Eylül 2005 Salı Günü Haberleri

13 Eylül 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ermeniler, AP’de ‘Türkiye konferansı’ düzenliyor Avrupa Ermeni Federasyonu, Hıristiyan Demokratların desteği ile 22 Eylül'de Avrupa Parlamentosu'nda ‘Türkiye konferansı’ düzenliyor.
‘İngiltere, işkence turları için CIA’e destek veriyor’ Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı’nın (CIA) terör zanlılarını özel uçaklarla dünyanın çeşitli bölgelerine göndererek işkenceye tabi t..
Mekke’de buluşan İslam aydınları eğitim ve ifade özgürlüğü istedi Kâbe’nin yanı başında buluşan aydınlar, barış içinde bir gelecek için İslam dünyasında fikir hürriyetinin sağlanması çağrısın..
Kıbrıs’ı tanıma üyeliğe bağlanıyor; Rumlar kırgın Avrupa Birliği dönem başkanı İngiltere ile Fransa, Kıbrıs karşı deklarasyonu taslağında anlaşarak, Rum Yönetimi’nin tanınmasını Türkiye’nin ü..
Gül: Amerika, terör için Telafer’i vuruyorsa, PKK’ya karşı da operasyon yapmalı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Telafer'de silahlı direnişçiler olduğu gerekçesi ile operasyon yapan güçlerin, b..
Halilzad Şam’ı uyardı: Sabrımız tükeniyor ABD'nin Bağdat Büyükelçisi Zalmay Halilzad, Suriye'nin, Irak'ta demokratik süreci durdurmak isteyen teröristlerin merkezi olduğunu ve ABD'nin bu ülke..
Talabani: ABD çekilirse Türk ordusu Irak’a girer Irak Devlet Başkanı Celal Talabani, ABD askerlerinin yakın bir süre içinde çekilmesi halinde Türkiye’nin Irak’a gireceğini iddia etti.
Kesenin ağzını açan Koç Grubu rekor fiyatla Tüpraş’ın sahibi Türkiye’nin 500 büyük şirketi sıralamasında yıllardır birinciliği kimseye kaptırmayan Tüpraş’taki yüzde 51 oranındaki kamu payını..
[HABER ANALİZ] 12 Eylül artık askeri darbeyle hatırlanmayacak Ekonomik istikrarın özelleştirmeye getirdiği dinamizm Tüpraş ihalesine de yansıdı. Danıştay’dan dönen ihalede verilen 1,3 milyar ..
Özelleştirme Borsa’yı yeni rekora taşıdı Borsa endeksi, Tüpraş’ın yüzde 51 kamu payının özelleştirilmesinin verdiği ivmeyle yüzde 1,58 artarak 32 bin 711 puana yükseldi ve rekor seviyeden kap..
Otomobilin devleri ‘melez’ motor üretiyor Önde gelen otomobil firmaları Audi, Volkswagen ve Porsche, ortaklaşa ‘hibrid-melez’ otomobil motoru geliştirecek. Alman otomobil üreticileri, Frankfu..
Petroldeki fiyat artışı 7 ayda 1,5 milyar dolara mal oldu Uluslararası piyasada 70 dolara kadar yükselen petrol fiyatları, ithalatçı ülke olan Türkiye’nin akaryakıt faturasını kabarttı.
Vergi indiriminde Unakıtan’ın insafa gelmesi için dua edeceğiz Cep telefonu faturalarında yüzde 60'ı bulan iletişim vergileri Ulaştırma Bakanı Yıldırım'ı da rahatsız ediyor. Yıldırım, indirim..
Turkcell: İran ile görüşmeler sürüyor Turkcell, İran’ın ikinci GSM lisansını almaya hak kazanan Irancell’deki paylarıyla ilgili olarak hem ortaklarıyla hem de İranlı yetkililerle görüşmelerin..
Çaycıyı patron gösteren şirketler mercek altında Yaz aylarında denetimlerini Anadolu’da yoğunlaştıran Maliye Bakanlığı, şimdi de üç büyük ili masaya yatırıyor.
Cari açık yedi ayda 15 milyar doları aştı Cari işlemler dengesi, temmuz ayında piyasa beklentilerine paralel bir açık verdi. Yılın ilk yedi aylık dönemindeki cari açık rakamı yüzde 40,2 arta..
Büyüme hız kesti, inşaattaki patlama sürüyor Gayri safi milli hasıla büyüme hızı, yılın ikinci çeyreğinde beklentilerin altında kalarak yüzde 3,4 oranında gerçekleşti. Sektörel bazda en fazl..
Dimes, yurtdışında yabancı ortakla büyüyecek Türkiye meyve suyu pazarında yüzde 25 paya sahip olan Dimes dünya markası olmak istiyor.
Milli sporcuların boğulmasına federasyondan ‘talihsizlik’ yorumu 11. GAP Spor Şenlikleri kapsamında Adıyaman’ın Kahta ilçesinde düzenlenen triatlon müsabakalarında önceki gün Atatürk Barajı’n..
Uyuşturucu kaçakçıları akaryakıta yöneldi ‘Motorlu araç sayısı bir yılda yüzde 70 artmasına rağmen akaryakıt tüketimindeki artış yüzde 24’te kaldı.
Şehitleri bağrımıza gömdük PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu Şırnak ve Bingöl’de şehit düşen Mehmetçikler törenlerle toprağa verildi. Şehit aileleri törenler esnasında fenalık geçirdi. Te..
Üzerinde yolcu taşıyan minibüse 400 YTL ceza Elazığ’ın Keban ilçesinde minibüste yer olmadığı için 2 yolcuyu üst bagaja alan şoföre 400 YTL para cezası verildi.
Hizbuttahrir üyesi oldukları iddiasıyla 24 kişi tutuklandı Ankara Hacı Bayram Camii’nde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da kıldığı cuma namazı sonrası bildiri dağıtırken gözaltına alınan Hi..
Emniyet: Mafya örgütlerine devlet içinden destek var "Amaçlarına ulaşmak için şiddet ve tehdit yollarını kullanan suç örgütü liderleri, gelir yapıları düzeldikten sonra işadamı kimliğine bürü..
Alevilerden tepki: Türk Solu zihniyeti Hitler faşizmini hatırlattı Türk Solu dergisinin "Alevilik Kürtçülük akımlarını güçlendirdi" şeklindeki iddialarına Alevi kesim sert tepki gösterdi.
Serseri kurşun yüzünden iki genç daha hastanelik Ordu’nun Ulubey ilçesinde meydana gelen 2 ayrı olayda, rastgele ateş açılması sonucu 2 gençten biri başından, biri bacağından yaralandı.
Çocukların dövdüğü yaşlı adam öldü Kahramanmaraş’ta 2 çocuk tarafından taş ve sopa ile dövüldüğü öne sürülen yaşlı adam, tedavi gördüğü hastanede öldü.
Tahriklerin etkisinde kalmadan birbirimizi muhabbetle sevelim Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, birlik ve beraberliğin her şeyin başı olduğunu söyledi.
‘Terörle hukuk devleti kuralları içinde mücadele edilecek’ Adalet Bakanı Cemil Çiçek, terörle mücadelenin hukuk devleti kuralları içinde yapılması gerektiğini söyledi. Çiçek, "Aksi söz konusu..
Güvenlik için özgürlüğü feda etmeyiz Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Vekili Nevzat Pakdil, özgürlükleri kısıtlayan Terörle Mücadele Yasası’na (TMK) Meclis olarak geçi..
Tıp fakülteleri mezun listesi göndermedi mecburi hizmet kurası tekrarlanacak Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki hekim açığını kapatmak için mecburi hizmet yükümlülüğü getiren Sağlık Baka..
Yeni öğretim yılında sevinç ve hüzün bir aradaydı İlk ve orta dereceli okullarda 2005-2006 eğitim-öğretim sezonu dün başladı. Pek çok okulda öğrenime yeni başlayan minikler için şenlikler düz..
Katsayı uygulamasının kalkması için Meclis’e dilekçe yağıyor TBMM Başkanı Bülent Arınç, meslek liselilerin üniversiteye girişte yaşadıkları haksızlık nedeniyle Meclis’e binlerce dilekçe geldi..
Maganda kurşunuyla yaralanan Şehmuz ders başı yapamadı Maganda terörünün hedefi olduktan sonra bacağı kesilen 3. sınıf öğrencisi İzmirli Şehmuz Coşacak, dün dersbaşı yapan 13 milyon 500 bin ö..
Körfez’de yanan gemi zehirli atık sızdırıyor Kocaeli’ne bağlı Gebze ilçesi Dilovası beldesinde faaliyet gösteren Poliport limanında, dün yanmaya başlayan Ukrayna bandıralı Nova isimli kuru yü..
11 Eylül korkusunu yenen Amerikalı turistler Türkiye’yi yeniden keşfetti 11 Eylül saldırılarından sonra Türkiye’ye sıcak bakmayan Amerikalı turistler, ülkemize yeniden akın etmeye başladı.
Somalili 61 kaçak teknede açlıktan öldü Yemen’e gitmek üzere denize açılan ve kaçakçıların terk ettiği teknede 20 gün mahsur kalan 61 Somalili öldü.
Aldırdığı yağların yol açtığı çukurdan masajla kurtuldu Vücudundan yağ aldıran Erika Zsigmond Özer’in vücudunda çukurlar oluştu. Doktorlar yeni bir ameliyatla bunları doldurmayı önerdi. Ameli..
Depresyon, aile saadetini de etkiliyor Depresyon hastalığı aile saadetini de olumsuz etkiliyor. Çünkü depresyonlu hasta daima karamsar ve mutsuz olduğundan bu da aile içinde olumsuz bir atmo..
Şiirde yeniden manifesto modası Şair Ahmet Güntan’ın Kitaplık dergisinin son sayısında yayınladığı şiir manifestosu, dikkatleri yeniden manifesto yazma geleneğine çevirdi.
Ustaların eserleri Akmerkez’in vitrinlerinde Sonbahar, galerilerin kapılarını bir bir açarken, bir yandan da sanat eserleri farklı mekanlarda hatta açık havada karşımıza çıkıyor.
‘Bakan Atilla Koç tiyatrocuların ezberini bozdu’! Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un Devlet Tiyatrosu’nda yeni görevlendirmeye gitmesi, sanatçıların ezberini bozdu.
Başbakan’a suikastı polisin dikkati önledi Yeni eğitim yılının açılışı sebebiyle Kütahya’da düzenlenen törene katılan Başbakan Tayyip Erdoğan’a suikast girişiminde bulunuldu.
[HABER ANALİZ] Provokatörler hedef büyüttü 3 Ekim tarihi yaklaştıkça provokasyon kokan eylemlerde artış, toplumun bazı kesimleri arasında gerilim tırmanması görülüyor.
Eğitimde yeni parola: Artık yat yat uyu yok, oku oku çalış var Başbakan Tayyip Erdoğan, yeni eğitim ve öğretim yılını, Kütahya’da okul açılışı yaparak başlattı. Konuşmasında gençlere tavsiyel..
Kurusıkılar öldürücü hale getirilebiliyor Başbakan’a suikast teşebbüsüyle gündeme gelen kurusıkı tabancalar, 40-60 YTL'ye kimlik fotokopisi ile alınabiliyor.
12 Eylül dönemindeki baskıcı tutum PKK’yı büyüttü Türkiye’de, 80’li yıllara kadar her 10 senede bir yapılan askerî ihtilallerin yol açtığı yönetim boşlukları en çok terör örgütlerine yarad..
DİSK, darbecilerin yargılanması için AİHM’ye başvurdu DİSK Başkanı Süleyman Çelebi, 12 Eylül’ü gerçekleştiren darbeci generallerin yargılanması için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) b..
CHP, Meclis’in bir hafta içinde toplanmasını istiyor CHP, son dönemde artan terör olaylarını görüşmek üzere Meclis’i olağanüstü toplantıya çağıracak. Bugün gerekli başvuruyu TBMM Başkanlığı’n..
Silah bırakan vekilleri şov yapmakla suçladı Meclis'te başlatılan silahsızlanma kampanyasına CHP'li vekiller mesafeli duruyor. Canan Arıtman (İzmir)'dan sonra Mehmet Yıldırım da girişime dest..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8