13 Eylül 2005 Salı Günü Haberleri

13 Eylül 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
12 Eylül'ü Demirel anlatıyor (3) Müdahaleler devleti zayıflattı. Meclis'e itibar azaldı. Siyasi ve idari kadrolar tarumar edildi. Askerler siyasi otoriteye bağlı olacak. Kimse alınmasın. Devl..
Beşiktaş'a para cezası Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Beşiktaş'a verilen 1 maç saha kapatma cezasını, 75 bin YTL para cezasına çevirdi. Okan'a verilen 3 maç oynamama cezası da 2'ye indiril..
Yıkımda kadınlardan da silah Kağıthane'de yıkımı yapılacak bir evde bulunanların direnmesi üzerine arbede yaşandı. Bir kadın evin penceresinden tabancayla havaya ateş etti.
Yeğene tecavüze 15 yıl hapis Sivas'ın Yıldızeli İlçesi'ne bağlı Karkın Köyü'nde, eşinin 14 yaşındaki yeğenine tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan sanık, 15 yıl 2 ay ağır hapis cezasına çarpt..
Cep telefonu hırsızlığına çözüm Mobil İletişim Sistemleri ve Araçları İşadamları Derneği (MOBİSAD) Adana Şube Başkanı Burçak Kıraç, geçmişte her kentte günde ortalama 50-60 cep telefonu hırsı..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Ersümer ve Çakan davası 6 Ekim'de Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanları Cumhur Ersümer ile Zeki Çakan'ın Yüce Di..
TÜPRAŞ ihalesinin iptali için Danıştay'da dava açıldı Türkiye Petrol Kimya Lastik İşçileri Sendikası (Petrol-İş), Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş'nin (TÜPRAŞ) yüzde 51'lik bölümünün özelleşti..
Borsa tarihi zirvesini gördü: 33.774 Tüpraş ihalesi Borsa'yı coşturdu. Borsa, 33 bin 774 puanla tarihi zirvesini görürken ikinci seansta gelen kar satışlarıyla günü 32 bin 541 puandan tamamla..
PS2'lerde yangın tehlikesi Sony firması, 3,6 milyon Playstation 2 oyun konsolunu, aşırı ısınma sonucu yangın riski oluşturduğu gerekçesiyle adaptörlerinin değiştirilmesi için geri çağırdı. Ja..
Kağıthane'de olaylı yıkım Kağıthane'de yıkımı yapılacak bir evde bulunanların direnmesi üzerine arbede yaşandı. Alınan bilgiye göre, Gültepe Keçideresi Polat Sokak'taki 8 numaralı tek katlı e..
Kamu Sen: "Yoksulluk sınırı 896 YTL" Türkiye Kamu-Sen'in araştırmasına göre, çalışan tek kişinin yoksulluk sınırı 896 YTL 67 YKr'ye yükseldi. Kamu-Sen Ar-Ge Merkezi'nin DİE'den aldığı Ağustos..
IMF heyetinin temasları sürüyor İkinci gözden geçirme çerçevesinde Türkiye'ye gelen Lorenzo Giorgianni başkanlığındaki Uluslararası Para Fonu (IMF) heyeti, Ankara'daki temasları kapsamında, H..
Ersümer ve Çakan Yüce Divan'da Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanları Cumhur Ersümer ile Zeki Çakan'ın Yüce Divan'da yargılanmalarına devam ediliyor. Davanın bugünkü duruşmasında sanıklar E..
Uzanlara amansız takip Kırmızı bültenle aranan Kemal Uzan ve oğlu Hakan Uzan'la ilgili olarak bir emniyet heyetinin Amman'a gittiği bildirildi.
'Güç birlikten doğar' Basından, toplumun zarar göreceği haberleri vermemesini isteyen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, "Bütün güç birlikten doğar" dedi.
AKP'li belediyecinin odasında 'telekulak' Denizli İl Genel Meclisi'nin AKP Başkanı Halil Pekdemir, makam odasının dinlendiğini iddia ederek, "Telefon ahizesinden peçeteye sarılmış 2 cihaz çık..
Yılmaz Vural taburcu edildi Antalya'da dün gece geçirdiği trafik kazasının ardından Özel Anadolu Hastanesi Beyin Cerrahi Servisi'nde gözlem altına alınan Antalyaspor Teknik Direktörü Yılmaz V..
Kağıthane'de olaylı yıkım Kağıthane'de yıkımı yapılacak bir evde bulunanların direnmesi üzerine arbede yaşandı. Gültepe Keçideresi Polat Sokak'taki 8 numaralı tek katlı evin yıkımı için, bele..
Türkiye'den ABD'ye 2.5 milyon dolarlık yardım Türkiye, ciddi boyutlarda can ve mal kaybına yol açan Katrina kasırgasının yaralarını sarmaya çalışan ABD'ye destek olmak amacıyla bölgeye 2,5 mi..
CHP: Meclis 21 Eylül'de toplanmalı CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, perşembe günü saat 11.00’da TBMM Başkanı Bülent Arınç ile görüşerek, "ayrılıkçı terör eylemlerini görüşmek üzere" Meclis..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Yeğene tecavüze 15 yıl hapis Sivas'ın Yıldızeli İlçesi'ne bağlı Karkın Köyü'nde, eşinin 14 yaşındaki yeğenine tecav..
Faiz 20 yılın en düşük noktasında Hazine 91 gün vadeli referans bono ihalesinde yıllık yüzde 13.5 basit ve yüzde 14.20 bileşik faizle borçlandı. Söz konusu oranlar Hazine’nin ihale yöntemiyle..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Karapara uyuşturucu ticaretini sever Karapara aklama suçu nedeniyle son 2 yıllık dönemde her ay ortalama 4 ayrı suç..
Petrol-İş iptal için Danıştay'a başvurdu Petrol-İş Sendikası, Koç-Shell Ortak Girişim Grubu’nun 4 milyar 140 milyon dolarla kazandığı TÜPRAŞ ihalesinin, şartnamedeki hukuka aykırılıklar ve hu..
İngiltere'de şiddete karşı kampanya İngiltere'nin büyük kurum ve kuruluşları arasında bulunan Milli Sağlık Sistemi (NHS), ünlü yayın kuruluşu BBC ve Body Shop adlı kozmetik firması aile için ..
ABD sözü: PKK'yı bitirmeye kararlıyız ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Irak Koordinatörü James Jeffrey, ABD'nin Irak'ta PKK'yı bitirmeye kararlı olduğunu söyledi.
FT: 12 Eylül mirası hala hissediliyor İngiliz Financial Times gazetesi, Türkiye’de 12 Eylül mirasının hala kendini hissettirdiğini ifade etti.
İngiltere-Fransa 'Kıbrıs uzlaşma metni' Fransa ile İngiltere’nin uzlaştıkları metin belli oldu. İngiltere, Türkiye’ye karşı yayınlanacak deklarasyonun son taslağını tamamladı.
İran Cumhurbaşkanı ABD'ye gitti İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, New York'ta yapılacak BM Dünya Zirvesi'ne katılmak üzere ABD'ye gitti.
Uzman Öğretmenlik Sınavı 27 Kasım'da Öğretmenlik Kariyer Basamaklarında Yükselme Sınavı (Uzman Öğretmenlik), 27 Kasım 2005'te sınav için başvurular, 12-30 Eylül 2005 tarihleri arasında yapıla..
Safranbolu'da orman yangını Karabük'ün Safranbolu İlçesi'nde ormanlık alanda yangın çıktı. Sipahi Dağı'ndaki çam ormanında henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangına, Karabük'ün Hamzalar mevk..
Türkiye'den Katrina için 2.5 milyon dolar Dışişleri Bakanlığı Katrina felaketinin meydana getirdiği zararın hafifletilmesi için yapılacak çalışmalarda kullanılmak üzere ABD’ye 2.5 milyon dola..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); ABD sözü: PKK'yı bitirmeye kararlıyız ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Irak Koordinatörü James Jeffrey, ABD'nin Irak'ta ..
Reel kesimin güveni artmaya başladı Reel kesimin marttan temmuz ayına kadar sürekli düşüş eğiliminde bulunan güveni ağustosta, iç pazara satılan mal hacmi, genel gidişat, üretim hacmi ve ihra..
Gima'nın çağrısına başvuran olmadı Gima hisse senetlerinin Carrefoursa tarafından çağrı yoluyla toplanmasına ilişkin sürecin ilk gününde, hisse satışı için başvuru olmadı.
İsrailli Hapoalim C Bank'ı alıyor İsrail'in en büyük bankası Bank Hapoalim, Türk Bankası C Bank'ın çoğunluk hisselerini 113 milyon dolar karşılığında satın almak üzere prensip anlaşmasına var..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Hazine 4.4 milyar YTL borçlandı Hazine bugün, net yaklaşık 4.4 milyar Yeni Türk Lirası (YTL) borçlandı. Hazine'nin ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Heidi ikinci kez anne oldu Dünyaca ünlü Alman manken Heidi Klum, dün gece yarısı bir erkek bebek dünyaya getirdi. K..
Doğal afetlerde artış var Bilimadamları, ABD'nin güneyini vuran Katrina siklonu gibi doğal felaketlerin sayısında artış olduğu uyarısında bulundular. Kyoto'da bugün sona eren Bilimler ve Tekn..
Karaparayla elektronik mücadele MASAK, karapara aklama ile elektronik ortamda mücadele dönemini başlatacak. Karapara aklama suçu nedeniyle son 2 yıllık dönemde her ay ortalama 4 ayrı suç duyu..
Yardıma koşan robot! Japon elektronik firması Fujitsu'nun geliştirdiği ''enon'' isimli robot, ofiste, dükkanda veya yolda insanların yardımına koşacak, sorunları çözecek. Firma yetkilileri, s..
"Star,Telsim yılsonuna kadar satışa çıkacak" Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Uzan Grubu şirketlerinin satışı nedeniyle bu aydan başlayarak yılın sonuna kadar yoğun bir gündem yaşayacak..
Tapu harcına yeni düzenleme Maliye Bakanlığı, tapu işlemlerinde bürokrasi ve kırtasiyeyi artıran işlemlerin ayıklanması amacıyla tapu ve kadastro müdürlüklerince yapılan işlemlerle ilgili ola..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Reel kesimin güveni artmaya başladı Reel kesimin marttan temmuz ayına kadar sürekli düşüş eğiliminde bulunan güveni..
Karapara uyuşturucu ticaretini sever Karapara aklama suçu nedeniyle son 2 yıllık dönemde her ay ortalama 4 ayrı suç duyurusunda bulunuluyor. 10 suçun yaklaşık 4'ü de uyuşturucu madde ticareti..
Borsa rekor üstüne rekor kırıyor Başarılı geçen Tüpraş ihalesi Borsa'yı coşturdu. İMKB Ulusal-100 Endeksi yüzde 2.2 oranında değer artışıyla 33 bin 438 puandan tamamladı. Tüpraş hisse senetle..
Orgeneral Özkök: "Bütün güç birlikten doğar" Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, ''Bütün güç birlikten doğar. Bu topraklarda devamlı bu gücü birarada götürmek durumundayız'' dedi. Kara..
Erdoğan, ABD'ye gitti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, devlet ve hükümet başkanlarının katılımıyla yapılacak BM Zirvesi'ne katılmak üzere ANA uçağı ile ABD'ye gitti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğ..
» 1 2 3 4 5 6 7 8