12 Eylül 2005 Pazartesi Günü Haberleri

12 Eylül 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Feride'nin evi müze olacak KUŞADASI'NDA Reşat Nuri Güntekin'in roman kahramanı Çalıkuşu Feride'nin yaşadığı ev olarak bilinen bina, kent müzesi haline getirilecek. Belediye meclisinın kararıy..
Astsubaylara söz verdi İZMİR'İN AKP'li Milletvekili Tevfik Ensari, Narlıdere ve Gaziemir Emekli Astsubaylar Derneği'ni ziyaret etti, yöneticilerle görüştü. TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi ..
Kurtuluş resepsiyonu İzmir'in işgalden kurtuluşunun 83'üncü yılı nedeniyle Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi'nde resepsiyon düzenlendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun ev sa..
Başarı'nın büyük hedefi Başarı Eğitim Kurumları, özel okulculuk ve dershanecilikteki 15 yıllık deneyimini, İzmir'in tüm ilçelerine taşıyor.En sevimli ders başı
Çocuklara çevre dersi İZMİR Enternasyonel Fuarı'nda çocuklara deniz ve çevre eğitimi veriliyor. İzmir Deniz Ticaret Odası ve Deniz Temiz Turmepa ile Dev Çocuk Tiyatrosu'nun katkılarıyla oluşt..
Heykeltıraş müdür İZMİR Özel Tevfik Fikret Lisesi Müdürü İhsan İnekçi'nin, boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla başladığı heykel ve büst çalışmaları, vazgeçemediği bir uğraş haline geldi. ..
Organik ekranlı valkman Sony Walkman NW-A3000 dünyada ilk kez CeBIT Bilişim Fuarı'nda tüketici ile tanıştı. Sony rakipleri hareket ederken sessiz kalmıyor. Müzik cihazlarında devrim yaratan W..
Trabzon'dan bile iPod satmak için başvuru var iPod'un gördüğü yoğun ilgi üzerine Trabzon'dan bile Apple Store mağazası açmak için başvuru var. İlk mağazalar eylül sonunda İstanbul'da açılıyor..
'İthalat 120 milyar dolara gidiyor, dikkat' TİM Başkanı Satıcı, ithalatın 120 milyar dolara gittiğine dikkat çekerek 'Açıktan çok yarattığı sonuçlara bakılmalı' dedi. Türkiye İhracatçılar Mec..
İran'da Turkcell kavgası İrancell Yönetim Kurulu Üyesi Mahmutzade'nin 'Turkcell parayı yatırmadı. Görüşmelere Güney Afrikalı MTN şirketi ile devam edilecek' açıklamasına Turkcell'den yanıt ge..
'2007 yılında yeni yatırımlar yapacağız' Neoman Yönetim Kurulu Başkanı Wolfgang Fahrnberger, Ankara'daki fabrikada 2007 yılında yeni yatırımlar yapacaklarını söyledi. 74. İzmir Enternasyonal ..
Benzin fiyatlarına gülüp geçenlere... Petrol fiyatlarındaki artışa rağmen IAA Otomobil Fuarı'nda bu yıl da birbirinden hızlı ve lüks otomobilleri görmek mümkün olacak. Bunların başında özel i..
Petrol zammı vurdu az yakanlar moda oldu Petrole gelen zamlar dünyanın en büyük otomobil fuarı IAA'ya konsept değiştirtti. Bu yıl PS çılgını spor arabalar yerine küçük ve tasarruflu araçlar g..
'Blok satış olmazsa halka arz' Bakan Yıldırım, Telekom özelleştirmesinin yargıdan döneceğini sanmadığını belirterek "Blok satış olmazsa halka arz edilir" dedi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırı..
Kaşıkçı Elması için büyük yarış Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşunun özelleştirilmesi için saat 16.00'da canlı yayında 9 konsorsiyum yarışacak. Fiyatın 6 milyar doların üstüne çıkması bekl..
Başbakan ABD'ye gidiyor Başbakan Tayyip Erdoğan, devlet ve hükümet başkanlarının katılımıyla yarın başlayacak BM Zirvesi'ne katılmak üzere bugün ABD'ye gidecek. Erdoğan'a, ziyareti sırasında,..
Eski Bakan Aydın'ın evine saldırı Maskeli bir saldırgan Koray Aydın'ın evine girip hizmetçisini dövdü. Yüce Divan'da yargılanan eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın'ın evine gelen kim..
Ağar: Katile ait deliller bulduk DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Atakent Beldesi'nde, bahçesine bırakılan bombayla öldürülen Fevzi Doğan'ın katilinin bulunması..
Ogün doğanlar suskun 12 Eylül 1980'de doğanlar, 25. yıldönümünde 12 Eylül belgeseline konu oldular. Onların darbeyle hiç ilgileri yok. 12 Eylül 1980 askeri darbesi ilk kez, o tarihte doğan ki..
25. yıldönümü Ankara, İzmir ve Mersin'de düzenlenen 'Darbeciler yargılansın' mitingleri olaysız geçti, yasak konulan İstanbul'da ise olay çıktı, 54 kişi gözaltına alındı. 12 Eylül Harekatı'nı..
AB raporu: Türkiye’nin tam üyeliği, Avrupa’yı zayıflatmaz; güçlendirir Türkiye’nin AB’ye katılımının muhtemel sonuçlarıyla ilgili bir analiz yayınlayan Avrupa Reform Merkezi (CER), üyeliğin A..
El Kaide'den bir tehdit de ABD'ye 11 Eylül'ün yıldönümünde ABD doğumlu bir El Kaide üyesinden Amerika ve Avustralya'ya saldırı tehdidinde bulunuldu.
El Kaide, kimyasal saldırı için 24 saat mühlet verdi Amerikan ve Irak güçlerinin Telafer’de bir hafta önce başlattığı kuşatma devam ederken, Irak’ta El Kaide bağlantılı bir örgüt, operasyonla..
11 Eylül yeniden hatırlandı 11 Eylül kurbanları, terörist saldırıların dördüncü yıldönümünde ABD başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında anıldı.
ABD: PKK ile El Kaide arasında hiç fark yok ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, 11 Eylül saldırılarının 4. yıldönümü törenleri için Ankara’nın Keçiören ilçesinde bulunan ‘Şehitler Anıtı’nı seçti.
Sivil toplum, ihtilalcilerin yargılanması için yürüdü 12 Eylül darbesinin 25. yıldönümü sebebiyle yurdun çeşitli yerlerinde protesto gösterileri düzenlendi.
Tayin formu vermedi diye gözaltına alınıp işkence gördü 12 Eylül darbesi, siyasetin yanı sıra toplumda da derin izler bıraktı. Darbenin üzerinden 25 yıl geçmesine rağmen dönemin mağdurları gö..
Demirel: Asker yakındığı ‘kısıtlı yetki’yle darbe yaptı 12 Eylül askerî yönetiminin iktidardan uzaklaştırdığı 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, sıkıyönetimle anarşiyi önleyemeyen ordunun o d..
‘Önce ortamı hazırladılar sonra darbe yaptılar’ Bugün 12 Eylül darbesinin 25. yıldönümü. Takvimler, 1980 yılının 12 Eylül’ünü gösterdiğinde, ordu idareye el koydu. Gerekçe ise ‘siyasî iradeni..
Dubai, dünyanın yedi harikasını kopyalayacak Son yıllarda yaptığı milyarlarca dolarlık yatırımla dünyanın ilgisini çeken Dubai, 1,5 milyar dolara dünyanın yedi harikasını kopyalamaya hazırlan..
Eshab-ı Kehf’in Afşin’de olduğu mahkeme kararıyla kesinleşti Tarsus, Afşin ve Efes arasındaki "Eshab-ı Kehf mağarası bizde." tartışmalarına mahkeme de katıldı. Mahkemenin görevlendirmesiyle A..
PKK’lılar, Almanya’yı protesto için sokağa indi Almanya İçişleri Bakanı Otto Schily’nin terör örgütü PKK’ya ait yayın organları ile çeşitli kuruluşların faaliyetlerine son vermesini protesto ..
Bingöl ve Şırnak’ta çatışma: 5 şehit, 3 yaralı PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu Bingöl ve Şırnak’ta 5 asker şehit olurken, 3 asker de yaralandı.
Türk Solu hem Kürtleri hem de Alevileri hedef gösterdi Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Yekta Güngör Özden ve ressam Bedri Baykam gibi isimleri bünyesinde bulunduran Türk Solu der..
Dinlemenin üssü Ahlatlıbel oluyor Telefon takip ve dinlemelerini gerçekleştirecek olan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), üs olarak Ahlatlıbel’i tercih edecek.
Söğüt’ten birlik mesajı: Ebediyen kardeş kalacağız Başbakan Tayyip Erdoğan, geçen hafta PKK yanlısı grupların terör estirdiği Bilecik’ten birlik ve kardeşlik mesajları verdi.
Turkcell’in İran’daki GSM yatırımında belirsizlik sürüyor İrancell konsorsiyumunda, en fazla paya sahip olan Turkcell’in yerine Güney Afrika şirketi MTN’nin getirildiği öne sürüldü.
Türkiye’de yedi yolcudan birini Lufthansa uçuruyor Alman havayolu şirketi Lufthansa, yılın ilk yarısında Türkiye uçuşlarında 426 bin yolcu taşıdı.
Telekom ihalesi iptal edilirse B planımız; halka arz Cumhurbaşkanı ve Bakanlar Kurulu’nun onayladığı Telekom ihalesi, yargının kararını bekliyor. Danıştay’dan olumsuz bir tavır beklemeyen Ula..
[HABER ANALİZ] Özelleştirmeye talip şirketler Türkiye’nin geleceğine yatırım yapıyor Türkiye, 2005 yılına özelleştirme rüzgarıyla girdi. Geride kalan 8 ayda İstanbul Atatürk Hava Limanı, Tü..
‘Tüpraş’ta fiyat 3 milyar doları bulabilir’ Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (Tüpraş)’ın yüzde 51 hissesinin satışı için pazarlık görüşmeleri bugün yapılacak.
Dış pazarda büyümek isteyen KOBİ’ler yeni yatırım düşünüyor Ekonomide yavaşlama sinyalleri gelmesine rağmen küçük ve orta ölçekli işletmelerin çoğunluğu önümüzdeki dönemde daha çok açılmayı p..
160 bin teknoloji meraklısı bilişim şenliğinde buluştu Avrasya’nın en büyük bilgi ve iletişim teknolojileri fuarı CeBIT Bilişim son gününde yoğun ilgi gördü. Fuar içinde ve çevresindeki bütün..
Kanun değişikliklerine avukatlar duyarsız Hukukçular Derneği Başkanı Hüsnü Tuna, Türk Ceza Kanunu (TCK) ve Terörle Mücadele Kanunu (TMK) gibi yasa değişikliklerine avukatların duyarsız kaldığ..
‘TMK, demokratik kazanımlara zarar verir’ Malatya Barosu Başkanı avukat Mehmet Görgeç, Terörle Mücadele Kanunu (TMK) taslağında yer alan antidemokratik maddelerin, son yıllarda ülkemiz lehine..
Arınç: Fikir ve ifade özgürlüğünün önünde engel kalmamalı TBMM Başkanı Bülent Arınç, bazı grupların Avrupa Birliği müzakerelerini gölgelemeye çalıştığını söyledi.
Özgürlüklerden geriye dönüş asla olmayacak Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Terörle Mücadele Kanunu’na son şeklinin henüz verilmediğini belirterek, "Bireysel hak ve özgürlüklerden geriye gi..
Romanya Türk okulu öğrencisi, olimpiyatta altın madalya kazandı Romanya’daki Türk okulu Bükreş Bilgisayar Lisesi (ICHB) son sınıf öğrencisi Sorin Stancu Mara, 3-8 Eylül tarihleri arasında yap..
GAP Spor Şenlikleri’nde 2 yüzücü boğularak öldü Bu yıl 11.si düzenlenen GAP Spor Şenlikleri kapsamında Adıyaman’ın Kâhta ilçesinde yapılan triatlon yarışması sırasında lisanslı milli sporcu T..
‘Sütlü nuriye’ tatlısı 12 Eylül darbesiyle ortaya çıkmış ‘Sütlü nuriye’ tatlısının 12 Eylül 1980 askeri darbesinin ürünü olduğu ortaya çıktı. Nuriye isimli Diyarbakırlı bir kadının icadı olan..
« » 1 2 3 4 5 6 7