11 Eylül 2005 Pazar Günü Haberleri

11 Eylül 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Katrina küresel ısınmanın işi değil Dünya Meteoroloji Kurumu’nun, 2005 yılı içinde meydana gelmesini beklediği kasırgalar için belirlediği isimler sırasıyla şöyle: Lee, Maria, Nate, Ophelia, ..
Restorasyon dedektifi bakanlığı yıldırdı Tarihî binalarda yapılan değişiklik çoğumuzun dikkatini çekmeyebilir. Ancak bazıları var ki en küçük değişiklikleri takip ediyor ve hesap soruyor. Bir..
Sokak çocuklarının dizisi sokağa atıldı Bir gün sokakta yürürken yaşadığı kapkaç, kahramanımızın hayatının dönüm noktasını oluşturur. Çocuk kayıplara karışırken, Şükriye’nin kafası da bir hay..
Ayinesi aşktır kişinin... Tasavvuf Musikisi Topluluğu’nun sanatçılarından Ahmet Çalışır, şeytanın bacağını genç yaşında kırmayı başarmış bestekarlardan. Yaşayan Mevlevi ayini icracıları arası..
Ya peri bacası ya film seti Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kapadokya bölgesi yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Yerli turistler Kapadokya’yı Osmanlı ve Selçuklu dönemlerine a..
Şeflik döneminde camiler cemaate satılarak kurtarıldı Cumhuriyet Halk Partisi'nin tek başına iktidar olduğu 1940-1950'li yıllarda çok sayıda cami çeşitli gerekçelerle kapatıldı. Birçok cami i..
Rol Tiyatro camiası ile ilk münasebetim, konservatuar aracılığı ile olmuştur. Gençlik yıllarımda yolumuz hemen her gün mutlaka konservatuar civarına düşerdi çünkü Ankara’nın Cebeci semtinde b..
Denizaltıcılığımızın ‘babası’ da Abdülhamid çıktı Bugünkü geriliğimizi açıklamak için öfkemizi dilsiz ve savunmasız bırakılmış geçmişin kuyusuna boşaltmak kolayımıza gelir.
Şiddetsiz iletişimin dili Son 40 yıldır şiddetle iç içe yaşıyoruz. Yine de Batı’nın dünyada ve kendi kıtasında ‘öteki’lere karşı işlediği cinayetler, savaşlar, iç savaşlar şiddetinde bir dün..
Derin darbe filmlerde kalmadı Amerikan filmlerinin çoğunda geleceğe yönelik felaketler abartılı bir şekilde işlenir. Neredeyse kıyamet sahneleri seyircinin gözüne sokulur.
'Eskilerin personeline yedirdiği yemekler şimdi müşterilere sunuluyor' Bazı sohbetler, tadına doyamadığımız leziz yemekleri andırır. Hiç doymak ve masadan kalkmak istemezsiniz. İstanbul'un en..
Tereciye tere, Japon'a lapon yapıştırıcı Biraz ‘tereciye tere satmak’ gibi ama, bu da gerçekleşti. Türkiye’de ilk kez mayıs ayında yapıştırıcı üretimine başlayan Cyabond firması, Japonya’ya J..
Almanya-Türkiye kuru gıda hattı Avrupa Birliği’nin ortak para birimi Euro’ya geçmesi ile birlikte gurbetçi vatandaşların ekonomik sıkıntısı hat safhaya çıktı. Alım gücü düşen gurbetçiler, Tür..
Bile bile lades Akıllı kadınların akılsız aşklar peşinde kendilerini harap etmeleri hayli eski, hayli yaygın bir muammadır. En meşhur örneklerden biri Hannah Arendt. Ne yazık ki siyaset felse..
Fotoğrafçı deklanşöre basmış 'ya nâsip' demiş Düğün fotoğrafçılığı denilince akla stüdyolarca çekilen kurgulu ve arka fonlu gelin damat pozları gelir. Ya da düğün salonlarında flaşla çekilmiş..
Uzan'lar Adanaspor'u da yaktı Türkiye liglerinde 52 yıldan beri mücadele eden Adanaspor AŞ, şirket yönetimi tarafından tasfiye ediliyor. Bu yıl düştüğü Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi 2...
Bir kurşun kalemin ucu dört ayda açılıyor Evimize, işyerimize veya okulumuza gelene kadar 4 aylık bir süreçten geçen kurşunkalemin hikayesi bir hayli uzun. Zor ve zahmetli bir süreçten geçen ..
Mülksüzler başka bir kapakla olur muydu? Kitap kapaklarına ilgim bu köşenin oluşmasıyla başlamadı aslında. Oldum bittim kitap kapaklarının peşinden koşup pek çok kitabın farklı baskısını kapa..
Ulaşılamayacak olana yazılmış mektuplar İlhan Berk’in, ulaşılamayacak sevgiliye yazdığı aşk mektupları ve şiirlerinin yer aldığı Lettera Amorosa yayınlandı.
Kelimelerin sevimli ülkesi Çocuklara birtakım kavramları, isimleri onların anlayacağı dilden öğretmek, bu sayede hem bilgilenmelerini hem de edebiyat tadı almalarını sağlayacak bir kitap Sev..
Zekasını çalıştırmak isteyene sorular Zekanızı ölçmenin binbir türlü yolu var. Lakin hiçbirisi de yeterli değil. Çünkü zeka çok karmaşık bir yapı.
Durum tespiti yapan yeni bir kitap: Chef Türk hikayeciliğinin usta kalemlerinden Mustafa Kutlu, eylül geleneğini bozmadı ve Chef isimli uzun hikayesiyle okurlarının karşısına çıktı.
Hepimizin anladığı bir iş var Hepimizin anladığı bir iş var. Elektrikten anlamıyorsanız, kontrol kalemiyle nereye dokunursanız dokunun, ışığı kontrol altına alamazsınız.
Yakup ‘şunu bunu’ çalıyor Daha önce Duman grubu ile birlikte çalan Yakup Trana, Seatle’a yerleşip orada dört yıl caz okudu.
Sekiz yıl sonra Rolling Stones Rock müziğin efsanevi gruplarından The Rolling Stones’un sekiz yıl aradan sonra çıkardığı ‘A Bigger Bang’ albümü tüm dünya ile birlikte bu hafta yayınlandı.
Türk müziğinin ‘Hüsn-ü Klarnet’i Laço Tayfa’nın kurucusu, klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’nin albümü ‘Hüsn-ü Klarnet’ yayınlandı.
11 Eylül Normalde ben anma günlerine pek prim vermem. Hatta bence anma derken aslında kastedilen menfi bir manadır. Yani an-ma! Anacaksın da ne olacak? Tamam, saygı müessesesini reddedemeyiz...
Ters yüz düşünceler Hep manzaraya odaklandın. Bir yeri güzel eden manzaradır dedin; öyle bildin, öyle umdun. Manzara, adı üzerinde, nazar edilen yer değil midir?
Izgaradan bıkanlara devekuşu ızgara İnsan gittiği mekanda güler yüzle karşılanmak, rahat etmek, yiyip içtiklerinden tat almak ister.
Afyon köy ekmeği 500 ailenin ekmek teknesi Önceleri sadece ailenin yiyecek ihtiyacını karşılamak için yapılan Afyon köy ekmeğinin, şimdilerde ticareti yapılıyor. Hamuru evlerde yoğrulup mahal..
Otlu peynirin lezzeti dağlarda yetişen 25 çeşit bitkiden geliyor Market raflarında yerini almaya başlayan Van'ın otlu peynirinin lezzetinin sırrı dağlardan toplanan 25 bitkide gizli. Özellikl..
Kalın giyisiye ince bakım Kışın soğuk günlerinde giydiğimiz kalın kıyafetler, nazik ve hassas bir bakım istiyor. En basiti yün şampuanı veya deterjanı ile yıkanan giysilerimizin, birbirinden ..
[GİYİM] Centilmen giyim İGS, sonbahar kış kreasyonunda İngiliz şair Shakespeare’nin ünlü oyunu Veronalı İki Centilmen’i örnek aldı.
[MUTFAK] Hem göze hem damağa Flonal, yeşil ve lila puanlı çay seti ile çay keyfinize keyif katıyor. STV Pazarlama tarafından alıcıların beğenisine sunulan ürünle çayın tadına varacak, damak z..
[AKSESUAR] Hızlı zamanı yakalayın Tissot, saat ve spor tutkunlarını yeni PRC 200 serisinde buluşturuyor. 200 metre su basıncına dayanıklı saat vidalı çerçeve ve takometresiyle klasik ve günce..
[GİYİM] Okula farklı adımlar Jump, yüzde yüz deri, yumuşak ve anatomik tasarımlı okul ayakkabılarında öğrencilere fiyat ve kalite dengesi sunuyor.
Gaziantepliler 'okumuş sarraf' istiyor Altınla her dönemde efsane veya gerçek iç içe olan Gaziantep’te endüstri meslek lisesi bünyesinde sekiz yıldır kulumculuk bölümü bulunuyor. Gaziantep Ün..
[AVRUPA] Eski ‘Demir Perde’ turist rotası oluyor Avrupa Parlamentosu, Avrupa’yı bölen eski "Demir Perde"yi bir "turist rotası" haline getirmeyi planlıyor.
[RUSYA] Moskova’da otomobil yıkama yarışması Rusya’nın başkenti Moskova’da, Dünya Otomobil Yıkama yarışması düzenlendi. Moskova Hipodromu’nda yapılan yarışmada, Rusya’nın yanı sıra Çin, Gana ..
Telafer’e yeni operasyon: 141 ölü 197 yaralı Irak Savunma Bakanı Sadun Duleymi, Türkmenlerin yoğun olduğu Telafer’de terörist unsurlara karşı başlatılan operasyonda son 2 günde 141 direnişçin..
Sania Marzi’ye ‘örtün’ fetvası Hintli Müslüman kadın tenisci Sania Marzi, mini eteği yüzünden genç kızlara kötü örnek olduğu gerekçesiyle din adamlarını kızdırdı. Hindistan’daki Müslüman din ..
O çok romantik bir erkekti Atatürk’ün Makedonyalı Eleni ile yaşadığı ilk aşkı anlatan Makedon filmi ‘Manastır’da Bir Aşk’ ın senaristi Aneta Şiyakova, Atatürk’ün güçlü bir asker olmasının yan..
Kasırgayı yaşamak için kaçmadım ABD’nin New Orleans kentini vurarak ülke tarihinin en büyük trajedisine yol açan Katrina kasırgası sırasında şehri terketmeyen Tulaine Üniversitesi İş İdaresi ..
Japonya’da 9/11 seçimleri Japonya’da bugün yapılacak genel seçimler öncesi yapılan son kamuoyu yoklamalarına göre, Başbakan Juniçiro Koizumi’nin partisi Liberal Demokratik Parti (LDP) açık ar..
Schröder atakta Televizyon düellosundan sonra SPD’li Başbakan Gerhard Schröder, anketlerde atağa geçti. SPD, CDU ile farkı giderek kapatıyor. Bir zamanlar yüzde 20’lerin üzerinde seyreden far..
Gay kovboya altın Aslan 62’nci Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan, eşcinsel iki kovboyun hikayesini anlatan ‘Brokeback Mountain’ adlı filmin oldu. Yönetmenliğini ünlü yönetmen Tayvanlı An..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Yabancı Damat’a ödül Yunanistan'da ilk kez bir yabancı dizinin yapımcısı, yönetmenleri ve başrol oyuncularına ödül ..
Bu adam bunu hep yapıyor Erdal Acar’ın geçtiğimiz hafta Como Gölü’ndeki George Clooney’nin malikanesinde gerçekleşen davete katıldığını gösteren fotoğraflar sahte çıktı. Acar, medyada daha fa..
Sabahın 6’sında golf oynadılar Eşi Hülya Avşar’la geçen cuma günü tek celsede boşanan Kaya Çilingiroğlu, aynı gün boşanmalarına neden olduğu öne sürülen Feraye Tanyolaç’la Antalya’ya giderek ..
İlaçla uyuttu tecavüz etti Yarı baygın haldeyken bir erkekle cinsel ilişki görüntüleri internette yer alan Gamze Özçelik, görüntülerin kendisine ait olduğunu kabul ederek, eski sevgilisi Gökh..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8