11 Eylül 2005 Pazar Günü Haberleri

11 Eylül 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İki okul müdürü tabancayla vuruldu Beylikdüzü'nde 2 ilköğretim müdürü uğradıkları silahlı saldırı sonucu yaralandı. Altınyıldız İlköğretim Okulu Müdürü Aydoğan Bakır ile Ali Çebi İlköğretim O..
Ermeni kilisesi açıldı Şişli Belediyesi'nce restore edilen, 1626-1630 yılları arasında yapılan Topkapı Surp Nigoğayos Ermeni Kilisesi, Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve Türkiye Ermenileri P..
Türkiye'ye ABD'de 'saygın' bir destek Eski ABD başkanları Ford ve baba Bush'un danışmanlığını yapan Scowcroft, Ermeni tasarısının durdurulmasını istedi'Altın Aslan' sahibini buldu
Erkek olmadan embriyo üretildi İngiliz bilim adamları, sadece kadın yumurtasıyla embriyo geliştirdi. Yöntem, 'erkeksiz bebek' dünyaya getirmek için değil, kök hücre üretiminde kullanılacakMar..
New York hatırası BM'de düzenlenen II. Dünya Parlamento Başkanları Konferansı için New York'ta bulunan TBMM Başkanı Bülent Arınç, New Jersey eyaletinde çok sayıda Türk'ün yaşadığı Paterson ka..
AB'yle pazarlık ABD'ye taşınıyor Türkiye'nin 3 Ekim'den önce onaylanmasını istediği, AB ile yapılacak tam üyelik müzakerelerinin koşullarını belirleyen "Müzakere Çerçeve Belgesi" üzerindeki p..
'Raporu abartmayın' Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir, AP Başkanı ile AB Komiseri'ne sunduğu rapordaki bilgilerin Erdoğan'a verdiği raporda da yer aldığını belirttiDerviş'ten AB yolu..
Altın Aslan kovboyların aşkına Venedik Film Festivali'nin en büyük ödülü Altın Aslan, Ang Lee'nin 1960'ların muhafazakar ABD'sinde Vahşi Batı'da iki kovboyun aşkını anlatan "Brokeback Mountai..
Japonya'da seçim var, Koizumi favori Japonya'da bugün yapılacak genel seçimlere, Başbakan Juniçiro Koizumi'nin partisi Liberal Demokratik Parti (LDP) açık arayla favori giriyor. Anketlerin so..
40 bin genç astronot Haziran 2000’de hizmete giren ve dünyada sadece 5 tane benzeri bulunan uzay kampı, Türkiye ve civar ülkelerden şimdiye kadar 40 bin çocuğa eğitim verdi. Kampa katılan 7-1..
Müzisyen, azıcık fotoğrafçı bazen motorcu, hálá kolejli Murat SUNGAR 35 yılını Türk Dışişleri’ne vermiş, sıradışı bir diplomatın hayatı bu. Türk dış politikasının kilit noktalarında durmuş, b..
Jüri üyeliğini bıraktım yarışmaya katılıp kazandım Bugün New York’taki İkiz Kuleler’in yıkılışının 4. yıldönümü. Manhattan adasındaki Dünya Ticaret Merkezi’nin kuleleri, New York’un Özgürlük ..
Çevremi 7 gizli servis ajanı sardı ‘Ermeni arşivlerine girmeye hak kazanan ilk Türk araştırmacı havaalanında tutuklandı.’ 33 yaşındaki akademisyen Yektan Türkyılmaz’ın adını bu haberle duyduk..
Şölen başlıyor Futbolcunun vitrini, sponsorun reklam mecrası, televizyon kanalının gelir kapısı, seyircinin en büyük eğlencesi Şampiyonlar Ligi. Yaklaşık 1 milyar İsviçre Franklık bir pazar. ..
2010 yılının manavı ‘Manav Ahmet’e hepatit B aşılı patatesler gelmiş. Çocuklara alsak...’ ‘Oğlum, ben sana multi-vitaminli olmayan elmalardan yeme demedim mi? Zaten zorla yiyorsun, bari bir i..
349. ihbar işe yaradı, gay bir Alman’ın kendimi öldürtmek istiyorum ilanı ile cinayetini çözdü 14 yaşında Almanya’da öldürülen Murat Yıldız’ın hikayesi trajedi ve vahşet dolu. İnternetten ken..
Duygu ve zeka kapasiteleri sanılanın çok üzerinde 4 aylık bebeklerin olaylardan sonuç çıkarmak gibi bir beceriye sahip oldukları anlaşıldı. Görsel algılamaları güçlü olduğu için karşısındakin..
Normal bir arkadaşlık değil bizimkisi Türkiye onu Tayyip Erdoğan’ın yakın arkadaşı, Ekinlik’teki yazlığında Başbakan ve ailesini ağırlayan kişi ve Erdoğan’ın çocuklarına burs veren tekstilci ..
Fişle okuma öğrenme dönemi bitti Yarın okullar açılıyor. 12 milyonu aşkın ilköğretim öğrencisi ve 3 milyonu aşkın ortaöğretim öğrencisi ders başı yapacak. Müfredat, her sene olduğu gibi yine ..
Oyuncak binalar 50 yıldır ayakta Danimarka dilinde "İyi oyunlar" (leg godt) anlamına gelen Lego oyun sistemi bu yıl 50'nci yaşını kutluyor. Pedagogların çocukların yaratıcı zekasını geliştird..
Yaşlı kurtlar geri döndü Efsanevi rock'n roll topluğu Rolling Stones'un yeni albüm çalışması "A Bigger Bang", eylül ayının ilk haftası, yani dünya ile aynı anda ülkemizde yayımlandıTürkiye'ni..
Alo SABAH İstanbul Avcılar'da son bir haftadır inanılmaz bir kanalizasyon kokusu yaşanıyor. Öyle ki, evimizin balkonunu penceresini açmasak bile koku gitmek bilmiyor. Misafirlerimize rezil ol..
Kask kazazedelerin hayatını kurtardı Haliç Köprüsü'nde, Topkapı istikametine seyreden bir otomobil bariyerlere çarptıktan sonra motosiklete vurarak kazaya neden oldu. Kazada motosikletteki Kı..
Uluslararası fuhuş şebekesine darbe Fuhuşa yönelik operasyonlarını aralıksız sürdüren Ahlak Büro Amirliği gelen bir ihbarla Kırgısiztan'dan hizmetçilik ve çocuk bakıcılığı adı altında kandırı..
Servislerde sağlık hizmeti İstanbul Servis Araçları İşletme Odası'nın uygulamasıyla servise binen öğrenci, okulunda hastalanması ya da yaralanması halinde hemen ambulansla alınıp, hastaneye g..
İstiklal Caddesi'ne makyaj Hafta sonları 3 milyon insanı misafir eden 1.7 kilometre uzunluğundaki İstiklal Caddesi, dikey ve paralel sokaklarıyla birlikte yeniden düzenleniyor... 10 milyon YT..
İki okul müdürü silahla yaralandı Beylikdüzü'nde bulunan Ali Çebi İlköğretim Okulu'nun bahçesinde aynı okulun müdürü Özcan Sadıç ile kendisine misafirliğe gelen Altınyıldız İlköğretim Okulu m..
Denizli'de arı paniği Denizli'de arı paniği Denizli'de arı kovanı yüklü kamyonun kasası devrildi, çevreye dağılan arılar 10 kişiyi soktu. Olay yerine gelen polis, 112 ekipleri ve haberciler z..
Açıkhava'da flamenko rüzgârı Ünlü flamenko dansçısı Joaquin Cortes, İstanbullu hayranlarıyla Açıkhava'da buluştu. Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda, "Beşiktaş Kültür Merkezi Açıkhava'da'' etkinl..
Keşke hep çiftlikte kalsalardı Tokat Topçam Dağı Tekmezar Geyik Üretme İstasyonu'nda yetiştirilen ve dün doğaya salınmak istenen 19 geyikten biri, koruma tellerine takılarak hayatını kaybetti..
Borsada ve aşkta kaybetti Banu Alkan, hem borsada kaybettiğini iddia ettiği 350 bin doların yasını tutuyor, hem de sevgilisinden ayrılmanın hüznünü yaşıyor. Alkan, borsada uğradığı yaklaşık 4..
Belek'te bu kez Hülya'sız Kaya Çilingiroğlu, Hülya Avşar'dan boşandığı gün Feraye Tanyolaç'la, birkaç hafta önce karısı ve kızıyla tatil yaptığı otele gitti. Hülya Avşar'dan tek celsede boşan..
Eğitim-Sen protesto etti Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası "herkese eşit, parasız, nitelikli ve kamusal eğitim hakkı'' için bildiri dağıttı. Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaattin Dinçer, yeni ..
Pedallar kızlar için döndü "Haydi Kızlar Okula Kampanyası"na destek için Ankara'da bisiklet yarışı yapıldı. Yenimahalle Belediyesi, Armada Alışveriş Merkezi, UNİCEF Türkiye Milli Komitesi ve ..
Doğa Okulları, Brüksel'de 'eğitimimizi' anlatacak Doğa Okulları, 16 Eylül günü Brüksel AB Parlamento Binası'nda "Anaokulundan İtibaren Dil Eğitimi" adlı panel düzenleyecek. Panele, akademisye..
Eğitime dev katkı: Bin 400 okul yapıldı Eğitime yapılan katkılarda vergi indiriminin sağlanması semeresini verdi. Yardımlar sayesinde bin 400 yeni okul bu yıl hizmete giriyor. Devlet vatandaş..
Kitaplar okullara bırakıldı Bakanlık ders kitaplarının dağıtımını tamamladı. İhalesi üç kez iptal edilen kitapların yüzde 31 daha ucuza mal edildiği öğrenildi. İlköğretim ve ortaöğretim okull..
Ecel uykuda yakaladı Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde çıkan yangında, evde bulunan 12 kişiden 8'i dışarı çıktı, 4 çocuk feci şekilde yanarak öldü. Yangın sırasında çocukların uyuduğu öğrenild..
'Kameraman' Gökhan çıktı Savcılığa suç duyurusunda bulunan Gamze Özçelik'in içkisine uyuşturucu karıştırdığını iddia ettiği basketbolcu eski sevgilisi Gökhan Demirkol'dan şikâyetçi olduğu öğr..
13.5 milyon öğrenci ders zilini bekliyor Yeniliklerle başlayacak olan yeni eğitim-öğretim yılında okuma yöntemi değişiyor. Hece sisteminden vazgeçiliyor. Liseden mezun olmak için de üç sene y..
...Ve mutlu son: Oku Sevda oku Babasının okula yollamadığı Sevda’nın hayalleri sonunda gerçek oldu. Yarın yoklamada o da ‘buradayım’ diyecek. Tam bir yıl önce okullarının bahçesinde, lise hay..
Benzine 5 YKr'lik zam Benzinin rafineri çıkış fiyatındaki artırımın ardından pompa fiyatları, dünden geçerli olmak üzere litrede 5 Yeni Kuruş (YKr.) arttı. Tüpraş'ın rafineri çıkış fiyatların..
Erdoğan: Kayıt altına girin vergileri düşürelim Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, vergilerin düşürülmesi için talepler olduğunu, bunun gerçekleşmesi için giderleri karşılayacak gelirin olması ge..
Rize'den çıktı, İsrail'de yılın işadamı oldu 11 yılda İsrail'in inşaat sektöründe istihdam kapasitesi en yüksek üçüncü şirketi haline gelen Yılmazlar İnşaat yılın şirketi seçildi'Türkiye'deki..
Hayallerini yitirmiş büyüklere oyuncak Hülya Üstün'ün örgü bebeklerinden oluşan 'Hayallerini Yitirmemiş Büyüklere Oyuncaklar' adlı sergi Alsancak İletişim Kitabevi'nde açıldı. Sergide; Che Gu..
Kadınlar, ilk kez değişik yer gördü Çiğli Belediyesi'nin 'Yaşadığımız Kenti Tanıyalım' gezileri devam etti. Çeşitli mahallelerde yaşayan kadınlar, belediye tarafından sağlanan araçlarla evler..
Ağaçlandırma sahası aleve teslim İzmir Seferihisar'a bağlı Bademler Köyü Ağaçlandırma Sahası'nda yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayılan alevler, boyları 1 ile 1.5 metre arasında..
Pınar'ın kızları izleyeni büyüledi Yaşar Grubu'na bağlı Pınar ürünlerinin sergilendiği 74.İzmir Enternasyonal Fuarı'ndaki stantda yapılan dans gösterisi izleyenleri büyülüyor. Vatandaşlar, bi..
Polis, kuş uçurtmuyor İzmir Fuarı'nda olası bir olaya karışı polis, alarma geçti. Vatandaşın güvenliği için fuarın giriş kapılarında ve içinde çalışan sivil ve resmi polislerin yanı sıra, bom..
Gazi'nin İzmir günleri Bornova Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi'nde, "Gazi'nin İzmir Günleri" belgeseli perdeye geldi. Mavişehir Rotary Kulübü üyeleri tarafından hazırlanan belgesel, Atatür..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8