10 Eylül 2005 Cumartesi Günü Haberleri

10 Eylül 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Müslüman aydınlar Mekke’de buluştu İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) tarafından düzenlenen ve İslam dünyasından 100 bilim adamıyla aydının katıldığı toplantı, dün Suudi Arabistan’ın Mekke kentind..
Norveç Meclisi’ne ilk Türk vekil adayı Norveç’te 12 Eylül 2005’te yapılacak genel seçimlerde ilk defa bir Türk milletvekili adayı oldu.
‘Enflasyon yükselebilir’ dedi faizleri 3’üncü kez değiştirmedi Merkez Bankası, bu yılın enflasyon hedefinin dikkate alındığı dönemin bittiğini, bugünden itibaren petrol fiyatlarının gecikmeli..
Sosyal güvenlik açığı bütçe hedefini tehdit ediyor Sosyal güvenlik sistemine ilişkin sorunların ertelenmesi ve bazı uygulamaların sistemin açığını öngörülenin üzerine çıkarmasının, bütçe hede..
Asya Finans’tan Kardemir’e 25 milyon Euro’luk dış kredi desteği Asya Finans, Kardemir’in 42 milyon Euro’luk ray ve profil haddehanesi projesinin yüzde 60’lık kısmına garantör oldu.
Esnaf ayakta kalabilmek için birleşiyor Küçük firmalar, kıran kırana rekabette ayakta kalmak, gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek ve kendilerini tanıtabilmek amacıyla güç birliği yapıyor.
Yapı Kredi’den esnafa kablosuz POS cihazı Yapı Kredi Bankası, kredi kartıyla alışverişte kullanılan POS makinelerinde yeni bir sistem geliştirdi. GPRS teknolojisini kullanarak sabit bir hatta..
Vergi indirimi yapılacaksa öncelik iletişime verilmeli Büyüme rakamları geçen yılki yüzde 10’luk seviyelerden 2005’in ilk 6 ayında yüzde 5 civarına geriledi. Uzmanların ‘büyümedeki yavaşlama..
30 dolarlık cep telefonu projesinde sona doğru Turkcell Genel Müdürü Muzaffer Akpınar, müşteri adına devlete ne kadar para gittiğini fatura dökümünde göstererek vergi yükünün daha net kavranm..
[HABER İZLENİM] ‘Cep’ten maç seyretmeye az kaldı En son teknolojilerin sergilendiği Bilişim Fuarı’nda Turkcell standı sadeliği ile dikkat çekiyor. Slogan olarak da ‘Geleceğe hoşgeldiniz’ cüml..
Otodaki yavaşlama Koç’un kârını azalttı Otomotiv ve dayanıklı tüketim sektörlerinde geçen yıla kıyasla yaşanan yavaşlamanın etkisiyle Koç Holding’in 6 aylık konsolide net dönem kârı geçen yıl..
Mersin’den sonra İskenderun Limanı’nı da PSA-Akfen aldı Devlet Demiryolları’na ait İskenderun Limanı’nın 36 yıllığına işletme hakkı devri yöntemiyle özelleştirilmesine ilişkin ihalede en yük..
Merkez Bankası kalpazanlara savaş açtı Merkez Bankası, sahte para ile mücadelede kalıcı çözüm için yeni bir çalışma başlattı. Banka, devletin güvenlik birimleriyle tam koordinasyon sağlayarak..
‘Madenî yeni liranın da sahtesi çıktı, alırken yüreğimiz hopluyor’ Yeni Türk Lirası (YTL)’ye geçişle birlikte azalacağı düşünülen sahte paralar yeniden piyasaya çıkmaya başladı. Kalpazan çete..
Hollanda bankası, sahte Euro’yla bir yıl boyunca dolandırılmış Hollanda’nın en büyük bankalarından ABN Amro Bankası’nın, bir yılı aşkın bir süre, bir Bulgar çetesi tarafından sahte para yatı..
TMSF’nin ikinci alacak satışı ihalesini Finansbank kazandı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından 29 Nisan 2005’te ilan edilerek başlatılan ikinci Alacak Satış İhalesi, dün sonuçla..
Fiat ve Ford, işbirliği yaptı ortak otomobil üretecekler Dünyanın en büyük otomobil üreticisi General Motors ile ortaklığını şubat ayında sona erdiren İtalyan Fiat, Ford ile iki modelin ortak..
Benzine yüzde 1,9 zam geldi Benzinlerin rafineri çıkış fiyatına, bugünden geçerli olmak üzere zam yapıldı. Zammın, pompa fiyatlarına yüzde 1,9 civarında yansıması bekleniyor.
Polis, öfkesini kontrol etmeyi öğrenecek İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun provokasyon uyarısının ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü, bölücü grupların tahriklerine gelmemesi amacıyla polisle..
AİHM’nin azınlık vakıfları ile ilgili kararı 20 Eylül’de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), azınlık vakıflarının mülkiyetleri sorununa ilişkin kritik kararını 20 Eylül’de açıklayacak.
Ağabeyi ölen 2 kız kardeş, intihar etti Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir araca yapılan silahlı saldırıda ölen Süleyman A.’nın 2 kız kardeşi intihar etti.
Özel tim teneke Boeing’le kurtarma eğitimi yapıyor Uçak kaçırma ve uçakta rehine alma olaylarına müdahale edecek özel timlerin eğitimi için hurda uçak bulamayan emniyet, çareyi Boeing uçağ..
PKK’nın sanal ortamdaki sesi MHA da kapatıldı Almanya’nın, PKK’nın yayın organı Özgür Politika gazetesinin faaliyetlerini yasaklaması sanal ortama da yansıdı.
Hastaneye mahkûm götüren araç kamyonla çarpıştı: 2 ölü, 3 yaralı Cizre-Nusaybin Karayolu’nda hastalanan bir mahkûmu Diyarbakır’a götüren araç ile kamyonun çarpışması sonucu bir astsubay ve b..
Teröristin cenazesinde gerginlik yaşandı Tunceli Merkez’e bağlı Bilgili köyünde ölü ele geçirilen terörist Ayhan Seven’in cenazesi Hakkari Yüksekova Akalın Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Bitlisli şehit babası: Kardeşliğimizi kimse bozamaz Terör örgütü mensuplarının çeşitli eylemlerle ülkede gerginliği artırması vatandaşlardan tepki gördü. Olayları Türk-Kürt çatışmasına dönüşt..
Serik’te çıkan orman yangınında 200 hektar alan yandı Antalya’nın Serik ilçesi Akbaş köyünde dün sabah saatlerinde çıkan orman yangınında 200 hektardan fazla alan zarar gördü. Yerleşim yerler..
Hülya Avşar tek celsede boşandı Şarkıcı ve sinema oyuncusu Hülya Avşar’la Kaya Çilingiroğlu'nun 8 yılda birçok kez çatırdayan evliliği sona erdi. Hülya Avşar ile eşi Kaya Çilingiroğlu tek cel..
Kravatsız iş dünyası kampanyasıyla büyük elektrik tasarrufu Japonya’da işe kravatsız gidilmesi amacıyla düzenlenen "Cool Biz" (Rahat iş) kampanyası sayesinde bu yaz 70 milyon kilovatsaat elek..
Üç yıllık çabamızın meyvesini toplayacağız Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 3 yıldan bu yana yaptıkları hazırlığın meyvelerini bu yıl toplamaya başlayacaklarını belirterek, 2005-2006 eğitim..
Cumhuriyet’ten Bakan Çelik’e 10 milyar liralık tazminat Cumhuriyet Gazetesi'ndeki köşe yazısında Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik hakkında, 'yobaz kafalı, geri kafalı, militan ve çağdışı gör..
‘Zammı uygulayan servis araçlarının ruhsatını iptal edeceğiz’ Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, servis araçlarının taşıma ücretlerine yapılan zammın, Ulaşım Koordinasyon Merkez..
OKS yerleştirmesi Ankara’da yenilendi Eksik yerleştirme nedeniyle iptal edilen Anadolu liseleri yerleştirmeleri Ankara’da yenilendi. 37 öğrencinin başvurusu iptal edilirken, 55 öğrenci de yen..
Şiddetin kaynağını dinde değil yoksulluk ve yoksunlukta arayın Diyanet’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen "VI. Avrasya İslam Şûrası", sonuç bildirgesinin açıklanmasıyla sona erdi. Bildirgede..
Cuma hutbesi namaz sonrasında cemaate dağıtıldı Diyanet İşleri Başkanlığı, haziran ayında Bolu Abant’ta düzenlenen il müftüleri toplantısında cuma namazlarından sonra tüm camilerde hutbe da..
İş dünyasına göre TMK dürüst firmaları mağdur edebilir Terörle Mücadele Kanunu'nda terörün finansmanıyla ilgili düzenlemeye işadamları 'muğlak ve ucu açık ifadeler' bulunduğu gerekçesiyle ka..
Toplumsal çatışmanın önüne yasalar ağırlaştırılarak geçilemez DİSK Başkanı Süleyman Çelebi, Terörle Mücadele Kanunu’nda değişiklik öngören yasa taslağıyla ilgili de değerlendirmelerde bulundu..
Uluslararası Af Örgütü: Güvenlik, insan haklarına saygıyla sağlanır Uluslararası Af Örgütü (UAÖ) Genel Sekreteri Irene Khan, insan hak ve hürriyetlerinin geniş olmasının ülke güvenliğini sağl..
‘Teröre tedbir alacağım derken, özgürlüklere pranga vurulmamalı’ Terörle Mücadele Kanunu (TMK) tasarısına tepkiler sürüyor. Manisa Barosu Başkanı Remzi Demirkol, Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) ki..
TMK’nın esinlenildiği İngiliz Modeli, destek bulamıyor Yeni Terörle Mücadele Kanunu (TMK) taslağının da esinlenildiği belirtilen İngiltere’nin terörle mücadele önlemleri, Avrupa Birliği’nde b..
Çizgi kahraman merakı velilere pahalıya patlıyor Yeni eğitim yılı pazartesi günü başlıyor. Çocuklarıyla birlikte okul alışverişine çıkan aileler, 'çizgi kahraman' sıkıntısı yaşıyor.
Ayasofya Müzesi ‘Dua’ya açılıyor Amerikalı sanatçı Peter Hristoff’un, Anadolu’daki seccade ve halılardan yola çıkarak tasarladığı ‘Dua’ sergisi, 19 Eylül’de Ayasofya Müzesi’nde açılacak.
Korsan, yeniden sokağa çıktı ‘Korsanla Mücadele Yasası’ çıkalı bir buçuk yıl oldu; ancak yasadışı yollarla üretilip satılan kitap ve CD gibi ürünlerin sayısında bir azalma yok. Yasa gereği ko..
Burçin Büke'den 11 Eylül konseri Türkiye'nin yetiştirdiği dünyaca ünlü piyanistlerden Burçin Büke, 11 Eylül saldırılarının dördüncü yıldönümünde New York'ta düzenlenecek anma etkinlikleri k..
Türk sineması ‘ilk Batılı jön’ünü uğurladı Akciğer kanseri sebebiyle tedavi gördüğü hastanede çarşamba günü hayata veda eden Türk sinemasının emektar oyuncularından Efkan Efekan, dün Zincir..
Dondurmam Gaymaak, Altın Portakal’dan çekildi 24 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek Altın Portakal Film Festivali’nin ulusal yarışma bölümünde yer alan 16 filmden biri olan ‘D..
Kışkırtmalara alet olmamak vatanseverliğin gereğidir MHP lideri Devlet Bahçeli, ‘kan ve nefretten beslenen gözü dönmüş hainlerin’ Türk milletini kanlı bir hesaplaşmaya çekmek istedi..
Cami cemaati, Hizbuttahrir’i protesto etti Geçen hafta Fatih Camii’nde hilafet istemiyle gösteri yapan Hizbuttahrir örgütü, bu kez Başbakan Tayyip Erdoğan’ın cuma namazı kıldığı Ulus’taki Hac..
Dünya Meclis başkanlarına seslendi: Hiçbir dinin özünde terör yer almaz TBMM Başkanı Bülent Arınç, insanlığın sahiplendiği ortak değer ve ilkelerin, her türlü dinî ve kültürel farklılıklarda..
AKP’li vekil, kasete aldığı seçmen şikâyetini Erdoğan’a dinletecek AK Parti Adana Milletvekili Zeynep Tekin Börü, Meclis’in tatile girdiği temmuz başından bu yana 3 bin kilometre yo..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8