10 Eylül 2005 Cumartesi Günü Haberleri

10 Eylül 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kovulan başbakan Yuşçenko’ya çattı Ukrayna’da Turuncu Devrim’le iktidara gelen Devlet Başkanı Viktor Yuşçenko’nun önceki gün görevden aldığı eski başbakan Yulia Timoşenko, geçen haftaya kadar..
KKTC’nin üçte ikisi mutlu Avrupa Birliği (AB) kamuoyunun nabzını tutan ve AB ülkelerinde eşzamanlı olarak, aynı sorularla yılda iki kez yapılan Eurobarometer kamuoyu araştırması, KKTC’de de i..
Cherie Blair’den Müslüman erkeklere suçlama İngiltere Başbakanı Tony Blair’in avukat eşi Cherie Blair, bazı İslam ülkelerinde erkeklerin kadınlar üzerinde baskı kurmak için dini alet ettikler..
Powell’ın Irak pişmanlığı ABD’nin Irak’a operasyon başlattığı dönemde Dışişleri Bakanı olan Colin Powell, Irak’ta savaş nedeni olarak gösterildiği halde asla bulunamayan kitle imha silahları ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Easy Rider Bush’çu çıktı Hollywood’un ‘tuhaf, kötü ve aykırı adamı’ olarak ünlenen Dennis Hopper’ın asi imajına son..
Pamuk kırmızı çizgimiz Türkiye’nin şartlarını tamamladığını söyleyen AB Komiseri Rehn, ancak yazar Orhan Pamuk’un yargılanmasının ‘AB’nin kırmızı çizgileri’ dahilinde olacağını söyledi. Rehn,..
Fransa’da milli marş bunalımı Fransa’da yeni yasa gereği 1 Eylül’den beri okullarda her sabah milli marş Marseillais okunuyor. Ancak bazı Fransızlar, marşın sözlerini aşırı milliyetçi buluyor..
Hastalar morgda Ünlü TV sunucusu Oprah Winfrey ile birlikte kasırganın vurduğu New Orleans’a giden ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz, gördüklerinden dehşete düştü. Ağır hastaların morga atıldığını ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Kapris pahalıya patladı Ünlü İngiliz futbolcu David Beckham ve eşi Victoria'nın, bu kez de oğulları Cruz'un vaftiz ..
Görüntüleri çekeni mahkemeye veriyor Basın kuruluşlarına gönderilen ve Gamze Özçelik’e ait olduğu iddia edilen porno görüntülerini, ünlü mankenin eski sevgilisinin çektiği öne sürüldü. Özçeli..
Tek celsede boşandılar Hülya Avşar, eşi Kaya Çilingiroğlu’ndan tek celsede boşandı. Tarafların katılmadığı duruşmada Hülya Avşar’ın menajerleri Güney Bayar ve Uğur Sandal tanık olarak dinlend..
Ateşli silahlar intihara davetiye Bugün Dünya İntiharları Önleme Günü. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, dünyada her 40 saniyede bir kişi intihar ediyor ve her yıl toplam 1 milyon kişi ken..
Bebekler ana rahminde ağlıyor ABD’nin New York kentinde, son teknoloji ultrason cihazları kullanılarak yapılan araştırmada, bebeğin ana rahminde 28. haftadan itibaren dışarıdan gelen uyarıcıl..
İşkencenin izlerini Almanya’da silecek Antalya'da üzerine asit dökülerek yakılmış halde bir bulunan sokak köpeği ‘arap’ın tedavisine Almanya’da devam edilecek. Hayvanları Koruma Derneği Antal..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Selde ilk kurtarılacak Samsun'da dün sabah şiddetli yağış sırasında oluşan sel kentte yaşamı felç etti. Son 13 günd..
Uçan Kanat sessiz uçacak İngiliz bilimadamları, çok az gürültü üreten yeni nesil yolcu uçakları üzerinde çalışıyor. ‘Uçan Kanat’ adı verilen ve ‘sanal pencere’lere sahip uçaklar, neredeyse hi..
Görmeden 269 km hız Güney Afrikalı görme özürlü sürücü, ‘görmeden hız rekoru’nun sahibi oldu. Rekor tescillenirse, Guinness’e girmeye hak kazanacak.
Boğaya zulme son eylemi Seksi model Imogen Bailey, İspanya’nın kuzeyindeki Pamplona kentinde düzenlenen geleneksel boğa koşularına soyunarak savaş açtı. Avustralyalı Bailey, boğa koşularını p..
BUGİAD’a konuk olan Alman işadamlarından AB desteği Bursa Aktif Genç İşadamları Derneği tarafından düzenlenen toplantıya katılan Alman işadamları heyeti, Türkiye’ye AB desteği verdi. Alman Fa..
Tunçbilek’te yanlış yapan, ‘Foto Foter’e yakalanır! Tavşanlı’nın Tunçbilek beldesinde yaşayan 66 yaşındaki Rıza Solak, yanından ayırmadığı fotoğraf makinesiyle yanlış yapanlara nefes aldırmıy..
Su borcunu taksitle ödemek için 31 Ekim’e kadar süre verildi Tekirdağ Belediyesi tarafından su borcu olan abonelere sağlanan taksit kolaylığı, Belediye Meclisi’nde alınan kararla 31 Ekim 2005..
Tekirdağ’da 46 otobüs için ihaleye çıkılacak Tekirdağ Belediye Meclisi, şehir içindeki 10 otobüs hattının, ihale ile 7 yıllık süreyle kiralanmasını kararlaştırdı.
İzmit’te mezarı olduğu iddia edilen Macar kralı törenle anılacak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit’te yaşadığı ve mezarı SEKA arazisi içinde olduğu iddia edilen ünlü Macar Kralı Tökeli İmr..
Alışveriş şenliğinde siftahı protokol üyeleri yaptı Uzun Çarşı girişinde yapılan törenle başlayan alışveriş şenliği, 18 Eylül tarihine kadar sürecek. Açılışta Vali Nihat Canpolat Bursaspor r..
Gönen Belediyesi’nden yeni bir sağlık hizmeti Gönen'de belediye tarafından düzenlenen sağlık evi, törenle hizmete açıldı.
Kazada hayatını kaybeden DPÜ öğrencisinin ailesine 25 milyarlık tazminat Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nin (DPÜ) öğrencileri için yaptırdığı sigorta, zor günlerinde en azından mağdur öğrenc..
Tekirdağ’da bu yıl 1.000 öğrenciye burs verilecek Tekirdağ Belediyesi, yeni eğitim öğretim döneminde öğrencilere yeniden burs vermeye hazırlanıyor.
Uludağ Teknoloji Bölgesi, isteyen herkese Ar-Ge imkanı sunacak Bursa’da bugün Başbakan Erdoğan’ın da katılacağı törenle Türkiye’nin en büyük teknoloji projelerinden biri hizmete girecek. Ulud..
Zonguldak’ta okula devam edemeyen fakir öğrenciler için kampanya başlatıldı Zonguldak’ta ilköğretim okulundan mezun olan, ancak maddi imkansızlar nedeniyle liseye devam edemeyen öğrencilerin ..
İstanbul Emniyeti, öğretim yılı tedbirlerini tamamladı Okulların açılmasına çok az bir zaman kaldı. Veli ve öğrencilerin yaşadığı heyecanın bir benzerini yaşayan İstanbul Emniyet teşkilâtı, y..
‘Hayatınız çantanızdan daha değerli’ Ümraniye’de düzenlenen huzur toplantısına katılan emniyet yetkilileri, halka kapkaç anında hayatlarını tehlikeye atmamaları uyarısında bulundu.
Arabalı vapur denizde arızalandı Harem İskelesi'nden araç ve yolcuları aldıktan sonra saat 16.30'da Sirkeci'ye doğru yola çıkan "Okmeydanı" adlı arabalı vapur, saat 17.00 sularında makine dai..
Kodlama hatası sonucu İstanbul yerine Manisa’da bir okul kazandı İyi bir liseye girebilmek için üç senedir dershaneye giderek özel hazırlık yapan Sevdenur Doğan’ın hayalleri tercih kodlaması..
Belediyelerden 12 milyon YTL toplandı Belediyelerin, kültür ve tabiat varlıklarını koruma projeleri için emlak vergilerinden ayırdığı yüzde 10’luk pay ilk 6 ayda 12 milyon YTL’yi buldu.
Topbaş, BM Genel Sekreteri Annan’ı Avrasya Maratonu’na davet etti BM’nin binyıl (milenyum) kalkınma hedefleri için yapılan çalışmaları değerlendirme toplantılarına katılan İstanbul Büyükşehi..
Maltepe Balık Hali, AB standartlarına uydu Yeni AB düzenine göre balıklar paslanmaz sac tezgahlar üzerinde satılacak. Balıkların yerlerde kasalar içerisinde bekletilmesi yasaklanıyor.
Başkan Akgün, balığı hem tuttu hem de pişirdi Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, belediyenin her yıl düzenlediği Balık Bayramı münasebetiyle denize açılıp balık tuttu. Ağlara takılan ..
Dünyanın su tüketimi 25 yılda iki kat artacak Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği "Dünyada Kalkınma İçin Su" konulu uluslararası sempozyum, sonuç bildirgesinin açıklanmasıy..
Otobüste yanarak ölenler İstanbul’da topraga verildi Giresun’dan İstanbul’a gelirken kaza yapan otobüste yanarak hayatını kaybedenlerden sekiz kişi, son yolculuğuna gözyaşları arasında uğurla..
‘Deniz Tutkusu’ yarışması ödülleri sahiplerini buldu Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) işbirliğiyle düzenlenen "Ve şimdi yüzümüzü denize dönme, bu tutkuyu ke..
İTO, ihtiyaç sahiplerine Ramazan yardımı yapacak İstanbul Ticaret Odası, Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yardım edecek. Oda Başkanı Murat Yalçıntaş, yardım için çalışma başlattıklarını be..
Dolmabahçe Sarayı’nda bir İstanbul ressamı İlk Türk ressamlardan biri olan, yaptığı resimlerde gözlem gücüyle kendi üslubunu oluşturan Hoca Ali Rıza, 250'yi aşkın eseriyle Dolmabahçe Sarayı'n..
Ülker Klasik Müzik Günleri başlıyor Ülker'in her yıl sanatseverlere müzik dolu günler yaşattığı ‘Ülker Müzik Günleri', klasik müzikseverleri bir araya getiriyor. Batı klasiklerinden klasik Tü..
[SERGİ] 50 sene önce yaşanan 6-7 Eylül olaylarının bugüne kadar yayınlanmamış fotoğraflarından oluşan, ‘50. yılında 6-7 Eylül Olayları’ başlıklı sergi hafta boyunca Karşı Sanat Çalışmaları’n..
[TİYATRO] Ferhan Şensoy’un yazdığı, taksitle alınıp peşin satılan bir karyolanın insanları düşürdüğü durumu anlatan ‘Hayrola Karyola’ isimli oyun yarın saat 15.00’te, 15 Eylül Perşembe saat ..
Güvenlik adına özgürlüklerden taviz vermeyiz Başbakan Tayyip Erdoğan, kritik 3 Ekim tarihi öncesinde 50 sivil toplum örgütüyle AB zirvesi düzenledi. Yaşanan sokak olayları ve Terörle Mücadel..
Sivil toplum kuruluşları müzakerelerin içinde yer alacak Sivil toplum kuruluşları (STK), 3 Ekim tarihinde Avrupa Birliği (AB) ile başlayacağı öngörülen tam üyelik müzakerelerinde kendilerini ..
AB anketinde Türkiye’nin en güvendiği kurum ‘hükümet’ çıktı Avrupa Birliği’nin kamuoyu yoklamalarını yapan Eurobarometre’nin son araştırmasında, Türkiye’nin en güvendiği kurum olarak ‘hükümet..
ABD ile teröre karşı işbirliği sürüyor, PKK’ya operasyon yok ABD, terör örgütü PKK’ya yönelik askerî operasyon konusunda yine olumlu bir yaklaşım sergilemedi.
Afganistan’da 50 bin Taliban üyesini silahsızlandırdık NATO Afganistan Yüksek Sivil Temsilcisi Hikmet Çetin, Taliban’ın devrilmesinin ardından ülkedeki güvenlik durumunun her geçen gün daha d..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8