1 Eylül 2005 Perşembe Günü Haberleri

1 Eylül 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
DİSK, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutladı "1 Eylül Dünya Barış Günü" nedeniyle DİSK Yönetim Kurulu’ndan yapılan yazılı açıklamada, 2005 yılının Dünya Barış Günü’nde kalıcı barışın, hem dünya,..
Çevreciler yurtdışı yasağını protesto etti Çanakkale’nin Çan ilçesindeki termik santralda protesto eylemi yapan 5’i yabancı uyruklu 21 üyenin yurtdışına çıkışlarını yasaklayan kararın değişti..
Avrupa basınında çıkan haberler, Türkiye’deki denetimleri artıracak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Avrupa basınında yer alan Türk özel sektör uçaklarının sık sık arıza yaptığı şeklindeki ha..
Darülaceze’de kalan yaşlılar Mirac Kandili’ni çocuklarla kutladı İstanbul Darülaceze Müdürlüğü’nde kalan sakinler, Mirac Kandili’ni çocuklarla kutladı. Kandil nedeniyle Kayışdağı Darülaceze t..
Sabah yürüyüşüne çıkarken öldü Suadiye sahilinde ‘Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’ne çıkan David Niego (81) sahil yolunda karşıdan karşıya geçmek isterken bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kayb..
Oto hırsızlığı zanlısı 10 kişi yakalandı İstanbul’un çeşitli ilçelerinde oto hırsızlarına yönelik düzenlenen 5 ayrı operasyonda, 10 kişi yakalandı.
Cinayet zanlısı, polisten 4 ay kaçabildi Fatih’te 4 ay önce Coşkun Kinyaz’ı işlettiği internet kafede öldürdüğü iddiasıyla aranan zanlı B.B., polisin düzenlediği operasyonla yakalandı.
‘Okul ihtiyaçlarını liste yapmadan alışverişe çıkmayın’ Tüketiciler Derneği (TÜDER), ailelere, okul alışverişinde dikkat edilmesi gereken konular hakkında tavsiyelerde bulundu.
Kuyumcu kuryesini soyan gaspçılar Düzce’de yakalandı Fatih Edirnekapı’da kuyumcu kuryesini gasp ederek kaçtıkları iddia edilen 4 zanlı Düzce’de düzenlenen operasyon sonucu yakalandı.
İnşaatçıların TOKİ şikayeti reddedildi Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na (BTSO) bağlı "Sanayi 12 İnşaat Meslek Komitesi"nin TOKİ ve yerel belediyeler hakkında inşaat şirketlerinin rekabet gücü..
Tavşanlı, leblebinin yanı sıra kömürle de anılacak Tavşanlı’da bu yıl 6.sı düzenlenen "Leblebi ve Kömür Festivali" Cumhuriyet Meydanı’nda yöre esnaf ve sanatçı stantlarının açılışıyla başladı..
Domaniç, Hayme Ana Şöleni’ne hazırlanıyor Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin ninesi, Ertuğrul Gazi’nin annesi ‘Hayme Ana’, 4 Eylül Pazar günü, Kütahya’nın Domaniç ilçesine bağlı Çarş..
Kütahya girişi yeşil alanla güzelleşiyor Kütahya'nın giriş-çıkış yolları, belediye tarafından yapılan çimleme ve ağaçlandırma çalışmalarıyla güzelleştiriliyor.
MED, üniversiteli öğrencileriyle pilav gününde buluştu Kütahya Mutlu Eğitim Dershaneleri (MED), üniversiteye yerleşen öğrencilerini geleneksel pilav gününde buluşturdu.
Yücebilgili kırılması zor bir rekora imza attı Yalova Özel Yücebilgili İlköğretim Okulu Müdürü Akif Akay, okulun Ortaöğretim Kurumları Sınavı’nda yüzde 92’lik yerleştirme oranı ile Yalova’da ..
İzmit’te prefabrikler, 6 yıl sonra sökülmeye başlandı Kocaeli’de deprem prefabriklerinin söküm işlemlerine başlandı. İçinde halen ailelerin yaşadığı prefabrikler güvenlik güçlerinin yardımı i..
Terörün söylentisi bile yetti; Irak’ın en büyük faciasında 965 kişi öldü Amerika’nın işgalinden sonra hemen her gün bombalı saldırıların yaşandığı ve onlarca insanın öldüğü Irak, dün facia ha..
AB tanıma istemeyecek; Rumlar veto kartını açtı Brüksel’de dün bir araya gelen AB Daimi Temsilciler Konseyi, Türkiye’nin "Rumları tanımama deklarasyonuna" karşı bir deklarasyon yayımlanması k..
Papa, İslam düşmanı yazarla gizlice görüşmüş Katoliklerin ruhani lideri Papa 16. Benedict’in İslam karşıtı yazılarıyla bilinen İtalyan gazeteci Oriana Fallaci ile gizlice görüştüğü ortaya çık..
Beslan’da esrar perdesi aralanamıyor Tam bir yıl önce bugün Kuzey Osetya’nın Beslan kasabasında düzenlenen okul baskınının ardındaki esrar perdesi hâlâ aralanamadı.
‘İslam dünyası için yegâne yol modernleşme’ İslam Konferansı Örgütü’nün (İKÖ) 9-11 Eylül’de Mekke’de gerçekleştireceği toplantıda İslam dayanışmasının nasıl olacağı konusunda çıkış yolunun ar..
Bankalar yerli ortak aramıyor yabancıyla görüşmek moda oldu Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Tevfik Bilgin, Üst Kurul’un kuruluşunun 5. yılında Zaman'a değerlendirmelerde bulu..
[HABER İZLENİM] ‘Bankacılar kadar halkın da sesini dinliyoruz’ Türkiye'nin 1 Eylül 2000'de tanıştığı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, daha çok 'batık banka' operasyonları ile gündeme..
Nema için başvurular sürüyor ödeme bu ay yapılacak Nemanın 7. taksit ödemeleri için 15 Ağustos'ta başlayan toplu başvurular devam ediyor. Ödemeler, Hazine Müsteşarlığı'nın bu ay başında belir..
Finans sektörü yüzde 36 büyüdü Türk bankacılık sektörü ekonomik istikrar sayesinde güçleniyor. Son bir yılda dolar bazında yüzde 36, YTL bazında yüzde 23 artan toplam aktifler 253 milyar dola..
THY uçaklarında kalp krizine müdahale Türk Hava Yolları (THY), kalp krizlerinde kullanılan defibrillatör cihazlarını kabinde bulunduran ve gerekli eğitimleri kendi bünyesinde sürdüren Türkiye..
Aylık dış ticaret açığı rekor kırdı Cari işlemler açığının hızla genişlemesindeki en büyük tetikleyici olan dış ticaret açığı temmuzda yıllık bazda yüzde 31,8 artışla 4 milyar 86 milyon dolar..
Almanya, petrol fiyatlarından Amerika’yı sorumlu tutuyor Almanya, 70 doları da geçen petrol fiyatlarının yüksekliğinden dolayı ABD'yi ve ülke ülke dolaşarak spekülasyon yapan ‘hedge' fonların..
Benzine yüzde 2, doğalgaza yüzde 4,8 zam Benzinlerin rafineri çıkış fiyatı ile İstanbul ve Ankara’da kullanılan doğalgaza, bugünden geçerli olmak üzere zam yapıldı.
Can Paker, Sabancı yönetiminde Dr. Can Paker, Sabancı Holding Yönetim Kurulu üyeliğine getirildi. Sabancı Holding'den yapılan açıklamaya göre, Sabancı Holding Yönetim Kurulu'nun dünkü toplant..
BSH, Çerkezköy’e fabrika kuracak Dünyada 3. beyaz eşya üreticisi Alman Bosch ve Siemens firmalarının ortak girişimi BSH Ev Aletleri, Çerkezköy'de bulaşık makinesi üretim tesisi kuracak.
Tüpraş için başvuran 4 konsorsiyum da ön yeterlilik aldı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Tüpraş'taki yüzde 51 kamu hissesinin blok satış ihalesi için 29 Ağustos'ta sona eren konsorsiyum oluş..
AB iyimserliğiyle yükselen Borsa’da yeni rekor: 30.908 AB diplomatlarının Kıbrıs konusunda karşı deklarasyon yayınlanması ve Türkiye'den Rum kesimini tanımasının şimdilik istenmemesi yönünde ..
İşsizliğin sebebi kıdem tazminatı yasa mutlaka gözden geçirilmeli Ankara Sanayi Odası Başkanı (ASO) Zafer Çağlayan, Türkiye’deki işsizlik sorununun çözümündeki en önemli engellerden birisinin..
Kaskı olmayan sürücüye plaka yok Osmaniye Trafik Şube Müdürlüğü, motosikletlerde kask kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla ‘Kaskı olmayana plaka yok’ uygulaması başlattı.
Kemal Sunal’ın film afişlerine ABD’li ilgisi Türk sinemasının en büyük komedyenlerinden Kemal Sunal’ın başrolünü oynadığı film afişleri yeni çıkan yabancı film afişlerinden daha çok satıyor.
Hicaz demiryolunun geçtiği köprüyü yıkma kararı tartışılıyor Suudi Arabistan’da yayımlanan Arab News gazetesi, Medine Belediyesi’nin, 1900’lü yıllarda Osmanlılar tarafından hacıları kutsal to..
Erciş sazlıklarında yaban kuşları ishalden telef oldu Van’ın Erciş ilçesinde bulunan sazlıklarda binlerce yabani kuş telef oldu. Van Gölü sahilinde bulunan Erciş Kalesi civarındaki sazlıklard..
Hastane cihazları 8 yıl depoda bekletildi Türkiye’nin başı, yeterli ödenek ayırmadan başlatılan yatırımlarla dertte. Bugün ülkenin hemen her yerinde ‘yetersiz ödenek’ nedeniyle kaplumbağa hız..
Batman’da çıkan olaylara cumhuriyet savcısı el koydu Batman Cumhuriyet Başsavcılığı, terörist cenazelerinin alınması için düzenlenen yürüyüş sırasındaki olaylarda öldüğü iddia edilen Hasan İş..
Teröristin cenazesine katılan 7 DEHAP’lı tutuklandı Trabzon’un Maçka ilçesinde 21 Ağustos günü güvenlik güçleri ile girdiği çatışmada ölü ele geçirilen Suriye uyruklu teröristin cenazesine ka..
Marmaris kaymakamına soruşturma Turizmci İlhan Uluk ve ismi açıklanmayan bir yerel siyasetçinin imzasıyla İçişleri Bakanlığı’na gönderilen dilekçe üzerine Marmaris Kaymakamı Cemalettin Özdemi..
Magandalara 25 yıl hapis öngören yasa var; ama uygulanmıyor Yeni Türk Ceza Kanunu eğlenmek amacıyla havaya ateş ederek ölüme sebep olanlara 25 yıla kadar hapis cezası öngörüyor.
Emniyet, mıcırlı yollar hakkında suç duyurusu yapacak Karayollarındaki asfaltlama çalışmaları sonrasında kalan mıcırların son günlerde ölümlü kazalara neden olması üzerine Emniyet harekete ge..
Yolcu otobüsü TIR ile çarpıştı: 3 ölü, 32 yaralı Şırnak-Mardin karayolunda bir yolcu otobüsüyle TIR'ın çarpışması sonucu meydana gelen kazada 3 kişi hayatını kaybetti, 32 kişi de yaralandı.
Giresun Valisi: Törenlerde kurusıkı silah kullanılmayacak Giresun Valisi Şükrü Kocatepe, halkoyunları ekiplerinin törenlerde kullandığı kurusıkı silahların, halkı tedirgin ettiğini, artık ku..
Kurusıkı tabancaları gerçeğe dönüştüren 3 kişi yakalandı Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü, 2 ayrı operasyonda 20'si kurusıkı tabancadan çevrilm..
Maraş olaylarının avukatı: Gençler kullanıldı, bugün de senaryo aynı Kahramanmaraş’ta 23 Aralık 1978 tarihinde gerçekleşen provokasyon sonucu çıkan olaylarda 111 kişi hayatını kaybetti. Kahra..
Mirac Kandili’nde eller duaya açıldı İslam âlemi Mirac Kandili’ni dualarla idrak etti. Mirac Kandili’nde camilere akın eden müminler, Hz. Peygamber (sas)’e bağlılıklarını ve Allah’a olan iman..
My Showland’i dolduran Peygamber âşıkları, farklı bir gece yaşadı Fon Yapım tarafından My Showland’de düzenlenen ‘Mirac Kandili’ programına katılan 10 bine yakın vatandaş, okunan Kur’an-ı Ker..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8