8 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

8 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şimdi sıra çimentolarda Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF), Uzan Grubu varlıkları arasında yer alan 433 milyon dolar muhammen bedele sahip 9 çimento fabrikası için düzenlediği satış sü..
BDDK'dan yasaya çalım Bankacılık Yasası yeniden düzenlenirken özel statüden çıkarılıp 657 sayılı Devlet Memurları Yasası'na tabi olması öngörülen BDDK personeli için ortaya çıkan 'maaş dondur..
'YK Sanat'ta yeni yönetim Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık'ın dün gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulunda yeni yönetim kurulu üyeleri seçildi. Yönetim kurulu başkanı Ömer Koç olurken...
Pfizer çalışanı 'Ak' emekli Sağlık sektöründe faaliyet gösteren Pfizer, Ak Emeklilik ile çalışanlarını bireysel emeklilik sistemine dahil etti.
İş Girişim'e ortak geliyor Türkiye İş Bankası iştiraklerinden olan ve halka açık İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., Tüyap Holding A.Ş. ile ortaklık görüşmeleri başlatacağını açıklad..
Alfa'ya çağrı muafiyeti Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Alfa Telekom'un Çukurova Grubu'yla birlikte hareket edeceğini dikkate alarak sağlayacağı 1.6 milyar dolarlık bölümü hisse senedine çevri..
Kuzey Kıbrıs'a 'Barış suyu' için düğmeye basıldı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) su ihtiyacının Türkiye'den döşenecek boru hattıyla karşılanmasına dönük proje başlatıldı.
Memura peşin maaşa son Hükümetin uzun bir süreden beri üzerinde çalıştığı kamu personeli yasa tasarısı taslağında yer alan, ancak sendikaların görüşüne sunulmayan memurların 'mali ve sosyal h..
'Yatırımın devamı gelecek' İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Dubai ile imzaladıkları anlaşmaya ilişkin "Bunun arkası gelecek. Halen görüşmekte olduğumuz önemli yatı..
Dubai anlaşması Meclis'te SHP İstanbul Milletvekili Ahmet Güryüz Ketenci, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Dubai International Properties arasında imzalanan 5 milyar dolarlık 'Gayrimenkul Y..
FT: Ortak nokta Türkiye İngiliz ekonomi gazetesi Financial Times, Türkiye'nin Avrupa için ortak yatırım merkezi haline geldiğini yazdı. 2005 yılında Türkiye'de yatırım yapanların kârlı bir yı..
TİSK'ten siyasi istikrar çağrısı Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), 3 Ekim'de müzakerelerin başlamasıyla birlikte Avrupa Birliği'ne (AB) üyelik öncesi 10 Orta ve...
Taklitci 'pes ettirdi' Hugo Boss Türkiye Genel Müdürü Sezai Kaya, Türkiye'de yatırıma girdikleri günden bu yana taklitçilikle mücadele ettiklerini, ancak netice alamayarak 'pes ettiklerini' s..
'Turizmde 2015 hedefi yakalanacak' Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, turizmin kırılgan bir sektör olmasına rağmen, bu yıl Türkiye'de çalışmaların özel ..
THY'den özel fiyat Türk Hava Yolları (THY), 30 Kasım 2005'e kadar Türkiye'den Madrid, Barselona ve Lizbon'a seyahat edecek yolcular için özel ücret uygulayacak.
Ziegler Mercedes'te Mercedes-Benz Türk A.Ş'nin yeni Direktörler Kurulu Başkanı Jürgen Ziegler, görevi Dr. Till Becker'den devraldı. Becker, DaimlerChrysler AG...
Girne'de sıcak buluşma Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın 'sosyal içerikli bir yemekte buluşalım' önerisini reddederken, bu yöndeki bir buluşma Tala..
Sosyalistler de geliyor 3 Ekim'de AB ile müzakerelerin başlaması sonrası Türkiye ile temaslar yoğunlaşıyor. Avrupa Komisyonu...
Plassnik'ten olumlu tavır Türkiye'nin AB ile müzakerelere başlaması öncesi 'tam üyelik yerine imtiyazlı ortaklık' seçeneği sunulmasında ısrar eden Avusturya Dışişleri Bakanı Ursula Plassnik....
Villepin tonunu yumuşattı Türkiye'nin AB ile müzakerelere başlaması öncesi Rum Yönetimi'nin tanınması şartı koşan, önceki gün Senato'ya...
İspanyol aydını destek veriyor Türkiye'nin AB üyeliğine İspanyol aydınlardan da destek geldi. Ortak bir makale yayımlayan aydınlar, Avrupalıların Türkiye'yi sadece Müslüman olmasından dolayı ..
Annan'dan Kosova girişimi BM Genel Sekreteri Kofi Annan, BM Güvenlik Konseyi'ne bir mektup göndererek, Kosova'nın statüsüne dair görüşmelerin başlatılması tavsiyesinde bulundu.
Nobel 'nükleer polis'in 2005 Nobel Barış Ödülü, Bush yönetiminin aradığı 'Irak'ın kitle imha silahı var' yanıtını vermediği için hedef tahtasına oturtulan Uluslararası Atom Enerji Ajansı (UAE..
Bush 'İslamofaşizm' dedi Amerikan kamuoyunda Irak ve Afganistan savaşları yüzünden rahatsızlık artarken, uzun süre sonra ilk geniş çaplı değerlendirmesini yapan ABD Başkanı George W. Bush, 't..
New York'un yüreği ağzında Son dönemde Amerikan kamuoyunu terör tehdidine ikna etmekte zorlanan ABD Başkanı George W. Bush'un, önceki günkü terör değerlendirmesinde en az 10 Kaide saldırısını..
Hrant Dink'e ceza Ermenice ve Türkçe yayımlanan Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, bir yazısında, 'Türklüğü tahkir ve tezyif ettiği' gerekçesiyle bilirkişi heyetinin aksi yöndeki..
Altunbaş'ta 'oyalama' itirafı Birtan Altunbaş'ın 1991'de işkenceyle öldürülmesiyle ilgili davada karar, bu kez de sanık polislerden birinin tartışmalı 'itiraf'ı nedeniyle ertelendi.
Bıçak'ın yerine Taşkesen geldi Vahit Bıçak'ın Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı (BİHB) görevinden ayrılmasının ardından bu göreve, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi Mustafa Taşkesen ..
Bağdat 20 yılla yargılanacak Başbakan Tayyip Erdoğan'a Kütahya gezisi sırasında suikast girişimi hazırlığında olduğu iddiasıyla tutuklanan Mustafa Bağdat hakkında 20 yıla kadar hapis istemiyl..
ÖKK sanığının rüşvet iddiası Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın (OKK) Oğulbey inşaatıyla ilgili yolsuzluk davasına Genelkurmay Askeri Mahkemesi'nde devam edildi.
Aysel nasıl okusun? Kız çocuklarının eğitime kazandırılması için görevliler köy köy dolaşırken, Gaziantep'te 15 yaşındaki Aysel Küçük, liseyi bir yıl okuduktan sonra kaldığı pansiyonda yer yo..
Bir 'koca terörü' daha Bir kadın daha koca teröründen korunamadı. Kocasının kurşunlarıyla ağır yaralanan kadın, kaldırıldığı hastanede hiçbir güvenlik önlemi alınmayınca, yine eşi tarafından ..
'Mini etek' faili serbest bırakıldı! Mini etek giydiği için önceki gün 21 yaşındaki Nuran Kılıç'ı caddede yürürken tokatladıktan sonra bıçakla yaralayan 34 yaşındaki Ercan Banlı, dün yakaland..
'Et bile yiyebiliyoruz' Kentin en kalabalık ve en fakir ilçelerinden biri olan Bağcılar'daki belediyenin iftar çadırı 3 bin kişiye hizmet veriyor. Uzun masaların başına, büyük tencerelerle üç..
İlk cumaya yoğun ilgi Ramazan ayının ilk cuma namazına büyük katılım oldu, camiler dolup taştı, vatandaşların bir bölümü namazı caddelerde kılmak zorunda kaldı. İstanbul'da da cuma namazına b..
Nâzım için vatandaşlık şansı 1951 yılında vatandaşlıktan çıkarılan şair Nâzım Hikmet'e, Türk vatandaşlığına yeniden iade edilme şansı doğdu. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu...
Onlarınki farklı Nobel ABD'de Harvard Üniversitesi'nin Nobel ödüllerine atfen 'gereksiz buluşlara' verdiği 'Ig Nobel' ödülleri, kahkahalar arasında dağıtıldı.
PlayStation'a 'çip' suç değil Sony, PlayStation cihazlarına çip takılmasıyla ilgili olarak Avustralya'da açtığı davayı kaybetti. Avustralya Yüksek Mahkemesi...
Nicole'ün aşk yolculuğu 'Nicole' isimli dişi bir beyaz köpekbalığı, 'aşk' için okyanuslarda 20 bin km. yol yapmış. Bilim adamları, köpek balığının, dokuz ayda Güney Afrika'dan Avustralya'ya..
Bali turizmi masajla kurtulacak Endonezya Turizm Bakanlığı, tatil cenneti Bali'de geçen hafta meydana gelen patlamalardan sonra turizmi yeniden canlandırmaya çalışıyor. Bakanlık, dün yaptığı ..
80 ülkelik zirvede kuş gribine çare aranıyor Asya'da ölümlere sebep olan kuş gribinin yayılmasından korkan ABD yetkilileri, hastalıkla savaş konusunda fikir alışverişi yapmak için 80 ülkenin ..
130 milyar dolar uçtu ABD'de güneydeki üç eyaletin altını üstüne getiren Rita ve Katrina kasırgalarının yol açtığı zararın faturasının, 130 milyar doları (177 milyar YTL) bulabileceği açıklan..
Doktor: Maaşım fazla! Britanyalı doktor, 'fazla' diye maaşının kesilmesini istedi. New Statesman adlı haftalık yayında makalesi çıkan 24 yaşındaki doktor Mark Jopling, 'Birmingham kentindeki..
« 1 2 3 4 5 6