8 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

8 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Rakamlar Sezer'i haklı çıkardı: Sandıklar kârda Cumhurbaşkanı Sezer, Bankacılık Yasası'nı veto ederken "Sandıkların mali yapısının bozulduğuna dair rapor yok" saptaması doğru çıktı. Rakamlara..
KÖPEK İÇİN KENE VE PİRE TASMASI TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik BonusCard'a vade farksız 4 veya 6 taksit imkanıyla !
2005'in en seksi kadını Ünlü erkek dergisi Esquire, ABD'li aktris Jessica Biel'i 2005 yılının "yaşayan en seksi kadını" seçti. 23 yaşındaki Biel, bu unvanı rol aldığı son filmi "Elizabethtown..
Dokunduğu eşyanın rengini söylüyor Alman görme engelli Gabrielle Simon, renkleri hissedebildiğini iddia ediyor. 20 yıldır renkleri dokunarak algılamak üzerine çalıştığını söyleyen Simon, yete..
Uyku düzeni genetikmiş İlk kez normal uyku genini bulan İsviçreli bilim adamları, uykunun genetik olduğu sonucuna vardı. Lozan Üniversitesi'nden Profesör Mehdi Tafti, "Araştırmalarımızdan edi..
Washington Anıtı'nda panik ABD'nin başkenti Washington'ın simgesi olan anıt ve çevresi, telefonla polise yapılan bomba ihbarı üzerine kapatıldı. Polis yetkilisi Scott Fear, yerel saatle öğlen..
ABD'de kuş gribi zirvesi Dünyanın 80 ülkesinden yetkililer Washinghton'da olası kuş gribi salgını tehlikesine karşı zirve düzenledi. Toplantı, tehdidin global boyutlara ulaşmadan engellenmesi..
'İslamofaşist' tartışması Amerikan Washinghton Times gazetesinde 'İslamcı Türkiye'ye Hayır' başlıklı yazıda Türkiye için 'İslamofaşist' denmesiyle başlayan tartışmaya ABD Başkanı Bush da katı..
Büyük karar bugüne Almanya'da önceki gün koalisyon için masaya oturan Başbakan Schröder (SPD) ve muhalif Merkel (CDU/CSU) dört saatlik zirvede başbakan konusunda anlaşamadı. Bugün yeni görüşm..
"Avrupa da değişmeli" Amerikan International Herald Tribune gazetesi de ABD Dışişleri Bakanı Condolezza Rice'ın önemli desteği sayesinde Türkiye'- nin 40 yıldır gerçekleşeceğine inanamadığı r..
'Viyana isterse AB'den çıkar' İngiltere'nin saygın gazetelerinden Financial Times, "Avrupa'nın kapılarını İslam'a açma zamanı geldiğini" yazdı. Avusturya hariç 24 ülkenin, müzakerelerden yana..
Rum lider: Erdoğan tahrik ediyor Kıbrıs Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Avrupa Birliği'ne karşı tutumunun "tahrik edici" olduğunu iddia etti. Bunun "Tü..
Saray masrafı kasaba kadar! Başkanlık bütçesinden yaptığı lüks harcamalarıyla defalarca eleştiri oklarına hedef olan Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, bugüne kadarki en masraflı cumhurbaşk..
Berlusconi'nin başının belası Liderler her zaman komedyenlerin ilk hedefidir. Aynı şey İtalya'da da geçerli... İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'yi hedef alan Beppe Grillo, farklı eleştiri t..
Adaylık değil AB üyeliği de dert AB'nin Türkiye'yi hazmetme kapasitesi tartışıladursun Yunanistan, standartlara uyumda zorluk hâlâ çekiyor. Yunanistan 24 yıldır Avrupa Birliği (AB) üyesi. Tür..
Nobel'i Bush karşıtı aldı Bu yılki Nobel Barış ödülü, ABD Başkanı'nın Irak ve İran politikalarını eleştiren Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu Başkanı El Baradey'in oldu. Bu yıl dünya siyaseti..
Tanrı Bush'tan çok şey istiyor! ABD Başkanı'nın dini açıklamaları başına iş açıyor. Önce başkan seçilmesini Tanrı'nın istediğini ve kendisiyle konuştuğunu, ilahi görevi olduğunu söyledi. Şimd..
'Turquality' Paris'teydi PARİS Moda Haftası kapsamında Fransa'nın başkentindeki büyük Opera Binası'nda önceki akşam düzenlenen Hüseyin Çağlayan ve Dice Kayek defileleri, modanın yanı sıra Tür..
Cep telefonunda da kara liste tutulacak Telekomünikasyon Kurumu (TK), cep telefonlarında kayıt işlemlerinin hangi usullerle yapılacağını belirleyen yönetmeliğe son şeklini vererek, Başbakanlı..
Bankacılar, faizde düşüş batıklarda artış bekliyor BDDK'nın anketine göre bankacıların yüzde 54'ü sektördeki en önemli riskin krediler olduğunu belirtiyor. Bankacıların yüzde 81'i takipteki k..
Devletin rant dağıtma dönemi sona eriyor AB ile müzakerelerin ilk başlıklarından biri olan rekabet politikası, hem firmalar arasındaki rekabeti hem de devlet yardımlarını düzenleyecek. Böylec..
HSBC'den bireysele ilk adım HSBC, Anadolu Hayat Emeklilik'in bireysel emeklilik planlarının satışını yapacak. Anadolu Hayat'ın HSBC'den sonra TEB ve Finansbank'ı da acenteleri arasına katması..
Türkiye'nin ilk emlak portalı Milliyet'ten emlak.milliyet.com.tr adresi benzersiz haber içeriğinin yanı sıra, ilan verenler ve gayirmenkul arayanlar için buluşma noktası olduUNDP, 50 Türk şir..
Rehn: Kayseri kriterleri de var AB'nin genişleme sorumlusu Rehn, ziyaretinin üçüncü gününde Dışişleri Bakanı Gül'ün memleketi Kayseri'deydi. Rehn, Kayseri'den çok etkilendi: "Anadolu'nun kalb..
'Haydi Türkiye, haydi AB!' Avrupa Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu yetkilisi Olli Rehn Kayseri ziyaretinde Erciyes Üniversitesi'nde 'AB ve Türkiye' konulu konferansa katılarak bir konuşma y..
Protokole beyansız onay telkini AB ile 3 Ekim'de müzakerelerin açılması sonrası sıra Gümrük Birliği Ek Protokolü'nün onayına gelirken, dönem başkanı Britanya, Ankara'dan 'Ek protokolü Kıbrıs ..
Papadopulos'tan Erdoğan'a cevap Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Kıbrıslı Türklere yönelik kısıtlamaların kaldırılmaması halinde Türkiye'nin Rum tarafı..
Atina baklayı ağzından çıkarttı Yunan hükümeti sonunda Türkiye'nin üyelik müzakerelerinin başladığı AB'nin Lüksemburg toplantısı konusunda 'baklayı ağzından çıkardı'.
Baradey'e tepki yağıyor ABD'nin istediği 'Irak'ta nükleer silah var' raporunu vermeyen Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı ile kurumun başkanı El-Baradey Nobel Barış Ödülü aldı. Yeşiller tepki..
'Kararlarda ikilem var' Avrupa Parlamentosu İnsan Hakları Alt Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Helene Flautre, Türkiye'de düşünce özgürlüğü önündeki engellerin kaldırılmasına yönelik atı..
Bucak ısrarlı: Zana Öcalan adına geldi Eski DEP milletvekillerinin yeniden yargılandıkları davada tanıklık yapan eski DYP milletvekili Sedat Bucak, Leyla Zana'nın, kendisine PKK lideri Abdull..
ABGS için en güçlü aday Acet Müzakerelerin resmen başlatılmasının ardından Başmüzakereci Ali Babacan'ın Bakanlar Kurulu'na da onaylattığı müzakere heyeti netleşiyor. Devlet Bakanı Babacan'ın...
Bilezik valinin hediyesi Türkiye'nin Avrupa Birliği ile müzakerelere başlamasını geciktiren Avusturya Dışişleri Bakanı Ursula Plassnik'in kolundan hiç çıkarmadığı 'Urfa işi' gümüş bileziği...
Britanya'dan iftar yemeği Avrupa Birliği dönem başkanı Britanya'nın Ankara Büyükelçisi Peter Westmacott, dün akşam konutunda 'iftar resepsiyonu' vererek bir ilke imza attı.
Fosseptik cöktü, iki bina bosaltıldı Antalya'nın lüks semtlerinden Gençlik Mahallesi'ndeki altı katlı Girne Apartmanı'nın fosseptik çukuru çökünce, taşıyıcı kolonlardan biri boşa çıktı.
Öğrenciye 'net' takip Velilerin, çocuklarının okul durumlarını internet üzerinden takip edebilmeleri için Milli Eğitim Bakanlığı www.bep.meb.gov.tr adresli 'Bilgiye Erişim Portalı'nı hizmete ..
Ulla atığı zorluyor İskenderun'da 2 bin 200 ton toksik atıkla batan M/V Ulla gemisindeki yükün çıkarılması için Omur İnşaat ve Gemi Kurtarma A.Ş.'nin 2 Haziran'da başlattığı çalışmalar...
'Sözde' ifade özgürlüğü: Hrant Dink'e altı ay hapis 'Suç unsuru yok' Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, 'Türklüğü tahkir ve tezyif etmek'ten Şişli 2. Asliye Ceza'da altı ay hapi..
Haydi kızım köyüne Aynı yolu denedi ama... Lise 1'i teşekkürle bitiren Gaziantepli Aysel Küçük, bu yıl 'Pansiyonda boş kontenjan olmadığı için' köyüne gönderildi. Aysel de, geçen yıl okula b..
Avusturya Türkiye’den rahatsızsa AB’den çıksın İngiliz Financial Times gazetesinde yayınlanan bir köşe yazısında, Türkiye ile müzakerelere karşı çıkan Avusturya’ya sert tepki gösterildi ve ‘A..
Virüs taşıyan uçak düştü, virüsler yandı Kanada’da grip virüsü taşıyan kargo uçağı Winnipeg şehir merkezi yakınında demiryolu üzerine düştü. Uçağın kadın pilotu öldü.
Kelle kesme kurşun sık ABD istihbaratı, El Kaide’nin iki numaralı adamı Eymen Zevahiri’nin, Irak’ı tam bir kan gölüne çeviren Ebu Musab El Zarkavi’ye yolladığı bir mektubu ele geçirdi.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Clinton:Irak’ta hiç şans yok Eski ABD Başkanı Bill Clinton, Irak’taki savaşın çok büyük olasılıkla kaybedildiğini d..
İslami faşizm Bush, terörizmle ilgili son konuşmasında, Washington Times yazarı Frank Gaffney ile aynı kavramı kullandı: İslami faşizm. ‘Türkiye İslami faşizme yöneliyor’ diye yazan W.Times b..
Nobel Barış Ödülü Baradey’e Nobel Barış Ödülü, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı ve ajansın Başkanı Muhammed el Baradey’e verildi. Norveç Nobel Komitesi, ödülü, nükleer enerjinin askeri amaçl..
‘Yukardakiyle kırmızı telefonu mu var’ ‘Afganistan ve Irak’a beni Tanrı gönderdi’ dediği ileri sürülen ABD Başkanı Bush hem tepkiye yol açtı, hem de alay konusu oldu. ITN Televizyonu, ‘Bush i..
Mini etekli kız sevgilim, onu kıskandığım için bıçakladım Eskişehir’de iki gün önce mini etekli Nuran Kılıç’ın (21) kalçasından bıçaklanması olayının zanlısı Ercan Banlı (34) yakalandı. Tutuk..
Üçümüzü de Çeşme’ye gömün Piyasaya 1 trilyon lira borçu olan İzmirli kuyumcu eşini öldürdü, oğlunu yaraladı ve intihar etti. Ardında, karısına hitaben yazılmış, ‘Öyle oluyor ki beni sevmediği..
İlk cuma dayağına protesto Ramazan’ın ilk Cuma namazını Eyüp Camii’de kılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı cami çıkışında görüntülemek isteyen gazetecilerden, Anadolu Ajansı Fotomuhabiri Gür..
Savaşta bile idam yok Savaş ve yakın savaş tehlikesi halinde bile idam cezası verilemeyecek. İdam cezasını her koşulda kaldıran ve mevzuattan tamamen silinmesini sağlayacak olan 13 No’lu prot..
« » 1 2 3 4 5 6